Skąd wzięła się popularność Eames Lounge Chair?

Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, należy zagłębić się nieco w historię designu. Eames Lounge Chair jest bowiem dziełem Charlesa i Ray Eamesów – pary, która stała się ikoną amerykańskiego designu. Oboje urodzili się na początku XX wieku. Szybko stali się sensacją w branży. Cel, jaki przyświecał ich projektom, to przede wszystkim ułatwienie codziennego życia ludzi korzystających z ich projektów. Para pragnęła, aby ich projekty miały pozytywny wpływ głównie na otoczenie, a także na samo życie ludzi. To jeden z najbardziej twórczych i innowacyjnych duetów w historii amerykańskiego designu. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że meble i przedmioty ich projektu produkowane są do dzisiaj, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów. Eames Lounge Chair stanowi inspirację dla wielu producentów mebli, którzy biorą z tego projektu to, co najlepsze, starając się jednocześnie przystosować go do wymogów współczesnego odbiorcy. Jedną z takich prób jest fotel Lucera. 

Idealny fotel biurowy

Lucera XL inspirowany (sprawdź na: https://dotd.pl/) kultowym Eames Lounge Chair pozwala na zupełne dopasowanie go do twojego wnętrza dzięki dostępnym obiciom: biała, brązowa lub czarna skóra. Jest to mebel tak biurowy, jak i wypoczynkowy. Sprawdzi się w gabinecie, salonie, a nawet w domowej bibliotece oraz wszędzie tam, gdzie komfort stawia się na pierwszym miejscu. Bydlęca skóra, którą jest obity, daje przyjemne, miękkie uczucie pod palcami, a rama wykonana z forniru wspaniale prezentuje się zarówno w biurowych, jak i domowych warunkach. Fotel Lucera czarny lub brązowy doskonale sprawdzi się w bardziej stonowanych wnętrzach, a biały ożywi te, które tego wymagają. Przede wszystkim jednak wprowadzi do pomieszczenia wrażenie luksusu i prestiżu. Dla ceniących sobie najwyższy komfort, sklep internetowy dotd.pl przygotował propozycję zestawu fotel z podnóżkiem. Czarny, brązowy lub biały podnóżek będzie pasował idealnie, tworząc prawdziwy, wypoczynkowy komplet. 

Inspirowany nie znaczy gorszy

Kiedy mowa o produktach ikonicznych – klasykach, można spodziewać się, że przynajmniej część ceny, którą zapłacimy, będzie stanowiła opłatę za możliwość użycia konkretnej nazwy. Niekoniecznie jednak będzie się to przekładało wprost proporcjonalnie na jakość. Obecnie można zakupić meble inspirowane, które niewiele odbiegają od oryginału standardem użytych materiałów czy sposobem wykonania. Fotel Lucera ze sklepu dotd.pl jest tego najlepszym przykładem. Dot Design to marka, która przykłada ogromną wagę do kwestii takich jak zaufani dostawcy czy jakość materiałów, z których powstają meble przez nią oferowane. Produkty, które można kupić na stronie, cechują się bardzo dużą trwałością, a fotel Lucera, czy to w wersji XL, czy też w zestawie z podnóżkiem, nie jest od tego wyjątkiem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej