Firany żakardowe – wytrzymałość i różnorodność

W oknach polskich domów zdecydowanie najczęściej można spotkać firany żakardowe. Nie bez powodu w sklepie https://magdalena24.pl/ można znaleźć tak bogatą ofertę firanek z tego materiału. Żakard wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, dzięki czemu może posłużyć przez wiele lat. Ponadto jest bardzo niewymagający – dość łatwo się układa i może być prany w pralce.

Firany żakardowe można prasować żelazkiem, jednak nie jest to koniecznością. Wystarczy powiesić nieco wilgotną firanę na karniszu, a materiał będzie wyglądał jak wyprasowany. Żakardowe firanki bardzo dobrze przepuszczają światło i dzięki temu mogą rozjaśnić pomieszczenia ze słabym dostępem słońca. Jednocześnie są w stanie zapewnić domownikom odpowiedni stopień prywatności.

Firany z woalu – idealna prezencja i ochrona przed słońcem

Firany z woalu są wprost stworzone do klasycznych, eleganckich wnętrz, choć równie dobrze mogą prezentować się w połączeniu z nowoczesnym stylem. Delikatny, lejący się materiał bardzo łatwo się układa, co na pewno ma znaczenie dla współczesnych, zabieganych pań domu. Przygotowanie modnych drapowań oraz upięć nie powinno być problemem nawet dla osób bez doświadczenia w tego typu kwestiach.

Woal idealnie nadaje się do pomieszczeń nasłonecznionych, w których domownicy chcą ochronić się przed promieniami słonecznymi. Warto jednak zaznaczyć, że firanka z woalu przepuszcza odpowiednią ilość światła tak, żeby pokój nie wydawał się zbyt ciemny i ponury. Woal nie przepada za praniem w pralce i wirowaniem, dlatego lepiej prać go ręcznie.

Firany z organtyny – przejrzystość i zwiewność

Firanki z organtyny zawsze robią duże wrażenie na gościach, ponieważ mogą pochwalić się charakterystycznym błyskiem. I choć prezentują się naprawdę efektownie, to są dość tanie. W wielu sklepach są dostępne w najróżniejszych kolorach oraz z elementami ozdobnymi, dzięki czemu można je dopasować do właściwie każdego wnętrza i stylu.

Ogromną zaletą organtyny jest wysoka przepuszczalność światła, dlatego firanki z tego materiału warto powiesić w pokoju ze słabym dostępem do słońca. Organtyna jest dość przejrzysta, jednak jest w stanie zapewnić odpowiedni stopień prywatności, zwłaszcza w przypadku modeli kreszowanych. Firany z naturalnej organtyny wymagają prania ręcznego oraz prasowania, natomiast sztuczny materiał można bez obaw wyprać w pralce i nie przejmować się prasowaniem.

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły