Głowice termostatyczne Danfoss - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe

Głowica termostatyczna Danfoss – czy naprawdę warto?

Głowice grzejnikowe mają bardzo wiele zalet. Są mało widoczne, a ich ustawienie pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaka będzie temperatura na piecu (pod warunkiem, że w ogóle oczywiście będzie się w nim palić), w pokojach będzie stałe ciepło. Ponieważ nie będzie się ochładzać, nie będzie też potrzeby intensywnego dogrzewania pokoju, a to wprowadza spore oszczędności.

Głowice, inaczej termoregulatory, odcinają dopływ do grzejników ciepłej wody, kiedy temperatura w pomieszczeniu jest idealna. Głowice Danfoss pozwalają na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury. Więcej – są bardzo zaawansowane technicznie, więc mają wiele dodatkowych i ciekawych funkcji. Dzięki temu możesz jeszcze efektywniej zarządzać temperaturą w pomieszczeniach, dopasowując ją automatycznie do twojego trybu życia. Niech będzie chłodniej, kiedy cię nie ma w domu, a nagrzewa się stopniowo, kiedy wracasz – to świetny sposób na jeszcze większe oszczędności. Szacuje się, że przy dobrze zaizolowanym budynku umiejętne zastosowanie głowic termostatycznych pozwala na zmniejszenie wydatków na energię cieplną nawet o kilkanaście procent. Sprawdź także ten artykuł o zasadzie działania termostatu grzejnikowego.

Głowica termostatyczna Danfoss – oznaczenia cyfrowe

Ustawiając głowicę termostatyczną wybiera się temperaturę, jaka ma panować w pokoju. Niestety na głowicy nie ma wypisanych stopni Celsjusza, tylko skala od 0 do 5 lub do 6. Każdy numer oznacza inną temperaturę. Wszystkie głowice wszystkich producentów powinny mieć identyczną temperaturę przypisaną do numerków, jednak jest to różnie przestrzegane. Czasami rozbieżności są wynikiem problemów technicznych.

Głowice termostatyczne Danfoss z reguły mają sześciostopniową skalę temperatury.

*lub zero oznaczają najniższą temperaturę, jednak nie znaczy to, że głowica Danfoss dopuści do zamarznięcia wody w kaloryferach. Jeśli tylko będzie dostęp do chociaż trochę ciepłej wody lub minimalnego ogrzewania, temperatura utrzyma się na poziomie 8˚C.

Poziom 1 to temperatura w okolicach 12-13 ˚C, idealna w garażu lub piwnicy.

Poziom 2 to już 15-16 ˚C, czyli temperatura, która powinna być utrzymywana w sypialni w nocy.

Głowice termostatyczne Danfoss - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe

Poziom 3, czyli 18-20 ˚C jest idealny na co dzień.

Poziom 4 – 22-24 ˚C to ustawienie dla ciepłolubnych lub do łazienki.

Najwyższy poziom, 5, najczęściej oznacza od 25 do 28 ˚C.

Akcesoria hydrauliczne w dobrych cenach - sprawdź!

Oczywiście istnieje możliwość ustawienia pośrednich wartości. Warto wiedzieć także, że na rynku dostępne są elektroniczne termostaty Danfoss, które pozwalają na precyzyjne ustawienie temperatury w obrębie 0,5 ˚C. A może zainteresuje cię także ten artykuł o termostatach elektronicznych?

Głowice Danfoss – opinie i rodzaje

W ofercie marki Danfoss można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju głowic termostatycznych. Cennik tych najprostszych nie jest zaskakujący, głowica kosztuje od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Wybór prostej głowicy musi być podyktowany rodzajem zaworu. Dlatego Danfoss wyróżnia: głowice grzejnikowe do grzejników boczno zasilanych, termoregulatory z połączeniem RTD oraz termostaty Danfoss do grzejników z wkładką zaworową o połączeniu M30x1,5. Znaczenie ma zawór termostatyczny a także wkładka termostatyczna. Danfoss oferuje także głowice termostatyczne o wartości dekoracyjnej. Są bardziej ozdobne i subtelne, więc idealne do pokojów, w których grzejnik nie jest przysłonięty firanką czy zasłoną.

W ofercie wyróżniają się głowice elektryczne, czyli tak naprawdę głowice termostatyczne Wi-Fi. Taki regulator pokojowy to stosunkowo nowy produkt, który zasługuje na uwagę przede wszystkim precyzyjnością działania. Zbiera świetne opinie. Termostat jest zasilany przez dwie baterie, ma wyświetlacz i jest zdalnie sterowany. Cennik tego rodzaju głowic jest już znacznie większy. Cena pojedynczej głowicy waha się w granicach od 180 do 250 zł. Sprawdź także ten artykuł o termostatach bezprzewodowych.Nowoczesne głowice termostatyczne Wi-Fi

Głowica termostatyczna Danfoss działająca na Wi-Fi to świetne rozwiązanie. Głowice grzejnikowe działające zdalnie są bardzo wygodne. To jeden z podstawowych elementów inteligentnego domu. Jak żadne inne, głowice elektryczne, są ekonomiczne. Dzięki nim zarządzanie ogrzewaniem w domu może być jeszcze bardziej efektywne i bezproblemowe. Możesz zdalnie zmniejszać temperaturę, kiedy wiesz, że później wrócisz do domu.

Termostaty elektryczne są także programowalne. Można ustawić zmiany temperatur w ciągu dnia, nawet w ciągu tygodnia. Dzięki temu zawór termostatyczny będzie przymykał się, kiedy nie ma was w domu, a otwierał tuż przed powrotem domowników, by ogrzać wszystkie pomieszczenia. Oczywiście każda głowica może być ustawiona osobno, więc w każdym pokoju możesz utrzymywać inną temperaturę. To najbardziej efektywny sposób zarządzania ogrzewaniem, warto więc z niego skorzystać. Chociaż cena może się wydawać wysoka, elektroniczne termostaty Danfoss szybko zwrócą się w rachunkach za prąd. A może zainteresuje cię także ten artykuł o regulatorach pokojowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny