Nowoczesne fototapety przestrzenne

Obecnie wszystko wokół nas przechodzi gwałtowną metamorfozę. Dotyczy to w równej mierze naszego życia, co i przedmiotów które nas otaczają. Zwykłe, nieprzestrzenne fototapety i fototapety 3D doskonale wpisują się w ten trend, urozmaicając wnętrze naszego domu czy mieszkania.

Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór fototapet, wykonanych z różnych materiałów. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów. Mamy nowoczesne fototapety z papieru, powlekane PCV - stosunkowo najmniej trwałe czy na przykład fototapety z lateksem, w których zachwycają żywe kolory i mnogość motywów. Dostępne są również fototapety winylowe, niezwykle gładkie i wytrzymałe na wilgoć. Jeszcze lepsza jakościowo jest fototapeta  z dodatkiem włókien poliestrowych, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała ale również elastyczna.

Decydując się na nowoczesną fototapetę należy wybierać pod kątem umiejscowienia. Materiał na fototapetę w łazience powinien być znacznie bardziej odporny na działanie zmiennej temperatury i wilgoci niż ten na fototapetę w pokoju. Dobrym pomysłem jest zalaminowanie fototapety lub umieszczenie jej w ramce za szkłem.

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Fototapety 3D

Coraz większą popularnością cieszą się fototapety przestrzenne czyli fototapety 3D. Są wykonywane na różnym materiale podobnie jak zwykłe fototapety. Można dostać fototapety 3D na podkładzie z papieru lateksowego, na podkładzie fizelinowym, a także zupełnie innowacyjne o strukturze obrazu olejnego.

Fototapety 3D optycznie powiększają przestrzeń, warto je w związku z tym umieszczać w pomieszczeniach niewielkich rozmiarów. Dostępne są jednak w każdym rozmiarze i mogą być zakładane właściwie w każdym pomieszczeniu. Mamy do wyboru całą paletę barw i kompozycji. Pejzaże, kompozycje geometryczne, zdjęcia znanych miast i ogrodów a także najbardziej kojarzące się z PRL-em - fototapety przedstawiające plażę z palmami. Do pokoju dziecięcego można kupić fototapety 3D z motywem popularnych bohaterów kreskówek i sceny ze znanych bajek. Wybór jest więc ogromny.

Ceny fototapet przestrzennych różnią się naturalnie w związku z wymiarami a także materiałem wykorzystanym do produkcji. Za fototapetę 3D o wymiarach metr na metr, zapłacimy około 90 do 150 zł. Za fototapetę 3D trzykrotnie większą, od kilkuset do nawet 1.000 zł. Najtańsze są oczywiście fototapety papierowe z nielicznymi dodatkami, na przykład PCV. Ceny fototapet syntetycznych, dodatkowo laminowanych mogą być nawet trzy razy wyższe. Jednak wysoka jakość wydruku sprawia że wyglądają bardzo realistycznie.

Osobną kategorię fototapet przestrzennych stanowią świecące fototapety. Są to fototapety fluorescencyjne. Średnio nadają się do wnętrz mieszkalnych, lepiej sprawdzą się w klubach lub dyskotekach. Tego rodzaju tapety wymagają światła UV, więc niezbędny jest montaż żarówki UV lub świetlówki. Do przyklejenia świecącej fototapety potrzebny będzie klej do tapet tekstylnych. Najpopularniejsze wśród fototapet świecących są te z wizerunkami miast nocą lub przedstawiające podświetlone akwaria z tropikalną fauną i florą.Nowoczesne fototapety posiadają niewątpliwą zaletę w stosunku do swoich protoplastów z poprzednich dekad, że przenoszą nas w zupełnie inny świat. Za pomocą zdjęcia lub obrazka na ścianie, możemy kompletnie odmienić swoje wnętrze, nadając mu niepowtarzalny charakter. Obraz na ścianie za sprawą fototapety 3D wygląda jak naturalny widok z okna. Pomieszczenie nabiera głębi i wyjątkowego stylu.

Fototapety 3D są ciekawym trendem wnętrzarskim zarówno w biurach, mieszkaniach prywatnych jak i restauracjach czy klubach. Dzięki nim w prosty i stosunkowo tani sposób można wnieść do wnętrz świeże spojrzenie i ochronić go przed nudą.

Czy jest to dziwna moda? Chciałoby się powiedzieć, że nic co ludzkie nie jest nam obce. Wszystko zależy od indywidualnych gustów i preferencji. Jeśli fototapeta nie jest nachalna i dobrze komponuje się z wnętrzem - czemu nie. Warto przecież odważyć się na zmianę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny