IC Project, dlaczego to narzędzie wspiera branżę deweloperską?

IC Project to narzędzie, które zostało stworzone specjalnie dla branży dewelopersko-budowlanej, aby zapewnić firmom lepszą organizację pracy i tym samym usprawnienie ich realnych procesów. Jest to system, który opiewa na rozwiązaniu chmurowym, więc nie potrzebujesz żadnych dodatkowych instalacji – masz dostęp do sieci i komputera? Masz dostęp do tego systemu. Oczywiście narzędzie funkcjonuje również w aplikacji mobilnej, bo w naszej branży częste wyjazdy to codzienność. Dostęp z poziomu smartfonu to obowiązek. Całe narzędzie zostało oparte na najnowocześniej technologii, co gwarantuje jego szybkie działanie, bezawaryjność czy najlepsze mechanizmy zabezpieczające dane.

Grafika ze strony www.icproject.com
Grafika ze strony www.icproject.com

Kluczowa jednak w każdym systemie jest funkcjonalność i dostosowanie tej funkcjonalności do realnych procesów, które powtarzają się w każdej firmie z branży deweloperskiej. Analizując całe narzędzie, dochodzimy do zdecydowanego wniosku – to program, który został bardzo dobrze zaprojektowany właśnie w kontekście naszej branży. Dlaczego? Przede wszystkim oferuje idealne połączenie funkcjonalności - od prowadzenia projektów i automatycznego tworzenia harmonogramów, przez pracę zadaniową połączoną z komunikowaniem całego zespołu, aż po dokumentacje projektowe i masę mechanizmów dla osób zarządzających całą firmą. Wydaje nam się, że jest to system, którego trochę brakowało na rynku - zwłaszcza, że to nie jest ogromny program, a zwinne, intuicyjne i proste w obsłudze rozwiązanie do codziennych obowiązków w naszych firmach. Skupmy się jednak na konkretnych procesach i możliwościach, które oferuje nam IC Project.

Zarządzanie projektami deweloperskimi z automatycznie tworzonymi harmonogramami – to coś, czego zdecydowanie nam brakowało.

Funkcjonowanie w naszej branży zawsze jest i będzie połączone z pracą projektową. W zależności od specyfiki firmy, prowadzone są projekty bardziej i mniej zaawansowane. Niektóre to więcej pracy zadaniowej, a jeszcze inne składają się z odpowiednio zaplanowanych etapów, podetapów i zadań. Obecnie project management w firmach deweloperskich to gałąź zarządzania, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wszystkie osoby zarządzające dochodzą do jasnego i klarownego wniosku – im lepiej zarządzasz swoimi projektami budowlanymi, tym lepiej funkcjonuje Twoja firma. To fakt, który potwierdzany jest poprzez badania i statystyki pozyskiwane od firm z całego świata.

Korzystając z odpowiedniego i dedykowanego narzędzia do zarządzania projektami, otrzymujesz specjalne mechanizmy, które pozwalają bardzo skutecznie pracować z Twoimi projektami. W IC Project podzielisz wszystkie Twoje prowadzone inwestycje na etapy, kategorie zadaniowe czy pojedyncze zadania. Oprócz tworzenia pełnej struktury projektowej, oddelegujesz również osoby w odpowiednie miejsca i stworzysz pełną pracę zespołową na projektach. Twój zespół wreszcie otrzyma naturalne środowisko do pracy - każdy wie co, jak i na kiedy ma wykonać, a Ty z drugiej strony zarządzasz projektem widząc cały proces, od początku, aż po sam koniec. To jest obieg informacji do którego dąży każda firma deweloperska – przy dużej intensywności procesów, to odpowiednie zarządzanie, organizacja pracy i obieg informacji będzie tym, co wpłynie na funkcjonowanie ogółu.

Harmonogram projektu to kolejny niezwykle ważny aspekt w naszej branży. Wydaje się, że nie ma firmy, która nie pracowałaby razem z harmonogramem projektu – bez tego tracimy orientację czasową, a tego właśnie chcemy uniknąć. Tworzenie harmonogramów to spore wyzwanie, jest to dość zaawansowany proces, natomiast innowacyjne rozwiązania mają na to sposób.

Grafika ze strony www.icproject.com
Grafika ze strony www.icproject.com

Jeśli prowadzisz i tworzysz projekty w IC Project, Twoje harmonogramy powstają automatycznie. Nie musisz wykonywać żadnej dodatkowej pracy - każdy etap, podetap czy zadanie zostanie wyświetlone na osi czasu. A na dodatek, cały harmonogram będzie przedstawiony w formie dynamicznej – co to oznacza? Z poziomu osi czasu możesz całościowo tworzyć, zmieniać czy poprawiać terminowość projektów, widząc tym samym całość projektu na osi czasu. Oczywiście w ramach IC Project otrzymasz również bardzo ważne narzędzie w branży deweloperskiej - zależności. Jest to sposób, aby uzależnić procesy od siebie. Znasz pewnie doskonale sytuację, kiedy opóźnienie jednego procesu wpływa na opóźnienie startu kolejnego, zgadza się? To codzienność. W IC Project stworzysz dowolne powiązania, co wpłynie na automatyzację Twojej pracy. Jedno się opóźnia, opóźnia się kolejne.

Musisz przyznać, że funkcjonalność zarządzania projektami z automatycznie tworzonymi harmonogramami to coś, co brzmi co najmniej dobrze. Analizując działanie, to nie tylko brzmi dobrze, ale też funkcjonuje znakomicie. Musisz sprawdzić i przetestować, aby się przekonać.

Prognozy finansowe, wyliczanie kosztów pracowniczych, określanie rentowności projektów - krok milowy dla firmy z branży deweloperskiej.

Wyliczanie rentowności inwestycji deweloperskich to jedno z największych wyzwań przed którymi stoją firmy w naszej branży. Excel to narzędzie, które przyjmie wszystko, natomiast forma pracy w tego typu rozwiązaniu jest na tyle niedostosowana, że to nie jest sposób pracy na obecnie dostępne rozwiązania. Niestety cały czas w dużym procencie firm to Excel jest narzędziem, które stanowi miejsce do kontrolowania rentowności, rozliczeń czy nawet tworzenia harmonogramów projektów.

Przyglądając się bliżej IC Project, to narzędzie oferuje pełne zarządzanie projektami z harmonogramami terminowymi, ale przy tym wszystkim również kompleksowy moduł finansowy. Co to oznacza w praktyce? Cały Twój projekt inwestycyjny automatycznie jest importowy do modułu finansowego, gdzie do każdego etapu czy nawet mniejszego elementu projektu możesz stworzyć prognozę finansową - określić szacowane koszty, a także zaplanować konkretny planowany zarobek. Jeśli to zrobisz przed rozpoczęciem projektu, otrzymasz kluczowe liczby porównawcze.

Grafika ze strony www.icproject.com
Grafika ze strony www.icproject.com

Prognoza finansowa stworzona, a więc pora na kontrolowanie realnych kosztów projektów. W tym przypadku narzędzie wychodzi z założenia dwóch rodzajów kosztów - zewnętrznych oraz pracowniczych. Do Twojego projektu możesz dodać wszelkie koszty zewnętrzne, których mamy całą masę. Każdy z kosztów dowolnie skategoryzujesz, podepniesz fakturę, więc tym samym zadbasz również o poprawny obieg plików i dokumentów. Drugi rodzaj kosztów w branży budowlanej jest niezwykle ważny, a chodzi o koszty pracownicze. W IC Project na projektach i zadaniach otrzymasz funkcjonalność do mierzenia i raportowania czasu pracy. Tym samym, każdy z pracowników może zaraportować, jak czasochłonne było zadanie. Pewnie myślisz teraz o wszystkich pracownikach fizycznych jak raportują czas pracy – wiemy, że to niewykonalne. Dlatego też w IC Project za każdego użytkownika zaraportować czas może kierownik całego projektu. Kluczowe, aby uzyskać przeliczenie. Tylko podpinasz stawkę godzinową pod pracownika, a w ramach jego raportowania czasu pracy wszystko automatycznie mnoży się przez stawkę, a Ty widzisz realne koszty projektu.

Oczywiście do całego modułu finansowego dochodzi nam na koniec wartość kluczowa, a więc wynik finansowy, który zawsze pokaże Ci realną rentowność całego projektu, jego etapu czy podetapu. To pozwoli kompleksowo zarządzać finansami na Twoich inwestycjach - począwszy od prognoz finansowych, przez całościowe kontrolowanie kosztów, aż po wyniki finansowe. Oczywiście do całej tej funkcjonalności masz specjalne raporty czy wykresy wizualne, które pozwolą kontrolować całość. Analizując tę funkcjonalność IC Project i połączenie modułów, wygląda to bardzo obiecująco.

IC Project, jako narzędzie, które realnie poprawi funkcjonowanie Twojej firmy deweloperskiej.

Obserwując różne rozwiązanie rynkowe, narzędzia dla branży deweloperskiej bądź ogólne systemy dla firm, cały czas nasuwał się jeden wniosek. Nie ma na rynku narzędzia stricte dedykowanego dla naszej branży, które połączyłoby zarządzanie projektami na najwyższym poziomie, pracę z harmonogramami i do tego kompleksowe rozliczanie projektów. W tym momencie, jesteśmy jednak przekonani, że takie narzędzie wreszcie funkcjonuje, a tym rozwiązaniem jest IC Project.

IC Project to bardzo intuicyjny system zbudowany na najnowszej technologii, który został zaprojektowany bardzo skrupulatnie dla branży dewelopersko-budowlanej. Praktycznie wszystkie funkcjonalności, które deweloperzy systemu umieścili w IC Project, są do wykorzystania w naszych firmach. Ogromną zaletą to połączenie wielu modułów ze sobą - nie sztuką jest łączyć kilka systemów oddzielonych od siebie, a kompleksowość to fakt, kiedy to wszystko zazębia się i współgra ze sobą.

W IC Project to wszystko jest zdecydowanie możliwe, natomiast to nie ma być laurka dla tego systemu – jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak to wszystko funkcjonuje i w tym artykule chcieliśmy przedstawić, co możesz wykorzystać i w jaki sposób lepiej zarządzać firmą za pomocą rozwiązania odpowiedniego dla XXI wieku. Sprawdź, przetestuj i określ przydatność tego systemu.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej