Jaki są obecne trendy w urządzaniu salonu?

Salon zazwyczaj jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. Ma on charakter typowo reprezentacyjny, ponieważ to właśnie w nim podejmuje się gości. Każdy zatem stara się aby jego wnętrze było dopieszczone, przytulne i jednocześnie eleganckie.

Jeśli chodzi o meble, dziś w salonach najczęściej umieszcza się duży narożnik. Jest to trend, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Narożniki umożliwiają ugoszczenie dużej liczby osób. Te, które posiadają funkcję spania, pozwalają także na szybkie zaaranżowanie noclegu. Jeszcze kilka lat temu narożniki były przede wszystkim utrzymywane w różnych odcieniach beżu oraz szarości. Dziś natomiast stawia się na nieco odważniejsze kolory. Warto wspomnieć tutaj o butelkowej zieleni czy też o kolorze musztardowym.

Wciąż panuje także moda na łączenie salonu z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w małych mieszkaniach, ponieważ pozwala na oszczędność miejsca. Jednak jest to koncepcja, która z powodzeniem może być wykorzystywana także na dużych metrażach. Wyspa kuchenna stanowi również rodzaj bariery pomiędzy miejscem przygotowywania posiłków, a docelową jadalnią, ponieważ taką funkcję zazwyczaj pełni również salon.

Fotele do salonu jako ważny element wystroju

W salonie prócz narożnika zazwyczaj umieszcza się również szafkę RTV, stolik kawowy oraz ewentualnie duży stół wraz z krzesłami. W przypadku większych przestrzeni, świetnie w salonowych wnętrzach prezentują się również witryny wypełnione klasyczną porcelaną, kieliszkami i dobrymi alkoholami.

Trudno wyobrazić sobie obecnie salon bez ważnego elementu, jakim jest fotel. Bardzo często pełni on rolę kontrastowego mebla, przełamując całe wnętrz. Do narożnika w kolorze butelkowej zieleni pasuje chociażby fotel w kolorze musztardowym, szarym, czarnym a nawet i białym. Ma on także typową funkcję użytkową. Wygodnie się na nim siedzi i często odciąża on narożnik, gdy w pomieszczeniu znajduje się spora liczba osób. Stanowi element, który nadaje wnętrzu także przytulności i typowo domowego klimatu.

Taki fotel można dowolnie "aranżować" i zmieniać jego koncepcję. Wystarczy do tego kilka ozdobnych poduszek lub koc, którym czasem można zmienić zupełnie kolor fotela. Dużą popularnością cieszą się tzw. uszaki, fotele w stylu skandynawskim. Warto zwrócić uwagę także na fotele kubełkowe, modele typu "muszelki" itp. Interesujące modele można znaleźć również pod tym linkiem: https://vokato.com/pomieszczenia/salon/fotele-do-salonu/.

Jak dobrać fotel do wystroju salonu?

Wybierając fotel zawsze warto starać się, aby stanowił on integralną część wnętrza. Może być on zatem w takim samym kolorze jak narożnik lub zupełnie z nim kontrastować. Fotele są dostępne w różnych rozmiarach i również pod tym względem trzeba znać pewien umiar. Fotele podwieszane, uszaki i kubełkowe, zazwyczaj są bardzo duże. Jeśli miejsca jest mniej, warto postawić na typowe fotele klubowe lub też nawet te wykonywane na zamówienie, by móc ingerować w ich wymiary. Fotele pełnią często jeden z głównych punktów salonu jednak nie mogą być zbyt duże, aby nie zaburzyć wnętrza.

Jeśli fotel ma być dominantą we wnętrzu, to warto postawić na modele patchworkowe. Są one komponowane z kawałków różnorodnych tkanin, co dodaje im atrakcyjności, uroku i bez wątpienia niepowtarzalności.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej