Hydraulika

Hydraulika to dziedzina nauki i działań praktycznych, zajmujących się przepływem płynów w rurach. Wykorzystuje prawa ruchu oraz przepływu cieczy w urządzeniach i instalacjach wodnych lub wodno kanalizacyjnych. Hydraulika znajduje zastosowanie podczas każdej budowy. Doświadczony hydraulik tworzy instalacje dopływowe i odpływowe. Ich celem jest dostarczenie do budynku wody użytkowej, a także usunięcie ścieków.

Instalacje hydrauliczne w domu i mieszkaniu

Zapoznaj się z informacjami na temat hydraulika. Nasze sprawdzone porady związane z hydraulika pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ogrzewanie podłogowe wodne - zalety, wady, koszty montażu i użytkowania

Ogrzewanie podłogowe wodne - zalety, wady, koszty montażu i użytkowania

Zapewnia komfort cieplny przy niższej temperaturze. W zimie przyjemnie grzeje w stopy, a w lecie można do niego wpuścić zimną wodę. Ogrzewanie podłogowe wodne - drugi z najpopularniejszych sposobów ogrzewania polskich domów zaraz po tradycyjnych grzejnikach. Oparte o instalację c.o. nie jest tanie w montażu, ale niższe koszty codziennego użytkowania pozwalają przeboleć początkowe wydatki. Zobacz, jakie zalety i wady ma ogrzewanie podłogowe wodne, sprawdź koszty montażu oraz dowiedz się, jak wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie.
, 19 maja 2017

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Cennik usług hydraulicznych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług hydraulicznych 2017 w różnych regionach Polski

Budowa każdej nieruchomości wiąże się z koniecznością wykonania instalacji hydraulicznych. Podobnie jak remont łazienki czy kuchni. Koszty usług mogą być uzależnione od lokalizacji, w której prace będą przeprowadzane. Przyjrzyjmy się zatem, jak kształtują się orientacyjne cenniki usług hydraulicznych w różnych regionach oraz największych miastach Polski.
, 23 stycznia 2017

Czy warto zostać hydraulikiem?

Czy warto zostać hydraulikiem?

Ukończenie studiów wyższych stało się synonimem wysokiego statusu społecznego i przez pewien czas było postrzegane jako najlepsza droga do zdobycia pracy oraz osiągania dobrych zarobków. Tymczasem podaż miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem okazała się mniejsza niż popyt i chociaż dane statystyczne zmieniają się na przestrzeni lat, to nieustannie pokazują, że nie ma dla wszystkich odpowiednich stanowisk pracy, a za to powstała luka na rynku takich zawodów jak elektryk, stolarz, budowlaniec i hydraulik.
, 16 lutego 2017

Koszt wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu

Koszt wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu

Większość mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego znajduje się w stanie deweloperskim. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu zostaje nam jeszcze kompleksowe wykończenie wnętrz. Łazienka jest jednym z pomieszczeń, których wykończenie wygeneruje największe koszty. Poza standardowymi rozwiązaniami, takimi jak płytki podłogowe i ścienne, czy sanitariat (prysznic, umywalka, WC) coraz częściej inwestorzy decydują się na rozwiązania niestandardowe, takie jak kamień dekoracyjny, czy wymyślne sufity podwieszane. Dlatego warto zapoznać się z kosztem remontu lub wykończenia łazienki w różnych konfiguracjach.
, 29 kwietnia 2016

Wykończenie mieszkania pod klucz – koszty

Wykończenie mieszkania pod klucz – koszty

Wykończenie mieszkania pod klucz jest dużym wydatkiem, na który warto się dobrze przygotować. Całkowity koszt zależy oczywiście od standardu wyposażenia, specyfiki wykonywania prac oraz od jakości materiałów wykończeniowych. Ogromne znacznie ma także rozmiar mieszkania i jego ogólna charakterystyka. Podczas obliczania kosztu urządzenia mieszkania warto wziąć pod uwagę jak największą liczbę szczegółów, takich jak hydraulika w łazience, elektryka, czy odpowiednia hydroizolacja. Dzięki temu nasz kosztorys będzie bardzo zbliżony do realnych wydatków, które poniesiemy podczas wykończenia mieszkania. Zobacz, jaki będzie koszt remontu mieszkania.
, 21 grudnia 2016

Rury do łazienki - miedziane czy plastikowe?

Rury do łazienki - miedziane czy plastikowe?

Remontując lub budując dom często wymieniamy hydraulikę stając jednocześnie przed wyborem rur przeznaczonych do instalacji wodno-kanalizacyjnych. Kiedyś stosowano zwykłe rury stalowe. Jednak dziś sytuacja się zmieniła, a konstrukcje stalowe zostały zastąpione przez rury z miedzi oraz plastiku. Wybór pomiędzy tymi dwoma tworzywami zależy od specyfiki pomieszczenia, dokładnego przeznaczenia rur, jakości wody oraz od indywidualnych oczekiwań inwestora. Co wybrać? Możesz spytać hydraulika lub przeczytać ten artykuł!
, 19 kwietnia 2016

Jak odpowietrzyć kaloryfer lub grzejnik w 5 krokach?

Jak odpowietrzyć kaloryfer lub grzejnik w 5 krokach?

Odpowietrzanie grzejników jest prostą czynnością, którą każdy może wykonać samodzielnie bez wzywania hydraulika. Warto jednak zapoznać się z ogólnymi zasadami odpowietrzania, bowiem dzięki temu zmniejszymy ryzyko zalania mieszkania i uszkodzenia całej instalacji grzewczej.
, 19 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Hydraulika - wszystko co musisz wiedzieć o instalacjach hydraulicznych w Twoim domu

Podczas każdej budowy budynków mieszkalnych konieczne jest wykonanie instalacji hydraulicznej. To od sprawności jej pracy zależy komfort zamieszkiwania w danym lokalu. Dlatego instalacje hydrauliczne powinny zostać wykonane zgodnie ze wszystkimi zasadami przepływu cieczy.

Zaleca się, by nowe instalacje hydrauliczne zostały wykonane przez doświadczonego wykonawcę. Niektóre z nich zostają wyposażone o zawory hydrauliczne, rozdzielacze hydrauliczne, pompy, siłowniki i filtry. Wszystkie te elementy wpływają na poprawność działania całego układu.

Omawiając specyfikę instalacji warto zwrócić szczególną uwagę na zawory hydrauliczne. Są to elementy układu służące do ukierunkowania lub rozdzielania przepływu cieczy. Zawory hydrauliczne mogą działać na ciśnienie cieczy w układzie. Są to tak zwane zawory ciśnieniowe sekwencyjne (dołączające lub odłączające ciśnienie) oraz zawory ciśnieniowe przelewowe (ograniczające ciśnienie). Niektóre instalacje hydrauliczne posiadają także rozbudowane rozdzielacze hydrauliczne i dodatkowe zawory sterujące. Specyfika ich zastosowania zależy od potrzeb konkretnego układu.

Jak widać hydraulika nie jest łatwym przedsięwzięciem. Instalacje hydrauliczne wymagają dużej wiedzy, a także przynajmniej podstawowego doświadczenia. Dlatego do prac instalacyjnych warto wybierać fachowców, którzy posiadają stosowne referencje. Wszelkie niedoróbki wykonane podczas montażu instalacji mogą być trudne do naprawienia. Do prac warto zatrudnić hydraulika, który udzieli nam gwarancji i będzie w stanie wykonać prace w sposób zgodny z obowiązującymi normami. Dodatkowe zawory sterujące, pompy, siłowniki i filtry nie powinny mieć przed takim fachowcem żadnych tajemnic.

Jeśli interesuje Cię ogólno pojęta hydraulika, zawory hydrauliczne i rozdzielacze hydrauliczne, zapraszamy do działu poniżej. Przedstawimy Ci cennik usług hydraulicznych w różnych regionach Polski, podpowiemy jak wykończyć kuchnie, łazienkę oraz mieszkanie. Wszystkie powiązane tematycznie artykuły odnajdziesz na dole strony.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij