Firany w salonie

Firany i zasłony na idealny wymiar

Korzystając z kalkulatora szycia możemy zamówić firanę lub zasłonę o idealnie dobranych parametrach. Obsługiwany w sposób intuicyjny kalkulator pomoże nam w określeniu szerokości, wysokości oraz szczegółowych parametrów zamawianego produktu.

Jako przykład posłuży nam firana Markizeta ze sklepu Alena.

Jak działa kalkulator szycia?

Krok 1 – szerokość firany

Pierwszy etap zamówienia to wprowadzenie szerokości firany. Pamiętajmy, iż jest to wymiar dotyczący samego produktu, a nie szerokości karnisza. Określając szerokość należy wziąć pod uwagę stopień marszczenia oraz możliwości taśmy marszczącej.

Dla przykładu, firana Markizeta o szerokości 400 cm może zostać zmarszczona na karnisz o szerokości 200 cm. Jest to standardowe marszczenie 1 do 2. Zatem wybierając firanę na karnisz o szerokości 250 cm możemy wybrać firanę na taśmie o szerokości 500 cm.

Określając szerokość zasłony należy pamiętać o obszyciu brzegów. Obszycie jednego brzegu to dodatkowe 5 cm szerokości produktu.

Krok 2 – określamy wysokość

Kalkulator szycia wymaga wprowadzenia wysokości zamawianego produktu. Wpisujemy tu docelowy wymiar z uwzględnieniem materiału potrzebnego na położenie. W przypadku firan będzie to dodatkowe 3 cm, natomiast w przypadku zasłon dodatkowe 10 cm.

Sposób mierzenia wysokości firany zależy od sposobu mocowania. Dla przykładu, wysokość firany mocowanej na żabkach mierzymy od wysokości żabki, aż do podłogi. Z kolei firana mocowana na przelotkach wymaga podania wymiaru od górnej części karnisza, aż do podłogi.

Pamiętajmy też o uwzględnieniu odstępu firany od podłogi. Standardowy odstęp wynosi od 1 do 8 cm.

Krok 3 – wybieramy dodatkowe opcje

Nasz zakup jest już niemal kompletny, a kalkulator uwzględnia odpowiednie rozmiary firany lub zasłony. W ostatnim kroku wystarczy jedynie podać typ taśmy marszczącej, specyfikę obszycia oraz rodzaj ewentualnych przelotek.

Kalkulator automatycznie obliczy cenę zamówienia dla podanych przez użytkownika parametrów firany lub zasłony. Nasze zamówienie jest już skompletowane.

Powyższy opis zamówienia firan na wymiar został opracowany w oparciu o kalkulator szycia, - sprawdź kalkulator i firany na alena-firany.pl.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły