Firany woalowe

Firany woalowe w stylu angielskim

Styl ten charakteryzuje się prostotą i dekoracjami, które maja być miłe dla oka, a jednocześnie funkcjonalne. To salon z wygodnymi kanapami i miejscem przy którym można wypić kawę a w jadalni koniecznie musi stać duży stół przy którym jeść może cała rodzina. Angielski styl to miejsce, w którym rządzą przytulne poduchy, a wszystkie tekstylia są miękkie i łagodne. Woalowe firany pasują tu głównie dlatego, że układają się miękko na oknach i tworzą spływające kaskadami dekoracje, które podkreślają sielskość i przytulność wnętrza. Firany z woalu do stylu angielskiego to przede wszystkim wszelkie kompozycje z draperiami i upięciami, najczęściej w kolorze białym.

Firany woalowe do stylu Biedermeier

Proste formy mebli, wysoki połysk, duża ilość dekoracji (często z porcelany lub metalu), tapicerowane kanapy i fotele na drewnianych ramach – ten styl przez wiele lat był w zapomnieniu, a obecnie, wraz z powrotem do stylów końca XIX wieku, powoli odżywa. Biedermeier to obecnie klasyka w dość luksusowym wydaniu, do której w żadnej mierze nie pasują nowoczesne rolety czy żaluzje. Za to idealnie sprawdzą się gładkie firany z woalu, bez zbędnych upięć, za to z obciążnikami. Bo Biedermeier zachwycać ma prostotą oraz wysokim gatunkiem każdej dekoracji. Dlatego woal na firany do pokoju biedermeierowskiego musi być najwyższej jakości.

Firany woalowe do stylu Bauhaus

Ukochany styl minimalistów. Pierwszy, w którym funkcjonalność stanęła na pierwszym miejscu, a mniej zaczęło znaczyć więcej. W tym stylu dominują ascetyczne dodatki, a wnętrza powinny być pełne światła. Idealnie pasują do niego mocno upięte firany z woalu, które będą odsłaniać okno, a ich prosta forma podkreśli znacznie światła w przestrzeni. Trudno wyobrazić sobie inny materiał na firany do stylu bauhaus, bo jest to styl w zasadzie całkowicie pozbawiony ornamentyki.

Styl Fusion z firanami woalowymi

Fusion to ciekawy styl wystroju wnętrz, który pojawił się na przełomie XX i XXI wieku. To minimalizm, ocieplony miłymi dla oka i ciała tekstyliami takimi jak flausz, plusz czy miękki dżersey. To również łączenie klasyki z nowoczesnością w bardzo zaskakującym stylu (pozbawionym jednak elementów humorystycznych – tak charakterystycznych dla pop artu). Wkrótce po tym, jak w trendach zaczęły pojawiać się meble łączące nowoczesność z klasyką (często w bardzo zaskakujący sposób – np. metalowe krzesła w stylu Ludwika XVII czy kryształowe żyrandole z różnokolorowymi koralikami), styl Fusion zaczął być szeroko stosowany w zwykłych domowych wnętrzach. Dekoracje okna w stylu Fusion muszą w nowoczesny sposób traktować klasykę – stąd popularne firany z woalu, ale w niestandardowych, asymetrycznych upięciach bądź łączące nietypowo kolory. Woal jest również dlatego dobrym materiałem dla tego stylu, bo łamie surową formę klasyki, nadając wnętrzu przytulności.

Firany z woalu to nie tylko styl angielski, biedermeier czy Fusion. Si)ietnie sprawdzą się również w klasycznych rozwiązaniach, stylu ludwikowskim, gustwiańskim czy romantycznym stylu nawiązującym do prac Laury Ashley. To materiał, który ma bardzo wiele oblicz. Warto poznać najmodniejsze trendy i stylizacje firan z woalu.

Firany woalowe do pokoju i salonu, nowoczesne pięknie układające się firanki z woalu, tanie modne i polskie znajdziesz w sklepie internetowym z firankami online https://firaneo.pl/firany-woalowe

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny