1. Na czym polegają wakacje all inclusive?

2. Czy wczasy z opcją all inclusive jest rozsądna?

3. Gdzie i dlaczego ceny wypoczynku wzrosną najbardziej?

4. Oferta all inclusive w polskich warunkach

Wczasy all inclusive to tylko jedna z możliwości letniego wypoczynku. W poniższym tekście przyjrzymy się im dokładniej, natomiast wybrane ciekawe kierunki zostały przedstawione na https://turystycznyninja.pl/all-inclusive/.

Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?
Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?

Na czym polegają wakacje all inclusive?

Na początku wypada odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie wyróżnia się wypoczynek all inclusive. Okazuje się, że to najczęściej wybierana przez turystów forma wypoczynku. Sama nazwa oznacza "wszystko w cenie" i w pełni oddaje istotę rzeczy. Płacąc za wypoczynek i piękne widoki, turysta otrzymuje również posiłki i napoje, dostępne zgodnie z opisem oferty, a często również i dodatkowe hotelowe udogodnienia, takie jak animacje dla dzieci czy bogata oferta SPA.

Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?
Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?

Szczególną formą ofert all inclusive są pakiety ultra all inclusive. Ultra to słowo, które wskazuje na bardziej rozbudowaną formułę. Najczęściej bonus stanowią alkohole importowane dostępne jako open bar, kolacje w restauracjach á la carte, a także room serwis.

Czy wczasy z opcją all inclusive jest rozsądna?

Jeszcze kilkanaście lat temu opcja all inclusive była kojarzona jako luksusowy wyjazd, na który stać tylko nielicznych. Obecnie jednak myślenie o tej formie wypoczynku zmieniło się. Coraz częściej postrzega się ją jako rozsądne działanie, zdejmujące z turystów ciężar samodzielnej organizacji wczasów i dający dostęp do dodatkowych usług. Nic więc dziwnego, że około 70 procent polskich turystów planujących eskapadę poza granice kraju wybiera oferty all inclusive. Co więcej, trend wykazuje tendencję wzrostową.

Czy jednak rzeczywiście warto zdecydować się na wczasy all inclusive? Wszystko zależy właściwie od rodzaju i ceny oferty all inclusive. Eksperci doradzają, by zawsze dokładnie sprawdzać, co dokładnie wchodzi w skład kupionego pakietu. Niektóre biura turystyczne promują wyjazdy all inclusive, które niosą z sobą sporo ograniczeń, na przykład dotyczących ilości alkoholu w open barze czy dodatkowych płatności za hotelowe atrakcje. Co do zasady, pełne all inclusive oznacza dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych przez hotel. Istnieje natomiast częściowe all inclusive, tzw. soft all inclusive, które ma kilka ograniczeń.

Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?
Ile kosztują wakacje All Inclusive w sezonie wakacyjnym?

Zanim więc zdecydujesz się na all inclusive, sprawdź ceny w danym miejscu, aby upewnić się, że faktycznie jest to dl. a ciebie korzyść. Odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z all inclusive wcale nie musi bowiem być tak oczywista.

Gdzie i dlaczego ceny wypoczynku wzrosną najbardziej?

Skoro wyżej pojawiła się już wzmianka o cenach, pora przyjrzeć się konkretnym wydatkom. Zacznijmy jednak od krótkiej listy najbardziej atrakcyjnych wakacyjnych kierunków. Od kilku lat w zestawieniach tego typu królują:

  • Turcja - doskonała pogoda, piaszczyste plaże i piękne morze,
  • Grecja - jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków, gdzie turyści znajdą ciepłe morze, antyczne ruiny i smaczną kuchnię,
  • Zanzibar - wysepka u wybrzeży Afryki, która przyciąga fanów przepięknych widoków i unikalnej kuchni,
  • Seszele - wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim czarujące tropikalnym klimatem,
  • Wyspy Kanaryjskie - idealne dla osób, które ucieszy piaszczysta plaża, spokój, ale i klimat dobrej zabawy.

To tylko część dostępnych ofert all inclusive. Warto przeglądać propozycje różnych biur podróży, aby znaleźć najciekawszą opcję. Warto natomiast mieć świadomość, że - choć nadal można upolować ciekawe promocje - wakacje all inclusive 2023 będą zdecydowanie droższe niż w roku poprzednim. Jak wskazują badania rynku, przeciętnie cena wycieczek oferowanych przez polskie biura podróży na wakacje 2023 jest o ok. 1000 zł wyższa niż była latem w 2022 r. To wzrost o 28%.

Które popularne kierunki podrożały najbardziej? Z analiz wynika, że w tej statystyce przoduje Egipt, Portugalia, Włochy, Majorka oraz Maroko. Drożej zapłacimy także za wyjazd do Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Grecji. Podwyżki warunkowane są rosnącymi kosztami transportu, przede wszystkim ceny paliwa, energii oraz wysoką inflacją.

Oferta all inclusive w polskich warunkach

Czy remedium na podwyżki może stanowić wypoczynek all inclusive w Polsce? Pozornie oferta może wydawać się ciekawa, jednak eksperci związani z rynkiem turystycznym są ostrożni w prognozach. All inclusive to przede wszystkim forma wypoczynku za granicą. Wczasy krajowe stanowią swoistą nowinkę, a jej sukces zależy od bardzo wielu czynników.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny