Grzejniki Purmo - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady

Grzejniki Purmo są to jedne z najczęściej wybieranych grzejników do naszych domów. Purmo cechuje się nie tylko przystępnymi cenami, ale także wysoką jakością swoich produktów, zarówno grzejników stalowych, aluminiowych, grzejników kanałowych, grzejników panelowych, grzejników żeberkowych, grzejników łazienkowych, jak i grzejników pokojowych Purmo. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno grzejników w Castoramie, grzejników w Leroy Merlin lub innym sklepie budowlanym, powinniśmy dowiedzieć się, jakie grzejniki Purmo są dostępne w sprzedaży, jak prezentuje się ich cennik oraz jakie są opinie na temat marki Purmo.

Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie instalację grzewczą, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Grzejniki Purmo - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady

Kilka słów o marce Purmo

Marka Purmo to marka, która należy do Retting Meating Sp. z o.o., będącego częścią koncernu Retting ICC Group, który jest największym światowym producentem grzejników. Marka Purmo jest jednym z liderów na wielu rynkach europejskich, a nawet i w Polsce. W naszym kraju możemy zakupić grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowe, grzejniki kanałowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki dekoracyjne, kolumnowe oraz dekoracyjne tej właśnie marki. Dodatkowo możemy także nabyć systemy rurowe oraz całe ogrzewanie podłogowe.

Jednak jak wyglądała historia firmy? Otóż w roku 1952 w miejscowości Purmo, która znajduje się w środkowo-zachodniej części Finlandii, trzech kolegów postanowiło założyć zakład o nazwie Purmo-Produkt, produkujący narzędzia rolnicze. Już pod koniec lat 50. zakład ten kupił małą fabrykę grzejników i w tym momencie rozpoczęła się pierwsza produkcja grzejników płytowych Purmo.

Na początku lat 70. Purmo-Produkt zostało przejęte przez wielki koncern Retting, a produkcja standardowego grzejnika płytowego została zautomatyzowana oraz zmodernizowana. W Finlandii w bardzo szybkim tempie grzejniki Purmo odnosiły sukcesy, aż w końcu zaczęły być one transportowane do Niemiec i innych krajów Europy. Płytowe kaloryfery Purmo produkowane na terenie Polski trafiały aż do 20 krajów. Marka ta z biegiem czasu bardzo się rozwijała i wprowadziła także inne typy grzejników oraz ogrzewanie podłogowe wodne. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o grzejnikach.

Grzejniki płytowe Purmo

Grzejnik płytowy jest jednym z najczęściej wybieranych kaloryferów Purmo. Ceny za te grzejniki panelowe są różne, ale bez problemu osoby, które nie mają wysokiego budżetu, na pewno znajdą tutaj również coś dla siebie. Zobaczmy zatem, jak wygląda cennik za grzejniki panelowe marki Purmo. Pamiętajmy jednak o tym, że na ceny grzejników wpływ ma moc grzejników, ich wielkość, model, a także kolor i rodzaj przyłączenia. Im większa moc grzejnika oraz wielkość, tym wyższa będzie jego cena końcowa. Dodatkowo, jeśli grzejniki pokojowe Purmo będą miały inny kolor niż ten z palety podstawowej, będziemy musieli dopłacić.

Grzejnik płytowy Compact to koszt 260-3285 zł, Purmo Ventil Compact kosztuje 378-33478 zł, a wersja Plan Compact 330-3351 zł, natomiast Plan Ventil Compact 493-3685 zł. Do tego wyróżniana jest wersja Plan Compact M dostępna w kwocie 565-3996 zł. Wersja Purmo Ventil Compact cieszy się dużą popularnością, podobnie jak grzejniki Purmo Ramo. Purmo Ramo Compact dostępne są za 349-3552 zł, natomiast inne wersje, takie jak Ramo Ventil Compact to koszt 524-3907, a Purmo Ramo Ventil Compact M 600-4236 zł. Modele Hygiene dostępne są już od 157 do 1900 zł, Ventil Hygiene to cena 285-2027 zł, Plan Hygiene 217-1953 zł, Plan Ventil Hygiene 385-2121 zł, a Vertical to koszt 641-3040 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach panelowych.

Poza tym dostępne są także kaloryfery Purmo, cechujące się dużą długością, lecz małą wysokością, do 20 cm. Tutaj wyróżniamy Purmo Ventil Compact w cenie 433-2790 zł, Plan Ventil Compact za 584-3564 zł, Ramo Ventil Compact, którego koszt to 608-3592 zł, natomiast Plan Ventil Compact D kosztuje 762-4214 zł, a Ramo Ventil Compact D to koszt 807-4266 zł.

Polecane grzejniki w najlepszych cenach

Grzejniki Purmo - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady

Popularny jest także zakup grzejników C22. Grzejniki C22 to grzejniki stalowe, dla których charakterystyczne jest boczne podłączenie do instalacji. Grzejniki stalowe C22 cieszą się bardzo dobrą opinią, zwłaszcza wśród osób, które poszukiwały odpowiedniego grzejnika do kuchni, salonu, czy też sypialni.

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne Purmo

Grzejniki w Castoramie oraz grzejniki w Leroy Merlin dostępne są również w wersji dekoracyjnej, oraz łazienkowej. Marka Purmo zadbała również o to, by takie grzejniki dostępne były w różnych wzorach i kolorach, a moc grzejników mogła być odpowiednio dobrana do wielkości pomieszczeń.

Cenniki za grzejniki dekoracyjne i grzejniki łazienkowe są zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu elementów tak jak i ceny za grzejniki płytowe. Jeśli chodzi o grzejniki dekoracyjne, pozytywne opinie mają grzejniki Kos H, dostępne w cenach 1202-4250 zł, Kos V, których koszt to 1709-3068, a także Faro H w cenie 1202-4250 zł oraz Faro V, które kosztują w granicach 1720-3089 zł. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach dekoracyjnych.

Dużym działem są także grzejniki łazienkowe, w wielu wzorach, kolorach i modelach. Warte uwagi są tutaj grzejniki Santorini, które można kupić za 336-893 zł, Santorini A w cenie 394-579 zł i Santorini C, których koszt to 371-990 zł. Z kolei koszt pozostałych modeli rozkłada się następująco: Kea 1389-2175 zł, Ratea 1000-1809 zł, Anafi 2376-3535 zł, Sardinia 2016-2737, Imia 2529-4993 zł, Mauritius 1664-3326 zł, Java 630-1059 zł, Muna 968-1712 zł oraz Flores 1281-2692 zł.

Wybierając takie grzejniki w Castoramie lub decydując się na te grzejniki w Leroy Merlin, z pewnością zauważymy, że bez względu na to, jaką mamy aranżację wnętrza w swoich pomieszczeniach, bez problemu znajdziemy taki grzejnik, które dopełni styl naszych pomieszczeń. Grzejniki Purmo są tak skonstruowane, że będą pasowały zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji, a grzejniki dekoracyjne staną się dodatkową ozdobą. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że niektóre dekoracyjne grzejniki łazienkowe mają taką budowę, że nie nadają się do wieszania na nich ręczników, prania itp., przez co zmuszeni jesteśmy do zakupu specjalnych wieszaków, które montuje się do grzejnika. A może zainteresuje cię także ten artykuł o grzejnikach aluminiowych?

Grzejniki kanałowe i konwektorowe Purmo

Grzejniki kanałowe i konwektorowe to kolejna możliwość na urządzenie grzewcze w naszym domu. Grzejniki pokojowe Purmo coraz częściej już występują w formie grzejników kanałowych, ponieważ wyglądają bardzo estetycznie, a zazwyczaj są niewidoczne. Grzejniki kanałowe montuje się w podłodze, ale mimo to ich montaż nie jest trudny tak jak i czyszczenie.

Ceny za grzejniki kanałowe i konwektorowe również zależą od tego, jaka jest ich wielkość i moc oraz jaki jest ich model. Grzejniki konwektorowe Narbonne dostępne są w kwocie 647-7474 zł, Narbonne VT to koszt 912-7830 zł, Narbonne V kosztują 565-6985 zł, natomiast koszt grzejników konwektorowych Purmo Narbonne V VT wynosi 775-7313 zł.

Jeśli chodzi natomiast o ceny za grzejniki kanałowe, wygląda to następująco. Grzejnik Aquilo FMK to cena około 672-3906 zł, Aquilo F1T kosztuje 1773-7361 zł, Aquilo F1P to koszt 1762-5279 zł, Aquilo F2C dostępny jest za 1494-3525 zł, a Aquilo F4C kosztuje 2976-6070 zł. Do tego typu ogrzewania musimy doliczyć również kratki maskujące, których cena to około 214-7415 zł za kratki PMO, natomiast PML kosztuje 399-8877 zł, PMZ 542-9317 zł, a dla grzejników F2C kratki dostępne są w cenie 143-3584 zł, natomiast dla F4C za 376-6464 zł. Sprawdź także ten artykuł o grzejnikach w OBI.

Ocena: 4,9/5 (głosów 9)
, aktualizacja 14 września 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
grzejniki producenci opinie centralne ogrzewanie
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Grzejniki konwekcyjne - zasada działania, rodzaje, ceny, opinie, porady
Grzejniki konwekcyjne - zasada działania, rodzaje, ceny, opinie, porady
Grzejniki dekoracyjne - rodzaje kaloryferów, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki dekoracyjne - rodzaje kaloryferów, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki Terma - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady
Grzejniki Terma - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady
Zawory do grzejników – rodzaje, ceny, opinie, producenci
Zawory do grzejników – rodzaje, ceny, opinie, producenci
Maskownica grzejnika – rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Maskownica grzejnika – rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Grzejniki żeliwne – rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Grzejniki żeliwne – rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Grzejniki pionowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Grzejniki pionowe – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Grzejniki Buderus – przegląd oferty, opinie, ceny, porównania
Grzejniki Buderus – przegląd oferty, opinie, ceny, porównania
Grzejniki w OBI – przegląd oferty, rodzaje grzejników, ceny, opinie, porady
Grzejniki w OBI – przegląd oferty, rodzaje grzejników, ceny, opinie, porady
Grzejniki Radson – przegląd oferty, rodzaje grzejników, ceny, opinie
Grzejniki Radson – przegląd oferty, rodzaje grzejników, ceny, opinie
Kup zestaw grzejnikowy z gwarancją 20% oszczędności lub odzyskaj pieniądze
Kup zestaw grzejnikowy z gwarancją 20% oszczędności lub odzyskaj pieniądze
Grzejniki Cosmo (Cosmonova) - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki Cosmo (Cosmonova) - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki Perfekt - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki Perfekt - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki Diamond - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki Diamond - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Grzejniki aluminiowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Grzejniki aluminiowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Grzejniki ceramiczne - rodzaje, ceny, opinie, koszty użytkowania
Grzejniki ceramiczne - rodzaje, ceny, opinie, koszty użytkowania
Grzejniki ozdobne - rodzaje, ceny, opinie, wybrane modele
Grzejniki ozdobne - rodzaje, ceny, opinie, wybrane modele
Grzejniki Instal Projekt - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki Instal Projekt - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki w Leroy Merlin - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki w Leroy Merlin - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki gazowe - rodzaje, ceny, opinie, popularne modele
Grzejniki gazowe - rodzaje, ceny, opinie, popularne modele
Zestawy do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym – 5 inspiracji
Zestawy do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym – 5 inspiracji
Zasada działania termostatu grzejnikowego - zobacz, jak działa głowica termostatyczna
Zasada działania termostatu grzejnikowego - zobacz, jak działa głowica termostatyczna
Grzejniki na podczerwień - rodzaje, ceny, opinie, zasada działania, koszty użytkowania
Grzejniki na podczerwień - rodzaje, ceny, opinie, zasada działania, koszty użytkowania
Czy grzejniki dekoracyjne mogą być jednocześnie funkcjonalne?
Czy grzejniki dekoracyjne mogą być jednocześnie funkcjonalne?
Ekran zagrzejnikowy - opinie, montaż, czy w ogóle warto go montować?
Ekran zagrzejnikowy - opinie, montaż, czy w ogóle warto go montować?
Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!
Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Sprawdzamy!
Energooszczędne grzejniki elektryczne - ceny, koszty eksploatacji, opinie
Energooszczędne grzejniki elektryczne - ceny, koszty eksploatacji, opinie
Grzejniki łazienkowe drabinkowe - gdzie można zamontować i co trzeba wiedzieć?
Grzejniki łazienkowe drabinkowe - gdzie można zamontować i co trzeba wiedzieć?
Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena
Grzejnik olejowy - zastosowanie, efektywność, cena
Grzejnik kanałowy w podłodze - rodzaje, cena, opinie, zalety, wady
Grzejnik kanałowy w podłodze - rodzaje, cena, opinie, zalety, wady
Grzejniki dekoracyjne - rodzaje, producenci, wybrane modele do łazienki czy salonu
Grzejniki dekoracyjne - rodzaje, producenci, wybrane modele do łazienki czy salonu
Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje, pobór energii
Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje, pobór energii
Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!
Instalowanie grzejników: poznaj najczęściej popełniane błędy!
Grzejniki panelowe - rodzaje, ceny, opinie, porady
Grzejniki panelowe - rodzaje, ceny, opinie, porady
Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?
Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?
Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia? Dobieramy moc grzejnika do pomieszczenia
Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia? Dobieramy moc grzejnika do pomieszczenia

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij