Garderoba

Garderoba to innymi słowy specjalnie wydzielone pomieszczenie przeznaczone do przechowywania odzieży. Nowoczesne garderoby znajdują się zarówno w domach jednorodzinnych jak i w przestronnych mieszkaniach. Powstają z wydzielenia części sypialni, pokoju, nieco rzadziej przedpokoju. We wnętrzu garderoby znajdują się różnego typu półki, szafki oraz wieszaki na ubrania. Sposób wyposażenia tego pomieszczenia zależy wyłącznie od inwencji i potrzeb mieszkańców.

Garderoba w Twoim domu

Zapoznaj się z informacjami na temat garderoba. Nasze sprawdzone porady związane z garderoba pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Walka z układem, czyli drugi oddech mieszkania

Walka z układem, czyli drugi oddech mieszkania

O tym, jak ważny jest dobry układ (w tym przypadku – mieszkania), nie trzeba nikogo przekonywać. Tym razem jednak walka z układem będzie dużo prostsza niż zwykle, bo zmianę aranżacji przestrzennej własnego lokum może przeprowadzić niemal każdy. Przesunięcie czy wyburzenie ścian, wydzielenie garderoby nie musi być problemem. Jak się do tego zabrać i co można dzięki temu osiągnąć? Odpowiedzią jest sucha zabudowa.
, 16 lutego 2017

Jak urządzić garderobę w nowym mieszkaniu?

Jak urządzić garderobę w nowym mieszkaniu?

Kto pamięta meblościanki z ukrytymi swetrami w środku? Obowiązkowe pawlacze w przedpokoju i duża  szafa w każdym z pokoi, a wszystko to, aby pomieścić ubrania domowników, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Z tak ulokowanymi ubraniami trudno zapanować nad porządkiem, a niejednokrotnie pamiętać o istnieniu niektórych akcesoriów w szufladach. Dlatego coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przy projektowaniu wnętrz sypialni jest osobna garderoba lub przestronne szafy przesuwne. 
, 27 marca 2017

Pomysły na przytulne aranżacje sypialni

Pomysły na przytulne aranżacje sypialni

Nowoczesna, awangardowa, romantyczna i z przestronną garderobą – nasze sypialnie mogą być takie, jaki sobie wymarzymy. Nie ma znaczenia w jakim stylu ją urządzimy, ważne aby sprawdzała się jako miejsce do wypoczynku, była cicha, bezpieczna i przytulna. Wystrój wnętrz naszej sypialni po prostu musi być wyjątkowy! Dobrze dobrane łóżko do sypialni, szafa, komoda, czy w końcu kolory ścian i elementy dekoracyjne muszą tworzyć cudowną harmonię barw i kształtów.  
, 31 sierpnia 2016

Adaptacja poddasza - koszt, sprawdzone pomysły!

Adaptacja poddasza - koszt, sprawdzone pomysły!

Adaptacja poddasza w domku jednorodzinnym zawsze jest dużym wyzwaniem. Koszt adaptacji i ocieplenia poddasza zależy od jego późniejszego przeznaczenia użytkowego, rozmiarów oraz naszych indywidualnych preferencji. Na poddaszu równie dobrze można stworzyć dodatkowe sypialnie, łazienkę, czy zwykły schowek. Do wykonania orientacyjnego kosztorysu niezbędne będzie dokładne określenie wymiarów całego pomieszczenia. Załóżmy, że całkowita powierzchnia naszego poddasza to 60 m2, a wysokość skosów to 1 do 2, 2 metra.
, 21 grudnia 2016

Szafy przesuwne na wymiar czy garderoby? Koszty i możliwości aranżacji

Szafy przesuwne na wymiar czy garderoby? Koszty i możliwości aranżacji

Wykańczasz właśnie mieszkanie? A może właśnie wprowadzacie się do nowego domu? Wśród wielu dylematów, które stają na Twojej drodze pojawia się pytanie: garderoba, szafy przesuwne czy może jednak duże szafy wolnostojące? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję!
, 25 kwietnia 2016

Jak urządzić mieszkanie? Tylko z projektantem wnętrz!

Jak urządzić mieszkanie? Tylko z projektantem wnętrz!

Zaprojektowanie eleganckiego a jednocześnie funkcjonalnego wnętrza jest dość skomplikowaną czynnością, która wymaga posiadania wiedzy technicznej, kreatywności oraz znajomości podstawowych zagadnień z zakresu architektury.  Sposób wykończenia wnętrz mieszkalnych, czy aranżacja dodatkowej garderoby ma bardzo duży wpływ na nasz późniejszy komfort oraz dobre samopoczucie, dlatego warto poważnie podejść do tej sprawy. Projektując wnętrza możemy wykonać wszystko samodzielnie, bądź skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. On nam powie, jak najlepiej urządzić mieszkanie!
, 28 kwietnia 2016

Jak zaprojektować garderobę?

Jak zaprojektować garderobę?

Garderoba jest w naszym domu miejscem, które warto zaplanować ze szczególną pieczołowitością. W niej przechowujemy ubrania, bieliznę osobistą, ręczniki, obrusy oraz inne przedmioty, z których każdego dnia korzystamy. To tam lądują też wszelkie rupiecie, które chcemy umieścić w osobnym pomieszczeniu, a które nie znajdują swojego miejsca gdzie indziej. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na zaplanowanie garderoby. Pomysłowo zaprojektowane pomieszczenie będzie służyło domownikom przez lata. Zobacz, jak zaprojektować garderobę i w czym są lepsze od szaf przesuwnych!
, 25 kwietnia 2016

Garderoba - porady dla urządzających garderobę

Garderoba to popularne pomieszczenie, które często spotykamy w wielu domach jednorodzinnych. Jej zadaniem jest przechowywanie odzieży. Garderoba może łączyć się z takimi pomieszczeniami jak przedpokój, pokój dzienny, sypialnia, a czasem nawet jadalnia. Warto zadbać o to, by stanowiła wyodrębnioną przestrzeń, niedostępną dla widoku osób postronnych. Szczelne drzwi sprawią, że we wnętrzu garderoby będzie można swobodnie przymierzać ubrania.

Każda garderoba może być wysoce funkcjonalna. Wystarczy dobrać odpowiednie drążki, wieszaki, oświetlenie i półki na ubrania. Nie istnieje jeden uniwersalny sposób na wyposażenie tego pomieszczenia. Wszystko zależy od liczby użytkowników, preferowanego miejsca na ubrania oraz od specyfiki przechowywanej odzieży. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się duża ilość przestronnych szuflad, w innych wystarczą długie drążki, wyposażone w wygodne wieszaki. Dlatego dobrym pomysłem będzie stworzenie własnego projektu garderoby, który uwzględni wszystkie potrzeby wszystkich użytkowników.

Jednym z istotnych elementów garderoby są drzwi. Dużą popularnością cieszą się drzwi uchylne, które łączą garderobę z takimi pomieszczeniami jak pokój dzienny, przedpokój, sypialnia, czy jadalnia. Warto jednak pamiętać, że drzwi uchylne nie zdają egzaminu w szczególnie małych pomieszczeniach, w których trzeba oszczędzać wolną przestrzeń. W tym wypadku znacznie lepiej sprawdzają się eleganckie drzwi przesuwne. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość ulokowania w wąskim przedpokoju, czy przy niewielkiej sypialni. Drzwi przesuwne nie ograniczają przestrzeni przed sobą, a co za tym Idzie nadają się do ciasnych aranżacji wnętrz.

Alternatywą dla garderoby są szafy wnękowe. Jest to rozwiązanie dedykowane do niewielkich pomieszczeń (wąski przedpokój, niewielka sypialnia). Szafa wnękowa nie zajmuje dużo miejsca, może posiadać drzwi przesuwne, a we wnętrzu drążki i wieszaki na ubrania. Niektóre szafy posiadają nawet wewnętrzne oświetlenie, które zwiększa komfort ich użytkowania.

Jeśli interesują Cię garderoby i szafy wnękowe, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak zagospodarować pokój, a także w jaki sposób zaprojektować i urządzić garderobę. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij