Wycieki wody - tutaj pojawiają się najczęściej

Wyciek wody to spory problem, który widoczny jest zwykle dopiero wtedy, kiedy wyciek jest już spory i zauważyć można takie objawy jak wybrzuszenie ścian czy podłóg. W takiej sytuacji konieczna jest szybka lokalizacja wycieków - Warszawa i okolice to miejsca, w których przy lokalizacji wycieków można skorzystać z oferty profesjonalnej firmy. Ale w jakich miejscach wycieki zazwyczaj są zlokalizowane?

Wycieki najczęściej można zlokalizować:

  • w okolicach dopływu wody;
  • jako przecieki w kabinie prysznicowej;
  • w obrębie przeciekającej spłuczki toaletowej;
  • przy zmywarce;
  • przy dopływie lub odpływie wody do pralki;
  • w rurach rozprowadzających wodę z centralnego ogrzewania.

Skuteczne osuszanie (w Warszawie i innych miastach) powinno być poprzedzone dokładną lokalizacją wycieku. 

Metody lokalizowania wycieków

Jak dokładnie wygląda lokalizacja wycieków wyjaśnia optimal-osuszanie.pl? Warszawskie firmy, które korzystają z najnowszej technologii, mają w zanadrzu szereg sposobów na lokalizowanie wycieków wody. Wśród najczęściej stosowanych metod wyróżnia się:

1. Pomiar wilgotności ścian.

W tej metodzie korzysta się ze sprzętu pomiarowego, który na podstawie wilgotności ścian jest w stanie zawęzić obszar poszukiwań i całkiem dokładnie wskazać miejsce, w którym doszło do wycieku. Często, w celu większej precyzji, metoda ta łączona jest z innymi, co pozwala na szybsze rozpoznanie miejsca wypływu wody.

2. Próba ciśnieniowa.

W trakcie próby ciśnieniowej do układu instalacji wodnej podłącza się manometr, który pozwala sprawdzić ciśnienie panujące w rurach i z dużą dokładnością określić miejsce pojawienia się wycieku. Podczas próby można użyć wody, jak i powietrza. Minusem jest dłuższy czas oczekiwania na znalezienie miejsca wycieku, a do tego zakaz korzystania z wody podczas przeprowadzania próby ciśnieniowej.

3. Lokalizacja wycieku gazem znacznikowym.

Do instalacji wodnej wprowadza się bezwonny i niepalny czas, zazwyczaj jest to mieszanka wodoru i azotu, którą wykryć można przy pomocy specjalnego detektora. Jeśli gdzieś w rurach pojawiło się pęknięcie albo wyciek, to gaz będzie się ulatniać. Metoda ta jest szybka i skuteczna.

Kiedy zlokalizowano wyciek, należy jak najszybciej przeprowadzić osuszanie po zalaniu. Warszawa i inne duże miasta w tym zakresie mogą szybko skorzystać z pomocy profesjonalnych firmy osuszających, które działają także w mniejszych miejscowościach. To najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na skutecznym osuszeniu. 

Samodzielnie osuszanie nigdy nie będzie tak skuteczne, jak to przeprowadzone przez specjalistów. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że wyciek nie tylko zostanie szybko zlokalizowany, ale równie szybko zostanie usunięty, skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy zajmującej się osuszaniem. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej