Mieszkanie w Łodzi – dlaczego warto w nie zainwestować?

Łódź to prężnie rozwijające się miasto wojewódzkie zlokalizowane w centralnej Polsce. Kupno mieszkania w Łodzi ma wiele zalet, a to za sprawą korzystnych warunków do życia i inwestowania. Ceny mieszkań są tu stosunkowo niskie, nie brakuje atrakcyjnych miejsc pracy, szerokiej oferty kulturalno-rozrywkowej czy dużej ilości terenów zielonych.

Najlepsze dzielnice do życia w Łodzi

Intensywny rozwój budownictwa mieszkalnego w Łodzi sprawił, że osoby chcące zainwestować w nieruchomość mają w czym wybierać. A zatem gdzie warto kupić mieszkanie w Łodzi?

Nowe Centrum Łodzi

Nowe Centrum Łodzi stanowi obecnie prawdziwą wizytówkę miasta. Ta położona w historycznym centrum Łodzi prężnie rozwijająca się dzielnica łączy w sobie funkcje reprezentacyjne, kulturalne, biznesowe i mieszkalne. Na szczególną uwagę zasługują tutaj inwestycje mieszkaniowe, które w oryginalny sposób adaptują stare przestrzenie do tworzenia komfortowych warunków życia.

Doskonałym przykładem tego rodzaju połączenia architektonicznej tradycji z funkcjonalną nowoczesnością jest osiedle Primo (ul. Lindleya/Węglowa) zrealizowane przez polską firmę deweloperską Profbud. Więcej informacji o osiedlu Primo oraz innych inwestycjach mieszkaniowych Profbud w Łodzi znaleźć można pod adresem: https://www.profbud.info/mieszkania-lodz

Teofilów

Osiedle Teofilów to część powstałej na przełomie lat 60. i 70. dzielnicy Bałuty. Początkowo kojarzył się z obecnością bloków z wielkiej płyty i zakładów produkcyjnych, obecnie jednak jest uważany za jedno z lepszych miejsc do życia na mapie Łodzi. Wszystko za sprawą dużej ilości terenów zielonych (skwery i parki), bardzo dobrej komunikacji z centrum miasta oraz rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej i rekreacyjnej. To również jedno z bezpieczniejszych miejsc w Łodzi.

Retkinia

Dawna podmiejska wieś Retkinia jest dziś w czołówce najchętniej wybieranych miejsc do zamieszkania w Łodzi. Obecnie stanowi część dzielnicy Polesie, w której znaleźć można zarówno bloki mieszkalne z okresu PRL, jak i nowoczesne inwestycje o podwyższonym standardzie. Plusem mieszkania tutaj jest dobra komunikacja oraz duża dostępność placówek handlowych, usługowych, edukacyjnych i zdrowotnych.

Bałuty

Bałuty to jedna z bardziej znanych dzielnic Łodzi, które może pochwalić się bogatą historią i ciekawym klimatem. Ten sąsiadujący ze Śródmieściem rejon miasta charakteryzuje się eklektyczną zabudową i architekturą. Znajdą tu dla siebie miejsce miłośnicy zarówno pamiętających czasy przedwojenne kamienic i drewnianych domków czy peerelowskich bloków, jak również nowoczesnych apartamentowców. Atutem Bałutów jest między innymi dogodna lokalizacja blisko Śródmieścia, obecność centrów handlowych oraz duża ilość zieleni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny