Garaże blaszane

Garaże blaszane to dobra alternatywa dla ich murowanych odpowiedników lub dobre uzupełnienie, kiedy w gospodarstwie pojawi się drugi samochód, dla którego nie było przewidziane miejsce. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo krótki czas stawiania prostej konstrukcji, co trwa zdecydowanie o wiele krócej niż miałoby to miejsce w przypadku murowania garażu czy stawiania solidnej wiaty. Nic więc dziwnego, że garaże blaszane cieszą się dużą popularnością. Inwestycja nie należy do najdroższych przy dobrych efektach.
Budowa wiaty garażowej krok po kroku – formalności, koszty, projekt, materiał
Budowa wiaty garażowej krok po kroku – formalności, koszty, projekt, materiał
Ile kosztują garaże blaszane? Sposób wykonania popularnych blaszaków
Ile kosztują garaże blaszane? Sposób wykonania popularnych blaszaków
Gdzie zbudować garaż?
Gdzie zbudować garaż?
Jak urządzić garaż? Pomysły na aranżację i wyposażenie garażu
Jak urządzić garaż? Pomysły na aranżację i wyposażenie garażu

Garaże blaszane - opinie i zastosowanie

Garaż blaszany coraz częściej pojawia się na podwórkach. Są to bardzo lekkie konstrukcje, których największą zaletą jest niewielka cena. Koszt zakupy garażu blaszanego jest o wiele niższy niż wybudowanie murowanej konstrukcji. Na dodatek można postawić konstrukcję w miejscach, gdzie budowa jest niemożliwa. Garaże samochodowe z blachy pojawiają się także na przykład na działkach dzierżawionych, jeśli właściciel nie zgadza się na prowadzenie prac budowlanych. Coraz więcej firm specjalizuje się w dostarczaniu gotowych garaży samochodowych. Wiele osób decyduje się na samodzielne zbudowanie konstrukcji, ponieważ nie jest to skomplikowane, a blacha na garaż jest dość tania. Nic dziwnego, że „blaszaki” są coraz bardziej popularne.

Garaże blaszane ma bardzo wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że można go postawić bardzo szybko. Typowy garaże samochodowe o standardowych wymiarach są dostępne od ręki, na specyficzne nie będziemy czekać zbyt długo. Na dodatek całe konstrukcje można szybko i bez większego problemu przewieźć na inne miejsce. Niektóre garaże blaszane nie mają nawet fundamentów, dlatego przemieszczenie ich nie jest żadnym kłopotem.

Blaszaki mają także wady. Jedną z nich jest to, że jest to konstrukcja nietrwała, którą łatwo można zniszczyć. A to sprawia, że można mieć obawy co do bezpieczeństwa garażowanego mienia. Oczywiście garaże metalowe z blachy są także nieogrzewane. Dzięki nim chronisz samochód wyłącznie przed opadami śniegu lub deszczu, nadal jest narażony na działanie niskich temperatur.

Garaże blaszane – cennik

Standardowe garaże metalowe mają wymiary 3x5 metrów, więc dla takich wymiarów będziemy tutaj przyjmować ceny. Cena konkretnego garażu jest zależna od wielu czynników. Największe znaczenie ma typ zadaszenia, jednak takie elementy jak jakość i kolor blachy na garaż także mają wpływ. Cena jest także zależna od wysokości konstrukcji i rodzaju zamontowanych w nim drzwi. Jeśli będą bardziej odporne na włamanie, przyjdzie ci zapłacić więcej. Cena najtańszej konstrukcji tego typu wynosi około 1300-1400 zł.

Warto jednak zainwestować w konstrukcję wykonaną z blachy lepszego gatunku. Będzie bardziej trwała i mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego także jej ceny są o wiele wyższe. Koszt garaży samochodowych może w takim wypadku wynosić już mniej więcej 3-4 tysiące złotych. Garaże blaszane mogą być także stylizowane na drewniane. Taka blacha na garaż jest jeszcze droższa, więc cennik powiększa się o kolejne 500-600 zł. Jednak tego rodzaju budowle prezentują się o wiele ładniej. Są estetyczne i niczym nie przypominają starych „blaszaków” z poprzedniej epoki.

Znacznie niższy koszt będzie, jeśli zdecydujesz się na samodzielnie postawienie konstrukcji. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa koszt blachy na garaż. Ceny blachy wynoszą od 12 do 18 zł za metr kwadratowy. Do tego należy doliczyć tylko śruby i inne elementy łączące poszczególne części blachy. To wszystko sprawi, że będziesz mógł wybudować garaż za nie więcej niż kilkaset złotych. Do tego jednak musisz dokupić bramy garażowe – optymalnie wzmacniane i zabezpieczone systemem antywłamaniowym. Tym samym dobrej jakości garaż blaszany zbudujesz za kwotę niższą niż 1300 zł.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij