Oświetlenie schodów

Oświetlenie led cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób, którym zależy na wygodnym i funkcjonalnym oświetleniu nie tylko schodów, ale również innych elementów wnętrza. Największą zaletą tego typu oświetlenia jest długowieczność, trwałość oraz energooszczędność. Wymieniając zwykłe lampy na źródła światła led można szybko zauważyć różnicę w rachunkach za energię elektryczną – na pewno będą sporo mniejsze. Oświetlenie led to także szereg rozwiązań technologicznych, które umożliwiają sprawne działanie źródeł światła oraz ich użytkowanie bez konieczności każdorazowego włączania i wyłączania. Można je zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jest wytrzymałe i odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Dzięki oświetleniu led schody na klatce schodowej mogą podświetlać się same – wystarczy, że profile led zawierające taśmy oświetleniowe zostaną połączone z odpowiednimi sterownikami. Dobrze dobrany sterownik to swoiste serce systemu oświetleniowego, które steruje światłem wydobywającym się z profili led.

Sterownik dopasuje światło do potrzeb

Oświetlenie schodowe (zobacz tu) wyposażone w zaawansowany technologicznie sterowniki połączony z odpowiednimi czujnikami pozwala na wykorzystanie źródła światła na wiele sposobów. Sterownik można bowiem zaprogramować na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania mają mieszkańcy bądź inni użytkownicy pomieszczenia. Sterowniki można zaprogramować tak, by światło włączało się za każdym razem, gdy ktoś wchodzi na schody. Możliwe jest zapalenie wszystkich stopni w jednym momencie lub podświetlanie po kolei każdego stopnia, przed którym aktualnie znajduje się użytkownik. W opcjach programowania jest również możliwość podświetlania tylko punktów zewnętrznych na każdym stopniu, a także przytłumianie światła w okresie czuwania, czyli wtedy, gdy na schody nikt nie wchodzi.

Sterownik i czujniki – połączenie doskonałe

Dzięki inteligentnym sterownikom można tak spersonalizować oświetlenie, by było jak najbardziej funkcjonalne, wygodne i komfortowe dla użytkowników. Do sterowników dedykowane są najczęściej dwa czujniki – ruchu oraz zmierzchu, które reagują na zmieniające się warunki otoczenia. To dzięki nim sterownik może włączać oświetlenie za każdym razem, gdy zmniejsza się dopływ naturalnego światła bądź gdy ktoś zbliża się do schodów. Czujniki mają szeroki zakres regulacji, dzięki czemu także te elementy oświetleniowe można dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. Doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, gdy oświetlenia wymagają schody prowadzące do budynku lub w jakiekolwiek inne miejsce na posesji.

Jakość, precyzja i proste programowanie

Sterowniki schodowe przeznaczone do oświetlenia led są funkcjonalne, trwałe i niezawodne. Doskonale działają bez względu na warunki otoczenia. Są też bardzo łatwe w montażu oraz w zaprogramowaniu na odpowiednie parametry. Nie trzeba być specjalistą od elektroniki, by móc szybko i sprawnie zaprogramować sterownik. W razie potrzeby urządzenie można również szybko przeprogramować, gdy okaże się, że któryś z parametrów wymaga modyfikacji. Wybierając sterownik do oświetlenia schodowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na producenta, jakość wykonania oraz czy posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, jakie powinny mieć urządzenia przeznaczone do oświetlenia wnętrz. Sterownik ma wpływ na funkcjonowanie całego zestawu oświetleniowego, dlatego też powinien być zaawansowany technologicznie oraz doskonale wykonany. Tylko najlepszy, trwały i inteligentny produkt zapewni bezawaryjne działanie całego systemu oświetlenia schodowego.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny