Ile kosztuje remont mieszkania

Jak optymalizować koszty wykończenia mieszkania?

Wykończenie mieszkania zawsze wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście jeden wykorzysta najtańsze materiały i wykończy mieszkanie za 20 tys. zł, inny nie wyobraża sobie jakichkolwiek odstępstw od najwyższej jakości produktów. Ceny materiałów budowlanych są w miarę stałe i najczęściej odpowiadają ich jakości. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

Inaczej jest w przypadku wykonawców. Tu możemy spotkać zarówno drogich wykonawców, którzy oferują usługi niskiej jakości, jak i fachowców stosunkowo tanich, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponują usługi najwyższej jakości. W jaki sposób więc wybrać wykonawcę? Najlepiej pozyskać z rynku oferty od kilku sprawdzonych firm, poprosić je o wyceny, jak również zdjęcia z poprzednich prac. Jednak nie każdy ma czas na obdzwanianie kilkudziesięciu firm, potwierdzanie terminów, opisywanie każdej z nich zakresu prac i jeszcze sprawdzanie doświadczenia i fachowości. Jest jednak proste rozwiązanie - usługa Szukaj Wykonawcy na Kalkulatorach Budowlanych. Wypełniasz jeden prosty formularz, potwierdzasz jeden raz telefonicznie zakres prac i zaczynasz otrzymywać oferty od sprawdzonych firm zainteresowanych Twoim zleceniem. Firmy są już wcześniej zweryfikowane, wiedzą również, kiedy planujesz rozpoczęcie prac. Tobie pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiadającą Ci ofertę.

Remont mieszkania - parametry lokalu

Na łączny koszt remontu mieszkania największy wpływ będą miały oczywiście jego powierzchnia  oraz planowany standard wykończenia.  Nasze mieszkanie ma 54 m2 i składa się z:

 • salonu (15 m2)
 • osobnej kuchni (6 m2)
 • łazienki (5 m2)
 • dwóch sypialni (po 12 m2 każda)
 • przedpokoju (4 m2)

Mieszkanie mieści się w  średniej wielkości mieście w Małopolsce. Znajduje się w kilkudziesięcioletniej kamienicy i wymaga kompleksowego remontu. Nie mamy jednak w nim problemów typu wilgoć, grzyb czy rozpadające się ściany. Planujemy więc wymianę wszystkich jego elementów, ale nic ponadto.

Mieszkanie planujemy wyremontować w wysokim standardzie – będziemy korzystać z produktów głównie z wyższej półki cenowej w dużych marketach budowlanych. Meble również  wybierzemy w dużych sieciówkach celując w produkty średniej i wyższej klasy jak na tamtejsze standardy. Nasze mieszkanie po remoncie nie będzie więc wykończone w sposób luksusowy produktami ze specjalistycznych i drogich sklepów, ale w bardzo dobrym standardzie, który pozwoli na jego wygodne użytkowanie przez przynajmniej 10 lat. Jeżeli interesuje Cię na przykład wariant ekonomiczny remontu mieszkania – stwórz go sam na Kalkulatorach Budowlanych. To nic nie kosztuje!

Wszystkie prace zlecimy firmom remontowym ze średniej półki cenowej. Nie będą to najniższe ceny, które można znaleźć na rynku, ale i nie te, które proponują najdroższe firmy. Sprawdzone firmy wykonujące prace w podobnych cenach można znaleźć między innymi wypełniając ten formularz. Po jego wypełnieniu skontaktuje się z Tobą konsultant, który dopyta o szczegóły.  Potem otrzymasz konkretne oferty od kilku sprawdzonych firm.

Mając ustalone wytyczne przy remoncie przejdźmy do szczegółowego kosztorysu remontu mieszkania.

Koszt remontu łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, od którego  najczęściej zaczynamy remont mieszkania. Jest również tą pozycją w kosztorysie, która obok kuchni najbardziej wpływa na koszt remontu mieszkania. Łazienka jest niejako bazą dla dalszych prac remontowych, gdyż zapewnia przynajmniej podstawowy węzeł sanitarny dla firmy remontowej.

Nasza łazienka jest niewielka – ma 5 m2 i wymaga gruntownych prac remontowych – wymiany hydrauliki i elektryki, nowej wylewki oraz tynków na ścianach, hydroizolacji, następnie położenia płytek, malowania sufitu i zakupu oraz  montażu wszystkich urządzeń sanitarnych.

Aktualne promocje na akcesoria do wykończenia wnętrz

Remont łazienki - przygotowanie ścian i podłóg + instalacje

Zacznijmy od skucia starych płytek na ścianach i podłodze. Zakładając koszt robocizny na poziomie ok. 23 zł/m2. Za skucie w sumie 5 m2 płytek na podłodze i 15 m2 na ścianach zapłacimy około 450 zł. Już na tym etapie remontu warto uwzględnić również koszt wynajęcia kontenera na gruz. Zakładając, że będziemy go potrzebować tylko na jeden dzień, jego koszt wraz z transportem i utylizacją gruzu powinien zamknąć się w kwocie ok. 500 zł.

Po przygotowaniu pomieszczenia możemy przejść do wymiany hydrauliki. Koszt wymiany w przeliczeniu na jeden punkt to około 400 zł (robocizna – kucie w ścianie, usuwanie starych rur i późniejsze zaklejanie ścian + niezbędne materiały). Koszt ten zakłada małe skomplikowanie prac i powierzchnię ściany, w której bez problemu można wykuć odpowiednie otwory. Przy założeniu, że musimy wymienić 4 punkty (toaleta, wanna, umywalka, pralka) za prace te zapłacimy około 1600 zł. Przy okazji wymiany hydrauliki warto przejrzeć instalację elektryczną. Przeciągnięcie jednego punktu będzie tu nieco tańsze (70-80 zł za punkt), ale z uwagi na większą ich liczbę (7) łączny koszt tych prac wyniesie około 500 zł.

Kolejnym wydatkiem jest wymiana grzejnika oraz okna. Zakup i montaż nowego urządzenia będzie kosztował nie więcej niż  400-500 zł. Natomiast okno o standardowej powierzchni ok. 1.6 m2 będzie nas kosztowało niecałe 700 zł z montażem (białe  okno z PCV – drewniane byłoby droższe).

Po położeniu nowych instalacji i wymianie okien przechodzimy do ścian oraz posadzki. Do tynkowania mamy ścinany i sufit o łącznej powierzchni około 20 m2. Będziemy do tego potrzebować około 340 kg zaprawy tynkarskiej (cementowo-wapiennej – ok. 17 kg/m2) po ok. 36 groszy za kilogram. W sumie na zaprawę wydamy ok. 120 zł, a wynagrodzenie tynkarza pochłonie kolejne 550 zł.  Na podłodze niezbędna będzie nowa wylewka – koszt na poziomie około 200 zł (zaprawa wyrównująca – 64 kg + wynagrodzenie firmy remontowej).

Koszt remontu łazienki – układanie płytek

Po wykonaniu powyższych prac możemy przystąpić do kolejnego etapu remontu łazienki – układania płytek na podłodze i ścianach. Wybieramy do tego celu płytki ze średniej, marketowej półki w cenie 41,50 zł/m2. Zapewnią nam one przyzwoitą trwałość przez przynajmniej 5-10 lat. Za 20 m2 płytek na podłogę i ściany zapłacimy niecałe 900 zł (trzeba zakupić ok. 10% więcej, gdyż podczas układania i cięcia płytek na pewno część z nich się zmarnuje). Z materiałów niezbędne będą również:

Sprawdzona ekipa remontowa

Jeżeli szukasz sprawdzonej ekipy do remontu lub wykończenia wnętrza, wypełnij ten krótki formularz. W odpowiedzi dostaniesz oferty od sprawdzonych firm w Twojej okolicy.

Sprawdź!
 • fuga - tu warto zainwestować w droższą fugę o podwyższonej odporności na wilgoć – w sumie za 7 kg fugi po 38 zł/kg  zapłacimy ok. 270 zł,
 • klej do płytek – w sumie potrzebne będzie ok. 100 kg kleju po 1,20 zł za kg, czyli ok. 120 zł,
 • preparat gruntujący powierzchnię przed położeniem płytek – do łazienki wystarczy nam niecałe 2 kg tego preparatu za ok. 20 zł.

Osobnym wydatkiem będzie wynagrodzenie glazurnika z firmy remontowej. Standardowe ceny tego typu usług przy normalnej wielkości płytkach i niezbyt dużym skomplikowaniu prac wynoszą 50 zł/m2. W Małopolsce ceny te mogą być minimalnie wyższe, stąd zakładamy dokładnie 51,75 zł.

Niezbędne będzie również  malowanie sufitu odporną na wilgoć farbą lateksową. Do trzykrotnego pomalowania 5 m2 wystarczy nam 1,5 litra farby. Wynagrodzenie fachowca firmy remontowej wyniesie 10 zł/m2 (oczywiście przy założeniu, że malarz będzie wykonywał prace również w innych pomieszczeniach).

Po położeniu płytek na ścianach warto również wymienić drzwi wejściowe. Za model ze średniej półki cenowej zapłacimy ok. 1200-1300 zł (drzwi z ościeżnicą i montażem). Warto tu jednak wspomnieć, że  za najtańszy zestaw drzwi+ościeznica zapłacimy nawet  poniżej 300 zł. Koszt  montażu jest stały i wynosi niecałe  200 zł.

Wymiana sanitariatu w łazience

Kolejnym etapem remontu łazienki jest zakup i montaż elementów sanitariatu. Koszty przedstawiają się tu następująco:

Wanna – dobrej jakości, prostokątna wanna akrylowa to koszt około 600 zł. Warto przy tym wspomnieć, że coraz popularniejsze teraz wanny z hydromasażem kosztują przynajmniej 2500 zł (produkty z najniższej półki cenowej można zakupić za około 1500 zł). Do wanny niezbędna będzie obudowa. Najpopularniejsze są dwie opcje – plastikowy panel, za który zapłacimy 260-390 zł (można go zawsze zdemontować, ale  nie jest zbyt estetyczny) lub obudowa z płytek ceramicznych – takich samych jak te na ścianie. W tym drugim przypadku cena jest znacząco wyższa koszt robocizn i większej ilości materiałów).

Najtańsze będą obudowy ze zwykłym podkładem styropianowym. Wykonanie takiej obudowy przez fachowca kosztowałoby nieco ponad 500 zł (materiały + robocizna). W cenie 900-1000 zł można już zamówić obudowę z dużo lepszym podkładem polistyrenowy. Jeżeli natomiast oczekujemy największej możliwej wytrzymałości, zadowoli nas podkład ceglany za łączną cenę ok. 1500 zł.

Do wanny niezbędny będzie również zakup specjalnej baterii. Ceny tego typu produktów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze znajdziemy już  za ok. 60 zł. Będą to jednak produkty charakteryzujące się  bardzo niską jakością wykonania. Za baterię z zestawem natryskowym ze średniej półki damy ok. 200-250 zł. Jeżeli interesują nas produkty z wyższej półki, musimy przygotować się natomiast na wydanie przynajmniej 500 zł.

Do powyższych wydatków musimy doliczyć jeszcze montaż. Nie  jest to jednak duży wydatek, powinien zamknąć się w kwocie 120-150 zł.

Toaleta – zasadniczo do wyboru mamy dwa typy produktów –WC kompakt (ze zbiornikiem zewnętrznym) lub też WC podwieszaną  miską oraz zabudowanym zbiornikiem. Bardziej budżetową opcją będzie  zakup WC kompaktu – zapłacimy za  niego od  200 do 750 zł. Przyzwoitej jakości produkt kosztuje ok. 400 zł. Montaż takiego zestawu jest bardzo tani – od 50 do 150 zł.

Droższą, ale również bardziej estetyczną opcją jest WC z podwieszaną miską i zabudowanym zbiornikiem. Koszt zakupu pełnego zestawu (miska + zbiornik do zabudowy + deska klozetowa to wydatek od 350 zł za niskiej jakości produkt z plastikową deską do nawet 1200-1400 zł (produkt renomowanej firmy, bardzo wysoka jakość wykonania, wolnoopadająca deska z materiału premium (np. żywicy poliestrowej). Jeżeli szukamy produktu pośredniego, zapłacimy za niego niecałe 600 zł.  Koszt  montażu toalety ze zbiornikiem zewnętrznym to kolejne 150-300 zł (nie zawiera  kosztu obudowania go płytkami – tym zajmie się  glazurnik podczas układania płytek na ścianach.

Umywalka – tu podobnie jak w przypadku toalety mamy do wyboru zasadniczo dwa typy produktów – umywalki podwieszane lub umywalki podszafkowe. Umywalka podwieszana kosztuje zwykle od 120 do 550 zł, natomiast podszafkowa od 100 do 600 zł. Jak widać ceny są tu bardzo podobne. Do ceny trzeba doliczyć jeszcze baterię do umywalki (od 30 zł za bardzo niskiej jakości produkt do ok. 600 zł za baterie z wyższej półki – cena przyzwoitego produktu to ok. 130-180 zł. Montaż umywalki nie jest trudny i podniesie nasz koszt remontu mieszkania zaledwie  o 70 zł.

Prysznic – wprawdzie nie znajdzie się  dla niego miejsca w naszej przykładowej łazience, ale warto o nim wspomnieć, gdyż  jest  bardzo często montowany w polskich domach zamiast wanny. Za standardową kabinę prysznicową razem z brodzikiem zapłacimy od 500 do ok. 2000 zł. Mniej więcej za 1000 zł można kupić już przyzwoity brodzik akrylowy i wytrzymałą kabinę prysznicową  ze szkła hartowanego. Do tego bateria do prysznica za  ok. 150 zł (ceny od 40 do 700 zł) oraz montaż całości (min. 200-250 zł ze względu na duże skomplikowanie prac). Warto wspomnieć, że jeżeli bylibyśmy zainteresowani kabiną z hydromasażem, to najtańsze modele na promocjach możemy kupić już za niecałe 700 zł. Ich wytrzymałość będzie niestety wprost proporcjonalna do ceny, a za dobrej jakości produkt trzeba dać  od 1500 do 2500 zł. W sumie więc średniej jakości kabina prysznicowa podniesie koszt remontu łazienki ok. 1300-2000 zł.

Dodatkowe akcesoria łazienkowe

Po montażu sanitariatu nasz remont łazienki jest praktycznie skończony. Warto jednak zainteresować się jeszcze drobnym wyposażeniem tego pomieszczenia. Tak więc w ramach remontu łazienki zakupimy również dwie szafki – wiszącą  szafkę dwudrzwiową (od 100 zł za niskiej jakości produkty do ok. 500 za te  z  wyższej półki cenowej) oraz  pionową  szafkę wiszącą – tzw. słupek (700 zł za wysokiej jakości mebel). Do tego jeszcze kosz  na pranie ze średniej półki – wydatek niecałych 100 zł.

Patrząc dalej na drobne wyposażenie łazienki warto do kosztu remontu doliczyć nowe:

 • Lustro (od 39 zł za najprostsze lustra do niecałych 500 zł za produkty z najwyższej półki)
 • Półkę łazienkową (ok. 60 zł)
 • Kilka wieszaków na ręczniki (60-70 zł)
 • Akcesoria takie jak koszt na śmieci, szczotka do WC, dywanik/mata łazienkowa (w sumie ok. 300 zł za wysokiej jakości produkty)

Przy remoncie mieszkania warto również wymienić  pralkę – nowe  urządzenie ze  średniej półki cenowej będzie kosztowało ok. 1100 zł, przy czym najtańsze modele można kupić już za 750 zł. Do łazienki przyda się jeszcze lampa sufirowa do kupienia za 50-250 zł.

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie! 2

Koszt remontu mieszkania po skończeniu łazienki

Podsumowując wszystkie dotyczące generalnego remontu łazienki osiągnęliśmy kwotę blisko 17 000 zł. Wszystkie prace były wykonywane systemem zleconym i wybieraliśmy produkty ze średniej i wyższej półki cenowej. Warto wspomnieć, że wykonując samodzielnie część prac i kupując produkty z niskiej półki cenowej moglibyśmy zbić koszt remontu łazienki nawet do 5-6 tysięcy złotych. Jednak jej późniejszy wygląd, jak i jakość wykonania (zakładając, że nie jesteśmy sami właścicielem/pracownikiem firmy remontowej) będzie znacząco niższa niż w zaprezentowanym przypadku. Ewentualnie można wypełnić ten formularz, otrzymasz wtedy oferty od wielu firm i będziesz mógł sam wybrać tę najkorzystniejszą.

Nasz kosztorys można  zobaczyć poniżej.

Koszt remontu mieszkania - łazienka 5 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys16 943 zł
 • Niska cena8 706 zł
 • Średnia cena13 463 zł
 • Wysoka cena25 041 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 5,00 m2 207,50 zł
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 1,75 kg 66,41 zł
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 25,00 kg 30,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Polecane
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 5,00 m2 258,75 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 369,66 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 20,00 m2 538,20 zł Więcej info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 15,00 m2 622,50 zł
$$$ Fuga na ściany 37,95 zł/kg 5,25 kg 199,24 zł
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 75,00 kg 90,00 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 51,75 zł/m2 15,00 m2 776,25 zł
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 2 793,95 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 71,16 zł/punkt 7,00 pkt. 498,09 zł
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł Więcej info
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 417,31 zł/punkt 4,00 pkt. 1 669,25 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 2 416,34 zł
Sanitariat Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wanna
$$ Wanna zwykła 610,00 zł/szt. 1,00 szt. 610,00 zł Więcej info
$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 967,70 zł/szt. 1,00 szt. 967,70 zł Więcej info
$$$ Bateria do wanny 545,00 zł
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł
Toaleta
$$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 1 264,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,00 zł
$$ Montaż WC podwieszanego 207,00 zł 1,00 szt. 207,00 zł
Umywalka
$$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 524,00 zł/szt. 1,00 szt. 524,00 zł
$$$ Bateria do umywalki 485,00 zł
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat 4 797,70 zł
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 392,26 zł Więcej info
Szafki
$$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł
$$$ Szafka - słupek wysoki 699,00 zł/szt. 1,00 szt. 699,00 zł Więcej info
$$ Kosz na pranie 69,00 zł
Pralka
$$ Pralka 1 100,00 zł
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 1,65 m2 555,44 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 1,65 m2 128,08 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Akcesoria
$$$ Lustro łazienkowe 475,00 zł
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 4,00 szt. 67,20 zł
$$$ Kosz na śmieci łazienkowy 69,00 zł
$$$ Szczotka do WC 199,00 zł
$$$ Dywanik/mata łazienkowa 69,00 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 5 565,29 zł
SUMA: 16 942,93 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 14,90 zł/m2 5,00 m2 74,50 zł
$ Fuga na podłogę 10,79 zł/kg 1,75 kg 18,88 zł
$ Klej do płytek 0,64 zł/kg 25,00 kg 16,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Polecane
$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 36,23 zł/m2 5,00 m2 181,12 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Dodatkowe
informacje
$ Kontener na gruz po skuciu płytek 375,00 zł/dzień 1,00 dni 375,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 972,50 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł
$ Robocizna - tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 20,00 m2 414,00 zł Więcej info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$ Płytki na ściany 14,90 zł/m2 15,00 m2 223,50 zł
$ Fuga na ściany 10,79 zł/kg 5,25 kg 56,65 zł
$ Klej do płytek ściany 0,64 zł/kg 75,00 kg 48,00 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł
$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 36,23 zł/m2 15,00 m2 543,38 zł
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 1 853,28 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Elektryka i oświetlenie
$ Wymiana instalacji elektrycznej 57,64 zł/punkt 7,00 pkt. 403,47 zł
$ Lampa sufitowa 23,00 zł Więcej info
Hydraulika
$ Koszt wymiany hydrauliki 338,53 zł/punkt 4,00 pkt. 1 354,11 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 1 780,59 zł
Sanitariat Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wanna
$ Wanna zwykła 232,00 zł/szt. 1,00 szt. 232,00 zł Więcej info
$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 524,70 zł/szt. 1,00 szt. 524,70 zł Więcej info
$ Bateria do wanny 57,00 zł
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł
Toaleta
$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 348,00 zł/szt. 1,00 szt. 348,00 zł
$ Montaż WC podwieszanego 155,25 zł 1,00 szt. 155,25 zł
Umywalka
$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 124,00 zł/szt. 1,00 szt. 124,00 zł
$ Bateria do umywalki 30,00 zł
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat 1 665,95 zł
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Ogrzewanie
$ Grzejnik 308,43 zł Więcej info
Szafki
$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 99,00 zł/szt. 1,00 szt. 99,00 zł
$ Szafka - słupek wysoki 159,00 zł/szt. 1,00 szt. 159,00 zł Więcej info
$ Kosz na pranie 23,00 zł
Pralka
$ Pralka 747,00 zł
Okno
$ Okno PCV - białe 286,50 zł/m2 1,65 m2 472,73 zł
$ Montaż okna 49,52 zł/m2 1,65 m2 81,72 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 443,30 zł
Akcesoria
$ Lustro łazienkowe 39,00 zł
$ Półka łazienkowa 15,00 zł/szt. 1,00 szt. 15,00 zł
$ Wieszaki na ręczniki 2,90 zł/szt. 4,00 szt. 11,60 zł
$ Kosz na śmieci łazienkowy 13,00 zł
$ Szczotka do WC 4,90 zł
$ Dywanik/mata łazienkowa 16,00 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 2 433,67 zł
SUMA: 8 705,99 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 5,00 m2 207,50 zł
$$ Fuga na podłogę 13,52 zł/kg 1,75 kg 23,66 zł
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 25,00 kg 30,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Polecane
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 5,00 m2 258,75 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 326,90 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 20,00 m2 538,20 zł Więcej info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 15,00 m2 622,50 zł
$$ Fuga na ściany 13,52 zł/kg 5,25 kg 70,98 zł
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 75,00 kg 90,00 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 51,75 zł/m2 15,00 m2 776,25 zł
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 2 665,69 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 71,16 zł/punkt 7,00 pkt. 498,09 zł
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł Więcej info
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 417,31 zł/punkt 4,00 pkt. 1 669,25 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 2 256,34 zł
Sanitariat Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wanna
$$ Wanna zwykła 610,00 zł/szt. 1,00 szt. 610,00 zł Więcej info
$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 967,70 zł/szt. 1,00 szt. 967,70 zł Więcej info
$$ Bateria do wanny 230,00 zł
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł
Toaleta
$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 589,00 zł/szt. 1,00 szt. 589,00 zł
$$ Montaż WC podwieszanego 207,00 zł 1,00 szt. 207,00 zł
Umywalka
$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 324,00 zł/szt. 1,00 szt. 324,00 zł
$$ Bateria do umywalki 129,00 zł
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat 3 251,70 zł
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 392,26 zł Więcej info
Szafki
$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 240,00 zł/szt. 1,00 szt. 240,00 zł
$$ Szafka - słupek wysoki 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł Więcej info
$$ Kosz na pranie 69,00 zł
Pralka
$$ Pralka 1 100,00 zł
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 1,65 m2 555,44 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 1,65 m2 128,08 zł
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 638,30 zł
Akcesoria
$$ Lustro łazienkowe 160,00 zł
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 4,00 szt. 67,20 zł
$$ Kosz na śmieci łazienkowy 39,90 zł
$$ Szczotka do WC 49,00 zł
$$ Dywanik/mata łazienkowa 39,00 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 3 962,19 zł
SUMA: 13 462,82 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka podłogi
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 64,00 kg 87,04 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 5,00 m2 103,50 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 120,00 zł/m2 5,00 m2 600,00 zł
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 1,75 kg 66,41 zł
$$$ Klej do płytek 2,20 zł/kg 25,00 kg 55,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,42 kg 2,60 zł Polecane
$$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 82,80 zł/m2 5,00 m2 414,00 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek 22,77 zł/m2 5,00 m2 113,85 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 600,00 zł/dzień 1,00 dni 600,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 2 042,41 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 340,00 kg 122,40 zł
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 20,00 m2 786,60 zł Więcej info
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 1,50 l 36,00 zł
Zestaw do samodzielnego malowania 60,00 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ściany 120,00 zł/m2 15,00 m2 1 800,00 zł
$$$ Fuga na ściany 37,95 zł/kg 5,25 kg 199,24 zł
$$$ Klej do płytek ściany 2,20 zł/kg 75,00 kg 165,00 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,25 kg 7,81 zł
$$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 82,80 zł/m2 15,00 m2 1 242,00 zł
Robocizna - skuwanie starej terakoty 22,77 zł/m2 15,00 m2 341,55 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 4 760,60 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Elektryka i oświetlenie
$$$ Wymiana instalacji elektrycznej 113,85 zł/punkt 7,00 pkt. 796,95 zł
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł Więcej info
Hydraulika
$$$ Koszt wymiany hydrauliki 587,25 zł/punkt 4,00 pkt. 2 348,99 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 3 394,94 zł
Sanitariat Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wanna
$$$ Wanna zwykła 2 200,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 200,00 zł Więcej info
$$$ Obudowa wanny z płytek - materiały+robocizna 1 490,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 490,00 zł Więcej info
$$$ Bateria do wanny 545,00 zł
Robocizna - montaż wanny 125,00 zł
Toaleta
$$$ WC podwieszany ze zbiornikiem zabudowanym i deską 1 264,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,00 zł
$$$ Montaż WC podwieszanego 289,80 zł 1,00 szt. 289,80 zł
Umywalka
$$$ Umywalka podwieszana z półpostumentem i syfonem 524,00 zł/szt. 1,00 szt. 524,00 zł
$$$ Bateria do umywalki 485,00 zł
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat 6 992,80 zł
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Ogrzewanie
$$$ Grzejnik 791,77 zł Więcej info
Szafki
$$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł
$$$ Szafka - słupek wysoki 699,00 zł/szt. 1,00 szt. 699,00 zł Więcej info
$$$ Kosz na pranie 208,00 zł
Pralka
$$$ Pralka 2 100,00 zł
Okno
$$$ Okno PCV - białe 457,37 zł/m2 1,65 m2 754,66 zł
$$$ Montaż okna 137,53 zł/m2 1,65 m2 226,93 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Akcesoria
$$$ Lustro łazienkowe 475,00 zł
$$$ Półka łazienkowa 215,00 zł/szt. 1,00 szt. 215,00 zł
$$$ Wieszaki na ręczniki 90,00 zł/szt. 4,00 szt. 360,00 zł
$$$ Kosz na śmieci łazienkowy 69,00 zł
$$$ Szczotka do WC 199,00 zł
$$$ Dywanik/mata łazienkowa 69,00 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 7 850,66 zł
SUMA: 25 041,41 zł

Koszt remontu mieszkania – kuchnia

Koszt remontu kuchni w bardzo wielu przypadkach będzie podobny lub nawet wyższy od kosztu remontu łazienki. Jest to związane z kilkoma elementami wyposażenia, które bardzo mocno widują koszty nie tyle remontu, co wyposażenia tego pomieszczenia. W kosztorysie remontu kuchni największymi pozycjami będą zawsze sprzęty AGD oraz  meble kuchenne (zwłaszcza, gdy te ostatnie są wykonywane na wymiar).

Przygotowanie podłóg i ścian oraz wymiana instalacji

Przygotowania zaczniemy od skucia z podłóg starych płytek, wyrównania ścian i wykonania nowych tynków. Ceny będą  analogiczne, jak w przypadku łazienki. Tak więc za skucie starych płytek zapłacimy ok. 22 zł/m2. Za 6 m2 na podłodze zapłacimy więc ok. 120 zł, natomiast 10 m2 płytek na ścianie (zwykle całej kuchni nie wykłada się  płytkami, wystarczą tzw. „brudzące się” okolice).

Potem warto zająć  się wymianą instalacji hydraulicznych (dwa punkty – zlewozmywak oraz zmywarka) oraz elektrycznych (w sumie 8 punktów). Za te wszystkie prace zapłacimy około 1400 zł (w  tym 570 zł za instalację elektryczną i 830 zł za hydraulikę).

W dalszej kolejności wyrównamy ściany i położymy nowe tynki (110 zł za zaprawę tynkarską (ponad 300 kg) i prawie 500 zł za robociznę) oraz wykonamy nową wylewkę podłogi (niecałe 250 zł za materiał + robociznę  na powierzchni 6 m2.

Na tym etapie warto się również zainteresować wymianą okna (za białe okno PCV o powierzchni 2 m2 zapłacimy ok. 670 zł + 150 zł montaż), grzejnika (niecałe 400 zł) oraz drzwi z ościeżnicą (1200 zł uwzględniając montaż). Do okien przydadzą się również żaluzje – produkt na wymiar z materiału drewnopodobnego do nabycia  za około 230 zł.

Położenie płytek w kuchni, podwieszany sufit oraz malowanie ścian

Drugim etapem remontu kuchni jest położenie płytek. Do kuchni zdecydujemy się na zakup droższych niż w  wypadku łazienki kafelków – cena m2 wyniesie 85 zł/m2 (podłoga) oraz 120 zł/m2 (ściany). Doliczając całą  chemię budowlaną (czyli klej do płytek, wysokiej jakości fugę oraz preparat gruntujący) i wynagrodzenie glazurnika ze średniej jakości firmy remontowej (ponad  50 zł/m2) daje nam to cenę układania płytek na poziomie około 2800 zł. Szczegóły można znaleźć w kosztorysie na końcu sekcji Remont kuchni.

Alternatywą dla płytek na ścianie są nowoczesne panele szklane. Kosztują niewiele drożej, są bardzo wytrzymałe i odporne (szkło hartowane), a dodatkowo mają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Na szkle profesjonalna firma może wykonać praktycznie dowolny nadruk - od prostych wzorków, przez zdjęcia owoców czy warzyw aż po górski czy nadmorski krajobraz. Więcej na temat paneli szklanych, ich cen i rodzajów dowiesz się z tego artykułu. Tam też znajdziesz kody rabatowe na ich zamówienie.

Po położeniu płytek warto się zainteresować sufitem. Obecnie praktycznie standardem w kuchniach stają się sufity podwieszane. W warunkach domowych najczęściej wykonuje się je poprzez montaż  na stelażu płyt karton-gips. Komplet niezbędnych materiałów wysokiej jakości (poza samymi płytami również pręty wieszakowe, wkręty, łączniki, stelaż, czy masa szpachlowa) na sufit o powierzchni 6 m2 to wydatek ok. 250 zł. Droższy będzie montaż przez fachową firmę remontową – zapłacimy za niego ok. 500 zł. W suficie podwieszanym umieścimy dodatkowo 6 punktorów świetlnych – zapłacimy za nie ok. 450 zł (w tym sam montaż ok. 350 zł).

Remont  mieszkania nie może się obyć też bez malowania ścian i sufitu. Na początek ściany, na których nie ma płytek oraz sufit pomalujemy dwukrotnie farbą gruntującą (wystarczy zwykła, tania emulsja). Następnie  położymy dwie warstwy odpornej na wilgoć farby lateksowej. Na samą farbę nie wydamy wiele – około 30 zł za 3-4 litry farby. Malowanie na powierzchni ok. 14 m2 podniesie koszt remontu o około 140 zł.

Koszt remontu kuchni – wyposażenie

Po zakończeniu typowo remontowych prac w kuchni przechodzimy do jej wyposażenia. Podstawą   w każdej kuchni jest oczywiście zestaw  mebli kuchennych. Nasza kuchnia nie jest zbyt duża (6 m2), dlatego zamiast wybrać zestaw gotowych mebli kuchennych (do kupienia w sieciówkach na promocji nawet za 500-600 zł) decydujemy się na wysokiej jakości meble na wymiar wykończone dobrej jakości materiałami.

Cena mebli kuchennych na wymiar zaczyna się  już od 700-800 zł za metr bieżący (metr bieżący oznacza sumę – metr  bieżący szafek na górze i na dole łącznie). Takie meble będą się jednak charakteryzowały najtańszymi materiałami, prostotą i niską  jakością wykonania. Za meble ze średniej półki z porządnym wykończeniem trzeba zapłacić już przynajmniej 1000-1200 zł/mb. My natomiast zdecydujemy się na wysokiej jakości, skomplikowane meble, które będą odpowiadały naszym wszystkim potrzebom. Koszt takich mebli w wysokim standardzie wykonania to przynajmniej 2000-2100 zł/mb. Warto wspomnieć, że w tego typu szafkach będziemy mieć przygotowane miejsce pod AGD do zabudowy. W sumie w  naszej kuchni zmieszczą się 4 mb  takich mebli, a zapłacimy za nie ok. 8400 zł. Warto wspomnieć, że w cenę tych mebli będzie wliczony również drewniany blat.

Do mebli niezbędny będzie również zlewozmywak (średniej jakości produkt do nabycia za ok. 250 zł) oraz bateria do zlewozmywaka (najtańsze produkty kupimy za kilkadziesiąt złotych, ale my zdecydujemy się na najwyższej jakości baterię za około 450 zł). Pamiętajmy też o zakupie osobnego syfonu, zestawu wężyków oraz koszcie montażu zlewozmywaka (w sumie 200-250 zł).

Poza meblami kuchennymi nieodzownym elementem każdej kuchni będzie również stół i przynajmniej 4 krzesła. Za taki zestaw zapłacimy ok. 1100 zł.

Po dokonaniu powyższych zakupów przechodzimy do sprzętów AGD. Ze względu na fakt, że zainwestowaliśmy duże pieniądze w meble, w przypadku AGD zdecydujemy się wyłącznie na sprzęty do zabudowy. Tak więc zakupimy:

 • Lodówkę do zabudowy o pojemności ok. 220 litrów.
 • Kuchenkę elektryczną do zabudowy z piekarnikiem – ok. 2000 zł za produkt z wysokiej półki cenowej.
 • Zmywarkę do zabudowy – za markowe urządzenie ze średniej półki cenowej zapłacimy nie więcej niż 1100 zł.
 • Kuchenka mikrofalowa  do zabudowy – tu za dobrej jakości urządzenie zapłacimy między 700 i 800 zł.
 • Okap podwieszany podszafkowy – koszt zakupu na poziomie 180 zł.

Koszt remontu kuchni – podsumowanie

Po podliczeniu wszystkich wydatków związanych z ponownym wykończeniem kuchni pomieszczenie to  podniosło nasz sumaryczny koszt remontu mieszkania przeszło 26 000 zł. Warto jednak pamiętać, że w tej cenie zakupiliśmy między innymi wysokiej jakości meble kuchenne oraz nowe sprzęty AGD. Można stwierdzić, że nasza kuchnia zostala wyposażona na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie prace zostały też wykonane przez fachowe firmy remontowe (od których oferty możesz dostać po wypełnieniu tego formularza).

Oczywiście ograniczając wydatki na meble kuchenne (nawet d 500-600 zł) oraz sprzęty AGD (tu przy korzystaniu z dobrych promocji koszty można uciąć o połowę) koszt remontu naszej kuchni nie przekroczyłby 6 tysięcy złotych. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółową wyceną  w takiej opcji – zapraszamy do kliknięcia przycisku modyfikuj na poniższym kosztorysie i zmodyfikowania kosztorysu pod własne potrzeby.

Koszt remontu mieszkania - kuchnia 6 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys26 339 zł
 • Niska cena13 501 zł
 • Średnia cena21 257 zł
 • Wysoka cena36 186 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 85,00 zł/m2 6,00 m2 510,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 2,10 kg 79,69 zł
$$ Klej do płytek - podłoga 1,20 zł/kg 30,00 kg 36,00 zł
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł
$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 6,00 m2 310,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 304,59 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł
$$ Robocizna – tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 18,00 m2 484,38 zł Więcej info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł
$$ Robocizna – nakładanie gładzi 17,59 zł/m2 18,00 m2 316,71 zł
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ścianę 120,00 zł/m2 10,00 m2 1 200,00 zł
$$$ Fuga na ścianę 37,95 zł/kg 3,50 kg 132,82 zł
$$ Klej do płytek na ściany 1,20 zł/kg 50,00 kg 60,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł
$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 51,75 zł/m2 10,00 m2 517,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 59,31 zł/m2 6,00 m2 355,86 zł
$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 82,94 zł/m2 6,00 m2 497,67 zł
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł
$$ Farba do kuchni 16,80 zł/litr 1,17 l 19,60 zł
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 14,00 m2 144,90 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 4 157,45 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 71,16 zł/punkt 8,00 pkt. 569,25 zł
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 16,00 zł/punkt 6,00 pkt. 96,00 zł
$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 59,50 zł/punkt 3,00 pkt. 178,50 zł Więcej info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł
Hydraulika
$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 417,31 zł/punkt 2,00 pkt. 834,62 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 2 144,12 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 2 100,00 zł/mb 4,00 mb 8 400,00 zł
Stół i krzesła
$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł
AGD
$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 400,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 400,00 zł
$$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 2 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 000,00 zł
$$ Zmywarka do zabudowy 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł
$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 750,00 zł/szt. 1,00 szt. 750,00 zł
$$ Okap podwieszany podszafkowy 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł
Armatura
$$ Zlewozmywak 249,00 zł
$$$ Bateria do zlewozmywaka 450,00 zł
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 15 857,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 2,00 m2 673,26 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 2,00 m2 155,25 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 379,00 zł
Żaluzje i rolety
$$ Żaluzje 230,00 zł/szt. 1,00 szt. 230,00 zł
$$ Rolety 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 2 875,81 zł
SUMA: 26 338,97 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 18,00 zł/m2 6,00 m2 108,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Fuga na podłogę 10,79 zł/kg 2,10 kg 22,66 zł
$ Klej do płytek - podłoga 0,64 zł/kg 30,00 kg 19,20 zł
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł
$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 36,23 zł/m2 6,00 m2 217,35 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga 735,60 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł
$ Robocizna – tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 18,00 m2 372,60 zł Więcej info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł
$ Robocizna – nakładanie gładzi 12,42 zł/m2 18,00 m2 223,56 zł
Płytki na ścianę
$ Płytki na ścianę 14,90 zł/m2 10,00 m2 149,00 zł
$ Fuga na ścianę 10,79 zł/kg 3,50 kg 37,77 zł
$ Klej do płytek na ściany 0,64 zł/kg 50,00 kg 32,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł
$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 36,23 zł/m2 10,00 m2 362,25 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 40,71 zł/m2 6,00 m2 244,26 zł
$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 60,38 zł/m2 6,00 m2 362,29 zł
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł
$ Farba do kuchni 7,20 zł/litr 1,17 l 8,40 zł
$ Robocizna - malowanie 6,21 zł/m2 14,00 m2 86,94 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 2 307,07 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 57,64 zł/punkt 8,00 pkt. 461,11 zł
Oświetlenie
$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 4,00 zł/punkt 6,00 pkt. 24,00 zł
$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 21,50 zł/punkt 3,00 pkt. 64,50 zł Więcej info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł
Hydraulika
$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 338,53 zł/punkt 2,00 pkt. 677,06 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 1 692,42 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 776,25 zł/mb 4,00 mb 3 105,00 zł
Stół i krzesła
$ Zestaw stół + 4 krzesła 500,00 zł/szt. 1,00 szt. 500,00 zł
AGD
$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 000,00 zł
$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 940,00 zł/szt. 1,00 szt. 940,00 zł
$ Zmywarka do zabudowy 775,00 zł/szt. 1,00 szt. 775,00 zł
$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 450,00 zł/szt. 1,00 szt. 450,00 zł
$ Okap podwieszany podszafkowy 110,00 zł/szt. 1,00 szt. 110,00 zł
Armatura
$ Zlewozmywak 100,00 zł
$ Bateria do zlewozmywaka 40,00 zł
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 7 248,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Okno
$ Okno PCV - białe 286,50 zł/m2 2,00 m2 573,00 zł
$ Montaż okna 49,52 zł/m2 2,00 m2 99,05 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 443,30 zł
Ogrzewanie
$ Grzejnik 298,00 zł
Żaluzje i rolety
$ Żaluzje 45,00 zł/szt. 1,00 szt. 45,00 zł
$ Rolety 60,00 zł/szt. 1,00 szt. 60,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 1 518,35 zł
SUMA: 13 501,44 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 42,00 zł/m2 6,00 m2 252,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Fuga na podłogę 13,52 zł/kg 2,10 kg 28,39 zł
$$ Klej do płytek - podłoga 1,20 zł/kg 30,00 kg 36,00 zł
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł
$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 6,00 m2 310,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga 995,28 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł
$$ Robocizna – tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 18,00 m2 484,38 zł Więcej info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł
$$ Robocizna – nakładanie gładzi 17,59 zł/m2 18,00 m2 316,71 zł
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ścianę 41,50 zł/m2 10,00 m2 415,00 zł
$$ Fuga na ścianę 13,52 zł/kg 3,50 kg 47,32 zł
$$ Klej do płytek na ściany 1,20 zł/kg 50,00 kg 60,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł
$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 51,75 zł/m2 10,00 m2 517,50 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 42,36 zł/m2 6,00 m2 254,16 zł
$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 82,94 zł/m2 6,00 m2 497,67 zł
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł
$$ Farba do kuchni 16,80 zł/litr 1,17 l 19,60 zł
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 14,00 m2 144,90 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 3 185,24 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 71,16 zł/punkt 8,00 pkt. 569,25 zł
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 16,00 zł/punkt 6,00 pkt. 96,00 zł
$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 59,50 zł/punkt 3,00 pkt. 178,50 zł Więcej info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł
Hydraulika
$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 417,31 zł/punkt 2,00 pkt. 834,62 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 2 144,12 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 1 552,50 zł/mb 4,00 mb 6 210,00 zł
Stół i krzesła
$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł
AGD
$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 400,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 400,00 zł
$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 1 300,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 300,00 zł
$$ Zmywarka do zabudowy 1 100,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 100,00 zł
$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 750,00 zł/szt. 1,00 szt. 750,00 zł
$$ Okap podwieszany podszafkowy 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł
Armatura
$$ Zlewozmywak 249,00 zł
$$ Bateria do zlewozmywaka 160,00 zł
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 12 677,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Okno
$$ Okno PCV - białe 336,63 zł/m2 2,00 m2 673,26 zł
$$ Montaż okna 77,62 zł/m2 2,00 m2 155,25 zł
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 638,30 zł
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 379,00 zł
Żaluzje i rolety
$$ Żaluzje 230,00 zł/szt. 1,00 szt. 230,00 zł
$$ Rolety 180,00 zł/szt. 1,00 szt. 180,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 2 255,81 zł
SUMA: 21 257,46 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 76,80 kg 104,45 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 6,00 m2 124,20 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 85,00 zł/m2 6,00 m2 510,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 2,10 kg 79,69 zł
$$$ Klej do płytek - podłoga 2,20 zł/kg 30,00 kg 66,00 zł
Preparat gruntujący - podłoga 6,25 zł/kg 0,50 kg 3,12 zł
$$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 82,80 zł/m2 6,00 m2 496,80 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 22,77 zł/m2 6,00 m2 136,62 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 520,89 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 306,00 kg 110,16 zł
$$$ Robocizna – tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 18,00 m2 707,94 zł Więcej info
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,20 zł/kg 63,00 kg 75,60 zł
$$$ Robocizna – nakładanie gładzi 28,98 zł/m2 18,00 m2 521,64 zł
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ścianę 120,00 zł/m2 10,00 m2 1 200,00 zł
$$$ Fuga na ścianę 37,95 zł/kg 3,50 kg 132,82 zł
$$$ Klej do płytek na ściany 2,20 zł/kg 50,00 kg 110,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 0,83 kg 5,21 zł
$$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 82,80 zł/m2 10,00 m2 828,00 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 22,77 zł/m2 10,00 m2 227,70 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 59,31 zł/m2 6,00 m2 355,86 zł
$$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 115,71 zł/m2 6,00 m2 694,28 zł
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,00 zł/litr 2,33 l 9,33 zł
$$$ Farba do kuchni 24,00 zł/litr 1,17 l 28,00 zł
$$$ Robocizna - malowanie 15,53 zł/m2 14,00 m2 217,35 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 5 223,89 zł
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 113,85 zł/punkt 8,00 pkt. 910,80 zł
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 55,00 zł/punkt 6,00 pkt. 330,00 zł
$$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 109,00 zł/punkt 3,00 pkt. 327,00 zł Więcej info
Robocizna - montaż oświetlenia 51,75 zł/punkt 9,00 pkt. 465,75 zł
Hydraulika
$$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 587,25 zł/punkt 2,00 pkt. 1 174,50 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka 3 208,05 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Meble kuchenne
Meble kuchenne na wymiar 2 794,50 zł/mb 4,00 mb 11 178,00 zł
Stół i krzesła
$$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 900,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 900,00 zł
AGD
$$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 2 300,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 300,00 zł
$$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 2 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 000,00 zł
$$$ Zmywarka do zabudowy 2 000,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 000,00 zł
$$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 1 500,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 500,00 zł
$$$ Okap podwieszany podszafkowy 260,00 zł/szt. 1,00 szt. 260,00 zł
Armatura
$$$ Zlewozmywak 539,00 zł
$$$ Bateria do zlewozmywaka 450,00 zł
Wężyki, syfon i odpływ 78,00 zł
Robocizna - montaż zlewozmywaka 150,00 zł
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 22 355,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Okno
$$$ Okno PCV - białe 457,37 zł/m2 2,00 m2 914,74 zł
$$$ Montaż okna 137,53 zł/m2 2,00 m2 275,06 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Ogrzewanie
$$$ Grzejnik 765,00 zł
Żaluzje i rolety
$$$ Żaluzje 375,00 zł/szt. 1,00 szt. 375,00 zł
$$$ Rolety 290,00 zł/szt. 1,00 szt. 290,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 3 878,10 zł
SUMA: 36 185,93 zł

Koszt remontu mieszkania – salon

Sprawdzona ekipa remontowa

Jeżeli szukasz sprawdzonej ekipy do remontu lub wykończenia wnętrza, wypełnij ten krótki formularz. W odpowiedzi dostaniesz oferty od sprawdzonych firm w Twojej okolicy.

Sprawdź!

Po wykończeniu dwóch najbardziej kosztownych elementów – czyli łazienki i kuchni przychodzi czas na remont najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia – salonu. W salonie największym kosztem będzie zawsze zakup odpowiednich mebli i wyposażenia. Firmy remontowe za remont salonu nie wezmą zbyt wiele gdyż zakres prac jest w tym pomieszczeniu dość mocno ograniczony, pomimo, że jego powierzchnia (15 m2) jest większa od kuchni i łazienki razem wziętych. Zacznijmy jednak od doprowadzenia pomieszczenia do porządku.

Remont salonu zaczynamy od ścian i podłóg

Podobnie jak w  przypadku poprzednich pomieszczeń, w pierwszej kolejności zajmiemy się instalacją elektryczną, tynkowaniem ścian oraz wylewką samopoziomującą na podłogę. Instalacja elektryczna nie przedstawia większych problemów. Za wymianę 14 punktów zapłacimy ok. 1000 zł.

Przed położeniem nowych tynków warto również pomyśleć nad wymianą okna. Za 2 nowe okna o łącznej powierzchni 5 m2 wykonane z białego PCV zapłacimy ok. 1700 zł. Montaż całości podniesie koszt remontu mieszkania o kolejne 400 zł.

Nasz salon ma 15 m2, więc znajdzie się w  nim ok. 30 m2 ścian do tynkowania (odliczamy otwory drzwiowe i okienne). Otynkowanie takiej powierzchni będzie wymagało  ok. 500 kg zaprawy tynkarskiej oraz pracy fachowca ze sprawdzonej firmy remontowej. W sumie za nowe tynki zapłacimy ok. 1000 zł (z czego 800 zł przypada na  robociznę).

Kolejnym etapem będzie montaż sufitu podwieszanego. Zastosujemy tu taką samą  technologię jak w przypadku kuchni – płyty karton-gips na stelażu. Za komplet materiałów do salonu o powierzchni 15 m2 zapłacimy ok. 900 zł, montaż całości pochłonie kolejne 1250 zł. Warto wspomnieć, ze  w tej cenie możemy liczyć już nie tylko na płaski sufit, ale na przykład na sufit dwupoziomowy z efektownym oświetleniem LED.

Przy okazji sufitu należy zadbać również o montaż oświetlenia punktowego. Za  8 eleganckich oprawek stropowych zapłacimy 440 zł, a  ich montaż pochłonie dodatkowo ok. 300 zł. Do całości dodajemy jeszcze 2 kinkiety – po 69 zł/sztukę.

Po zakończeniu powyższych prac możemy zająć się pomalowaniem ścian i położeniem podłóg. Malowanie ścian będzie wymagało ok. 5 litrów farby gruntującej (dwie warstwy) oraz  tyle samo farby w żywym kolorze (wydatek na poziomie 75 zł). Największym kosztem na tym etapie remontu mieszkania będzie wynagrodzenie fachowca  z firmy remontowej – przynajmniej 300 zł za pomalowanie ścian i sufitu.

Wyposażenie salonu również warto wymienić w czasie remontu mieszkania

Nasz salon zostanie wyposażony w podstawowe meble. Po pierwsze zakupimy dobrej jakości zestaw mebli pokojowych z litego drewna (jakość wysoka jak na sieciówkę – 3800 zł). W takim zestawie znajdzie się między innymi szafa pod TV, wysoka szafa oraz drugi regał analogicznej wysokości, dodatkowy regał średniej wysokości i jedna półka wisząca. W sumie cały zestaw mebli ustawiony obok siebie miałby ok. 3,5 metra szerokości.

Do zestawu mebli przyda się ława kawowa. Za dobrej jakości ławę wykonaną z drewna, często posiadającą elementy szklane (ok. 60-80 cm wysokości i 150 cm długości) zapłacimy około 270 zł. Najtańsze ławy  dostępne są już wprawdzie od 130 zł, a produkty z wyższej półki cenowej można nabyć za około 700 zł.

Po zakupie mebli musimy poszukać pasującego do naszego salonu zestawu wypoczynkowego. Tu kluczowy wpływ na koszty będzie miał materiał, z którego wykonane jest obicie. Niewielka, dwuosobowa sofa z tanim obiciem może kosztować nawet mniej niż 700 zł, przy czym za przyzwoitej jakości produkt trzeba zapłacić minimum 1300 zł. Sofy trzyosobowe wyższej jakości to minimum 2-2,5 tys. zł.  Analogicznie fotel z materiału innego niż skóra naturalna (może być to na przykład skóra sztuczna lub inne alternatywne obicia) będzie kosztował od 260 do 1300 zł (za ok. 650 zł kupimy już dobrej jakości produkty w sieciówkach meblowych).

Ceny zmieniają się drastycznie, gdy weźmiemy pod uwagę meble  z obiciem ze skóry naturalnej. Najtańsze sofy dwuosobowe kosztują wtedy przynajmniej 1600 zł. Lepszej jakości produkty przeznaczone dla dwóch-trzech osób to wydatek 2,5-3 tysięcy złotych, natomiast produkty z wyższej półki zaczynają się od 5000 zł. Analogicznie w przypadku foteli – ceny kształtują się od 1000 do nawet 3000 zł za sztukę. My na potrzeby naszego salonu zdecydujemy się na zakup zestawu wypoczynkowego ze średniej półki cenowej – 2500 zł za skórzaną sofę i 1800 zł za dodatkowy fotel.

Z wyposażenia salonu weźmy jeszcze pod uwagę podstawowy sprzęt RTV (duży telewizor – ponad 45” od renomowanego producenta bez „wodotrysków” za 2000 zł oraz odtwarzacz Blue-Ray za ok. 600 zł) oraz elegancki zegar ścienny (do 300  zł, chociaż można kupić modne zegary nawet za ok. 100 zł). Do tego dołączymy jeszcze stojącą lampę, która doświetli salon. Nie zapłacimy za nią więcej niż 130-150 zł.

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie! 3

Podsumowanie kosztu remontu salonu

Łączny koszt wszystkich prac remontowych w salonie wyniósł prawie 27 000 zł. Największy wpływ na poziom kosztów miały koszty wyposażenia wnętrza (drogi zestaw mebli, zestaw wypoczynkowy ze skórzanymi obiciami, RTV) oraz położeniu na podłodze parkietu dębowego. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, wybierając produkty niższej klasy i wykonując część prac samodzielnie koszty remontu salonu mogą być dużo niższe. Zastosowanie tańszych paneli podłogowych, innego obicia zestawu wypoczynkowego czy tańszych mebli mogłoby swobodnie obniżyć koszty remontu nawet o 10 000 zł.

Koszt remontu mieszkania - salon 15 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys26 683 zł
 • Niska cena13 426 zł
 • Średnia cena20 523 zł
 • Wysoka cena35 026 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 192,00 kg 261,12 zł
Robocizna - wylewka samopoziomująca 20,70 zł/m2 15,00 m2 310,50 zł
Parkiet
$$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 180,00 zł/m2 15,00 m2 2 700,00 zł
$$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 100,00 zł/litr 3,00 l 300,00 zł
$$ Klej do parkietu 17,50 zł/kg 18,00 kg 315,00 zł
$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 22,00 zł/mb 15,00 mb 330,00 zł
$$$ Robocizna - układanie parkietu 77,62 zł/m2 15,00 m2 1 164,38 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 5 380,99 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 510,00 kg 183,60 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 30,00 m2 807,30 zł Więcej info
Gładź gipsowa 1,20 zł/kg 105,00 kg 126,00 zł
$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 17,59 zł/m2 30,00 m2 527,85 zł
Podwieszany sufit
$$$ Materiały do podwieszanego sufitu 59,31 zł/m2 15,00 m2 889,65 zł
$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 82,94 zł/m2 15,00 m2 1 244,17 zł Więcej info
Malowanie
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 2,50 zł/litr 5,00 l 75,00 zł Dowiedz
się więcej
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 3 853,57 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 71,16 zł/punkt 14,00 pkt. 996,19 zł
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 55,00 zł/szt. 8,00 szt. 440,00 zł
$$ Kinkiety 69,00 zł/szt. 2,00 szt. 138,00 zł Więcej info
$$ Lampy stojące 129,00 zł/szt. 1,00 szt. 129,00 zł Dodatkowe
informacje
Montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 8,00 szt. 331,20 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 2 034,39 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$ Sofa skórzana 2 500,00 zł/szt. 2 500,00 zł
$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 1 800,00 zł/szt. 1 800,00 zł Więcej info
Meble
$$$ Zestaw mebli/meblościanka 3 800,00 zł
$$ Stolik kawowy / ława 270,00 zł/szt. 1,00 szt. 270,00 zł Więcej info
Sprzęt RTV
$$$ Telewizor 2 050,00 zł
DVD / Blue-Ray 600,00 zł
Aranżacja wnętrza
$$$ Zegar wiszący 280,00 zł/szt. 1,00 szt. 280,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 11 300,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejniki z montażem 392,26 zł/szt. 2,00 szt. 784,53 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Okno
$$ Okna PCV - białe 336,63 zł/m2 5,00 m2 1 683,15 zł
$$ Montaż okien 77,62 zł/m2 5,00 m2 388,12 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 4 114,10 zł
SUMA: 26 683,06 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 192,00 kg 261,12 zł
Robocizna - wylewka samopoziomująca 20,70 zł/m2 15,00 m2 310,50 zł
Parkiet
$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 40,00 zł/m2 15,00 m2 600,00 zł
$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 42,00 zł/litr 3,00 l 126,00 zł
$ Klej do parkietu 7,40 zł/kg 18,00 kg 133,20 zł
$ Listwy przypodłogowe do parkietu 7,00 zł/mb 15,00 mb 105,00 zł
$ Robocizna - układanie parkietu 25,88 zł/m2 15,00 m2 388,12 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 923,94 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 510,00 kg 183,60 zł
$ Robocizna - tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 30,00 m2 621,00 zł Więcej info
Gładź gipsowa 1,20 zł/kg 105,00 kg 126,00 zł
$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 12,42 zł/m2 30,00 m2 372,60 zł
Podwieszany sufit
$ Materiały do podwieszanego sufitu 40,71 zł/m2 15,00 m2 610,65 zł
$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 60,38 zł/m2 15,00 m2 905,73 zł Więcej info
Malowanie
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 7,20 zł/litr 5,00 l 36,00 zł Dowiedz
się więcej
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 2 855,58 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna 57,64 zł/punkt 14,00 pkt. 806,95 zł
Oświetlenie
$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 4,00 zł/szt. 8,00 szt. 32,00 zł
$ Kinkiety 19,00 zł/szt. 2,00 szt. 38,00 zł Więcej info
$ Lampy stojące 30,00 zł/szt. 1,00 szt. 30,00 zł Dodatkowe
informacje
Montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 8,00 szt. 331,20 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 1 238,15 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$ Sofa skórzana 1 600,00 zł/szt. 1 600,00 zł
$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 1 000,00 zł/szt. 1 000,00 zł Więcej info
Meble
$ Zestaw mebli/meblościanka 380,00 zł
$ Stolik kawowy / ława 130,00 zł/szt. 1,00 szt. 130,00 zł Więcej info
Sprzęt RTV
$ Telewizor 950,00 zł
DVD / Blue-Ray 600,00 zł
Aranżacja wnętrza
$ Zegar wiszący 8,00 zł/szt. 1,00 szt. 8,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 4 668,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Ogrzewanie
$ Grzejniki z montażem 308,43 zł/szt. 2,00 szt. 616,86 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 443,30 zł
Okno
$ Okna PCV - białe 286,50 zł/m2 5,00 m2 1 432,50 zł
$ Montaż okien 49,52 zł/m2 5,00 m2 247,62 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 2 740,28 zł
SUMA: 13 425,96 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 192,00 kg 261,12 zł
Robocizna - wylewka samopoziomująca 20,70 zł/m2 15,00 m2 310,50 zł
Parkiet
$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 100,00 zł/m2 15,00 m2 1 500,00 zł
$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 61,50 zł/litr 3,00 l 184,50 zł
$$ Klej do parkietu 17,50 zł/kg 18,00 kg 315,00 zł
$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 22,00 zł/mb 15,00 mb 330,00 zł
$$ Robocizna - układanie parkietu 41,40 zł/m2 15,00 m2 621,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 3 522,12 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 510,00 kg 183,60 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 30,00 m2 807,30 zł Więcej info
Gładź gipsowa 1,20 zł/kg 105,00 kg 126,00 zł
$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 17,59 zł/m2 30,00 m2 527,85 zł
Podwieszany sufit
$$ Materiały do podwieszanego sufitu 42,36 zł/m2 15,00 m2 635,40 zł
$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 82,94 zł/m2 15,00 m2 1 244,17 zł Więcej info
Malowanie
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 15,00 zł/litr 5,00 l 75,00 zł Dowiedz
się więcej
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 3 599,32 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 71,16 zł/punkt 14,00 pkt. 996,19 zł
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 16,00 zł/szt. 8,00 szt. 128,00 zł
$$ Kinkiety 69,00 zł/szt. 2,00 szt. 138,00 zł Więcej info
$$ Lampy stojące 129,00 zł/szt. 1,00 szt. 129,00 zł Dodatkowe
informacje
Montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 8,00 szt. 331,20 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 1 722,39 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$ Sofa skórzana 2 500,00 zł/szt. 2 500,00 zł
$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 1 800,00 zł/szt. 1 800,00 zł Więcej info
Meble
$$ Zestaw mebli/meblościanka 1 480,00 zł
$$ Stolik kawowy / ława 270,00 zł/szt. 1,00 szt. 270,00 zł Więcej info
Sprzęt RTV
$$ Telewizor 1 490,00 zł
DVD / Blue-Ray 600,00 zł
Aranżacja wnętrza
$$ Zegar wiszący 45,00 zł/szt. 1,00 szt. 45,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 8 185,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejniki z montażem 392,26 zł/szt. 2,00 szt. 784,53 zł
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 638,30 zł
Okno
$$ Okna PCV - białe 336,63 zł/m2 5,00 m2 1 683,15 zł
$$ Montaż okien 77,62 zł/m2 5,00 m2 388,12 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 3 494,11 zł
SUMA: 20 522,94 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 192,00 kg 261,12 zł
Robocizna - wylewka samopoziomująca 20,70 zł/m2 15,00 m2 310,50 zł
Parkiet
$$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 180,00 zł/m2 15,00 m2 2 700,00 zł
$$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 100,00 zł/litr 3,00 l 300,00 zł
$$$ Klej do parkietu 22,32 zł/kg 18,00 kg 401,76 zł
$$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 30,00 zł/mb 15,00 mb 450,00 zł
$$$ Robocizna - układanie parkietu 77,62 zł/m2 15,00 m2 1 164,38 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 5 587,76 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 510,00 kg 183,60 zł
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 30,00 m2 1 179,90 zł Więcej info
Gładź gipsowa 1,20 zł/kg 105,00 kg 126,00 zł
$$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 28,98 zł/m2 30,00 m2 869,40 zł
Podwieszany sufit
$$$ Materiały do podwieszanego sufitu 59,31 zł/m2 15,00 m2 889,65 zł
$$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 115,71 zł/m2 15,00 m2 1 735,69 zł Więcej info
Malowanie
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 33,00 zł/litr 5,00 l 165,00 zł Dowiedz
się więcej
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 5 149,24 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna 113,85 zł/punkt 14,00 pkt. 1 593,90 zł
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 55,00 zł/szt. 8,00 szt. 440,00 zł
$$$ Kinkiety 199,00 zł/szt. 2,00 szt. 398,00 zł Więcej info
$$$ Lampy stojące 300,00 zł/szt. 1,00 szt. 300,00 zł Dodatkowe
informacje
Montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 8,00 szt. 331,20 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 3 063,10 zł
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$$ Sofa skórzana 5 000,00 zł/szt. 5 000,00 zł
$$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 2 900,00 zł/szt. 2 900,00 zł Więcej info
Meble
$$$ Zestaw mebli/meblościanka 3 800,00 zł
$$$ Stolik kawowy / ława 780,00 zł/szt. 1,00 szt. 780,00 zł Więcej info
Sprzęt RTV
$$$ Telewizor 2 050,00 zł
DVD / Blue-Ray 600,00 zł
Aranżacja wnętrza
$$$ Zegar wiszący 280,00 zł/szt. 1,00 szt. 280,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie 15 410,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Ogrzewanie
$$$ Grzejniki z montażem 791,77 zł/szt. 2,00 szt. 1 583,55 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 258,30 zł
Okno
$$$ Okna PCV - białe 457,37 zł/m2 5,00 m2 2 286,85 zł
$$$ Montaż okien 137,53 zł/m2 5,00 m2 687,65 zł
Inne
Łączny koszt: Inne 5 816,35 zł
SUMA: 35 026,45 zł

Koszt remontu mieszkania – dwie sypialnie

Po zakończeniu przeliczania kosztów remontu łazienki, kuchni i salonu warto zająć się sypialniami. W naszym mieszkaniu znajdą się dwie niewielkie pomieszczenia– po 12 m2 każda. Jedno z nich urządzimy jako sypialnię dla rodziców, a drugie jako pokój dziecięcy. Zobaczmy, jak te wydatki wpłyną na łączny koszt remontu mieszkania.

Remont podłóg, ścian i instalacji

Tradycyjnie remont kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu rozpoczynamy od ścian i podłóg. Łączna powierzchnia ścian w dwóch sypialniach wynosi około 70 m2, natomiast podłogi mają w sumie 24 m2. Stąd na samo tynkowanie wydamy ok. 2300 zł (ponad 400 zł za 1200 kg zaprawy tynkarskiej oraz niecałe 1900 za usługę tynkarza z niezłej firmy remontowej). Natomiast wykonanie nowej wylewki samopoziomującej pochłonie blisko 900 zł (400 zł za 300 kg zaprawy wyrównującej oraz 500 zł robocizny).

Sprawdzona ekipa remontowa

Jeżeli szukasz sprawdzonej ekipy do remontu lub wykończenia wnętrza, wypełnij ten krótki formularz. W odpowiedzi dostaniesz oferty od sprawdzonych firm w Twojej okolicy.

Sprawdź!

Przy okazji powyższych prac wymieniamy instalacje elektryczne (1200 zł za 16 punktów), wstawiamy nowe okna (dwa okna po 1,75 m2 to koszt ponad 1400 zł wraz z montażem) oraz montujemy nowe grzejniki (600 zł za dwa niedrogie grzejniki wystarczające do ogrzania dwóch niewielkich pomieszczeń + 400 zł za robociznę).

Po zakończeniu powyższych prac możemy przystąpić do malowania ścian. Na początek ściany i sufit należy dwukrotnie zagruntować. Będziemy potrzebować do tego ok. 15-16 litrów farby (gruntującej lub zwykłej białej emulsji). Na tak przygotowane podłoże można położyć dwie warstwy farby w kolorze (za 16 litrów dobrej jakości farby zapłacimy ok. 240 zł). Najdroższa będzie usługa malarska. Firmy remontowe liczą sobie za nią przynajmniej 10 zł/m2, co w przypadku 94 m2 da kwotę bliską 1000 zł.

Na podłogach zdecydujemy położyć się przyzwoitej jakości panele podłogowe. Jakość i trwałość paneli określa szereg parametrów, z których chyba najważniejszym jest ścieralność. O ile A3 będzie wystarczające do takich pomieszczeń jak sypialnia, to do pomieszczeń przechodnich, często używanych niezbędne będą panele co najmniej oznaczone jako A4. Jest jeszcze jeden poziom – A5 – przeznaczony głównie do pomieszczeń użyteczności publicznej, ale coraz częściej używany również w domach prywatnych. Nam wystarczą niezłej jakości panele oznaczone A3 lub A4. Za 24 m2 zapłacimy ok. 750 zł (31 zł/m2).

Do paneli podłogowych niezbędny będzie podkład. Tu również mamy kilka opcji cenowych. W każdym przypadku niezbędna jest folia paroizolacyjna. Na nią można położyć piankę z polietylenu (najtańsza opcja – pianka o grubości 2 mm za ok. 4,50 zł/m2 razem z folią), polistyrenu (grubość 5-6 mm, lepsze właściwości tłumienia hałasu, cena ok. 7,20 zł/m2 wraz z folią) lub korek (najlepsze parametry tłumienia hałasu i izolacji, razem z folią paroizolacyjną ok. 10 zł/m2). Będziemy potrzebować również listew przypodłogowych (6 zł/mb) oraz dwóch listew progowych (po 22 zł za sztukę).

Stosunkowo tania jest usługa układania paneli. Za 24 m2 niedrogie firmy remontowe wezmą nie więcej niż 500 zł. W sumie więc za same podłogi z paneli w dwóch sypialniach zapłacimy ok. 1600-1700 zł.

Pozostał nam jeszcze montaż drzwi z ościeżnicą – podobnie jak w poprzednich pomieszczeniach za dobrej jakości drzwi z ościeżnicą i montażem zapłacimy ponad 1200 zł za sztukę.

Koszt umeblowania dwóch sypialni

Wyposażanie sypialni warto zacząć od łóżek. Do sypialni wstawimy jedno łóżko podwójne (ceny od 300 zł, ale za przyzwoity model trzeba zapłacić przynajmniej 600-700 zł) wraz z dobrej jakości materacem sprężynowym lub piankowym (ok. 650 zł – naszym zdaniem nie warto kupować najtańszych materacy poliuretanowych dostępnych za mniej niż 300 zł). Do drugiego pokoju natomiast zakupimy dobrej jakości łóżeczko dziecięce. Za komplet z materacem i stelażem zapłacimy ok. 700 zł (można oczywiście nabyć dużo tańsze produkty).

Po zakupie łóżek zainteresujemy się szafami. Do jednego pomieszczenia wstawimy szafę na wymiar wykonaną na specjalne zamówienie. Ceny mogą być bardzo różne, ale przy założeniu, że chcemy dużą, trzydrzwiową szafę (drzwi przesuwne, szklane - lustro), musimy za nią zapłacić blisko 3000 zł. Do pokoju dziecięcego wstawimy natomiast sporą szafę wolnostojącą za niecałe 700 zł.

Poza szafami do każdego z pokojów przyda się dodatkowa komoda (po 400 zł za sztukę za niezłej jakości komody z przynajmniej trzema szufladami) oraz stoliki nocne (w sumie 3 stoliki po 130 zł/sztuka). Po remoncie mieszkania w pokoju dziecięcym nie może zabraknąć także biurka (500 zł, chociaż najtańsze modele można nabyć za ok. 100 zł) oraz dobrej jakości krzesło obrotowe (ważne dla kręgosłupa dziecka – 230 zł). W sypialni każda kobieta będzie chciała dodatkowo mieć toaletkę z lustrem i szufladami na kosmetyki (700 zł za dobrej jakości mebel z dużym lustrem).

W każdym pokoju zamontujemy ponadto po dwie lampy sufitowe, które zapewnią odpowiednie doświetlenie tych pomieszczeń (350 zł).

Łączny koszt remontu i wyposażenia sypialni

Podsumowując powyższe koszty, za kompletne odnowienie i wyposażenie dwóch sypialni zapłaciliśmy ponad 21 tysięcy złotych. W tej cenie udało nam się zrobić od nowa podłogi (2500 zł), ściany i sufit (3600 zł), elektrykę (1100 zł) oraz meble (ponad 8000 zł). Wymieniliśmy ponadto okna, drzwi i grzejniki (ponad 5000 zł). Szczegółowy kosztorys wszystkich prac można znaleźć poniżej.

Koszt remontu mieszkania - dwie sypialnie po 12 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys21 092 zł
 • Niska cena13 160 zł
 • Średnia cena19 323 zł
 • Wysoka cena35 057 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 307,20 kg 417,79 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 24,00 m2 496,80 zł
Panele podłogowe
$$ Panele podłogowe 31,00 zł/m2 24,00 m2 744,00 zł
$$$ Podkład pod panele 10,10 zł/m2 24,00 m2 242,40 zł Więcej info
Listwy przypodłogowe do paneli 6,00 zł/mb 30,00 mb 180,00 zł
Listwa progowa 44,00 zł
Robocizna - ułożenie paneli 18,63 zł/m2 24,00 m2 447,12 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 2 572,11 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 1 190,00 kg 428,40 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 70,00 m2 1 883,70 zł Więcej info
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 15,67 l 62,67 zł
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 2,50 zł/litr 15,67 l 235,00 zł
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 94,00 m2 972,90 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 3 582,67 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 71,16 zł/szt. 16,00 szt. 1 138,50 zł
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł/szt. 4,00 szt. 356,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 1 494,50 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Meble
$$ Komoda 410,00 zł/szt. 2,00 szt. 820,00 zł Więcej info
$$ Stolik nocny 130,00 zł/szt. 3,00 szt. 390,00 zł
$$ Biurko 500,00 zł
$$ Krzesło obrotowe do biurka 230,00 zł
$$ Toaletka 700,00 zł Dodatkowe
informacje
Szafy
$$ Szafa wolnostojąca 680,00 zł/szt. 1,00 szt. 680,00 zł
$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 2 846,25 zł 2 846,25 zł Więcej info
Łóżko
$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 670,00 zł/szt. 1,00 szt. 670,00 zł
$$ Materac do łóżka podwójnego 645,00 zł/szt. 1,00 szt. 645,00 zł
$$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 728,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 8 209,25 zł
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Aranżacja wnętrza
$$ Lustro pokojowe wiszące 190,00 zł/szt. 1,00 szt. 190,00 zł
$$ Zegar wiszący 45,00 zł/szt. 2,00 szt. 90,00 zł Więcej info
Drzwi
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 072,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 072,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
Okno
$$ Okna PCV - białe 336,63 zł/m2 3,50 m2 1 178,20 zł
$$ Robocizna - montaż okna 77,62 zł/m2 3,50 m2 271,69 zł
Ogrzewanie
Grzejniki 600,00 zł
Robocizna - montaż grzejnika 400,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 5 233,89 zł
SUMA: 21 092,42 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 307,20 kg 417,79 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 24,00 m2 496,80 zł
Panele podłogowe
$ Panele podłogowe 19,00 zł/m2 24,00 m2 456,00 zł
$ Podkład pod panele 4,47 zł/m2 24,00 m2 107,28 zł Więcej info
Listwy przypodłogowe do paneli 6,00 zł/mb 30,00 mb 180,00 zł
Listwa progowa 44,00 zł
Robocizna - ułożenie paneli 18,63 zł/m2 24,00 m2 447,12 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 2 148,99 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 1 190,00 kg 428,40 zł
$ Robocizna - tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 70,00 m2 1 449,00 zł Więcej info
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 15,67 l 62,67 zł
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 7,20 zł/litr 15,67 l 112,80 zł
$ Robocizna - malowanie 6,21 zł/m2 94,00 m2 583,74 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 2 636,61 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 57,64 zł/szt. 16,00 szt. 922,23 zł
Oświetlenie
$ Lampa sufitowa 23,00 zł/szt. 4,00 szt. 92,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 1 014,23 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Meble
$ Komoda 80,00 zł/szt. 2,00 szt. 160,00 zł Więcej info
$ Stolik nocny 30,00 zł/szt. 3,00 szt. 90,00 zł
$ Biurko 90,00 zł
$ Krzesło obrotowe do biurka 46,00 zł
$ Toaletka 300,00 zł Dodatkowe
informacje
Szafy
$ Szafa wolnostojąca 250,00 zł/szt. 1,00 szt. 250,00 zł
$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 2 577,15 zł 2 577,15 zł Więcej info
Łóżko
$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 300,00 zł/szt. 1,00 szt. 300,00 zł
$ Materac do łóżka podwójnego 275,00 zł/szt. 1,00 szt. 275,00 zł
$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 115,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 4 203,15 zł
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Aranżacja wnętrza
$ Lustro pokojowe wiszące 91,00 zł/szt. 1,00 szt. 91,00 zł
$ Zegar wiszący 8,00 zł/szt. 2,00 szt. 16,00 zł Więcej info
Drzwi
$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 257,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 257,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
Okno
$ Okna PCV - białe 286,50 zł/m2 3,50 m2 1 002,75 zł
$ Robocizna - montaż okna 49,52 zł/m2 3,50 m2 173,34 zł
Ogrzewanie
Grzejniki 600,00 zł
Robocizna - montaż grzejnika 400,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 3 157,09 zł
SUMA: 13 160,06 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 307,20 kg 417,79 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 24,00 m2 496,80 zł
Panele podłogowe
$$ Panele podłogowe 31,00 zł/m2 24,00 m2 744,00 zł
$$ Podkład pod panele 7,20 zł/m2 24,00 m2 172,80 zł Więcej info
Listwy przypodłogowe do paneli 6,00 zł/mb 30,00 mb 180,00 zł
Listwa progowa 44,00 zł
Robocizna - ułożenie paneli 18,63 zł/m2 24,00 m2 447,12 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 2 502,51 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 1 190,00 kg 428,40 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 70,00 m2 1 883,70 zł Więcej info
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 15,67 l 62,67 zł
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 15,00 zł/litr 15,67 l 235,00 zł
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 94,00 m2 972,90 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 3 582,67 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 71,16 zł/szt. 16,00 szt. 1 138,50 zł
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł/szt. 4,00 szt. 356,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 1 494,50 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Meble
$$ Komoda 410,00 zł/szt. 2,00 szt. 820,00 zł Więcej info
$$ Stolik nocny 130,00 zł/szt. 3,00 szt. 390,00 zł
$$ Biurko 500,00 zł
$$ Krzesło obrotowe do biurka 230,00 zł
$$ Toaletka 700,00 zł Dodatkowe
informacje
Szafy
$$ Szafa wolnostojąca 680,00 zł/szt. 1,00 szt. 680,00 zł
$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 2 846,25 zł 2 846,25 zł Więcej info
Łóżko
$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 670,00 zł/szt. 1,00 szt. 670,00 zł
$$ Materac do łóżka podwójnego 645,00 zł/szt. 1,00 szt. 645,00 zł
$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 268,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 7 749,25 zł
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Aranżacja wnętrza
$$ Lustro pokojowe wiszące 190,00 zł/szt. 1,00 szt. 190,00 zł
$$ Zegar wiszący 45,00 zł/szt. 2,00 szt. 90,00 zł Więcej info
Drzwi
$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 452,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 452,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
Okno
$$ Okna PCV - białe 336,63 zł/m2 3,50 m2 1 178,20 zł
$$ Robocizna - montaż okna 77,62 zł/m2 3,50 m2 271,69 zł
Ogrzewanie
Grzejniki 600,00 zł
Robocizna - montaż grzejnika 400,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 3 993,89 zł
SUMA: 19 322,82 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 307,20 kg 417,79 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 24,00 m2 496,80 zł
Panele podłogowe
$$$ Panele podłogowe 70,00 zł/m2 24,00 m2 1 680,00 zł
$$$ Podkład pod panele 10,10 zł/m2 24,00 m2 242,40 zł Więcej info
Listwy przypodłogowe do paneli 6,00 zł/mb 30,00 mb 180,00 zł
Listwa progowa 44,00 zł
Robocizna - ułożenie paneli 18,63 zł/m2 24,00 m2 447,12 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 3 508,11 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 1 190,00 kg 428,40 zł
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 70,00 m2 2 753,10 zł Więcej info
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 15,67 l 62,67 zł
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 33,00 zł/litr 15,67 l 517,00 zł
$$$ Robocizna - malowanie 15,53 zł/m2 94,00 m2 1 459,35 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 5 220,52 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 113,85 zł/szt. 16,00 szt. 1 821,60 zł
Oświetlenie
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł/szt. 4,00 szt. 996,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 2 817,60 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Meble
$$$ Komoda 950,00 zł/szt. 2,00 szt. 1 900,00 zł Więcej info
$$$ Stolik nocny 300,00 zł/szt. 3,00 szt. 900,00 zł
$$$ Biurko 1 400,00 zł
$$$ Krzesło obrotowe do biurka 1 300,00 zł
$$$ Toaletka 1 400,00 zł Dodatkowe
informacje
Szafy
$$$ Szafa wolnostojąca 1 670,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 670,00 zł
$$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 3 312,00 zł 3 312,00 zł Więcej info
Łóżko
$$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 2 320,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 320,00 zł
$$$ Materac do łóżka podwójnego 1 895,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 895,00 zł
$$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 728,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 16 825,00 zł
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Aranżacja wnętrza
$$$ Lustro pokojowe wiszące 540,00 zł/szt. 1,00 szt. 540,00 zł
$$$ Zegar wiszący 280,00 zł/szt. 2,00 szt. 560,00 zł Więcej info
Drzwi
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 072,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 072,00 zł
Robocizna - montaż drzwi 180,00 zł Więcej info
Okno
$$$ Okna PCV - białe 457,37 zł/m2 3,50 m2 1 600,80 zł
$$$ Robocizna - montaż okna 137,53 zł/m2 3,50 m2 481,36 zł
Ogrzewanie
Grzejniki 600,00 zł
Robocizna - montaż grzejnika 400,00 zł Więcej info
Inne
Łączny koszt: Inne 6 686,15 zł
SUMA: 35 057,38 zł

Remont mieszkania kończymy kosztorysem przedpokoju

Przedpokój zostawiliśmy na koniec, gdyż koszt jego remontu nie powinien być zbyt wysoki. Tradycyjnie położymy w nim nowe tynki (400 zł za 12 m2 ścian) i wyrównamy posadzki (dodatkowe 150 zł za 4 m2). Wymienimy też instalacje elektryczne (300 zł za 4 punkty) i zamontujemy nową lampę (130 zł z montażem). Na podłodze położymy nowe płytki (niecałe 500 zł), a ściany pomalujemy w żywych kolorach (150 zł wraz z wynagrodzeniem firmy remontowej).

Największym wydatkiem w przedpokoju będzie montaż średniej wielkości szafy wnękowej, w której zmieścimy wszystkie nasze płaszcze i kurtki. Za dwudrzwiową szafę wnękową wykonaną na wymiar i zamontowaną przez profesjonalne firmy remontowe zapłacimy blisko 2000 zł.

W sumie remont przedpokoju wraz z montażem średniej szafy wnękowej wyniósł ok. 3600 zł. Kosztorys znajdziecie poniżej.

Koszt remontu mieszkania - salon 4 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys3 612 zł
 • Niska cena2 839 zł
 • Średnia cena3 612 zł
 • Wysoka cena4 780 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 51,20 kg 69,63 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 4,00 m2 82,80 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 42,00 zł/m2 4,00 m2 168,00 zł
$$ Fuga 13,52 zł/kg 1,40 kg 18,93 zł
$$ Klej do płytek - podłoga 1,20 zł/kg 20,00 kg 24,00 zł Dodatkowe
informacje
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,33 kg 2,08 zł Dowiedz
się więcej
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 4,00 m2 207,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek na podłodze 22,77 zł/m2 4,00 m2 91,08 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 663,52 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 204,00 kg 73,44 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 12,00 m2 322,92 zł
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 2,00 l 8,00 zł Polecane
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 1,25 zł/litr 1,00 l 15,00 zł Polecane
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 12,00 m2 124,20 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 543,56 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 71,16 zł/punkt 4,00 ptk. 284,62 zł
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł/szt. 1,00 szt. 89,00 zł
Robocizna - montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 1,00 szt. 41,40 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 415,02 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Szafy
$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 1 925,10 1 925,10 zł
Meble
$$ Wieszak na ubrania ścienny 65,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 1 990,10 zł
SUMA: 3 612,21 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 51,20 kg 69,63 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 4,00 m2 82,80 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 18,00 zł/m2 4,00 m2 72,00 zł
$ Fuga 10,79 zł/kg 1,40 kg 15,11 zł
$ Klej do płytek - podłoga 0,64 zł/kg 20,00 kg 12,80 zł Dodatkowe
informacje
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,33 kg 2,08 zł Dowiedz
się więcej
$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 36,23 zł/m2 4,00 m2 144,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek na podłodze 22,77 zł/m2 4,00 m2 91,08 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 490,40 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 204,00 kg 73,44 zł
$ Robocizna - tynkowanie ścian 20,70 zł/m2 12,00 m2 248,40 zł
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 2,00 l 8,00 zł Polecane
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 7,20 zł/litr 1,00 l 7,20 zł Polecane
$ Robocizna - malowanie 6,21 zł/m2 12,00 m2 74,52 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 411,56 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna 57,64 zł/punkt 4,00 ptk. 230,56 zł
Oświetlenie
$ Lampa sufitowa 23,00 zł/szt. 1,00 szt. 23,00 zł
Robocizna - montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 1,00 szt. 41,40 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 294,96 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Szafy
$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 1 635,30 1 635,30 zł
Meble
$ Wieszak na ubrania ścienny 6,50 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 1 641,80 zł
SUMA: 2 838,72 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 51,20 kg 69,63 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 4,00 m2 82,80 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 42,00 zł/m2 4,00 m2 168,00 zł
$$ Fuga 13,52 zł/kg 1,40 kg 18,93 zł
$$ Klej do płytek - podłoga 1,20 zł/kg 20,00 kg 24,00 zł Dodatkowe
informacje
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,33 kg 2,08 zł Dowiedz
się więcej
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 51,75 zł/m2 4,00 m2 207,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek na podłodze 22,77 zł/m2 4,00 m2 91,08 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 663,52 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 204,00 kg 73,44 zł
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 26,91 zł/m2 12,00 m2 322,92 zł
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 2,00 l 8,00 zł Polecane
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 15,00 zł/litr 1,00 l 15,00 zł Polecane
$$ Robocizna - malowanie 10,35 zł/m2 12,00 m2 124,20 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 543,56 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 71,16 zł/punkt 4,00 ptk. 284,62 zł
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł/szt. 1,00 szt. 89,00 zł
Robocizna - montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 1,00 szt. 41,40 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 415,02 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Szafy
$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 1 925,10 1 925,10 zł
Meble
$$ Wieszak na ubrania ścienny 65,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 1 990,10 zł
SUMA: 3 612,21 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,36 zł/kg 51,20 kg 69,63 zł
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 20,70 zł/m2 4,00 m2 82,80 zł Więcej info
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 85,00 zł/m2 4,00 m2 340,00 zł
$$$ Fuga 37,95 zł/kg 1,40 kg 53,13 zł
$$$ Klej do płytek - podłoga 2,20 zł/kg 20,00 kg 44,00 zł Dodatkowe
informacje
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,33 kg 2,08 zł Dowiedz
się więcej
$$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 82,80 zł/m2 4,00 m2 331,20 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek na podłodze 22,77 zł/m2 4,00 m2 91,08 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga 1 013,93 zł
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,36 zł/kg 204,00 kg 73,44 zł
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,33 zł/m2 12,00 m2 471,96 zł
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,00 zł/litr 2,00 l 8,00 zł Polecane
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 33,00 zł/litr 1,00 l 33,00 zł Polecane
$$$ Robocizna - malowanie 15,53 zł/m2 12,00 m2 186,30 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit 772,70 zł
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna 113,85 zł/punkt 4,00 ptk. 455,40 zł
Oświetlenie
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł/szt. 1,00 szt. 249,00 zł
Robocizna - montaż oświetlenia 41,40 zł/szt. 1,00 szt. 41,40 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka 745,80 zł
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Szafy
$$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 2 121,75 2 121,75 zł
Meble
$$$ Wieszak na ubrania ścienny 126,00 zł
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie 2 247,75 zł
SUMA: 4 780,18 zł

Ile kosztuje remont mieszkania? Podsumowujemy koszty

Czas na podsumowanie łącznych kosztów remontu. Odpowiedź na pytanie „Ile kosztuje remont mieszkania?” w naszym wypadku brzmi – blisko 95 000 zł. Warto jednak pamiętać, że podczas wymieniliśmy między innymi wszystkie instalacje, położyliśmy nowe tynki, posadzki, a podczas pozostałych prac remontowych też specjalnie nie oszczędzaliśmy. Korzystaliśmy z produktów ze średniej i wyższej półki cenowej, a firmy remontowe zrealizowały dla nas wszystkie prace. Zakupiliśmy również bardzo drogie elementy wyposażenia (między innymi na same meble kuchenne wraz ze stołem wydaliśmy grubo ponad 9000 zł, zakupiliśmy skórzany zestaw wypoczynkowy i wysokiej jakości zestaw mebli do salonu.

Oczywiście podobny remont mieszkania można wykonać w dużo niższej cenie. Wybierając tańsze produkty  i wykonując samodzielnie dużą część prac moglibyśmy zbić koszt remontu mieszkania w analogicznym zakresie nawet do 30-40 tysięcy złotych.  Dlatego też zamiast kierować się artykułami w internecie najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie kompletnego kosztorysu na Kalkulatorach Budowlanych. Po wykonaniu kosztorysu nie zapomnijcie wypełnić formularz – dzięki temu pomożemy Wam znaleźć idealną firmę remontowo-budowlaną.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny