Budowa domu a okres zimowy

W ramach przygotowań do mroźnych miesięcy warto więc zadbać o to, by nasz dom i działka, na której stoi z powodzeniem przetrwały do wiosny. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Dach nad głową

Dom to nie tylko budynek. To nasze gniazdo, synonim poczucia bezpieczeństwa, miejsce wyciszenia i relaksu. Nic dziwnego, że chcemy o niego zadbać najlepiej, jak potrafimy. Pomoc z naszej strony jest mu potrzebna szczególnie zimą. To wtedy niskie temperatury mogą wychładzać wnętrze, to wtedy śnieg zagraża konstrukcji dachowej. I to wtedy powinniśmy być przygotowani na różne ewentualności.

Pierwszym krokiem szykowania się do śnieżnych dni powinno być zadbanie o to, co nad naszą głową. Zanim nadejdą mrozy, warto sprawdzić cały system i stan pokrycia. W razie problemów najlepiej zainwestować w solidną blachodachówkę (zobacz więcej), która zapewni naszej rodzinie komfort – nie tylko zimą, ale na długie lata.

Blachodachówki firmy Gerard to pewność, że nie zagrożą nam opady ani mróz. Wszystkie dachówki metalowe pokryte są mineralną posypką, która tworzy na powierzchni szorstką fakturę, zapobiegając tym samym niebezpiecznym dla życia i zdrowia obsunięciom zalegającego śniegu. Gwarantują wygodę na najwyższym poziomie. Dobra blachodachówka to pierwszy krok do uwicia ciepłego gniazda.

Zachować ciepło

Drugą rzeczą, którą należy zabezpieczyć przed nadejściem mrozów to komin. Niesprawny lub zatkany może dosłownie zagrozić naszemu życiu i zdrowiu. Jesienią zaczynamy palić w piecach i kominkach i nie kończymy aż do wiosny. Zatkany wylot nie pozwoli spalinom wydostawać się na zewnątrz budynku, a to prosta droga do tragicznego zatrucia.

Budowlę należy sprawdzić na ewentualną obecność ptasich gniazd, wyczyścić i zrobić przegląd. Dobrze jest zlecić to kominiarzowi, który na pewno lepiej niż my zna się na podobnych czynnościach.

Zapas opału – bez niego ani rusz. W zależności do tego, czym ogrzewamy dom, powinniśmy zakupić odpowiednią ilość paliwa. Tak, by w razie nagłego ataku zimy nie zostać z pustymi rękami. Przezorny wie, że pierwsze dni śniegu to największe kolejki w składach. Jeśli zbyt długo przeciągniemy moment zakupu, możemy potem nie dostać na czas potrzebnego nam opału.

Prace ogrodowe

Nie mniej istotne jest solidne przyszykowanie reszty działki. Zanim temperatura mocno spadnie, powinniśmy schować wszystkie narzędzia ogrodowe i przenośne meble. Te, które są zamontowane na stałe, np. na tarasie należy odpowiednio zabezpieczyć.

Drzewka otulamy, rośliny przycinamy, sadzimy i siejemy wszystko to, co ma zakwitnąć na wiosnę. Warto również pamiętać o regularnym grabieniu liści. Tak, by pierwsze śniegi nie opadły na gruby dywan, który pod warstwą białego puchu może gnić i, w efekcie, zniszczyć trawnik.

Zima to czas, w którym najbardziej potrzebujemy ciepła domowego ogniska. Zapewnijmy je sobie. Sprawdzenie stanu blachodachówek, zadbanie o ogród i zapas opału to podstawy, które zapewnią naszym rodzinom spokój na zimowe miesiące.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny