Prezenty

Kalendarz 2019 na ścianę – jakie są możliwości?

Jeśli zdecydujesz się na zakup ściennego kalendarza na prezent, masz do wyboru dwa podstawowe typy – jednostronicowe oraz wielostronicowe – z każdym miesiącem na osobnej stronie. Na rynku dostępne są jeszcze tak zwane kalendarze trójdzielne, ale te należy uznać za typowo biurowe o bardzo praktycznym zastosowaniu, więc nie sprawdzą się raczej jako prezent, który ma w ciekawy sposób wypełnić przestrzeń, czy być estetycznym akcentem w pokoju. Fakt, że rodzaj kalendarza na prezent, w gruncie rzeczy ogranicza się do dwóch typów, wcale nie oznacza to, że trudno będzie dostosować go do gustu danej osoby. O wiele ważniejszy od typu kalendarza, jest bowiem nadruk. W tym przypadku natomiast, wybór jest przebogaty i z całą pewnością każdy będzie w stanie znaleźć odpowiedni motyw.

Kalendarz świąteczny

Kalendarz na prezent – z jakim nadrukiem?

Wybór nadruku jest kluczowy przy zakupie kalendarza na święta. To on decyduje bowiem o tym, czy prezent jest trafiony i zostanie od razu powieszony. Przede wszystkim trzeba dostosować go do gustu osoby obdarowywanej. Czy woli piękne fotografie, efektowne grafiki czy może konkretnych bohaterów lub motywy. Jeśli wiadomo, jaki rodzaj nadruku trafi idealnie w gust, można zdecydować się na kalendarz jednostronny. Jeśli trudno się zdecydować na jeden motyw, warto wybrać kalendarz wielostronicowy z różnymi nadrukami utrzymanymi w tej samej konwencji. Bez względu jednak na rodzaj wybranego kalendarza na prezent i motywu na nim, kluczowa jest jakość druku. Czym charakteryzuje się wysoka jakość nadruku na kalendarzu?

Kalendarz świąteczny

Wysokiej jakości nadruk i papier – kluczowe przy wyborze kalendarza na święta

Nadruk na kalendarzu powinien być ostry, kolory żywe, o wyraźnie zaznaczonych odcieniach, a krawędzie obiektów odcięte od pozostałych elementów. Nadruk z całą pewnością nie powinien być rozmyty czy niewyraźny – nawet jeśli przygląda się mu z bliska. Dodatkowo bardzo istotna jest również gramatura papieru oraz jego faktura. Jeśli wyborem jest kalendarz wielostronicowy, powinien mieć on gramaturę mniej więcej 160 g/m3. Jeśli natomiast jest to kalendarz jednostronicowy (z ofertą takich kalendarzy można zapoznać się pod linkiem: https://www.decormint.com/pl/kalendarze-scienne/jednostronicowe), trzeba zdecydować się na jeszcze większą gramaturę – nawet 260 g/m3. Kalendarz – co oczywiste – to prezent, który musi wyglądać tak samo dobrze pierwszego, jak i ostatniego dnia roku. Stąd konieczność, aby nadrukowany był na tak zwanym papierze plakatowym. Zapewni to odpowiednią trwałość, ale również efektowny wygląd – jest on bowiem wykończony połyskliwie. Takie wykończeniem nazywane jest również satynowym. Nie tylko sprawia, że kalendarz będzie prezentował się efektownie , ale uchroni go również przed trwałymi zabrudzeniami czy smugami.

Kalendarz świąteczny

Odpowiedni rozmiar, czyli uniwersalny kalendarz na prezent

Ostatnim, ale dość istotnym aspektem wyboru kalendarza na prezent jest jego rozmiar. Dotyczy to zwłaszcza kalendarzy jednostronicowych. Niektórzy będą chcieli wsadzić je w ramę lub antyramę. W związku z tym najlepiej zdecydować się na typowy rozmiar – dzięki temu zakup usztywnienia do kalendarza nie będzie żadnym problemem. Odpowiednim wyborem będzie format B1 lub B2. Kalendarze w takim rozmiarze będą na tyle duże, że nadruk będzie prezentował się efektownie, a jednocześnie bez trudu będzie można dobrać do nich oprawę. Wybierając kalendarz wielostronicowy (ofertę kalendarzy wielostronicowych można znaleźć pod tym linkiem: https://www.decormint.com/pl/kalendarze-scienne), można w zasadzie zdecydować się na dowolny rozmiar.

Kalendarz 2019 – prezent świąteczny dla każdego!

Kalendarz to prezent uniwersalny, praktyczny, a jeśli dodatkowo będzie odpowiednio dobrany pod kątem nadruku, z całą pewnością sprawi ogromną radość osobie obdarowanej. Wybór odpowiedniego kalendarza na prezent nie jest bardzo trudny, warto jednak pamiętać o kilku poruszonych  kwestiach, które znacznie ułatwiają podjęcie ostatecznej decyzji, a także sprawiają, że kalendarz jeszcze lepiej sprawdzi się jako prezent.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny