Grill ogrodowy

Grill ogrodowy to urządzenie przeznaczone do obróbki cieplnej produktów spożywczych. Żywność układa się na metalowym ruszcie, na który oddziałuje energia grzewcza. Źródłem ciepła może być węgiel drzewny (grill tradycyjny), gaz (grill gazowy) bądź prąd elektryczny (grill elektryczny). Grille służą do przygotowywania potraw na świeżym powietrzu. Mogą posiadać budowę mobilną lub stacjonarną.

Komfortowe grillowanie w ogrodzie i na działce

Zapoznaj się z informacjami na temat grill ogrodowy. Nasze sprawdzone porady związane z grill ogrodowy pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Grill ogrodowy z wędzarnią - projekty, ceny, ciekawe pomysły

Grill ogrodowy z wędzarnią - projekty, ceny, ciekawe pomysły

Latem spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Chętnie grillujemy i przygotowujemy smaczne posiłki w zaciszu własnego ogrodu. Właśnie dlatego grill ogrodowy z wędzarnią cieszy się coraz większą popularnością. Do wyboru mamy produkty gotowe, wykonane ze stali, drewna bądź betonu. Konstrukcje wędzarni możemy też przygotować samodzielnie. Poniżej podpowiemy, jak wybrać produkty gotowe, a także jak powinna przebiegać prawidłowa budowa grilla ogrodowego z wędzarnią.
, 23 maja 2017

Grill z cegły - jak zbudować murowany grill krok po kroku

Grill z cegły - jak zbudować murowany grill krok po kroku

Sezon grillowy powoli się rozpoczyna. To idealny moment na wykonanie paleniska na własnej posesji. Okazuje się, że możemy samodzielnie wybudować grill z cegły. Prace będą wymagały dobrego przygotowania i odrobiny wprawy. Dlatego poniżej podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę podczas budowy. Na koniec wskażemy też krok po kroku, jak wymurować grill.
, 23 maja 2017

Wędzarnia - drewniana, z cegły czy z kamienia naturalnego? Co wybrać?

Wędzarnia - drewniana, z cegły czy z kamienia naturalnego? Co wybrać?

Samodzielne przygotowywanie wędlin cieszy się rosnącą popularnością. Wędzarnie na stałe zagościły w naszych ogrodach i na przestronnych podwórzach. Elegancko wykonana wędzarnia ogrodowa posłuży nie tylko do przygotowywania posiłków. Stanie się także oryginalną ozdobą naszej posesji. Jednak warto wiedzieć, jaki materiał wybrać do jej wykonania. Poniżej określimy wady i zalety najpopularniejszych materiałów.
, 23 maja 2017

Wędzarnia z beczki metalowej lub drewnianej - zrób to sam!

Wędzarnia z beczki metalowej lub drewnianej - zrób to sam!

Przydomowe wędzarnie są prostym i atrakcyjnym sposobem na samodzielne przygotowywanie wędlin. Wbrew pozorom budowa wędzarni wcale nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami. Przy odrobinie wprawy wykonamy ją ze zwykłej beczki. Poniżej podpowiemy, jak zrobić wędzarnię z beczki metalowej bądź drewnianej.
, 23 maja 2017

Hortensja ogrodowa - uprawa, pielęgnacja, porady dla hodujących hortensję

Hortensja ogrodowa - uprawa, pielęgnacja, porady dla hodujących hortensję

, 7 kwietnia 2017

Jakie meble ogrodowe wybrać – przegląd materiałów

Jakie meble ogrodowe wybrać – przegląd materiałów

Ciepłe wiosenne słońce, coraz wyższa temperatura i wydłużający się dzień skłania nas do coraz częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Aby czerpać z pięknej pogody jak najwięcej, najlepiej przygotować strefę rekreacyjną, która będzie naszą enklawą spokoju w ogrodzie lub na tarasie. Niezbędnymi elementami wyposażenia takiej przestrzeni są oczywiście meble ogrodowe. Z jakiego materiału wybrać stoły i krzesła, żeby jak najlepiej służyły nam przez wiele sezonów?
, 6 marca 2017

Budowa altany ogrodowej - cena, poradnik krok po kroku

Budowa altany ogrodowej - cena, poradnik krok po kroku

Dobrze zaprojektowana i odpowiednio wykonana altana ogrodowa może stać się unikalną ozdobą każdego ogrodu. W jej wnętrzu warto urządzić miejsce wypoczynku, w którym zrelaksujemy się po trudach codziennego dnia. Budowa altany ogrodowej może wydawać się dość skomplikowana. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu oraz odrobinie umiejętności możemy wykonać ją samodzielnie. Poniżej podpowiemy jak powinna przebiegać budowa altany krok po kroku.
, 1 lutego 2017

Budowa altany ogrodowej - wymogi prawne i koszty

Budowa altany ogrodowej - wymogi prawne i koszty

Altanki ogrodowe spełniają wiele funkcji w przydomowym ogrodzie. Chronią użytkowników przed deszczem, osłaniają przed promieniami słonecznymi i oczami wścibskich sąsiadów. Ich budowa nie jest przesadnie skomplikowana. Jednak trzeba pamiętać o wymogach prawnych. W poniższym artykule podpowiemy, jakie formalności trzeba spełnić przed budową altany, jakie są najpopularniejsze rodzaje tych konstrukcji, opcjonalne dodatkowe pergole (ozdobne płoty), a także koszty budowy.
, 28 kwietnia 2016

TOP5 potraw na grilla ogrodowego

TOP5 potraw na grilla ogrodowego

Sezon grillowy w pełni. Chyba każdy ma swoje ulubione dania z rusztu, swoje smaki i ulubione przyprawy. Jednak podczas żadnej imprezy na świeżym powietrzu nie można zapomnieć o podstawowych pozycjach w grillowym menu. Oto 5 najbardziej lubianych potraw z grilla ogrodowego do zjedzenia w przydomowym ogrodzie.
, 22 kwietnia 2016

Budowa wędzarni ogrodowej krok po kroku - jak zbudować wędzarnię?

Budowa wędzarni ogrodowej krok po kroku - jak zbudować wędzarnię?

Utrwalanie mięsa poprzez obróbkę cieplną, wystawianie na działanie związków chemicznych zawartych w dymie, nosi nazwę wędzenia. Wędzenie ma długą tradycję, stosowane było od zarania dziejów. Niedawno, bardzo niesłusznie, ludzie zaczęli je utożsamiać z grillem ogrodowym. A jednak to w wędzarni dzięki substancjom chemicznym zawierającym dym, produkty mięsne zyskują niepowtarzalny smak, konsystencję i zapach. Zamiast kupować gotowe wyroby wędzarnicze można kupić wędzarnie przenośną lub wykonać własną wędzarnie ogrodową.
, 10 maja 2017

Jak zrobić własny ogrodowy grill murowany? Projekty i wykonanie krok po kroku

Jak zrobić własny ogrodowy grill murowany? Projekty i wykonanie krok po kroku

Każdy szanujący się entuzjasta potraw z grilla a także większość właścicieli prywatnych posesji posiada własny grill ogrodowy. Najczęściej jest to grill ogrodowy przenośny. Mają one sporo zalet ale nie grzeszą niestety estetyką wykonania, a także nie nadają się w przypadku większych przyjęć w ogrodzie - najczęściej mają za małe rozmiary. Przenośne grille węglowe cechują się niską ceną, lecz równie niską trwałością. Rzadsze grille gazowe i elektryczne pozwalają na lepszą kontrolę temperatury, jednak wpływają negatywnie na smak i zapach potraw. W tym kontekście wybudowanie grilla murowanego w naszym przydomowym ogrodzie wydaje się dobrą alternatywą.
, 7 maja 2017

Jak się przygotować do sezonu grillowego?

Jak się przygotować do sezonu grillowego?

Sezon grillowy rozpoczął się na dobre, warto więc się do niego przygotować, aby wykorzystać go w pełni.  Aby grillować z sukcesem należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia oraz akcesoria, które ułatwią grillowanie. Porządny grill ogrodowy, węgiel i podpałka to podstawa, a co jeszcze przyda się podczas grillowania? Sprawdź!
, 20 kwietnia 2016

Koszt zagospodarowania ogrodu

Koszt zagospodarowania ogrodu

Wbrew pozorom zagospodarowanie ogrodu może być jednym z droższych etapów budowy domu. Ogrodzenie ozdobne na froncie, siatka ogrodzeniowa z tyłu domu oraz kompleksowe zagospodarowanie ogrodu, włącznie z budową tarasu, posadzeniem roślin czy budową podjazdów musi pochłonąć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poniżej przedstawiamy kompleksowy kosztorys wszystkich prac związanych z zagospodarowaniem prostokątnej działki o powierzchni 700 m2.
, 25 kwietnia 2016

Aranżacja ogrodu przy domu jednorodzinnym

Aranżacja ogrodu przy domu jednorodzinnym

Własny ogród to jedna z największych zalet posiadania domu jednorodzinnego. Zielony ogród, drzewka ogrodowe pod którymi możemy spędzać gorące popołudnia i kolorowe krzewy ozdobne cieszą nasze oczy. Wiosną i latem cieszy zieleń drzewek i zielony, uważnie pielęgnowany trawnik, a jesienią kuszą złocistymi barwami, a w zimie zachęcają do lepienia bałwana i wojen na śnieżki. Do tego taras, na którym zawsze można zrobić grilla i posiedzieć w spokojny, ciepły wieczór. Warto zainwestować w przydomowy teren by nadać mu wspaniałe, niepowtarzalne oblicze.
, 27 kwietnia 2016

Grill ogrodowy - ceny, rodzaje i wiele więcej

Grill to urządzenie, które w znaczny sposób podnosi funkcjonalność każdego przydomowego ogrodu i działki. To właśnie na nim przygotowujemy kiełbaski oraz ciepłe dania. Grillowanie jest na stałe wpisane w naszą tradycję i rozpoczyna się zaraz po nastaniu cieplejszych, wiosennych wieczorów.

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele typów grillów. Wybór zależy od charakterystyki ogrodu, a także od preferowanej ilości przyrządzanych potraw. Na szczególną uwagę zasługuje:

Grill węglowy – cieszy się największą popularnością. Opałem jest tu węgiel drzewny, nadający potrawom unikalnego aromatu. Grill węglowy może posiadać różne wielkości paleniska oraz dodatkowe akcesoria. Węglowe grille ogrodowe nie stanowią zbyt dużego obciążenia dla budżetu. Dobrej jakości grill węglowy zakupimy już od kwoty kilkudziesięciu złotych. Grille na kółkach, wyposażone w większe palenisko nabędziemy za kilkaset złotych.

Grill gazowy – będzie droższy w zakupie niż grill węglowy o podobnych rozmiarach rusztu. Dodatkową niedogodnością może być konieczność dokupienia butli z propan butanem. Mimo wszystko grill gazowy jest dobrym rozwiązaniem dedykowanym do większych ogrodów. Jego atutem pozostaje łatwość w kontrolowaniu temperatury rusztu, szybkie rozpalanie, a także dodatkowe funkcje i akcesoria. Grill gazowy może posiadać dodatkowy ruszt boczny, służący do delikatnego podgrzewania potraw. Samo palenisko może przybierać dość duże rozmiary. Dzięki czemu grill gazowy świetnie sprawdza się jako element wyposażenia altan i ogrodów, w których biesiadujemy w większym gronie.

Grille ogrodowe elektryczne – nie znalazły tak dużego uznania jak grill gazowy czy grill węglowy. Mogą być wykorzystane jedynie w miejscach posiadających dostęp do prądu. Palenisko elektryczne nie zajmuje zbyt dużo miejsca i można utrzymać optymalną temperaturę rusztu. Co więcej, podczas przygotowania posiłków nie wytwarza się toksyczny dym. Dzięki temu produkty elektryczne można stosować także w budynkach.

Jeśli interesują Cię grille ogrodowe i akcesoria, zapraszamy do poniższego działu. Podpowiemy Ci, który grill warto kupić, jak zaplanować budowę konstrukcji stacjonarnej, a także jak zaaranżować przydomowe miejsce wypoczynku. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij