Grzejnik pionowy – najpopularniejsze rodzaje

Grzejnik pionowy to każdy kaloryfer, którego wysokość jest większa od długości. Z reguły grzejniki panelowe osiągają wysokość 60 cm, natomiast ich długość waha się już od 40 do nawet 300 cm. Jednak tradycyjne grzejniki pokojowe nie pasują do wszystkich wnętrz. Grzejniki pionowe sprawdzą się przede wszystkim na wąskich ścianach lub na których nie chcemy nakładać zbyt dużych ograniczeń, jeżeli chodzi o ustawianie mebli lub wieszanie różnych dekoracji. Zatem są one ciekawą opcją pozwalającą na zaoszczędzenie miejsca na ścianie, bez rezygnacji z odpowiedniej powierzchni grzewczej.

Grzejniki pionowe możemy podzielić na różne grupy, wśród których wymienimy:

  • Grzejniki łazienkowe – najczęściej do tej grupy zaliczają się tzw. grzejniki rurkowe. Spełniają nie tylko swoją rolę w instalacji grzewczej, ale również mogą być wykorzystywane w formie suszarek lub wieszaków na ręczniki. Grzejniki łazienkowe tego typu muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody i wilgoci. Bardzo często ich powierzchnia jest pokryta warstwą chromu. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.
  • Grzejniki panelowe – najczęściej sprawdzają się jako grzejniki pokojowe. Kaloryfer ten określany często jest również jako grzejnik płytowy. Wąskie grzejniki sprawdzają się na niewielkich powierzchniach ścian. Tego typu kaloryfery najczęściej wyprodukowane są z zimnowalcowanej blachy. Ich wyróżnikiem jest efektywna emisja ciepła na zewnątrz, dzięki czemu z powodzeniem pełnią główne źródło emisji energii cieplnej.
  • Grzejniki dekoracyjne – kaloryfery ozdobne w porównaniu do pozostałych grzejników, wyróżniają się przede wszystkim ciekawym designem. Dzięki czemu pełnią również rolę dekoracyjną w poszczególnych wnętrzach. Niektóre z nich wyprodukowane zostały naprawdę w awangardowym klimacie. Ciekawą propozycją są grzejniki dekoracyjne, których wygląd jest dopasowany do aktualnych trendów. Dlatego spośród licznych modeli znajdziemy między innymi kaloryfery ozdobne w stylu retro, skandynawskim, industrialnym, a także oczywiście nowoczesnym.

Nowoczesne grzejniki pionowe – wiodący producenci

Nie każdy producent systemów grzewczych posiada wysokie i wąskie grzejniki w ofercie. Dlatego warto przyjrzeć się tym firmom, które mają do zaproponowania modele spełniające nasze oczekiwania. Jest ich bardzo duża ilość, jednak poświęcimy uwagę trzem najczęściej wybieranym markom. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych?

Do najpopularniejszych i jednocześnie polecanych producentów pionowych grzejników zaliczyć możemy:

  • Purmo – jest to światowa marka wchodząca w skład Rettig ICC Group. W ofercie znajdują się nie tylko wąskie grzejniki pionowe, ale również kaloryfery dekoracyjne, płytowe, a nawet grzejniki kanałowe. Obecnie w ofercie marki Purmo znajdują się pionowe grzejniki dekoracyjne w kolekcjach: Kos V, Faro V, Tinos V, Paros V, Narbonne V, Narbonne V VT, NarbonneV M, czy też Arran.
  • Jaga – belgijski producent oferujący systemy grzewcze od 1962 roku. Obecnie grzejniki ścienne, dekoracyjne, łazienkowe oraz grzejniki kanałowe Jaga oferowane są w ponad 30 krajach na całym świecie. Wśród grzejników pionowych Jaga najczęściej wybierane przez klientów są modele z kolekcji Iguana - lekkie estetycznie grzejniki dostępne w 7 wersjach wygięcia (prosty, lekko wygięty, kolumna, filar, do narożnika i in) . Wyjątkowym grzejnikiem ściennym z oferty producenta jest model Vertiga, który łączy ekonomiczną i wydajną technologię malej pojemności wodnej (Low-H2O) z dynamiką systemu DBE (Dynamic Boost Effect).
  • Instal Projekt – popularny i zarazem jeden z największych producentów grzejników w Polsce. W ofercie znajdują się przede wszystkim grzejniki łazienkowe, ale oprócz nich również grzejniki płytowe i żeberkowe. Do inspirujących modeli kaloryferów zaliczymy, m.in.: wysoki grzejnik Ori, Astro, Frame, Code czy też Modo. Każdy grzejnik pionowy występuje w przynajmniej kilkuset odsłonach. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także ten artykuł o polecanych grzejnikach dekoracyjnych.
Grzejnik pionowy podczas montażu oraz polecane pionowe grzejniki pokojowe i grzejniki dekoracyjne do mieszkania
Grzejniki pionowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady

Wybrane grzejniki w dobrych cenach - sprawdź ofertę

Pionowe grzejniki pokojowe – przykładowe ceny

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny na pionowe grzejniki pokojowe i nie tylko.

Wybrane pionowe grzejniki - ceny

Nazwa produktu

Cena

Grzejniki Purmo Vertical 10 1800x450 mm

624,64 zł

Grzejniki Purmo Vertical VR20C 1800x300 mm

1013,72 zł

Grzejniki Purmo Vertical VR21C 1800x450 mm

1435,85 zł

Grzejniki Purmo Vertical VR22C 1800x600 mm

1847,36 zł

Grzejnik pionowy COLONA 200/1800 mm, podwójny

579,00 zł

Wysoki grzejnik Instal Projekt Afro New

863,84 zł

Nowoczesne kaloryfery ozdobne Aries 1 190x1000 mm, biały kolor

496,00 zł

Wysoki grzejnik Instal Projekt Invidi

1228,99 zł

Wąskie grzejniki nowoczesne Zehnder Roda 1500x444

865,31 zł

Pionowe kaloryfery ozdobne Radval 1400x430

699,00 zł

Pionowe kaloryfery ozodbne Gorgiel Altus VH2 podwójne, 1165x400

3085,50 zł

Grzejnik płytowy pionowy Faro V biały Purmo

1927,41 zł

Grzejnik płytowy pionowy Verline VD z wieszakiem w komplecie, Vasco

1604,04 zł

Grzejnik płytowy pionowy Plain Vertical wys. 1600 mm, Enix

848,77 zł

Grzejniki kanałowe bez wentylatora Quattro 280 cm

2143,00 zł

Grzejniki kanałowe ND Plus Standard 90/300/1000

978,00 zł

Grzejniki kanałowe Regulus podłogowe 125 cm 1940W

1318,00 zł

Ceny grzejników pionowych są dużo wyższe w porównaniu do kaloryferów o standardowych wymiarach. Jednak należy mieć na uwadze, że decydując się na takie produkty, bardzo często wybieramy również grzejniki dekoracyjne, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby również pełniły rolę ozdobną. Średni koszt pionowych grzejników waha się już od 500 do ok. 1000 złotych. Jednak najdroższe modele mogą nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Decydując się na zakup grzejnika, warto kierować się również jego funkcjonalnością, a także dostosowaniem do konkretnych pomieszczeń. Kaloryfery łazienkowe powinny być bardziej odporne na korozję niż zwykłe grzejniki pokojowe. Warto również wymierzyć grzejnik, czy jego niestandardowe wymiary tak naprawdę nie okażą się przeszkodą w urządzaniu mieszkania. Ciekawą, a nawet dość awangardową propozycją są grzejniki pionowe z indywidualnie dopasowanym nadrukiem. Taka opcja powoduje, że możemy zyskać jedyny w swoim rodzaju dekor, który dodatkowo pełni swoją podstawową rolę emitera ciepła. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach olejowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny