Komfortowe grillowanie w ogrodzie i na działce

Grill ogrodowy - ceny, rodzaje i wiele więcej

Grill to urządzenie, które w znaczny sposób podnosi funkcjonalność każdego przydomowego ogrodu i działki. To właśnie na nim przygotowujemy kiełbaski oraz ciepłe dania. Grillowanie jest na stałe wpisane w naszą tradycję i rozpoczyna się zaraz po nastaniu cieplejszych, wiosennych wieczorów.

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele typów grillów. Wybór zależy od charakterystyki ogrodu, a także od preferowanej ilości przyrządzanych potraw. Na szczególną uwagę zasługuje:

Grill węglowy – cieszy się największą popularnością. Opałem jest tu węgiel drzewny, nadający potrawom unikalnego aromatu. Grill węglowy może posiadać różne wielkości paleniska oraz dodatkowe akcesoria. Węglowe grille ogrodowe nie stanowią zbyt dużego obciążenia dla budżetu. Dobrej jakości grill węglowy zakupimy już od kwoty kilkudziesięciu złotych. Grille na kółkach, wyposażone w większe palenisko nabędziemy za kilkaset złotych.

Grill gazowy – będzie droższy w zakupie niż grill węglowy o podobnych rozmiarach rusztu. Dodatkową niedogodnością może być konieczność dokupienia butli z propan butanem. Mimo wszystko grill gazowy jest dobrym rozwiązaniem dedykowanym do większych ogrodów. Jego atutem pozostaje łatwość w kontrolowaniu temperatury rusztu, szybkie rozpalanie, a także dodatkowe funkcje i akcesoria. Grill gazowy może posiadać dodatkowy ruszt boczny, służący do delikatnego podgrzewania potraw. Samo palenisko może przybierać dość duże rozmiary. Dzięki czemu grill gazowy świetnie sprawdza się jako element wyposażenia altan i ogrodów, w których biesiadujemy w większym gronie.

Grille ogrodowe elektryczne – nie znalazły tak dużego uznania jak grill gazowy czy grill węglowy. Mogą być wykorzystane jedynie w miejscach posiadających dostęp do prądu. Palenisko elektryczne nie zajmuje zbyt dużo miejsca i można utrzymać optymalną temperaturę rusztu. Co więcej, podczas przygotowania posiłków nie wytwarza się toksyczny dym. Dzięki temu produkty elektryczne można stosować także w budynkach.

Jeśli interesują Cię grille ogrodowe i akcesoria, zapraszamy do poniższego działu. Podpowiemy Ci, który grill warto kupić, jak zaplanować budowę konstrukcji stacjonarnej, a także jak zaaranżować przydomowe miejsce wypoczynku. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.