Grzejniki

Grzejniki są wymiennikami cieplnymi typu woda – powietrze bądź para - powietrze. Potocznie nazywamy je kaloryferami. Tradycyjny grzejnik stanowi część układu centralnego ogrzewania. Przekazuje ciepło wytworzone poprzez kocioł grzewczy. W ofertach handlowych znajdują się także grzejniki zasilane energią elektryczną. Tego rodzaju produkty działają samodzielnie i nie wymagają budowy układów centralnego ogrzewania. Bardziej zaawansowany system elektryczny posiada jedynie sterownik, który służy do regulacji temperatury w pomieszczeniach.

Grzejniki -skuteczne ogrzewanie Twojego domu lub mieszkania

Zapoznaj się z informacjami na temat grzejniki. Nasze sprawdzone porady związane z grzejniki pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!

Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!

Wybór dobrych grzejników do domu to kwestia sporej wagi. Ważne są względy estetyczne, ale przede wszystkim oszczędnościowe. Przy wyborze grzejników znaczenie ma nie tylko moc grzewcza, ale również materiał, który posłużył do wyprodukowania danego modelu. W polskich sklepach prym wiodą grzejniki stalowe oraz grzejniki aluminiowe. Sprawdzamy, które z nich są bardziej godne uwagi ze względu na skuteczność i oszczędność ogrzewania pomieszczeń w domu.
, 23 sierpnia 2017

Grzejniki łazienkowe drabinkowe - gdzie można zamontować i co trzeba wiedzieć?

Grzejniki łazienkowe drabinkowe - gdzie można zamontować i co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne łazienki to pomieszczenia o coraz większych walorach dekoracyjnych. Do wyposażenia tego wnętrza potrzebujemy armatury i mebli. Całość kompozycji zamykają eleganckie grzejniki drabinkowe, pozwalające na ogrzanie pomieszczenia. Poniżej podpowiemy, jak wybrać grzejniki łazienkowe, gdzie można je zamontować oraz jak dobrać moc grzewczą.
, 27 lipca 2017

Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena

Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena

Grzejnik olejowy może być bardzo pomocny w dogrzewaniu pomieszczeń. Jest wygodny w użytkowaniu, bezpieczny, a jednocześnie stanowi alternatywę dla kosztownego remontu budynku. Poniżej podpowiemy, gdzie najlepiej sprawdzi się grzejnik olejowy, jaka jest jego efektywność grzewcza, cena i parametry.
, 14 lipca 2017

Grzejnik kanałowy w podłodze - co warto wiedzieć?

Grzejnik kanałowy w podłodze - co warto wiedzieć?

Nowoczesne grzejniki kanałowe znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej. Stanowią ciekawą alternatywę dla grzejników ściennych oraz klasycznej podłogówki. Jakie są najważniejsze wady i zalety tej technologii? O czym warto pamiętać podczas zakupu i jak wybrać grzejnik kanałowy? Poniżej prezentujemy garść przydatnych informacji.
, 10 kwietnia 2017

Grzejniki dekoracyjne - sprawdzamy skuteczność, ceny i zastosowanie

Grzejniki dekoracyjne - sprawdzamy skuteczność, ceny i zastosowanie

Zwykłe grzejniki aluminiowe wydajnie oddają ciepło do otoczenia, jednak nie zapewniają zbytniej estetyki. Dziś w ofertach sprzedaży możemy odnaleźć grzejniki dekoracyjne, które nie tylko przekazują energię grzewczą, ale jednocześnie zdobią nasze pomieszczenia. Poniżej sprawdzimy ich skuteczność, przybliżymy ceny, najważniejsze parametry i określimy możliwości zastosowania.
, 28 marca 2017

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne pozwalają na szybkie i bardzo wygodne ogrzewanie pomieszczeń. Możemy stosować je  jako ogrzewanie podstawowe lub uzupełniające. Ogrzewanie elektryczne jest przede wszystkim wygodne. Elektryczny grzejnik możemy szybko przestawić w inne miejsce, czy w kilkanaście minut dogrzać schłodzone pomieszczenie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele dobrych jakościowo grzejników o stacjonarnym lub przenośnym zastosowaniu.
, 10 maja 2017

Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!

Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!

Skuteczne i oszczędne ogrzewanie domu zależy nie tylko od paliwa, jakie wybierzemy, ale także od prawidłowej instalacji urządzeń grzewczych. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy, montując grzejniki - i uniknij ich w swoim domu!
, 16 lutego 2017

Kupujesz grzejnik panelowy? Na to zwróć uwagę!

Kupujesz grzejnik panelowy? Na to zwróć uwagę!

Przy wyborze urządzenia grzewczego często stajemy przed dylematem, jaki grzejnik kupić. Różnorodność asortymentu grzewczego nie ułatwia wyboru. Grzejniki pokojowe różnią się między sobą wielkością , rodzajem zastosowanej technologii oraz walorami dekoracyjnymi. Jednym z najczęściej kupowanych grzejników jest grzejnik panelowy. Alternatywnie możemy się zdecydować na grzejniki aluminiowe. Zanim udamy się na zakupy sprawdźmy co warto wiedzieć na ich temat oraz jakich cen możemy się spodziewać.
, 31 sierpnia 2016

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Grzejnik w łazience powinien zapewniać komfortową kąpiel. Dobrze, jeśli umożliwia także wysuszenie ręczników. W bogatej ofercie producentów grzejników znajdziemy modele nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie domu?
, 27 marca 2017

Jak odpowietrzyć kaloryfer lub grzejnik w 5 krokach?

Jak odpowietrzyć kaloryfer lub grzejnik w 5 krokach?

Odpowietrzanie grzejników jest prostą czynnością, którą każdy może wykonać samodzielnie bez wzywania hydraulika. Warto jednak zapoznać się z ogólnymi zasadami odpowietrzania, bowiem dzięki temu zmniejszymy ryzyko zalania mieszkania i uszkodzenia całej instalacji grzewczej.
, 19 kwietnia 2016

Najlepsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego

Najlepsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego

Największą bolączką domów wolnostojących jest konieczność ich samodzielnego ogrzewania. Mieszkanie w bloku, to pod względem ogrzewania dużo większy komfort i wygoda. Elektrociepłownia zapewnia stałe dostawy energii cieplnej, a użytkownik musi martwić się tylko i wyłącznie i opłacenie rachunków. W domu musimy wyposażyć kotłownię i kontrolować jej pracę. Wybór sposobów ogrzewania domu jest duży, a decyzję należy podejmować jak najwcześniej, gdy dom jest jeszcze w fazie projektu. Użyte do budowy domu materiały budowlane będą zależały od naszego wyboru. Warto krótko omówić kilka dostępnych na rynku rozwiązań.
, 28 kwietnia 2017

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Decydując się na instalację C.O. w naszym pomieszczeniu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pomogą nam podczas dokonywania wyboru. Odpowiednio dobrany grzejnik pozwoli osiągnięcie najlepszej efektywności jego pracy, a przy okazji na optymalizację rachunków związanych z ogrzewaniem.
, 22 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Co musisz wiedzieć na temat grzejników?

Wykonując instalację centralnego ogrzewania warto wziąć pod uwagę specyfikę grzejników. To właśnie grzejnik stanowi element, który przekazuje ciepło do pomieszczenia. Od efektywności jego działania zależy komfort cieplny mieszkańców.

Grzejniki pokojowe to najczęściej produkty osadzone na ścianach. Mogą posiadać zróżnicowany kształt i kolor. Ciekawym rozwiązaniem są grzejniki dekoracyjne, które spełniają podwójną funkcję. Grzejniki ozdobne podkreślają stylistykę pomieszczenia, a jednocześnie podnoszą temperaturę. Świetnie sprawdzają się jako grzejniki pokojowe, produkty do salonu czy gabinetu.

Planując instalację centralnego ogrzewania zwróćmy szczególną uwagę na łazienki. To właśnie w tym pomieszczeniu powinna panować najwyższa temperatura. Grzejniki łazienkowe muszą być wydajne i posiadać możliwość łatwej regulacji. W pomieszczeniach kąpielowych dobrze sprawdzą się zarówno grzejniki płytowe, grzejniki dekoracyjne jak i ogrzewanie podłogowe. Warto dodać, że grzejniki płytowe mogą posiadać dodatkowe uchwyty na ręczniki. Producenci (np. Purmo) tworzą coraz to ciekawsze modele, które sprawiają, że grzejniki płytowe mogą być dedykowane do konkretnego pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem są także grzejniki łazienkowe i grzejniki pokojowe zasilane prądem. Elektryczny grzejnik może pracować samodzielnie i służyć do dogrzewania pomieszczeń. Większość modeli zapewnia płynną, bezawaryjną pracę, która łączy się z dużą wydajnością. Jedyny minus, którym charakteryzuje się elektryczny grzejnik to wysoki koszt użytkowania. Przez to tego rodzaju produkty rzadko znajdują zastosowanie jako jedyne źródło grzewcze.

Istnieje wiele firm, które produkują grzejniki dekoracyjne, grzejniki płytowe czy grzejniki łazienkowe. Do bardziej znanych należy firma Rettig Heating (Purmo), Ferro, Alplast, Brugman, Kermi oraz de`Longhi.

Jeśli interesują Cię instalacje centralnego ogrzewania, to znaczy, że ten dział jest właśnie dla Ciebie. Sprawdzisz jak wybrać grzejniki ozdobne, jak dobrać grzejniki do pomieszczenia i ile kosztuje instalacja C.O. Na dole strony znajdziesz pełną listę powiązanych tematów. Zapraszamy!

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij