Hipoteka

Wszystko o hipoteka - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat hipoteka. Nasze sprawdzone porady związane z hipoteka pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Wysokość polskich emerytur nie jest zadowalająca, a prognozy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Dlatego wielu seniorów poszukuje dodatkowych rozwiązań, które pomogą uratować domowy budżet. Jednym ze sposobów na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych jest odwrócona hipoteka. Przez lata narosło wiele mitów na temat tego rozwiązania, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przybliżyć założenia regulującej go ustawy.
, 8 sierpnia 2016

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Ustanowienie hipoteki to jeden z najpewniejszych sposobów zabezpieczeń, które są dostępne dla wierzyciela. Nic zatem dziwnego, że kredyty i pożyczki pod hipotekę są tak preferowane przez banki. W poniższym artykule opiszemy, czym właściwie jest hipoteka, jak ją założyć, a także jak zdjąć z nieruchomości.
, 1 sierpnia 2016

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Każdy bank pożyczający środki finansowe na mieszkanie zabezpiecza swoje interesy hipoteką. Wpis hipoteki do księgi wieczystej wymaga dopełnienia kilku podstawowych formalności. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak szybko załatwić wpis do hipoteki i ile czasu trwa dokonanie wszystkich czynności prawnych.
, 27 marca 2017

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Kupno mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym często budzi negatywne emocje. Niektórzy inwestorzy z góry odrzucają takie oferty sprzedaży. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Czy zakup zadłużonego mieszkania jest dla inwestora taki niebezpieczny? Okazuje się, że nie. Dlatego w poniższym artykule opiszemy, jak kupić mieszkanie z hipoteką i jak przygotować się do całego przedsięwzięcia.
, 29 kwietnia 2016

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Szacuje się, że niemal 600 tysięcy polskich rodzin spłaca kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Niektórzy kredytobiorcy rozważają możliwość sprzedaży mieszkania i pozbycia się hipoteki. Ale czy jest to możliwe? Czy banki na to pozwalają? Okazuje się, że tak.
, 29 kwietnia 2016

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Przymierzając się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na długie lata. Dlatego warto przeanalizować możliwe rozwiązania, zapoznać się ze specyfiką kredytową i dokładnie wszystko zaplanować jeszcze przed wizytą w placówce banku. Poniżej opiszemy najważniejsze aspekty, o których powinna wiedzieć każda osoba planująca kredyt mieszkaniowy, a także przedstawimy ranking kredytów hipotecznych.
, 2 sierpnia 2016

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania związany jest z wieloma kosztami dodatkowymi. Są to tak zwane koszty transakcyjne oraz koszty kredytu hipotecznego. Ich wartość może być różna w zależności od tego, z jakiego rynku pochodzi nasze mieszkanie. Poniżej zaprezentujemy skale wydatków, które obejmują wszystkich inwestorów kupujących mieszkania z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego wraz z ustanowieniem hipoteki pod kredyt.
, 20 grudnia 2016

Zakup mieszkania pod wynajem - czy to się opłaca?

Zakup mieszkania pod wynajem - czy to się opłaca?

Zakup mieszkania pod wynajem staje się coraz popularniejszą formą lokowania kapitału. Przychody z tytułu wynajmu są w dzisiejszych czasach bardziej opłacalne niż lokaty i rachunki oszczędnościowe w bankach. Nie mniej jednak musimy pamiętać, iż zakup mieszkania pod wynajem jest inwestycją dużego ryzyka. Do kosztu zakupu trzeba dodać koszty wykończenia mieszkania i jego późniejszych remontów, jak również nieprzewidzianych wydatków. Aby bezpiecznie wynająć mieszkanie należy się do tego odpowiednio przygotować i ocenić skalę potencjalnych zagrożeń.
, 28 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij