Grzejniki dekoracyjne - ważne informacje oraz o czym pamiętać przy ich wyborze

Grzejniki dekoracyjne mają bardzo dobre opinie, ponieważ pełnią funkcję użytkową, a dodatkowo dobrane w odpowiedni sposób mogą podkreślić styl i charakter naszych wnętrz. Ozdobne grzejniki pokojowe, grzejniki do salonu, czy też grzejniki łazienkowe nie wymagają już używania maskownic, przez co zyskujemy także łatwy dostęp do źródła ciepła. Ten fakt jest niezbędny zwłaszcza w przypadku grzejników łazienkowych i przeznaczonych do pomieszczeń gospodarczych.

Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre grzejniki dekoracyjne pionowe oraz poziome grzejniki ozdobne, mają taką konstrukcję, że uniemożliwiają one powieszenie na nich ręczników, czy też prania. Jeśli nam na tym zależy, a konstrukcja naszego grzejnika ozdobnego uniemożliwia nam to, mamy możliwość dokupienia specjalnych wieszaków, które montuje się na grzejniku.

Wybierając ozdobne grzejniki pokojowe, poza ceną, powinniśmy także zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Pierwszym elementem jest to, by określić, jaką moc ma mieć nasz nowoczesny grzejnik do salonu, kuchni, łazienki, czy innego pomieszczenia. Pamiętajmy, że moc powinna być dobierana do tego, jak duże pomieszczenie mamy do ogrzania. Kolejnym elementem jest rodzaj podłączenia, ponieważ inaczej montowane są grzejniki kanałowe, grzejniki panelowe, grzejniki aluminiowe i elektryczne. Dodatkowo w inny sposób może być montowany grzejnik dekoracyjny pionowy, a inaczej zamontujemy poziomy grzejnik ozdobny. Ważny jest także rozstaw przyłączy, wielkość grzejnika oraz jego wygląd i dekoracyjność. Wygląd ozdobnych grzejników pokojowych, grzejników do salonu, łazienki i kuchni, powinien być dobierany do aranżacji danego wnętrza. Dodatkowo powinniśmy także zdecydować się na wybór konkretnego producenta, a tutaj bardzo dobrą opinię mają grzejniki Instal Projekt. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Grzejniki ozdobne - ceny i rodzaje grzejników dostępnych w sprzedaży

Nowoczesne grzejniki do salonu, kuchni, czy też łazienki, dostępne są w wielu rodzajach. Różnią się one między innymi kształtem, formatem, wielkością i kolorem. Dodatkowo wyróżnia się także różnorodność pod względem wykorzystanego przy produkcji materiału, a tak wyróżniamy grzejniki aluminiowe, stalowe i ceramiczne. Jednak wybór grzejników aluminiowych jest najczęściej spotykany. Poza materiałem grzejniki różnią się również budową i coraz częściej popularne grzejniki żeberkowe zastępowane są grzejnikami panelowymi. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że możemy zakupić grzejnik dekoracyjny pionowy, ale w sprzedaży dostępne są także poziome grzejniki ozdobne, które wyglądają równie atrakcyjnie.

Musimy pamiętać, że wybierając ozdobne grzejniki panelowe lub żeberkowe, wydamy więcej pieniędzy niż przy wyborze tradycyjnych i mało dekoracyjnych grzejników. Ceny za grzejniki są różnorodne, ponieważ zależą one od tego, jaki producent je wyrabia, jakiej są one wielkości, jaką mają moc, jaki model wybierzemy oraz z czego są wykonane. Najtańsze grzejniki dekoracyjne zakupimy już w cenie około 480 zł, np. grzejnik Terma V150 91/50. Droższym rozwiązaniem jest wybór grzejnika Ribbon VWS 39/172, bo ten kosztuje ponad 3000 zł. Pamiętajmy też o tym, że przy niektórych modelach grzejników będziemy musieli również dopłacić za kolor, jeśli będzie on poza podstawową gamą kolorystyczną. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych.

Kolorowe grzejniki dekoracyjne oraz grzejniki ozdobne, a także ich ceny i opinie oraz producenci i rodzaje
Grzejniki dekoracyjne - rodzaje kaloryferów, ceny, opinie, porady zakupowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór grzejników Instal Projekt, które cenione są za swoją jakość i innowacyjność. Znajdziemy wśród nich także nowoczesne grzejniki do salonu, które cieszą się dużym powodzeniem. Ceny za grzejniki Instal Projekt są zróżnicowane. Przykładowo grzejnik Ambra w rozmiarze 40 × 68,2 cm, o mocy 228 W i podłączeniu dolnym to koszt 304 zł. Ten sam model grzejnika, lecz w rozmiarze 55 × 165 cm i mocy 646 W, kosztuje 620 zł. Z kolei model Trick o wymiarach 43 × 85,7 cm, podłączeniu dolnym i mocy 352 W kosztuje 841 zł, a jeśli zwiększymy jego wielkość do 53 × 184,7 cm, a moc do 848 W, wtedy jego ceny będzie wynosiła około 1720 zł.

Grzejniki kanałowe - nowoczesne i ciekawe rozwiązanie do naszego domu

Zupełnie innym i bardzo interesującym rozwiązaniem jest zakup grzejników kanałowych, które nie są jeszcze aż tak bardzo rozpowszechnione, jak tradycyjne grzejniki naścienne. Grzejniki kanałowe doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji wnętrz lub tam, gdzie montaż naściennego grzejnika byłby kłopotliwy. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Bardzo popularnym producentem tych grzejników jest Purmo, które oferuje nam grzejniki kanałowe w 3 wersjach, mianowicie Aquilo FMK, czyli wersja bez wentylatora, Aquilo F1T z wentylatorem oraz wersję ze wzmocnionym wentylatorem Aquilo F1P. Wymiary wentylatorów wahają się między 1000-3500 mm długości i 180-420 mm szerokości, a ich wysokość może wynosić 90, 110 lub 140 mm. Jeśli takie wymiary nam nie odpowiadają, wtedy możemy również zamówić grzejnik kanałowy na wymiar.

Grzejniki kanałowe charakteryzują się tym, że są one montowane w podłodze, natomiast ich montaż jest bardzo prosty, tak samo, jak i czyszczenie. Pamiętajmy też, że grzejniki kanałowe wyglądają bardzo estetycznie, a dodatkowo mamy możliwość wyboru wykończenia, gdyż w sprzedaży dostępne są grzejniki kanałowe wykończone kratką aluminiową, stalową lub drewnianą. Jeśli chodzi natomiast o ceny, to za grzejnik o wymiarach 1000 × 180 mm zapłacimy około 670 zł, a grzejnik kanałowy o wielkości 3500 × 420 mm to koszt około 2770 zł, natomiast ceny za grzejniki kanałowe mogą dochodzić nawet do 7500 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach aluminiowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny