Fototapeta

Fototapeta i panorama

Fototapety (czytaj więcej) z łatwością mogą podkreślić styl pomieszczenia i jego przeznaczenie. Są uniwersalne, dzięki ogromnej ilości przedstawianych na nich motywach, dlatego świetnie nadają się do wszystkich pomieszczeń, podkreślą otoczenie i pozytywnie wpłyną na jego funkcjonalność.  

Fototapeta

Wybieramy miejsce

Więc:

 • W sypialni najczęściej wykorzystuje się jasne i spokojne motywy, które pozwolą zrelaksować się i odpocząć. Rustykalne pejzaże, spokojne morze i wszelkie inne motywy związane z przyrodą sprawdzą się tutaj najlepiej.
 • W salonie można pokusić się o nieco energiczniejsze motywy, ale i tu należy pamiętać, że salon również jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, dlatego zbyt przesadzone motywy mogą po pewnym czasie działać na nerwach.
 • Dzięki fototapetom zwykły pokój dziecięcy można przekształcić w statek piratów, pałac Królewny Śnieżki, statek kosmiczny lub jaskinie ze skarbami. Dla tych najmłodszych można wybrać tapety przedstawiające zwierzęta, samochody, kwiaty itp.
 • Obrazy w kuchni pobudzą apetyt lub wręcz przeciwnie będą przypominały o diecie. Tapety na ścianach z wizerunkami firmowych dań zachęcą klientów do ich skosztowania.
 • Motywy w łazience pozwolą na relaks lub wprawią w romantyczny nastrój. Natomiast, odpowiednio wybrany motyw w przedpokoju, sprawi, że goście spojrzą przychylnym okiem na gospodarzy i zyskają dobre samopoczucie.
 • W miejscu pracy energiczny motyw, powiązany z jej tematyką i założeniami, doda pewności siebie i pozwoli oddać się czynnością z większym zaangażowaniem.
 • Można również samemu zaprojektować design, który ma się znaleźć na fototapecie lub skorzystać z gotowych motywów, a następnie złożyć zamówienie na stronie internetowej sklepu produkującego fototapety na zamówienie.
 • Tapety można wykorzystać nie tylko na ścianach, doskonale sprawdzą się praktycznie na wszystkich powierzchniach. Sufity, ściany, drzwi, szafy, lodówki, parawany, okna, szafeczki nocne, kabiny prysznicowe i pralki – wszystko to można pokryć niezwykłymi obrazami i jednocześnie przeistoczyć swój dom w prawdziwą galerię sztuki.
 • Fototapety panoramiczne w dużej rozdzielczości są w stanie ozdobić ścianę na całej jej szerokości, umieszczając na niej jeden duży obraz, kilka na sąsiadujących ścianach o podobnej tematyce lub mnóstwo małych i całkowicie zróżnicowanych. Innymi rozwiązaniami są niewielkie obrazy ściągające na siebie całą uwagę lub fototapety zamontowane na wszystkich ścinach, łącznie z meblami, tworząc jednolity krajobraz i iluzję przebywania w innym miejscu.

Uniwersalność fototapet przy wyborze motywu sprawia, że sprawdzą się one we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w dowolnym stylu. Ponadto, nawet tematycznie podobne fototapety doskonale odnajdą  się w zupełnie innych stylach wnętrz, ponieważ będą odzwierciedlać ich cechy charakterystyczne.  

Osiągalne efekty

Oprócz tego, że fototapety mogą tworzyć określony nastrój (kojący w sypialni, energiczny w biurze), cechują się również innymi właściwościami, za sprawą których w pomieszczeniu można stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Fototapeta

Dążymy do uzyskania pożądanego efektu

Więc:

 • Jasny, duży obraz pośród monotonnych ścian, skupi na sobie uwagę i będzie centralnym punktem wnętrza.
 • Fototapety panoramiczne 3D stworzą niesamowite wrażenie głębi i realizmu, dzięki którym pomieszczenie będzie optycznie wydawało się znacznie większe i przestronniejsze. Patrząc na efekty wizualne, jakimi dysponują fototapety, można odnieść wrażenie, że wystarczy tylko jeden krok w stronę ściany, aby znaleźć się na dachu wieżowca, sali koncertowej lub przy pałacowej balustradzie.
 • I oczywiście, fototapety staną się głównym elementem każdego stylu, a ich właściwy wybór podkreśli cechy charakteru gospodarza domu lub stworzy odpowiedni klimat w miejscach publicznych.

Uwaga: Należy znać i kierować się pewnymi zasadami, dzięki którym nie tylko prościej będzie nam wybrać odpowiedni motyw, ale całkowicie wykorzystać wszystkie jego możliwości przy aranżacji wnętrza.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 55,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny