Oryginalny design, czyli jak zrobić fotel z europalet?

Niezbędnym elementem jest przygotowanie materiałów. Kluczowe będą palety drewniane, które kupić możemy w punktach skupu i sprzedaży rozmieszczonych w całej Polsce. Nie musisz kupować nowych palet, wystarczą używane! Przecież zostaną poddane obróbce, więc ślady użytkowania z pewnością nie będą widoczne. Aby praca szła gładko i przyjemnie, warto zaopatrzyć się w narzędzia, takie jak wycinarka do drewna, młotek, wiertło, śrubokręt, gwoździe, śrubki, szlifierka. Ciekawym uzupełnieniem będzie pomalowanie siedziska na dowolny kolor W tym przypadku pomocna okaże się odpowiednia farba do drewna, która będzie gwarancją trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Polecane narzędzia dla każdego majsterkowicza - sprawdź oferty

Pierwsze cięcie palety

Paleta przygotowana, a więc kolejnym krokiem jest przecięcie palety na pół, tak jak na załączonym obrazku. Otrzymaliśmy dwa elementy, jedna z nich będzie oparciem, druga – siedziskiem. Z części przeznaczonej na oparcie należy wyciąć połączenie po przekątnej, aby utworzyć stopień nachylenia. Dzięki temu fotel z europalet będzie bardziej komfortowy.

Druga paleta będą pełniła zadanie oparcia na łokcie. Jedyne, co trzeba zrobić to przeciąć ją na pół. Ważne, aby powstałe palety były kwadratowe. Dzięki temu wszystkie elementy ostatecznie utworzą oryginalny fotel z palet, który umieścić możemy w ogrodzie. Idealnym uzupełnieniem będzie stolik z palet.

Szlifowanie i skręcanie europalet

Kolejny etap – szlifowanie, które całkowicie odmieni oblicze palet. Do tego zadania niezbędna będzie szlifierka. Jeśli jej nie posiadasz, wystarczy zwykły papier ścierny.

Wszystkie elementy łączymy ze sobą. Dodatkowe drewno znajdujące się w tylnej części fotela zaprojektowane zostało w celu uniknięcia jego złamania się. Scalone na pomocą gwoździ i wkrętów kawałki palet ostatecznie umożliwiły stworzenie niepowtarzalnego fotela z europalet, który zachwyci każdego domownika, a przede wszystkim gości. I choć z powodzeniem sprawdzi się w ogrodzie, wykorzystywać możemy go również w mieszkaniu.

Ciekawym uzupełnieniem całej aranżacji będzie pomalowanie fotela na dowolny kolor, na przykład pod kolor krzeseł znajdujących się w ogrodzie. Wszystko zależy tylko od indywidualnych potrzeb!

Fotel to nie wszystko i chcesz pokusić się o wykonanie innych mebli ogrodowych? Zobacz ten artykuł na temat mebli z palet - znajdziesz tam pomysły na ciekawe meble, a także sposób ich wykonania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny