Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Remont to kosztowna i mało lubiana czynność, z którą każdy właściciel mieszkania czy domu musi się raz na kilka lat zmierzyć. Część osób remont mieszkania przeprowadza samodzielnie, inni decydują się na wynajęcie sprawdzonej firmy od wykończenia wnętrz. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania 3-pokojowego o powierzchni 54 m2. W ramach prac remontowych wykończymy podłogi, ściany, wykonamy sufit podwieszany, wyposażymy łazienkę, kuchnię i pozostałe pomieszczenia. Oto nasz kosztorys inwestorski.

Koszty remontu możesz policzyć samodzielnie na kalkulatorze remontowym!

Ile kosztuje remont mieszkania

Jak optymalizować koszty wykończenia mieszkania?

Wykończenie mieszkania zawsze wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście jeden wykorzysta najtańsze materiały i wykończy mieszkanie za 20 tys. zł, inny nie wyobraża sobie jakichkolwiek odstępstw od najwyższej jakości produktów. Ceny materiałów budowlanych są w miarę stałe i najczęściej odpowiadają ich jakości. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

Inaczej jest w przypadku wykonawców. Tu możemy spotkać zarówno drogich wykonawców, którzy oferują usługi niskiej jakości, jak i fachowców stosunkowo tanich, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponują usługi najwyższej jakości. W jaki sposób więc wybrać wykonawcę? Najlepiej pozyskać z rynku oferty od kilku sprawdzonych firm, poprosić je o wyceny, jak również zdjęcia z poprzednich prac. Jednak nie każdy ma czas na obdzwanianie kilkudziesięciu firm, potwierdzanie terminów, opisywanie każdej z nich zakresu prac i jeszcze sprawdzanie doświadczenia i fachowości. Jest jednak proste rozwiązanie - usługa Szukaj Wykonawcy na Kalkulatorach Budowlanych. Wypełniasz jeden prosty formularz, potwierdzasz jeden raz telefonicznie zakres prac i zaczynasz otrzymywać oferty od sprawdzonych firm zainteresowanych Twoim zleceniem. Firmy są już wcześniej zweryfikowane, wiedzą również, kiedy planujesz rozpoczęcie prac. Tobie pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiadającą Ci ofertę.

Remont mieszkania - parametry lokalu

Na łączny koszt remontu mieszkania największy wpływ będą miały oczywiście jego powierzchnia  oraz planowany standard wykończenia.  Nasze mieszkanie ma 54 m2 i składa się z:

 • salonu (15 m2)
 • osobnej kuchni (6 m2)
 • łazienki (5 m2)
 • dwóch sypialni (po 12 m2 każda)
 • przedpokoju (4 m2)

Mieszkanie mieści się w  średniej wielkości mieście w Małopolsce. Znajduje się w kilkudziesięcioletniej kamienicy i wymaga kompleksowego remontu. Nie mamy jednak w nim problemów typu wilgoć, grzyb czy rozpadające się ściany. Planujemy więc wymianę wszystkich jego elementów, ale nic ponadto.

Mieszkanie planujemy wyremontować w wysokim standardzie – będziemy korzystać z produktów głównie z wyższej półki cenowej w dużych marketach budowlanych. Meble również  wybierzemy w dużych sieciówkach celując w produkty średniej i wyższej klasy jak na tamtejsze standardy. Nasze mieszkanie po remoncie nie będzie więc wykończone w sposób luksusowy produktami ze specjalistycznych i drogich sklepów, ale w bardzo dobrym standardzie, który pozwoli na jego wygodne użytkowanie przez przynajmniej 10 lat. Jeżeli interesuje Cię na przykład wariant ekonomiczny remontu mieszkania – stwórz go sam na Kalkulatorach Budowlanych. To nic nie kosztuje!

Wszystkie prace zlecimy firmom remontowym ze średniej półki cenowej. Nie będą to najniższe ceny, które można znaleźć na rynku, ale i nie te, które proponują najdroższe firmy. Sprawdzone firmy wykonujące prace w podobnych cenach można znaleźć między innymi wypełniając ten formularz. Po jego wypełnieniu skontaktuje się z Tobą konsultant, który dopyta o szczegóły.  Potem otrzymasz konkretne oferty od kilku sprawdzonych firm.

Mając ustalone wytyczne przy remoncie przejdźmy do szczegółowego kosztorysu remontu mieszkania.

Koszt remontu łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, od którego  najczęściej zaczynamy remont mieszkania. Jest również tą pozycją w kosztorysie, która obok kuchni najbardziej wpływa na koszt remontu mieszkania. Łazienka jest niejako bazą dla dalszych prac remontowych, gdyż zapewnia przynajmniej podstawowy węzeł sanitarny dla firmy remontowej.

Nasza łazienka jest niewielka – ma 5 m2 i wymaga gruntownych prac remontowych – wymiany hydrauliki i elektryki, nowej wylewki oraz tynków na ścianach, hydroizolacji, następnie położenia płytek, malowania sufitu i zakupu oraz  montażu wszystkich urządzeń sanitarnych.

Aktualne promocje na akcesoria do wykończenia wnętrz

Remont łazienki - przygotowanie ścian i podłóg + instalacje

Zacznijmy od skucia starych płytek na ścianach i podłodze. Zakładając koszt robocizny na poziomie ok. 23 zł/m2. Za skucie w sumie 5 m2 płytek na podłodze i 15 m2 na ścianach zapłacimy około 450 zł. Już na tym etapie remontu warto uwzględnić również koszt wynajęcia kontenera na gruz. Zakładając, że będziemy go potrzebować tylko na jeden dzień, jego koszt wraz z transportem i utylizacją gruzu powinien zamknąć się w kwocie ok. 500 zł.

Po przygotowaniu pomieszczenia możemy przejść do wymiany hydrauliki. Koszt wymiany w przeliczeniu na jeden punkt to około 400 zł (robocizna – kucie w ścianie, usuwanie starych rur i późniejsze zaklejanie ścian + niezbędne materiały). Koszt ten zakłada małe skomplikowanie prac i powierzchnię ściany, w której bez problemu można wykuć odpowiednie otwory. Przy założeniu, że musimy wymienić 4 punkty (toaleta, wanna, umywalka, pralka) za prace te zapłacimy około 1600 zł. Przy okazji wymiany hydrauliki warto przejrzeć instalację elektryczną. Przeciągnięcie jednego punktu będzie tu nieco tańsze (70-80 zł za punkt), ale z uwagi na większą ich liczbę (7) łączny koszt tych prac wyniesie około 500 zł.

Kolejnym wydatkiem jest wymiana grzejnika oraz okna. Zakup i montaż nowego urządzenia będzie kosztował nie więcej niż  400-500 zł. Natomiast okno o standardowej powierzchni ok. 1.6 m2 będzie nas kosztowało niecałe 700 zł z montażem (białe  okno z PCV – drewniane byłoby droższe).

Po położeniu nowych instalacji i wymianie okien przechodzimy do ścian oraz posadzki. Do tynkowania mamy ścinany i sufit o łącznej powierzchni około 20 m2. Będziemy do tego potrzebować około 340 kg zaprawy tynkarskiej (cementowo-wapiennej – ok. 17 kg/m2) po ok. 36 groszy za kilogram. W sumie na zaprawę wydamy ok. 120 zł, a wynagrodzenie tynkarza pochłonie kolejne 550 zł.  Na podłodze niezbędna będzie nowa wylewka – koszt na poziomie około 200 zł (zaprawa wyrównująca – 64 kg + wynagrodzenie firmy remontowej).

Koszt remontu łazienki – układanie płytek

Po wykonaniu powyższych prac możemy przystąpić do kolejnego etapu remontu łazienki – układania płytek na podłodze i ścianach. Wybieramy do tego celu płytki ze średniej, marketowej półki w cenie 41,50 zł/m2. Zapewnią nam one przyzwoitą trwałość przez przynajmniej 5-10 lat. Za 20 m2 płytek na podłogę i ściany zapłacimy niecałe 900 zł (trzeba zakupić ok. 10% więcej, gdyż podczas układania i cięcia płytek na pewno część z nich się zmarnuje). Z materiałów niezbędne będą również:

Sprawdzona ekipa remontowa

Jeżeli szukasz sprawdzonej ekipy do remontu lub wykończenia wnętrza, wypełnij ten krótki formularz. W odpowiedzi dostaniesz oferty od sprawdzonych firm w Twojej okolicy.

 • fuga - tu warto zainwestować w droższą fugę o podwyższonej odporności na wilgoć – w sumie za 7 kg fugi po 38 zł/kg  zapłacimy ok. 270 zł,
 • klej do płytek – w sumie potrzebne będzie ok. 100 kg kleju po 1,20 zł za kg, czyli ok. 120 zł,
 • preparat gruntujący powierzchnię przed położeniem płytek – do łazienki wystarczy nam niecałe 2 kg tego preparatu za ok. 20 zł.

Osobnym wydatkiem będzie wynagrodzenie glazurnika z firmy remontowej. Standardowe ceny tego typu usług przy normalnej wielkości płytkach i niezbyt dużym skomplikowaniu prac wynoszą 50 zł/m2. W Małopolsce ceny te mogą być minimalnie wyższe, stąd zakładamy dokładnie 51,75 zł.

Niezbędne będzie również  malowanie sufitu odporną na wilgoć farbą lateksową. Do trzykrotnego pomalowania 5 m2 wystarczy nam 1,5 litra farby. Wynagrodzenie fachowca firmy remontowej wyniesie 10 zł/m2 (oczywiście przy założeniu, że malarz będzie wykonywał prace również w innych pomieszczeniach).

Po położeniu płytek na ścianach warto również wymienić drzwi wejściowe. Za model ze średniej półki cenowej zapłacimy ok. 1200-1300 zł (drzwi z ościeżnicą i montażem). Warto tu jednak wspomnieć, że  za najtańszy zestaw drzwi+ościeznica zapłacimy nawet  poniżej 300 zł. Koszt  montażu jest stały i wynosi niecałe  200 zł.

Wymiana sanitariatu w łazience

Kolejnym etapem remontu łazienki jest zakup i montaż elementów sanitariatu. Koszty przedstawiają się tu następująco:

Wanna – dobrej jakości, prostokątna wanna akrylowa to koszt około 600 zł. Warto przy tym wspomnieć, że coraz popularniejsze teraz wanny z hydromasażem kosztują przynajmniej 2500 zł (produkty z najniższej półki cenowej można zakupić za około 1500 zł). Do wanny niezbędna będzie obudowa. Najpopularniejsze są dwie opcje – plastikowy panel, za który zapłacimy 260-390 zł (można go zawsze zdemontować, ale  nie jest zbyt estetyczny) lub obudowa z płytek ceramicznych – takich samych jak te na ścianie. W tym drugim przypadku cena jest znacząco wyższa koszt robocizn i większej ilości materiałów).

Najtańsze będą obudowy ze zwykłym podkładem styropianowym. Wykonanie takiej obudowy przez fachowca kosztowałoby nieco ponad 500 zł (materiały + robocizna). W cenie 900-1000 zł można już zamówić obudowę z dużo lepszym podkładem polistyrenowy. Jeżeli natomiast oczekujemy największej możliwej wytrzymałości, zadowoli nas podkład ceglany za łączną cenę ok. 1500 zł.

Do wanny niezbędny będzie również zakup specjalnej baterii. Ceny tego typu produktów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze znajdziemy już  za ok. 60 zł. Będą to jednak produkty charakteryzujące się  bardzo niską jakością wykonania. Za baterię z zestawem natryskowym ze średniej półki damy ok. 200-250 zł. Jeżeli interesują nas produkty z wyższej półki, musimy przygotować się natomiast na wydanie przynajmniej 500 zł.

Do powyższych wydatków musimy doliczyć jeszcze montaż. Nie  jest to jednak duży wydatek, powinien zamknąć się w kwocie 120-150 zł.

Toaleta – zasadniczo do wyboru mamy dwa typy produktów –WC kompakt (ze zbiornikiem zewnętrznym) lub też WC podwieszaną  miską oraz zabudowanym zbiornikiem. Bardziej budżetową opcją będzie  zakup WC kompaktu – zapłacimy za  niego od  200 do 750 zł. Przyzwoitej jakości produkt kosztuje ok. 400 zł. Montaż takiego zestawu jest bardzo tani – od 50 do 150 zł.

Droższą, ale również bardziej estetyczną opcją jest WC z podwieszaną miską i zabudowanym zbiornikiem. Koszt zakupu pełnego zestawu (miska + zbiornik do zabudowy + deska klozetowa to wydatek od 350 zł za niskiej jakości produkt z plastikową deską do nawet 1200-1400 zł (produkt renomowanej firmy, bardzo wysoka jakość wykonania, wolnoopadająca deska z materiału premium (np. żywicy poliestrowej). Jeżeli szukamy produktu pośredniego, zapłacimy za niego niecałe 600 zł.  Koszt  montażu toalety ze zbiornikiem zewnętrznym to kolejne 150-300 zł (nie zawiera  kosztu obudowania go płytkami – tym zajmie się  glazurnik podczas układania płytek na ścianach.

Umywalka – tu podobnie jak w przypadku toalety mamy do wyboru zasadniczo dwa typy produktów – umywalki podwieszane lub umywalki podszafkowe. Umywalka podwieszana kosztuje zwykle od 120 do 550 zł, natomiast podszafkowa od 100 do 600 zł. Jak widać ceny są tu bardzo podobne. Do ceny trzeba doliczyć jeszcze baterię do umywalki (od 30 zł za bardzo niskiej jakości produkt do ok. 600 zł za baterie z wyższej półki – cena przyzwoitego produktu to ok. 130-180 zł. Montaż umywalki nie jest trudny i podniesie nasz koszt remontu mieszkania zaledwie  o 70 zł.

Prysznic – wprawdzie nie znajdzie się  dla niego miejsca w naszej przykładowej łazience, ale warto o nim wspomnieć, gdyż  jest  bardzo często montowany w polskich domach zamiast wanny. Za standardową kabinę prysznicową razem z brodzikiem zapłacimy od 500 do ok. 2000 zł. Mniej więcej za 1000 zł można kupić już przyzwoity brodzik akrylowy i wytrzymałą kabinę prysznicową  ze szkła hartowanego. Do tego bateria do prysznica za  ok. 150 zł (ceny od 40 do 700 zł) oraz montaż całości (min. 200-250 zł ze względu na duże skomplikowanie prac). Warto wspomnieć, że jeżeli bylibyśmy zainteresowani kabiną z hydromasażem, to najtańsze modele na promocjach możemy kupić już za niecałe 700 zł. Ich wytrzymałość będzie niestety wprost proporcjonalna do ceny, a za dobrej jakości produkt trzeba dać  od 1500 do 2500 zł. W sumie więc średniej jakości kabina prysznicowa podniesie koszt remontu łazienki ok. 1300-2000 zł.

Dodatkowe akcesoria łazienkowe

Po montażu sanitariatu nasz remont łazienki jest praktycznie skończony. Warto jednak zainteresować się jeszcze drobnym wyposażeniem tego pomieszczenia. Tak więc w ramach remontu łazienki zakupimy również dwie szafki – wiszącą  szafkę dwudrzwiową (od 100 zł za niskiej jakości produkty do ok. 500 za te  z  wyższej półki cenowej) oraz  pionową  szafkę wiszącą – tzw. słupek (700 zł za wysokiej jakości mebel). Do tego jeszcze kosz  na pranie ze średniej półki – wydatek niecałych 100 zł.

Patrząc dalej na drobne wyposażenie łazienki warto do kosztu remontu doliczyć nowe:

 • Lustro (od 39 zł za najprostsze lustra do niecałych 500 zł za produkty z najwyższej półki)
 • Półkę łazienkową (ok. 60 zł)
 • Kilka wieszaków na ręczniki (60-70 zł)
 • Akcesoria takie jak koszt na śmieci, szczotka do WC, dywanik/mata łazienkowa (w sumie ok. 300 zł za wysokiej jakości produkty)

Przy remoncie mieszkania warto również wymienić  pralkę – nowe  urządzenie ze  średniej półki cenowej będzie kosztowało ok. 1100 zł, przy czym najtańsze modele można kupić już za 750 zł. Do łazienki przyda się jeszcze lampa sufirowa do kupienia za 50-250 zł.

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie! 2

Koszt remontu mieszkania po skończeniu łazienki

Podsumowując wszystkie dotyczące generalnego remontu łazienki osiągnęliśmy kwotę blisko 17 000 zł. Wszystkie prace były wykonywane systemem zleconym i wybieraliśmy produkty ze średniej i wyższej półki cenowej. Warto wspomnieć, że wykonując samodzielnie część prac i kupując produkty z niskiej półki cenowej moglibyśmy zbić koszt remontu łazienki nawet do 5-6 tysięcy złotych. Jednak jej późniejszy wygląd, jak i jakość wykonania (zakładając, że nie jesteśmy sami właścicielem/pracownikiem firmy remontowej) będzie znacząco niższa niż w zaprezentowanym przypadku. Ewentualnie można wypełnić ten formularz, otrzymasz wtedy oferty od wielu firm i będziesz mógł sam wybrać tę najkorzystniejszą.

Nasz kosztorys można  zobaczyć poniżej.

Koszt remontu mieszkania - łazienka 5 m2

Modyfikuj
Inne warianty cenowe
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 5,00 m2 207,50 zł Sprawdź to
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 1,75 kg 66,41 zł Zobacz to!
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 25,00 kg 30,00 zł Sprawdź to
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Zobacz
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 5,00 m2 258,75 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Sprawdź!
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł Ciekawe
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 20,00 m2 538,20 zł Dodatkowe
info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł Ciekawe
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Sprawdź!
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 15,00 m2 622,50 zł Ciekawe
$$$ Fuga na ściany 37,95 zł/kg 5,25 kg 199,24 zł Zobacz to!
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 75,00 kg 90,00 zł Zobacz
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł Ciekawe
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 51,75 zł/m2 15,00 m2 776,25 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Sprawdź!
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 71,16 zł/punkt 7,00 pkt. 498,09 zł Zobacz to!
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł Dodatkowe
info
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 417,31 zł/punkt 4,00 pkt. 1 669,25 zł Ciekawe
Inne
Sanitariat Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wanna
$$ Wanna zwykła 610,00 zł/szt. 1,00 szt. 610,00 zł Dodatkowe
info
$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 967,70 zł/szt. 1,00 szt. 967,70 zł Dodatkowe
info
$$$ Bateria do wanny 545,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł Zobacz to!
Toaleta
$$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 1 264,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,00 zł Ciekawe
$$ Montaż WC podwieszanego 207,00 zł 1,00 szt. 207,00 zł Zobacz to!
Umywalka
$$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 524,00 zł/szt. 1,00 szt. 524,00 zł Ciekawe
$$$ Bateria do umywalki 485,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł Zobacz to!
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 392,26 zł Dodatkowe
info
Szafki
$$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł Ciekawe
$$$ Szafka - słupek wysoki 699,00 zł/szt. 1,00 szt. 699,00 zł Dodatkowe
info
$$ Kosz na pranie 69,00 zł Ciekawe
Pralka
$$ Pralka 1 100,00 zł Ciekawe
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 1,65 m2 555,44 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 1,65 m2 128,08 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł Ciekawe
Akcesoria
$$$ Lustro łazienkowe 475,00 zł Ciekawe
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł Ciekawe
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 4,00 szt. 67,20 zł Ciekawe
$$$ Kosz na śmieci łazienkowy 69,00 zł Ciekawe
$$$ Szczotka do WC 199,00 zł Ciekawe
$$$ Dywanik/mata łazienkowa 69,00 zł
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 16 942,93 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 14,90 zł/m2 5,00 m2 74,50 zł Sprawdź to
$ Fuga na podłogę 10,79 zł/kg 1,75 kg 18,88 zł Zobacz to!
$ Klej do płytek 0,64 zł/kg 25,00 kg 16,00 zł Sprawdź to
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Zobacz
$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 36,23 zł/m2 5,00 m2 181,12 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Sprawdź!
$ Kontener na gruz po skuciu płytek 375,00 zł/dzień 1,00 dni 375,00 zł
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł Ciekawe
$ Robocizna - tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 20,00 m2 414,00 zł Dodatkowe
info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł Ciekawe
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Sprawdź!
Płytki na ścianę
$ Płytki na ściany 14,90 zł/m2 15,00 m2 223,50 zł Ciekawe
$ Fuga na ściany 10,79 zł/kg 5,25 kg 56,65 zł Zobacz to!
$ Klej do płytek ściany 0,64 zł/kg 75,00 kg 48,00 zł Zobacz
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł Ciekawe
$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 36,23 zł/m2 15,00 m2 543,38 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Sprawdź!
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Elektryka i oświetlenie
$ Wymiana instalacji elektrycznej 57,64 zł/punkt 7,00 pkt. 403,47 zł Zobacz to!
$ Lampa sufitowa 23,00 zł Dodatkowe
info
Hydraulika
$ Koszt wymiany hydrauliki 338,53 zł/punkt 4,00 pkt. 1 354,11 zł Ciekawe
Inne
Sanitariat Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wanna
$ Wanna zwykła 232,00 zł/szt. 1,00 szt. 232,00 zł Dodatkowe
info
$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 524,70 zł/szt. 1,00 szt. 524,70 zł Dodatkowe
info
$ Bateria do wanny 57,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł Zobacz to!
Toaleta
$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 348,00 zł/szt. 1,00 szt. 348,00 zł Ciekawe
$ Montaż WC podwieszanego 155,25 zł 1,00 szt. 155,25 zł Zobacz to!
Umywalka
$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 124,00 zł/szt. 1,00 szt. 124,00 zł Ciekawe
$ Bateria do umywalki 30,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł Zobacz to!
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Ogrzewanie
$ Grzejnik 308,43 zł Dodatkowe
info
Szafki
$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 99,00 zł/szt. 1,00 szt. 99,00 zł Ciekawe
$ Szafka - słupek wysoki 159,00 zł/szt. 1,00 szt. 159,00 zł Dodatkowe
info
$ Kosz na pranie 23,00 zł Ciekawe
Pralka
$ Pralka 747,00 zł Ciekawe
Okno
$ Okno PCV - białe 286,50 zł/m2 1,65 m2 472,73 zł
$ Montaż okna 49,52 zł/m2 1,65 m2 81,72 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 443,30 zł Ciekawe
Akcesoria
$ Lustro łazienkowe 39,00 zł Ciekawe
$ Półka łazienkowa 15,00 zł/szt. 1,00 szt. 15,00 zł Ciekawe
$ Wieszaki na ręczniki 2,90 zł/szt. 4,00 szt. 11,60 zł Ciekawe
$ Kosz na śmieci łazienkowy 13,00 zł Ciekawe
$ Szczotka do WC 4,90 zł Ciekawe
$ Dywanik/mata łazienkowa 16,00 zł
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 8 705,99 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 5,00 m2 207,50 zł Sprawdź to
$$ Fuga na podłogę 13,52 zł/kg 1,75 kg 23,66 zł Zobacz to!
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 25,00 kg 30,00 zł Sprawdź to
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Zobacz
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 5,00 m2 258,75 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Sprawdź!
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł Ciekawe
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 20,00 m2 538,20 zł Dodatkowe
info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł Ciekawe
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Sprawdź!
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 15,00 m2 622,50 zł Ciekawe
$$ Fuga na ściany 13,52 zł/kg 5,25 kg 70,98 zł Zobacz to!
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 75,00 kg 90,00 zł Zobacz
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł Ciekawe
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 51,75 zł/m2 15,00 m2 776,25 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Sprawdź!
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 71,16 zł/punkt 7,00 pkt. 498,09 zł Zobacz to!
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł Dodatkowe
info
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 417,31 zł/punkt 4,00 pkt. 1 669,25 zł Ciekawe
Inne
Sanitariat Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wanna
$$ Wanna zwykła 610,00 zł/szt. 1,00 szt. 610,00 zł Dodatkowe
info
$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 967,70 zł/szt. 1,00 szt. 967,70 zł Dodatkowe
info
$$ Bateria do wanny 230,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł Zobacz to!
Toaleta
$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 589,00 zł/szt. 1,00 szt. 589,00 zł Ciekawe
$$ Montaż WC podwieszanego 207,00 zł 1,00 szt. 207,00 zł Zobacz to!
Umywalka
$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 324,00 zł/szt. 1,00 szt. 324,00 zł Ciekawe
$$ Bateria do umywalki 129,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł Zobacz to!
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 392,26 zł Dodatkowe
info
Szafki
$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 240,00 zł/szt. 1,00 szt. 240,00 zł Ciekawe
$$ Szafka - słupek wysoki 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł Dodatkowe
info
$$ Kosz na pranie 69,00 zł Ciekawe
Pralka
$$ Pralka 1 100,00 zł Ciekawe
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 1,65 m2 555,44 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 1,65 m2 128,08 zł
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 638,30 zł Ciekawe
Akcesoria
$$ Lustro łazienkowe 160,00 zł Ciekawe
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł Ciekawe
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 4,00 szt. 67,20 zł Ciekawe
$$ Kosz na śmieci łazienkowy 39,90 zł Ciekawe
$$ Szczotka do WC 49,00 zł Ciekawe
$$ Dywanik/mata łazienkowa 39,00 zł
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 13 462,82 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 120,00 zł/m2 5,00 m2 600,00 zł Sprawdź to
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 1,75 kg 66,41 zł Zobacz to!
$$$ Klej do płytek 2,20 zł/kg 25,00 kg 55,00 zł Sprawdź to
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Zobacz
$$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 82,80 zł/m2 5,00 m2 414,00 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Sprawdź!
$$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 600,00 zł/dzień 1,00 dni 600,00 zł
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł Ciekawe
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 20,00 m2 786,60 zł Dodatkowe
info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł Ciekawe
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Sprawdź!
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ściany 120,00 zł/m2 15,00 m2 1 800,00 zł Ciekawe
$$$ Fuga na ściany 37,95 zł/kg 5,25 kg 199,24 zł Zobacz to!
$$$ Klej do płytek ściany 2,20 zł/kg 75,00 kg 165,00 zł Zobacz
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł Ciekawe
$$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 82,80 zł/m2 15,00 m2 1 242,00 zł Ciekawe
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Sprawdź!
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$$ Wymiana instalacji elektrycznej 113,85 zł/punkt 7,00 pkt. 796,95 zł Zobacz to!
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł Dodatkowe
info
Hydraulika
$$$ Koszt wymiany hydrauliki 587,25 zł/punkt 4,00 pkt. 2 348,99 zł Ciekawe
Inne
Sanitariat Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wanna
$$$ Wanna zwykła 2 200,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 200,00 zł Dodatkowe
info
$$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 1 490,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 490,00 zł Dodatkowe
info
$$$ Bateria do wanny 545,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł Zobacz to!
Toaleta
$$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 1 264,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,00 zł Ciekawe
$$$ Montaż WC podwieszanego 289,80 zł 1,00 szt. 289,80 zł Zobacz to!
Umywalka
$$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 524,00 zł/szt. 1,00 szt. 524,00 zł Ciekawe
$$$ Bateria do umywalki 485,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł Zobacz to!
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Ogrzewanie
$$$ Grzejnik 791,77 zł Dodatkowe
info
Szafki
$$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł Ciekawe
$$$ Szafka - słupek wysoki 699,00 zł/szt. 1,00 szt. 699,00 zł Dodatkowe
info
$$$ Kosz na pranie 208,00 zł Ciekawe
Pralka
$$$ Pralka 2 100,00 zł Ciekawe
Okno
$$$ Okno PCV - białe 457,37 zł/m2 1,65 m2 754,66 zł
$$$ Montaż okna 137,53 zł/m2 1,65 m2 226,93 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł Ciekawe
Akcesoria
$$$ Lustro łazienkowe 475,00 zł Ciekawe
$$$ Półka łazienkowa 215,00 zł/szt. 1,00 szt. 215,00 zł Ciekawe
$$$ Wieszaki na ręczniki 90,00 zł/szt. 4,00 szt. 360,00 zł Ciekawe
$$$ Kosz na śmieci łazienkowy 69,00 zł Ciekawe
$$$ Szczotka do WC 199,00 zł Ciekawe
$$$ Dywanik/mata łazienkowa 69,00 zł
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 25 041,41 zł

Koszt remontu mieszkania – kuchnia

Koszt remontu kuchni w bardzo wielu przypadkach będzie podobny lub nawet wyższy od kosztu remontu łazienki. Jest to związane z kilkoma elementami wyposażenia, które bardzo mocno widują koszty nie tyle remontu, co wyposażenia tego pomieszczenia. W kosztorysie remontu kuchni największymi pozycjami będą zawsze sprzęty AGD oraz  meble kuchenne (zwłaszcza, gdy te ostatnie są wykonywane na wymiar).

Przygotowanie podłóg i ścian oraz wymiana instalacji

Przygotowania zaczniemy od skucia z podłóg starych płytek, wyrównania ścian i wykonania nowych tynków. Ceny będą  analogiczne, jak w przypadku łazienki. Tak więc za skucie starych płytek zapłacimy ok. 22 zł/m2. Za 6 m2 na podłodze zapłacimy więc ok. 120 zł, natomiast 10 m2 płytek na ścianie (zwykle całej kuchni nie wykłada się  płytkami, wystarczą tzw. „brudzące się” okolice).

Potem warto zająć  się wymianą instalacji hydraulicznych (dwa punkty – zlewozmywak oraz zmywarka) oraz elektrycznych (w sumie 8 punktów). Za te wszystkie prace zapłacimy około 1400 zł (w  tym 570 zł za instalację elektryczną i 830 zł za hydraulikę).

W dalszej kolejności wyrównamy ściany i położymy nowe tynki (110 zł za zaprawę tynkarską (ponad 300 kg) i prawie 500 zł za robociznę) oraz wykonamy nową wylewkę podłogi (niecałe 250 zł za materiał + robociznę  na powierzchni 6 m2.

Na tym etapie warto się również zainteresować wymianą okna (za białe okno PCV o powierzchni 2 m2 zapłacimy ok. 670 zł + 150 zł montaż), grzejnika (niecałe 400 zł) oraz drzwi z ościeżnicą (1200 zł uwzględniając montaż). Do okien przydadzą się również żaluzje – produkt na wymiar z materiału drewnopodobnego do nabycia  za około 230 zł.

Położenie płytek w kuchni, podwieszany sufit oraz malowanie ścian

Drugim etapem remontu kuchni jest położenie płytek. Do kuchni zdecydujemy się na zakup droższych niż w  wypadku łazienki kafelków – cena m2 wyniesie 85 zł/m2 (podłoga) oraz 120 zł/m2 (ściany). Doliczając całą  chemię budowlaną (czyli klej do płytek, wysokiej jakości fugę oraz preparat gruntujący) i wynagrodzenie glazurnika ze średniej jakości firmy remontowej (ponad  50 zł/m2) daje nam to cenę układania płytek na poziomie około 2800 zł. Szczegóły można znaleźć w kosztorysie na końcu sekcji Remont kuchni.

Alternatywą dla płytek na ścianie są nowoczesne panele szklane. Kosztują niewiele drożej, są bardzo wytrzymałe i odporne (szkło hartowane), a dodatkowo mają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Na szkle profesjonalna firma może wykonać praktycznie dowolny nadruk - od prostych wzorków, przez zdjęcia owoców czy warzyw aż po górski czy nadmorski krajobraz. Więcej na temat paneli szklanych, ich cen i rodzajów dowiesz się z tego artykułu. Tam też znajdziesz kody rabatowe na ich zamówienie.

Po położeniu płytek warto się zainteresować sufitem. Obecnie praktycznie standardem w kuchniach stają się sufity podwieszane. W warunkach domowych najczęściej wykonuje się je poprzez montaż  na stelażu płyt karton-gips. Komplet niezbędnych materiałów wysokiej jakości (poza samymi płytami również pręty wieszakowe, wkręty, łączniki, stelaż, czy masa szpachlowa) na sufit o powierzchni 6 m2 to wydatek ok. 250 zł. Droższy będzie montaż przez fachową firmę remontową – zapłacimy za niego ok. 500 zł. W suficie podwieszanym umieścimy dodatkowo 6 punktorów świetlnych – zapłacimy za nie ok. 450 zł (w tym sam montaż ok. 350 zł).

Remont  mieszkania nie może się obyć też bez malowania ścian i sufitu. Na początek ściany, na których nie ma płytek oraz sufit pomalujemy dwukrotnie farbą gruntującą (wystarczy zwykła, tania emulsja). Następnie  położymy dwie warstwy odpornej na wilgoć farby lateksowej. Na samą farbę nie wydamy wiele – około 30 zł za 3-4 litry farby. Malowanie na powierzchni ok. 14 m2 podniesie koszt remontu o około 140 zł.

Koszt remontu kuchni – wyposażenie

Po zakończeniu typowo remontowych prac w kuchni przechodzimy do jej wyposażenia. Podstawą   w każdej kuchni jest oczywiście zestaw  mebli kuchennych. Nasza kuchnia nie jest zbyt duża (6 m2), dlatego zamiast wybrać zestaw gotowych mebli kuchennych (do kupienia w sieciówkach na promocji nawet za 500-600 zł) decydujemy się na wysokiej jakości meble na wymiar wykończone dobrej jakości materiałami.

Cena mebli kuchennych na wymiar zaczyna się  już od 700-800 zł za metr bieżący (metr bieżący oznacza sumę – metr  bieżący szafek na górze i na dole łącznie). Takie meble będą się jednak charakteryzowały najtańszymi materiałami, prostotą i niską  jakością wykonania. Za meble ze średniej półki z porządnym wykończeniem trzeba zapłacić już przynajmniej 1000-1200 zł/mb. My natomiast zdecydujemy się na wysokiej jakości, skomplikowane meble, które będą odpowiadały naszym wszystkim potrzebom. Koszt takich mebli w wysokim standardzie wykonania to przynajmniej 2000-2100 zł/mb. Warto wspomnieć, że w tego typu szafkach będziemy mieć przygotowane miejsce pod AGD do zabudowy. W sumie w  naszej kuchni zmieszczą się 4 mb  takich mebli, a zapłacimy za nie ok. 8400 zł. Warto wspomnieć, że w cenę tych mebli będzie wliczony również drewniany blat.

Do mebli niezbędny będzie również zlewozmywak (średniej jakości produkt do nabycia za ok. 250 zł) oraz bateria do zlewozmywaka (najtańsze produkty kupimy za kilkadziesiąt złotych, ale my zdecydujemy się na najwyższej jakości baterię za około 450 zł). Pamiętajmy też o zakupie osobnego syfonu, zestawu wężyków oraz koszcie montażu zlewozmywaka (w sumie 200-250 zł).

Poza meblami kuchennymi nieodzownym elementem każdej kuchni będzie również stół i przynajmniej 4 krzesła. Za taki zestaw zapłacimy ok. 1100 zł.

Po dokonaniu powyższych zakupów przechodzimy do sprzętów AGD. Ze względu na fakt, że zainwestowaliśmy duże pieniądze w meble, w przypadku AGD zdecydujemy się wyłącznie na sprzęty do zabudowy. Tak więc zakupimy:

 • Lodówkę do zabudowy o pojemności ok. 220 litrów.
 • Kuchenkę elektryczną do zabudowy z piekarnikiem – ok. 2000 zł za produkt z wysokiej półki cenowej.
 • Zmywarkę do zabudowy – za markowe urządzenie ze średniej półki cenowej zapłacimy nie więcej niż 1100 zł.
 • Kuchenka mikrofalowa  do zabudowy – tu za dobrej jakości urządzenie zapłacimy między 700 i 800 zł.
 • Okap podwieszany podszafkowy – koszt zakupu na poziomie 180 zł.

Koszt remontu kuchni – podsumowanie

Po podliczeniu wszystkich wydatków związanych z ponownym wykończeniem kuchni pomieszczenie to  podniosło nasz sumaryczny koszt remontu mieszkania przeszło 26 000 zł. Warto jednak pamiętać, że w tej cenie zakupiliśmy między innymi wysokiej jakości meble kuchenne oraz nowe sprzęty AGD. Można stwierdzić, że nasza kuchnia zostala wyposażona na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie prace zostały też wykonane przez fachowe firmy remontowe (od których oferty możesz dostać po wypełnieniu tego formularza).

Oczywiście ograniczając wydatki na meble kuchenne (nawet d 500-600 zł) oraz sprzęty AGD (tu przy korzystaniu z dobrych promocji koszty można uciąć o połowę) koszt remontu naszej kuchni nie przekroczyłby 6 tysięcy złotych. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółową wyceną  w takiej opcji – zapraszamy do kliknięcia przycisku modyfikuj na poniższym kosztorysie i zmodyfikowania kosztorysu pod własne potrzeby.

Koszt remontu mieszkania - kuchnia 6 m2

Modyfikuj
Inne warianty cenowe
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 85,00 zł/m2 6,00 m2 510,00 zł Sprawdź!
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 2,10 kg 79,69 zł Ciekawe
$$ Klej do płytek - podłoga 1,20 zł/kg 30,00 kg 36,00 zł Zobacz to!
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł Ciekawe
$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 6,00 m2 310,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Sprawdź!
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł Ciekawe
$$ Robocizna – tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 18,00 m2 484,38 zł Dodatkowe
info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł Ciekawe
$$ Robocizna – nakładanie gładzi 17,59 zł/m2 18,00 m2 316,71 zł Ciekawe
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ścianę 120,00 zł/m2 10,00 m2 1 200,00 zł Ciekawe
$$$ Fuga na ścianę 37,95 zł/kg 3,50 kg 132,82 zł Ciekawe
$$ Klej do płytek na ściany 1,20 zł/kg 50,00 kg 60,00 zł Zobacz to!
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł Ciekawe
$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 51,75 zł/m2 10,00 m2 517,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Sprawdź!
Podwieszany sufit
$$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 59,31 zł/m2 6,00 m2 355,86 zł Ciekawe
$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 82,94 zł/m2 6,00 m2 497,67 zł Zobacz to!
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł Ciekawe
$$ Farba do kuchni 16,80 zł/litr 1,17 l 19,60 zł Ciekawe
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 14,00 m2 144,90 zł Ciekawe
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 71,16 zł/punkt 8,00 pkt. 569,25 zł Ciekawe
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 16,00 zł/punkt 6,00 pkt. 96,00 zł Zobacz to!
$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 59,50 zł/punkt 3,00 pkt. 178,50 zł Dodatkowe
info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł Ciekawe
Hydraulika
$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 417,31 zł/punkt 2,00 pkt. 834,62 zł Ciekawe
Inne
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 2 100,00 zł/mb 4,00 mb 8 400,00 zł Ciekawe
Stół i krzesła
$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł Ciekawe
AGD
$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 400,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 400,00 zł Ciekawe
$$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 2 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 000,00 zł Ciekawe
$$ Zmywarka do zabudowy 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł Ciekawe
$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 750,00 zł/szt. 1,00 szt. 750,00 zł Ciekawe
$$ Okap podwieszany podszafkowy 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł Ciekawe
Armatura
$$ Zlewozmywak 249,00 zł Ciekawe
$$$ Bateria do zlewozmywaka 450,00 zł Ciekawe
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł Ciekawe
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 2,00 m2 673,26 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 2,00 m2 155,25 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł Ciekawe
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 379,00 zł Ciekawe
Żaluzje i rolety
$$ Żaluzje 230,00 zł/szt. 1,00 szt. 230,00 zł Ciekawe
$$ Rolety 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł Dodatkowe
info
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 26 338,97 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 18,00 zł/m2 6,00 m2 108,00 zł Sprawdź!
$ Fuga na podłogę 10,79 zł/kg 2,10 kg 22,66 zł Ciekawe
$ Klej do płytek - podłoga 0,64 zł/kg 30,00 kg 19,20 zł Zobacz to!
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł Ciekawe
$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 36,23 zł/m2 6,00 m2 217,35 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Sprawdź!
Inne
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł Ciekawe
$ Robocizna – tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 18,00 m2 372,60 zł Dodatkowe
info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł Ciekawe
$ Robocizna – nakładanie gładzi 12,42 zł/m2 18,00 m2 223,56 zł Ciekawe
Płytki na ścianę
$ Płytki na ścianę 14,90 zł/m2 10,00 m2 149,00 zł Ciekawe
$ Fuga na ścianę 10,79 zł/kg 3,50 kg 37,77 zł Ciekawe
$ Klej do płytek na ściany 0,64 zł/kg 50,00 kg 32,00 zł Zobacz to!
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł Ciekawe
$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 36,23 zł/m2 10,00 m2 362,25 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Sprawdź!
Podwieszany sufit
$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 40,71 zł/m2 6,00 m2 244,26 zł Ciekawe
$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 60,38 zł/m2 6,00 m2 362,29 zł Zobacz to!
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł Ciekawe
$ Farba do kuchni 7,20 zł/litr 1,17 l 8,40 zł Ciekawe
$ Robocizna - malowanie 6,21 zł/m2 14,00 m2 86,94 zł Ciekawe
Inne
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 57,64 zł/punkt 8,00 pkt. 461,11 zł Ciekawe
Oświetlenie
$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 4,00 zł/punkt 6,00 pkt. 24,00 zł Zobacz to!
$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 21,50 zł/punkt 3,00 pkt. 64,50 zł Dodatkowe
info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł Ciekawe
Hydraulika
$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 338,53 zł/punkt 2,00 pkt. 677,06 zł Ciekawe
Inne
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 776,25 zł/mb 4,00 mb 3 105,00 zł Ciekawe
Stół i krzesła
$ Zestaw stół + 4 krzesła 500,00 zł/szt. 1,00 szt. 500,00 zł Ciekawe
AGD
$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 000,00 zł Ciekawe
$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 940,00 zł/szt. 1,00 szt. 940,00 zł Ciekawe
$ Zmywarka do zabudowy 775,00 zł/szt. 1,00 szt. 775,00 zł Ciekawe
$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 450,00 zł/szt. 1,00 szt. 450,00 zł Ciekawe
$ Okap podwieszany podszafkowy 110,00 zł/szt. 1,00 szt. 110,00 zł Ciekawe
Armatura
$ Zlewozmywak 100,00 zł Ciekawe
$ Bateria do zlewozmywaka 40,00 zł Ciekawe
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł Ciekawe
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł Ciekawe
Inne
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Okno
$ Okno PCV - białe 286,50 zł/m2 2,00 m2 573,00 zł
$ Montaż okna 49,52 zł/m2 2,00 m2 99,05 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 443,30 zł Ciekawe
Ogrzewanie
$ Grzejnik 298,00 zł Ciekawe
Żaluzje i rolety
$ Żaluzje 45,00 zł/szt. 1,00 szt. 45,00 zł Ciekawe
$ Rolety 60,00 zł/szt. 1,00 szt. 60,00 zł Dodatkowe
info
Inne
* Wszystkie ceny są cenami brutto.
SUMA: 13 501,44 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł Więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Dodatkowe
info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 42,00 zł/m2 6,00 m2 252,00 zł