Dlaczego warto kupować używane meble?

Cyrkularność przedmiotów jest dobra dla Twojego portfela i dla środowiska naturalnego. Kupowanie używanych mebli wpisuje się w ideę zero waste, która zakłada wypracowanie stylu życia bez generowania odpadów. Ktoś chce sprzedać na przykład komodę z okresu PRL-u, która zagraca mu strych. Dla Ciebie ta komoda to unikatowa perełka i przepiękny przykład designu – kupując ją za bezcen, zyskujesz wyjątkową ozdobę salonu. Używane meble, zwłaszcza te polskiej produkcji, mogą być znacznie solidniejsze, ładniejsze i trwalsze niż te obecnie oferowane w sieciówkach. Ich kupno to szansa na unikatowe wyposażenie domu. Z drugiej ręki warto też oczywiście kupować meble IKEA, BRW czy Agata, oszczędzając naprawdę sporo.

Recykling, uprecykling, DIY - wyposaż dom z poszanowaniem dla zasobów naturalnych

Drugi obieg daje używanym meblom kolejne życie, odmienia wnętrza, a Tobie pozwala cieszyć się z zaoszczędzonych środków na koncie. Takie podejście przynosi sporą ulgę dla domowego budżetu i może pozwolić zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dla inwestorów wyposażających apartamenty inwestycyjne. Zdarza się, że ktoś sprzedaje nieużywane kanapy czy powystawowe szafki za bezcen. Dlatego powstała nowa platforma zakupowa – do kupowania i sprzedawania elementów wyposażenia wnętrz, które jeszcze mogą cieszyć świetnym wyglądem i pełną funkcjonalnością. Zobacz używane meble na Vilandy.pl. Na czym dokładnie polega fenomen tego miejsca w sieci?

Łatwa wysyłka, czyli kupowanie używanych mebli jest teraz proste

Czy miewasz problem z przesyłką używanych mebli ze względu na ich duże gabaryty? Vilandy ten kłopot bardzo prosto rozwiązuje, oferując transport przedmiotów gabarytowych w systemie kurierskim. Dzięki temu przewóz kanapy, lodówki czy zestawu mebli ogrodowych z drugiego końca Polski nie kosztuje już krocie – ceny za dostawę są tak samo korzystne, niezależnie od trasy! Koszty transportu są wypisane czarno na białym, dlatego nie trzeba się obawiać dodatkowych wydatków. Tym sposobem kupowanie używanej kanapy z transportem z innego miasta nie stanowi już żadnego problemu czy obciążenia finansowego.

Ale czy to bezpieczne? 

Inna kwestia to bezpieczeństwo transakcji. Kupując używane meble w mediach społecznościowych i na serwisach lokalnych, nie zawsze masz pewność, że ktoś nie chce Cię oszukać. Nowej platformie zakupowej możesz w pełni zaufać, bo weryfikuje zarówno sprzedających, jak i kupujących. Nie ma transakcji bez rejestracji. Możesz płacić blikiem, kartą albo poprzez zaufanych providerów płatności (np. Przelewy24). Nie przesyłasz pieniędzy bezpośrednio sprzedającym - cała transakcja przechodzi przez system, więc jest bezpieczna.

Przyjemna sprzedaż i kupno mebli z drugiego obiegu

Na Vilandy.com możesz nie tylko kupować, ale i sprzedawać. Umieszczanie ofert jest bardzo przyjemne i intuicyjne. Tak samo jak ich przeglądanie – prosta nawigacja sprawia, że łatwo odnajdziesz się wśród głównych kategorii. Potrzebny fotel gamingowy w dobrej cenie? Zajrzyj do kategorii Meble. Szukasz niedrogiego, ale dobrego telewizora? Wejdź do działu Elektronika. Lubisz rękodzieło? Zachwycą Cię unikalne makatki, makramy i dodatki polskich rękodzielników. Produkty są nowe lub z drugiej ręki, używane bądź nie, w stanie idealnym lub ze znakami użytkowania, ale w pełni sprawne. Wszystko jest jasno opisane w ogłoszeniach. Można też nabywać artykuły powystawowe lub outletowe, na przykład z niewielkimi uszkodzeniami bez wpływu na funkcjonalność rzeczy.

Na platformie użyteczny jest też sposób przeglądania ofert z uwzględnieniem konkretnych pomieszczeń. Dzięki temu wyszukiwanie używanych mebli do jadalni, sypialni czy biura jest znacznie prostsze. Koniecznie zajrzyj i kupuj mądrze – z poszanowaniem dla naturalnych zasobów i z korzyścią dla własnych finansów!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny