Idealny kontrast dla minimalistycznego wnętrza

Fototapety przede wszystkim świetnie sprawdzają się we wnętrzach prostych, minimalistycznych - poniekąd stanowią kontrast dla pozostałych elementów wystroju. Dzięki temu możemy osiągnąć ciekawy efekt, gdzie pokój sam w sobie jest urządzony skromnie, a fototapeta dodaje mu pewnego "pazura", który sprawia że całość staje się wizualnie o wiele bardziej atrakcyjna. Można pójść też w drugą stronę i potraktować obraz na ścianie jako uzupełnienie minimalistycznego podejścia do aranżacji. W tym celu świetnie sprawdzą się powtarzalne, geometryczne motywy, różnego rodzaju tekstury i tak dalej.

Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?
Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?

Ciekawy sposób na zaaranżowanie ścian

Nie da się ukryć, że w zależności od wykorzystanego wzoru fototapety (zobacz na www.fototap.pl/fototapety) potrafią wywrzeć na oglądającym niesamowite wrażenie. Pozwalają na uzyskanie niesamowitego nastroju, szczególnie przy nietuzinkowym oświetleniu, a także dają poczucie większej przestrzeni wokół nas. Dzięki nowoczesnym technologiom drukarskim jesteśmy w stanie umieścić na ścianie praktycznie dowolny motyw, będący zarówno zaprojektowanym przez grafika designem, jak i zdjęciem, zdjęciem z efektem 3D czy odręcznym rysunkiem. Sam obrazek nie musi też koniecznie zajmować całej ściany - może być też drobną aplikacją, która tylko podkreśli charakter wystroju naszego mieszkania.

Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?
Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?

Wizualne powiększenie niewielkiego pomieszczenia

Fototapety przedstawiające różne krajobrazy i rozległe przestrzenie są świetnym sposobem na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni. Jeżeli nasze mieszkanie jest małe, a chcielibyśmy czuć się w nim bardziej swobodnie, przeznaczenie jednej ściany pod wzór przedstawiający naturę lub infrastrukturę pod ciekawie ujętym kątem może być prawdziwym game-changerem. Dzięki takiemu zabiegowi nawet bardzo mały pokój zyska wizualnie na przestrzeni, a my poczujemy się w nim zdecydowanie swobodniej. Zabieg ten można powielić, jeżeli przeznaczymy na fototapetę dwie ściany, warto jednak najpierw się nad tym dobrze zastanowić, aby nie przesadzić z kolei w drugą stronę.

Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?
Fototapeta w domu - czy warto wybrać taką dekorację wnętrz?

Idealny zamiennik dla droższych wykończeń

Poza wizualnym powiększeniem pokoju, fototapeta może także pełnić funkcję zamiennika dla droższej formy dekoracji. Jeżeli zawsze chcieliśmy mieć na ścianie beton, industrialną cegłę, drewno czy inne nietypowe ozdoby, ale nie chcemy lub nie możemy przeznaczyć na to zbyt dużego budżetu, jesteśmy w stanie imitować wygląd nietypowych pokryć na ścianę za pomocą obrazu na tapecie. Na pierwszy rzut oka jest to trudne do rozróżnienia, a przecież na co dzień nie dotykamy ścian tylko po to, by wyczuć różnicę w teksturze.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej