Gres rektyfikowany – ceny, opinie, charakterystyka, porady zakupowe

Gres rektyfikowany – charakterystyka

W istocie gres rektyfikowany to ten, który został w procesie tworzenia poddany dodatkowemu procesowi. Ma on na celu sprawienie, by wszystkie płytki ścienne były tych samych rozmiarów. Gdy tak się nie dzieje, trudno jest je odpowiednio spasować w procesie montażu. Rektyfikowaną płytkę gresową daje się układać się natomiast z wielką łatwością, tworząc na ścianie czy podłodze idealną kompozycję. Czy to jednak oznacza, że są to jednocześnie płytki bezfugowe?

Choć grubość fugi jest w tym przypadku minimalna (w granicach 1,5 milimetra), nie sposób całkiem z niej zrezygnować. Jeśli chce się mieć przestrzeń wyłożoną gresem rektyfikowanym, powinien posiadać ją po to, żeby nie pękał na skutek działania sił, które działają w głębszych warstwach materiału.

Producenci płytek rektyfikowanych proponują kupującym płytki ścienne oraz podłogowe, które utrzymują między swymi bokami idealne kąty 90 stopni. Poza tym ich rozmiary poszczególnych sztuk różnią się maksymalnie o 0,2 mm, co jest właściwie niezauważalne. To właśnie dlatego rektyfikowana płytka gresowa zbiera tak dobre opinie wśród kupujących. Podkreśla się jej:

  • nowoczesny wygląd,
  • to, że łatwo się je układa dzięki ich zaostrzonym krawędziom,
  • elegancję.

Jeśli szukasz więcej informacji i porad, sprawdź także ten artykuł o płytkach gresowych.

Kafle rektyfikowane – ceny, opinie

Za dodatkowe udogodnienia natury estetycznej i praktycznej trzeba więcej zapłacić, co oznacza, że płytki ceramiczne oraz gres szkliwiony poddane procesowi rektyfikacji kupić możemy za ceny rzędu 10, 20, a nawet 30 złotych więcej za metr kwadratowy niż klasyczne. Dostajemy jednak:

  • doskonałe spasowanie całości,
  • łatwość montażu,
  • znakomity wygląd podłogi albo ściany.

O gresie szkliwionym oraz gresie polerowanym można powiedzieć, że to dziś jeden z najpopularniejszych elementów wykończenia przestrzeni. Dobrze zatem, że jeden i drugi typ poddany zostać może procesowi rektyfikacji. Wiele opinii na temat tak przygotowanych powierzchni jest znakomitych, co oznacza, że dobrze wypowiadają się o nich specjaliści z branży remontowo-budowlanej i ci, którzy zdecydowali się na ich zakup.

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Gres rektyfikowany – ceny, opinie, charakterystyka, porady zakupowe

Rektyfikowaną płytkę gresową można poddać działaniu otwornicy do gresu, co czyni ją rozwiązaniem funkcjonalnym. Kiedy przyjrzymy się jej cenom, przekonamy się, że zwykle przekraczają one 100 złotych za metr kwadratowy. Można jednak dzięki nim zapewnić sobie modne i funkcjonalne zarazem wnętrze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o gresie szkliwionym?

Gres polerowany i płytki ceramiczne Paradyż

Popularna i ceniona marka kafle rektyfikowane posiada w swojej ofercie, idąc z duchem czasu i proponując klientom rozwiązania na miarę XXI wieku. Choć nie są to, jak podkreślaliśmy, płytki bezfugowe, spoina jest w zasadzie niezauważalna dzięki swoim minimalnym rozmiarom.

Choć cena do najniższych nie należy, miejmy na uwadze, że montuje się je na wiele lat. Dobrej jakości gres polerowany to de facto inwestycja na lata. Rektyfikowana płytka gresowa posłuży przez długi czas, co oznacza odpoczynek od remontu.

Wśród polecanych modeli marki Paradyż nie brak zarówno bardzo nowoczesnych płytek ściennych utrzymanych w stylu minimalistycznym, jak i tych reprezentujących klasykę. Spoina jest w nich właściwie niewidoczna. Potrzeba jej jednak do zachowania funkcjonalności powierzchni. Można układać je bez obaw o rozbieżności rozmiarowe, ciesząc się perfekcyjną przestrzenią. Kiedy zatem ktoś jest fanem płytek bezfugowych, jak najbardziej może się zdecydować na zakup kafli rektyfikowanych z minimalną fugą. Podkreślić warto, że da się kłaść je bezspoinowo (ale nie jest to praktyka polecana), dopuszczając też użycie otwornic do gresu. Sprawdź także ten artykuł o gresie polerowanym.

Wszystko wskazuje na to, że specjaliści marki Paradyż i innych popularnych producentów będą szli tym tropem, proponując klientom ciągle nowe modele. Podkreślmy, że poddanie ich działaniu otwornicy do gresu jest możliwe, co czyni je niezwykle praktycznymi elementami aranżacji. Gdy mowa o konkretnych opiniach dotyczących rektyfikowanych płytek gresowych marki, pojawiają się w nich takie sformułowania, jak: „nowoczesna opcja dla wymagających” czy „elegancja na najwyższym poziomie”.Klienci sięgają po nowoczesne modele gresu polerowanego i płytek ceramicznych, wybierając te stanowiące mariaż funkcjonalności i walorów estetycznych, choć ich cena nie jest zbyt niska. Popularny gres szkliwiony zaproponowany klientom w takiej właśnie formie również cieszy się dużym powodzeniem.

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że z gresem rektyfikowanym postępować trzeba w miarę ostrożnie, nie montując go np. w pomieszczeniach gospodarczych. Nie jest bowiem on tyle wytrzymały. Jednak to nie zraża kupujących w wybieraniu go do innych typów wnętrz, ciesząc się nowoczesną, pełną gładkości taflą ścian czy podłóg! Sprawdź także ten artykuł z porównaniem gresu szkliwionego i polerowanego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny