Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe – na czym polega?

Wyjaśniając, na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, można powiedzieć krótko, że jest to proces wycinania w jastrychu niewielkich kanalików o głębokości dwóch centymetrów, które będą miejscem do późniejszego ułożenia rur ogrzewających. Frezowanie odbywa się za pomocą specjalistycznego urządzenia, które precyzyjnie wymierza głębokość wycinanych rowków bez ryzyka uszkodzenia innych przestrzeni.

Nieocenioną zaletą maszyny wykorzystywanej przy frezowaniu, jest obecność podpiętego odkurzacza, który na bieżąco zasysa powstający przy pracach pył. Dzięki temu pod koniec wystarczy wyrzucić tylko worki z pozostałymi materiałami. To pozwala na przeprowadzanie frezowania pod ogrzewanie podłogowe m.in. w częściowo urządzonych mieszkaniach.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku - Termolit
Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku - Termolit

Zalety montażu i korzystania z ogrzewania podłogowego frezowanego

Zalet decyzji o wykonaniu ogrzewania frezowanego jest wiele. Na samym początku warto zaznaczyć, że prace remontowe przeprowadzane są bardzo sprawnie – np. 50m2 do 5 dni roboczych. Frezowanie można wykonać bez konieczności niszczenia i skuwania całej podłogi, co obniża koszty późniejszej rekonstrukcji. Proces ten nie wpłynie także na zmianę poziomu podłoża i nie wprowadzi typowego remontowego chaosu w mieszkaniu.

Jeżeli chodzi o zalety korzystania z takiego rozwiązania, to z pewnością jest to znaczna oszczędność kosztów i lepsze zarządzanie ciepłem w domu. Wiele osób, które na co dzień korzystają ze standardowych kaloryferów, wie, że nie zawsze spełniają one swoją rolę. Kaloryfery są często głównym źródłem ciepła w pomieszczeniu, które generowane z jednego miejsca jest źle rozprowadzane w pokoju. Przez to, do ogrzania mieszkania konieczne jest dłuższe pobieranie energii, co wiąże się także z większym kosztem za rachunki. O tym problemie można całkowicie zapomnieć przy ogrzewaniu podłogowym, które sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane w całym mieszkaniu.

Dla klientów, którzy chcą poznać konkretne zalety korzystania z frezowanego ogrzewania podłogowego TERMOLIT, przygotowaliśmy poniższą listę najważniejszych korzyści:

  1. Obniżenie kosztów – podłogówka efektywnie rozprowadza energię w pomieszczeniu, sprawiając, że jest ono równomiernie i szybko nagrzewane. Dzięki temu pokoje ocieplane są w krótkim czasie, co pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na ciągłe grzanie – to bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki. Według naszych informacji różnica w kosztach to aż do 15% mniej w ciągu roku!
  2. Wygoda, estetyka i praktyczne zastosowanie – frezowane ogrzewaniemontowane jest w gotowej wylewce, co oznacza, że nie zajmuje ono dodatkowego miejsca, w pomieszczeniach, tak, jak nieestetyczne i kurzące się grzejniki.
  3. Zdrowie i bezpieczeństwo – grzejniki to jedne z najbardziej zakurzonych miejsc w mieszkaniach. Niewiele osób znajduje czas na ich dokładne oczyszczanie, przez co są one źródłem brudu i patogenów. Posiadanie ogrzewania podłogowego całkowicie eliminuje ten problem. Ponadto, mając ogrzewanie podłogowe, nie musisz już obawiać się o przegrzanie roślin czy zniszczenie tkanin, które często padały ofiarami gorących grzejników.
  4. Wygoda – w trakcie montażu frezowanego ogrzewania podłogowego możliwe jest dołączenie automatycznego sterowania, które pozwoli Ci mieć większą kontrolę nad ogrzewaniem w domu.
  5. Korzystne warunki otoczenia – równomiernie rozprowadzane ciepło przyczynia się do zachowania innych parametrów na prawidłowym poziomie – jednym z nich jest optymalna wilgoć powietrza.

Gdzie można zamontować frezowane ogrzewanie podłogowe?

Techniczną zaletą ogrzewania frezowanego jest fakt, że można przeprowadzić je wszędzie, gdzie spełnione są podstawowe warunki. Oznacza to, że można wykonać je zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie. Jedynym kluczowym elementem jest tutaj wylewka (grubość min. 4cm), która będzie podstawą do wycięcia w niej kanalików na rury pod ogrzewanie oraz izolacja pod wylewką np. ze styropianu (grubość min. 5cm).

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe można z powodzeniem przeprowadzać w starych kamienicach, które spełniają standardy bezpieczeństwa i możliwy jest w nich dostęp do źródła ciepła. W tej kwestii konieczna będzie konsultacja ze specjalistą, który upewni się, że wszystkie warunki są spełnione.

Koszty frezowanego ogrzewania podłogowego

Ze względu na specyfikę frezowanego ogrzewania podłogowego, same koszty montażu są stosunkowo niskie. Ta skuteczna i tania metoda instalacji ogrzewania pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, które są koniecznością przy klasycznych remontach. Na czym zatem można zaoszczędzić?

  • Przy montażu ogrzewania frezowanego nie trzeba skuwać podłogi ani dokładać elementów, które są koniecznością przy innych typach ogrzewania – oszczędność na późniejszym nakładaniu nowej podłogi.
  • Frezowanie jest nieinwazyjną metodą, która znacznie ogranicza powstawanie szkód – oszczędność przy naprawie potencjalnych szkód, które często pojawiają się podczas skuwania podłogi – precyzyjny sprzęt zapobiega naruszaniu innych instalacji.
  • Prace związane z montażem trwają zaledwie kilka dni - ograniczenie kosztów związanych z opłacaniem pracy ekipy remontowej.
  • Posiadanie ogrzewania podłogowego niskotemperaturowego przełoży się na długotrwałą oszczędność w przyszłości.

Na jakie koszty warto nastawić się, planując inwestycję we frezowane ogrzewanie podłogowe? Zazwyczaj na ostateczną sumę wpływają trzy główne czynniki – miejsce, w którym prowadzone są prace (nowe lub stare budownictwo), metraż przestrzeni przeznaczonej do remontu oraz dostępne źródło ciepła (pompa ciepła, ogrzewanie miejskie lub kotły gazowe).

Cena za wykonanie usługi jest zazwyczaj wstępnie ustalana już po pierwszym kontakcie z firmą. Wszystkich zainteresowanych naszą usługą zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na pytania i wyjaśnimy wszelkie kwestie związane z frezowanym ogrzewaniem podłogowym. Pracujemy w całej Polsce!

Termolit sp. z o.o.

telefon: +48 513 148 985

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku - Termolit
Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku - Termolit

więcej informacji: https://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny