Burger Drwala – warianty smakowe

Kultowa kanapka na lepszą stronę zimy jest aktualnie dostępna w pięciu wersjach smakowych. Do najpopularniejszych z pewnością należy klasyczny burger Drwala. W zestawie kanapkowym znajduje się kotlet wołowy z plastrem panierowanego, roztapiającego się sera. Całości smaku dopełnia chrupiący bekon i dodatki w postaci świeżej sałaty, sosu oraz prażonej cebulki. W kanapkach klasycznych stosuje się bułki z chrupiącą posypką serowo-bekonową.

Druga propozycja to burger Drwala z kurczakiem. Jest to wersja z aromatycznym kurczakiem w przyprawionej panierce i plastrem roztopionego sera. Dodatkiem jest liść świeżej sałaty lodowej, prażona cebulka, chrupiący bekon oraz sos. W kanapkach stosuje się bułkę pszenną z serowo-bekonową posypką.

Trzecia wyjątkowa propozycja to podwójny burger Drwala. W tej wersji smakowej znajduje się powiększona porcja mięsa wołowego, plaster panierowanego, roztopionego sera oraz dodatki. W podwójnym burgerze znajduje się chrupiący bekon, sałata lodowa, prażona cebulka oraz sos z przyprawami.

Smakowitą ciekawostką w Maku jest również drwal z żurawiną. Jest to nieco słodsza wersja kultowego klasyka. W burgerze Drwala z żurawiną znajduje się kotlet wołowy, panierowany, roztopiony ser i chrupiący bekon. Jako dodatek wykorzystano sos żurawinowy, sałatę lodową, sos z przyprawami oraz prażoną cebulkę.

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje drwal w Maku, musimy jeszcze omówić opcję kanapki na ostro. Jest to ostatnia, piąta propozycja kanapki, dedykowana lubiącym ostre przyprawy smakoszom. Burger Drwala na ostro to kanapka klasyczna wzbogacona o dodatkowy ostry sos i papryczki jalapeño.

Ile kosztuje Drwal w Maku? Cennik McDonalds na sezon 2021/2022

Na wstępie warto zaznaczyć, że ceny w Maku mogą różnić się w zależności od lokalizacji restauracji. Mimo tego cena Drwala w większości krajowych punktów jest bardzo zbliżona. Jako przykład omówimy cennik McDonalds na Wilanowie.

Ile kosztuje Drwal w Maku? Cena drwala 2021/2022

Cena Drwala

Burger Drwala z kurczakiem

17,40 zł

Burger Drwala klasyczny

17,40 zł

Burger Drwala z żurawiną

17,90 zł

Burger Drwala na ostro

17,90 zł

Podwójny burger Drwala

20,90 zł

Źródło: aplikacja McDonalds na urządzenia mobilne

Polecane akcesoria do domowych fast foodów - sprawdź promocje

Cennik McDonalds zawiera także opcje zakupu zestawów z kanapkami Drwala. Cena za zestaw jest średnio o 5 zł wyższa w porównaniu do stawki za pojedynczego burgera. Cennik McDonalds dla zestawów prezentujemy w poniższej tabeli. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem McDonald’s.

Cennik McDonalds – Ile kosztuje Drwal plus zestaw w Maku?

Cena Drwala w zestawie

Burger Drwala z kurczakiem + zestaw

23,40 zł

Burger Drwala klasyczny + zestaw

23,40 zł

Burger Drwala z żurawiną + zestaw

23,90 zł

Burger Drwala na ostro + zestaw

23,90 zł

Podwójny burger Drwala + zestaw

26,40 zł

Źródło: aplikacja McDonalds na urządzenia mobilne

Czy burger Drwala jest kaloryczny?

Burger Drwala nie przez przypadek występuje jedynie w wersji na zimę. W kanapce znajdziemy bardzo dużą dawkę kalorii, które okazują się świetnym rozwiązaniem w chłodne dni. Zawartość kalorii zależy od wybranej wersji smakowej. Dla przykładu kanapka klasyczna waży 270 gramów i skrywa w sobie aż 894 kalorie. Wersja burgera Drwala z żurawiną dostarcza 928 kalorii.

Najmniej kalorii zawiera burger Drwala z kurczakiem. W jednej porcji znajdują się średnio 861 kalorie. Drwal na ostro posiada 887 kalorii, jednak największym kalorycznym zwycięzcą okazuje się burger podwójny. W jednej podwójnej kanapce Drwala znajduje się 1130 kalorii.

Kanapka Drwala – zestawienie kalorii burgerów w Maku

Ile kalorii ma burger Drwala?

Burger Drwala z kurczakiem

861 kcal

Burger Drwala klasyczny

894 kcal

Burger Drwala z żurawiną

928 kcal

Burger Drwala na ostro

887 kcal

Podwójny burger Drwala

1130 kcal

Źródło: https://cdn.mcdonalds.pl/uploads/20211124095534/345394-mcdelivery-two-uber.pdf?openOutsideMcd=true

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny