Przegląd produktów Hammerite

Główne grupy produktów obejmują farby do metalu. Większość z nich można stosować bezpośrednio na rdzę. Różnią się one między sobą przede wszystkim efektem końcowym. Należy pamiętać, iż zastosowanie produktów oferowanych przez markę Hammerite, jest naprawdę bardzo duże. W ofercie znajdziemy przede wszystkim produkty Hammerite do samochodu czy też Hammerite na dach. Oczywiście każda farba antykorozyjna jest przeznaczona do malowania innych stalowych lub żeliwnych elementów. Jej zaletą jest wieloletnia ochrona przed wystąpieniem rdzy, a dodatkowo pozwalając na uzyskanie wyjątkowo eleganckiego efektu w dowolnym kolorze.

Do czołowych produktów marki Hammerite zalicza się m.in.:

  • Farba Hammerite do kaloryferów - jest to jedyny produkt ze wszystkich dostępnych, który nie może być używany bezpośrednio na rdzę. Akrylowa farba antykorozyjna dedykowana jest przede wszystkim do malowania grzejników. Wyróżnia się odpornością na wysokie temperatury sięgające nawet 120 stopni Celsjusza. Przy pomocy tej farby można malować nie tylko żeliwne, ale również miedziane i plastikowe elementy kaloryferów. Po wyschnięciu tworzy warstwę odporną na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Kolory Hammerite w tym przypadku są ograniczone wyłącznie do satynowej bieli.
  • Farba Hammerite prosto na rdzę połysk – farba antykorozyjna wykonana w technologii DUALTECH, która ma za zadanie odpychanie wody. Dzięki temu metalowe oraz żeliwne elementy są doskonale chronione przed korozją, nawet do 8 lat. Produkt może być stosowany również na nieżelazne metale, jeżeli wcześniej zadbamy o zagruntowanie ich powierzchni. Po wyschnięciu preparat tworzy gładką połyskową powierzchnię. Obecnie dostępne są ciekawe kolory Hammerite, m.in. takie jak: złoty połysk, zielony połysk, wiśniowy połysk, srebrny połysk, grafitowy połysk, czy też zielony liściasty połysk. Jeśli szukasz konkretnej farby do metalu, sprawdź także ten artykuł o rodzajach farb do metalu.
  • Farba Hammerite prosto na rdzę, efekt młotkowy – zastosowanie preparatu jest identyczne, jak w przypadku poprzedniego produktu. Różni się ona przede wszystkim efektem końcowym, czyli młotkowym. Farba Hammerite młotkowa wyróżnia się bardzo krótkim czasem wysychania. Dodatkowo można ją nakładać bezpośrednio na metalowe elementy, które zostały oczyszczone z luźnej rdzy. Kolory Hammerite w przypadku tego produktu są bardziej ograniczone do ciemnych odcieni. Obecnie dostępnych jest 10 kolorów do wyboru, np.: farba Hammerite młotkowa w kolorze czerwonym tlenkowym, srebno-szarym, zielonym młotkowym, czy też miedzianym.
  • Farba Hammerite prosto na rdzę, efekt matowy – farba, która również została opracowana w oparciu o technologię DUALTECH. Po wyschnięciu tworzy ciekawy efekt matowy. W przypadku tego preparatu, kolory Hammerite ograniczone są wyłącznie do dwóch odcieni: brązowego matu, a także czarnego matu. Farba antykorozyjna doskonale radzi sobie z czynnikami atmosferycznymi. Dlatego przeznaczenie Hammerite do samochodu lub Hammerite na dach, nie powinno wzbudzać żadnych wątpliwości.
  • Hammerite prosto na rdzę, efekt półmatowy – farba antykorozyjna po wyschnięciu tworzy niesamowity efekt półmatowy. Tak jak poprzednie preparaty, farba została opracowana w oparciu o technologię DUALTECH. Kolory Hammerite ograniczone są do pięciu odcieni: białego, ciemnozielonego, ciemnobrązowego, szarego oraz czarnego. Zaletą farby Hammerite jest wysoka wydajność, która wynosi nawet do 10 metrów kwadratowych na jeden litr.
  • Rozpuszczalnik Hammerite – to ostatni produkt proponowany przez markę Hammerite. Jest on oczywiście dedykowany do farb Hammerite. Jednak zaleca się jego stosowanie również przed malowaniem, aby odtłuścić oraz dokładnie wyczyścić powierzchnię, którą chcemy odnowić. Do nanoszenia preparatu wystarczy posłużyć się zwykłą szmatką.

Jak widać, wszystkie farby dostępne są w puszkach. Dlatego zaleca się, aby preparaty nakładać przy pomocy odpowiednio dopasowanego pędzla. Niestety Hammerite w aerozolu nie występuje. Pod tym względem należy szukać zamienników. Na pewno spray jest wygodnym rozwiązaniem przy mocno rozbudowanych elementach, takich jak np.: żeliwne ogrodzenia lub części samochodowe.

Kolorowe farby do metalu w puszkach, czyli farba Hammerite i jej cena
Farby do metalu Hammerite, czyli farba Hammerite, jej cena i kolory Hammerit

Produkty Hammerite – ceny i opinie

Jeżeli już wiemy, jakie produkty oferuje nam marka Hammerite, to warto zapoznać się z ich cenami. Dlatego w poniższym zestawieniu znajdują się przykładowe ceny popularnych farb. Aby mieć porównanie, czy farby Hammerite zaliczają się do drogich produktów, w zestawieniu znajdą się również ceny konkurencyjnych firm.

Przykładowe ceny i opinie popularnych produktów Hammerite

Nazwa produktu

Cena

Farba Hammerite młotkowa, kolor czarny, 2,5 l

Cena od 186,57 zł – bardzo dobre opinie

Hammerite do samochodu, kolor czarny półmatowy 2,5 l

Cena od 128,00 zł – bardzo dobre opinie

Hammerite do samochodu, kolor biały półmatowy, 0,25 l

Cena od 25,98 zł – bardzo dobre opinie

Hammerite na dach połysk szary, 0,7 l

34,98 zł

Farba Hammerite młotkowa 2,5 l

114,77 zł

Farba Hammerite na dach, czarna matowa 0,25 l

27,99 zł

Spray do metalu Touch Rustoleum, zamiennik Hammerite w aerozolu

34,99 zł

Spray do grzejnika uniwersalny Forever Paints 400 ml, kolor srebrny, zamiennik Hammerite w aerozolu

24,98 zł

Spray antykorozyjny Foever Paints 400 ml, cynk, zamiennik Hammerite w aerozolu

24,98 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny