Jak optymalizować koszty wykończenia mieszkania?

Wykończenie mieszkania zawsze wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście jeden wykorzysta najtańsze materiały i wykończy mieszkanie za 20 tys. zł, inny nie wyobraża sobie jakichkolwiek odstępstw od najwyższej jakości produktów. Ceny materiałów budowlanych są w miarę stałe i najczęściej odpowiadają ich jakości. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

Inaczej jest w przypadku wykonawców. Tu możemy spotkać zarówno drogich wykonawców, którzy oferują usługi niskiej jakości, jak i fachowców stosunkowo tanich, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponują usługi najwyższej jakości. W jaki sposób więc wybrać wykonawcę? Najlepiej pozyskać z rynku oferty od kilku sprawdzonych firm, poprosić je o wyceny, jak również zdjęcia z poprzednich prac. Jednak nie każdy ma czas na obdzwanianie kilkudziesięciu firm, potwierdzanie terminów, opisywanie każdej z nich zakresu prac i jeszcze sprawdzanie doświadczenia i fachowości. Jest jednak proste rozwiązanie - usługa Szukaj Wykonawcy na Kalkulatorach Budowlanych. Wypełniasz jeden prosty formularz, potwierdzasz jeden raz telefonicznie zakres prac i zaczynasz otrzymywać oferty od sprawdzonych firm zainteresowanych Twoim zleceniem. Firmy są już wcześniej zweryfikowane, wiedzą również, kiedy planujesz rozpoczęcie prac. Tobie pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiadającą Ci ofertę.

Remont mieszkania - parametry lokalu

Na łączny koszt remontu mieszkania największy wpływ będą miały oczywiście jego powierzchnia  oraz planowany standard wykończenia.  Nasze mieszkanie ma 54 m2 i składa się z:

 • salonu (15 m2)
 • osobnej kuchni (6 m2)
 • łazienki (5 m2)
 • dwóch sypialni (po 12 m2 każda)
 • przedpokoju (4 m2)

Mieszkanie mieści się w  średniej wielkości mieście w Małopolsce. Znajduje się w kilkudziesięcioletniej kamienicy i wymaga kompleksowego remontu. Nie mamy jednak w nim problemów typu wilgoć, grzyb czy rozpadające się ściany. Planujemy więc wymianę wszystkich jego elementów, ale nic ponadto.

Mieszkanie planujemy wyremontować w wysokim standardzie – będziemy korzystać z produktów głównie z wyższej półki cenowej w dużych marketach budowlanych. Meble również  wybierzemy w dużych sieciówkach celując w produkty średniej i wyższej klasy jak na tamtejsze standardy. Nasze mieszkanie po remoncie nie będzie więc wykończone w sposób luksusowy produktami ze specjalistycznych i drogich sklepów, ale w bardzo dobrym standardzie, który pozwoli na jego wygodne użytkowanie przez przynajmniej 10 lat. Jeżeli interesuje Cię na przykład wariant ekonomiczny remontu mieszkania – stwórz go sam na Kalkulatorach Budowlanych. To nic nie kosztuje!

Wszystkie prace zlecimy firmom remontowym ze średniej półki cenowej. Nie będą to najniższe ceny, które można znaleźć na rynku, ale i nie te, które proponują najdroższe firmy. Sprawdzone firmy wykonujące prace w podobnych cenach można znaleźć między innymi wypełniając ten formularz. Po jego wypełnieniu skontaktuje się z Tobą konsultant, który dopyta o szczegóły.  Potem otrzymasz konkretne oferty od kilku sprawdzonych firm.

Mając ustalone wytyczne przy remoncie przejdźmy do szczegółowego kosztorysu remontu mieszkania.

Koszt remontu łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, od którego  najczęściej zaczynamy remont mieszkania. Jest również tą pozycją w kosztorysie, która obok kuchni najbardziej wpływa na koszt remontu mieszkania. Łazienka jest niejako bazą dla dalszych prac remontowych, gdyż zapewnia przynajmniej podstawowy węzeł sanitarny dla firmy remontowej.

Nasza łazienka jest niewielka – ma 5 m2 i wymaga gruntownych prac remontowych – wymiany hydrauliki i elektryki, nowej wylewki oraz tynków na ścianach, hydroizolacji, następnie położenia płytek, malowania sufitu i zakupu oraz  montażu wszystkich urządzeń sanitarnych.

Problem z posadzką?

Szukasz produktów dobrej jakości, łatwych w użyciu i szybkoschnących?

Poznaj farby, uszczelniacze oraz inne materiały firmy Watco, pozwalające na szybkie, wytrzymałe i długotrwałe utrzymanie posadzek technicznych i przemysłowych. Dzięki nam wykonasz więcej zleceń w tym samym czasie!

Sprawdź!

Remont łazienki - przygotowanie ścian i podłóg + instalacje

Zacznijmy od skucia starych płytek na ścianach i podłodze. Zakładając koszt robocizny na poziomie ok. 32 zł/m2. Za skucie w sumie 5 m2 płytek na podłodze i 15 m2 na ścianach zapłacimy około 640 zł. Już na tym etapie remontu warto uwzględnić również koszt wynajęcia kontenera na gruz. Zakładając, że będziemy go potrzebować tylko na jeden dzień, jego koszt wraz z transportem i utylizacją gruzu powinien zamknąć się w kwocie ok. 565 zł.

Po przygotowaniu pomieszczenia możemy przejść do wymiany hydrauliki. Koszt wymiany w przeliczeniu na jeden punkt to około 590 zł (robocizna – kucie w ścianie, usuwanie starych rur i późniejsze zaklejanie ścian + niezbędne materiały). Koszt ten zakłada małe skomplikowanie prac i powierzchnię ściany, w której bez problemu można wykuć odpowiednie otwory. Przy założeniu, że musimy wymienić 4 punkty (toaleta, wanna, umywalka, pralka) za prace te zapłacimy około 2400 zł. Przy okazji wymiany hydrauliki warto przejrzeć instalację elektryczną. Przeciągnięcie jednego punktu będzie tu nieco tańsze (100 za punkt), ale z uwagi na większą ich liczbę (7) łączny koszt tych prac wyniesie około 700 zł.

Kolejnym wydatkiem jest wymiana grzejnika oraz okna. Zakup i montaż nowego urządzenia będzie kosztował nie więcej niż 500-650 zł. Natomiast okno o standardowej powierzchni ok. 1.6 m2 będzie nas kosztowało niecałe 830 zł z montażem (białe okno z PCV – drewniane byłoby droższe).

Po położeniu nowych instalacji i wymianie okien przechodzimy do ścian oraz posadzki. Do tynkowania mamy ścinany i sufit o łącznej powierzchni około 20 m2. Będziemy do tego potrzebować około 340 kg zaprawy tynkarskiej (cementowo-wapiennej – ok. 17 kg/m2) po ok. 42 groszy za kilogram. W sumie na zaprawę wydamy ok. 140 zł, a wynagrodzenie tynkarza pochłonie kolejne 790 zł. Na podłodze niezbędna będzie nowa wylewka – koszt na poziomie około 250 zł (zaprawa wyrównująca – 64 kg + wynagrodzenie firmy remontowej).

Koszt remontu łazienki – układanie płytek

Po wykonaniu powyższych prac możemy przystąpić do kolejnego etapu remontu łazienki – układania płytek na podłodze i ścianach. Wybieramy do tego celu płytki ze średniej, marketowej półki w cenie 46,85 zł/m2. Zapewnią nam one przyzwoitą trwałość przez przynajmniej 5-10 lat. Za 20 m2 płytek na podłogę i ściany zapłacimy niecałe 950 zł (trzeba zakupić ok. 10% więcej, gdyż podczas układania i cięcia płytek na pewno część z nich się zmarnuje). Z materiałów niezbędne będą również:

Problem z posadzką?

Szukasz produktów dobrej jakości, łatwych w użyciu i szybkoschnących?

Poznaj farby, uszczelniacze oraz inne materiały firmy Watco, pozwalające na szybkie, wytrzymałe i długotrwałe utrzymanie posadzek technicznych i przemysłowych. Dzięki nam wykonasz więcej zleceń w tym samym czasie!

Sprawdź!
 • fuga - tu warto zainwestować w droższą fugę o podwyższonej odporności na wilgoć – w sumie za 7 kg fugi po 51 zł/kg zapłacimy ok. 360 zł,
 • klej do płytek – w sumie potrzebne będzie ok. 100 kg kleju po 1,35 zł za kg, czyli ok. 135 zł,
 • preparat gruntujący powierzchnię przed położeniem płytek – do łazienki wystarczy nam niecałe 2 kg tego preparatu za ok. 20 zł.

Osobnym wydatkiem będzie wynagrodzenie glazurnika z firmy remontowej. Standardowe ceny tego typu usług przy normalnej wielkości płytkach i niezbyt dużym skomplikowaniu prac wynoszą 75 zł/m2. W Małopolsce ceny te mogą być minimalnie wyższe, stąd zakładamy dokładnie 76,38 zł.

Niezbędne będzie również malowanie sufitu odporną na wilgoć farbą lateksową. Do trzykrotnego pomalowania 5 m2 wystarczy nam 1,5 litra farby. Wynagrodzenie fachowca firmy remontowej wyniesie 15 zł/m2 (oczywiście przy założeniu, że malarz będzie wykonywał prace również w innych pomieszczeniach).

Po położeniu płytek na ścianach warto również wymienić drzwi wejściowe. Za model ze średniej półki cenowej zapłacimy ok. 1700-1900 zł (drzwi z ościeżnicą i montażem). Warto tu jednak wspomnieć, że za najtańszy zestaw drzwi+ościeznica zapłacimy nawet poniżej 500 zł. Koszt montażu jest stały i wynosi niecałe 200 zł.

Wymiana sanitariatu w łazience

Kolejnym etapem remontu łazienki jest zakup i montaż elementów sanitariatu. Koszty przedstawiają się tu następująco:

Wanna – dobrej jakości, prostokątna wanna akrylowa to koszt około 700 zł. Warto przy tym wspomnieć, że coraz popularniejsze teraz wanny z hydromasażem kosztują przynajmniej 3000 zł (produkty z najniższej półki cenowej można zakupić za około 2000 zł). Do wanny niezbędna będzie obudowa. Najpopularniejsze są dwie opcje – plastikowy panel, za który zapłacimy 300-400 zł (można go zawsze zdemontować, ale nie jest zbyt estetyczny) lub obudowa z płytek ceramicznych – takich samych jak te na ścianie. W tym drugim przypadku cena jest znacząco wyższa koszt robocizn i większej ilości materiałów).

Najtańsze będą obudowy ze zwykłym podkładem styropianowym. Wykonanie takiej obudowy przez fachowca kosztowałoby nieco ponad 500 zł (materiały + robocizna). W cenie1000-1200 zł można już zamówić obudowę z dużo lepszym podkładem polistyrenowy. Jeżeli natomiast oczekujemy największej możliwej wytrzymałości, zadowoli nas podkład ceglany za łączną cenę ok. 1700 zł.

Do wanny niezbędny będzie również zakup specjalnej baterii. Ceny tego typu produktów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze znajdziemy już za ok. 100 zł. Będą to jednak produkty charakteryzujące się bardzo niską jakością wykonania. Za baterię z zestawem natryskowym ze średniej półki damy ok. 400-500 zł. Jeżeli interesują nas produkty z wyższej półki, musimy przygotować się natomiast na wydanie przynajmniej 600 zł.

Do powyższych wydatków musimy doliczyć jeszcze montaż. Nie jest to jednak duży wydatek, powinien zamknąć się w kwocie 150-200 zł.

Toaleta – zasadniczo do wyboru mamy dwa typy produktów –WC kompakt (ze zbiornikiem zewnętrznym) lub też WC podwieszaną miską oraz zabudowanym zbiornikiem. Bardziej budżetową opcją będzie zakup WC kompaktu – zapłacimy za niego od 250 do 900 zł. Przyzwoitej jakości produkt kosztuje ok. 450 zł. Montaż takiego zestawu jest bardzo tani – od 800 do 260 zł.

Droższą, ale również bardziej estetyczną opcją jest WC z podwieszaną miską i zabudowanym zbiornikiem. Koszt zakupu pełnego zestawu (miska + zbiornik do zabudowy + deska klozetowa to wydatek od 400 zł za niskiej jakości produkt z plastikową deską do nawet 1500-1600 zł (produkt renomowanej firmy, bardzo wysoka jakość wykonania, wolnoopadająca deska z materiału premium (np. żywicy poliestrowej). Jeżeli szukamy produktu pośredniego, zapłacimy za niego około 700 zł. Koszt montażu toalety ze zbiornikiem zewnętrznym to kolejne 240-500 zł (nie zawiera kosztu obudowania go płytkami – tym zajmie się glazurnik podczas układania płytek na ścianach.

Umywalka – tu podobnie jak w przypadku toalety mamy do wyboru zasadniczo dwa typy produktów – umywalki podwieszane lub umywalki podszafkowe. Umywalka podwieszana kosztuje zwykle od 140 do 650 zł, natomiast podszafkowa od 120 do 700 zł. Jak widać ceny są tu bardzo podobne. Do ceny trzeba doliczyć jeszcze baterię do umywalki (od 50 zł za bardzo niskiej jakości produkt do ok. 400 zł za baterie z wyższej półki – cena przyzwoitego produktu to ok. 130-250 zł. Montaż umywalki nie jest trudny i podniesie nasz koszt remontu mieszkania zaledwie o 100 zł.

Prysznic – wprawdzie nie znajdzie się dla niego miejsca w naszej przykładowej łazience, ale warto o nim wspomnieć, gdyż jest bardzo często montowany w polskich domach zamiast wanny. Za standardową kabinę prysznicową razem z brodzikiem zapłacimy od 600 do ok. 2400 zł. Mniej więcej za 1100 zł można kupić już przyzwoity brodzik akrylowy i wytrzymałą kabinę prysznicową ze szkła hartowanego. Do tego bateria do prysznica za ok. 170 zł (ceny od 45 do 650 zł) oraz montaż całości (min. 300-350 zł ze względu na duże skomplikowanie prac). Warto wspomnieć, że jeżeli bylibyśmy zainteresowani kabiną z hydromasażem, to najtańsze modele na promocjach możemy kupić już za niecałe 800 zł. Ich wytrzymałość będzie niestety wprost proporcjonalna do ceny, a za dobrej jakości produkt trzeba dać od 1800 do 3100 zł. W sumie więc średniej jakości kabina prysznicowa podniesie koszt remontu łazienki ok. 1500-3000 zł.

Dodatkowe akcesoria łazienkowe

Po montażu sanitariatu nasz remont łazienki jest praktycznie skończony. Warto jednak zainteresować się jeszcze drobnym wyposażeniem tego pomieszczenia. Tak więc w ramach remontu łazienki zakupimy również dwie szafki – wiszącą szafkę dwudrzwiową (od 160 zł za niskiej jakości produkty do ok. 650 za te z wyższej półki cenowej) oraz pionową szafkę wiszącą – tzw. słupek (950 zł za wysokiej jakości mebel). Do tego jeszcze kosz na pranie ze średniej półki – wydatek niecałych 100 zł.

Patrząc dalej na drobne wyposażenie łazienki warto do kosztu remontu doliczyć nowe:

 • Lustro (od 45 zł za najprostsze lustra do niecałych 500 zł za produkty z najwyższej półki)
 • Półkę łazienkową (ok. 100 zł)
 • Kilka wieszaków na ręczniki (70-90 zł)
 • Akcesoria takie jak koszt na śmieci, szczotka do WC, dywanik/mata łazienkowa (w sumie ok. 350 zł za wysokiej jakości produkty)

Przy remoncie mieszkania warto również wymienić pralkę – nowe urządzenie ze średniej półki cenowej będzie kosztowało ok. 1400 zł, przy czym najtańsze modele można kupić już za 900 zł. Do łazienki przyda się jeszcze lampa sufirowa do kupienia za 40-600 zł.

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!
Remont łazienki przeprowadzany przez dwie osoby w czerwonych strojach roboczych zajętych skuwaniem płytek w niewielkiej łazience

Koszt remontu mieszkania po skończeniu łazienki

Podsumowując wszystkie dotyczące generalnego remontu łazienki osiągnęliśmy kwotę blisko 22 000 zł. Wszystkie prace (za wyjątkiem malowania) były wykonywane systemem zleconym i wybieraliśmy produkty ze średniej i wyższej półki cenowej. Warto wspomnieć, że wykonując samodzielnie część prac i kupując produkty z niskiej półki cenowej moglibyśmy zbić koszt remontu łazienki nawet do 5-6 tysięcy złotych. Jednak jej późniejszy wygląd, jak i jakość wykonania (zakładając, że nie jesteśmy sami właścicielem/pracownikiem firmy remontowej) będzie znacząco niższa niż w zaprezentowanym przypadku. Ewentualnie można wypełnić ten formularz, otrzymasz wtedy oferty od wielu firm i będziesz mógł sam wybrać tę najkorzystniejszą.

Nasz kosztorys można  zobaczyć poniżej.

Koszt remontu mieszkania – kuchnia

Koszt remontu kuchni w bardzo wielu przypadkach będzie podobny lub nawet wyższy od kosztu remontu łazienki. Jest to związane z kilkoma elementami wyposażenia, które bardzo mocno widują koszty nie tyle remontu, co wyposażenia tego pomieszczenia. W kosztorysie remontu kuchni największymi pozycjami będą zawsze sprzęty AGD oraz  meble kuchenne (zwłaszcza, gdy te ostatnie są wykonywane na wymiar).

Przygotowanie podłóg i ścian oraz wymiana instalacji

Przygotowania zaczniemy od skucia z podłóg starych płytek, wyrównania ścian i wykonania nowych tynków. Ceny będą analogiczne, jak w przypadku łazienki. Tak więc za skucie starych płytek zapłacimy ok. 32 zł/m2. Za 6 m2 na podłodze zapłacimy więc ok. 190 zł, natomiast 10 m2 płytek na ścianie (zwykle całej kuchni nie wykłada się płytkami, wystarczą tzw. „brudzące się” okolice) będzie kosztem rzędu 320 zł.

Potem warto zająć się wymianą instalacji hydraulicznych (dwa punkty – zlewozmywak oraz zmywarka) oraz elektrycznych (w sumie 8 punktów). Za te wszystkie prace zapłacimy około 2000 zł (w tym 800 zł za instalację elektryczną i 1200 zł za hydraulikę).

W dalszej kolejności wyrównamy ściany i położymy nowe tynki (130 zł za zaprawę tynkarską (ponad 300 kg) i prawie 700 zł za robociznę) oraz wykonamy nową wylewkę podłogi (niecałe 300 zł za materiał + robociznę na powierzchni 6 m2.

Na tym etapie warto się również zainteresować wymianą okna (za białe okno PCV o powierzchni 2 m2 zapłacimy ok. 770 zł + 230 zł montaż), grzejnika (niecałe 450 zł) oraz drzwi z ościeżnicą (1850 zł uwzględniając montaż). Do okien przydadzą się również żaluzje – produkt na wymiar z materiału drewnopodobnego do nabycia za około 260 zł.

Położenie płytek w kuchni, podwieszany sufit oraz malowanie ścian

Drugim etapem remontu kuchni jest położenie płytek. Do kuchni zdecydujemy się na zakup droższych niż w wypadku łazienki kafelków – cena m2 wyniesie 114 zł/m2 (podłoga) oraz 161 zł/m2 (ściany). Doliczając całą chemię budowlaną (czyli klej do płytek, wysokiej jakości fugę oraz preparat gruntujący) i wynagrodzenie glazurnika ze średniej jakości firmy remontowej (ponad 75 zł/m2) daje nam to cenę układania płytek na poziomie około 4400 zł. Szczegóły można znaleźć w kosztorysie na końcu sekcji Remont kuchni.

Alternatywą dla płytek na ścianie są nowoczesne panele szklane. Kosztują niewiele drożej, są bardzo wytrzymałe i odporne (szkło hartowane), a dodatkowo mają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Na szkle profesjonalna firma może wykonać praktycznie dowolny nadruk - od prostych wzorków, przez zdjęcia owoców czy warzyw aż po górski czy nadmorski krajobraz. Więcej na temat paneli szklanych, ich cen i rodzajów dowiesz się z tego artykułu. Tam też znajdziesz kody rabatowe na ich zamówienie.

Po położeniu płytek warto się zainteresować sufitem. Obecnie praktycznie standardem w kuchniach stają się sufity podwieszane. W warunkach domowych najczęściej wykonuje się je poprzez montaż na stelażu płyt karton-gips. Komplet niezbędnych materiałów wysokiej jakości (poza samymi płytami również pręty wieszakowe, wkręty, łączniki, stelaż, czy masa szpachlowa) na sufit o powierzchni 6 m2 to wydatek ok. 430 zł. Droższy będzie montaż przez fachową firmę remontową – zapłacimy za niego ok. 770 zł. W suficie podwieszanym umieścimy dodatkowo 6 punktorów świetlnych – zapłacimy za nie ok. 560 zł (w tym sam montaż ok. 460 zł).

Remont mieszkania nie może się obyć też bez malowania ścian i sufitu. Na początek ściany, na których nie ma płytek oraz sufit pomalujemy dwukrotnie farbą gruntującą (wystarczy zwykła, tania emulsja). Następnie położymy dwie warstwy odpornej na wilgoć farby lateksowej. Na samą farbę nie wydamy wiele – około 35 zł za 3-4 litry farby. Malowanie na powierzchni ok. 14 m2 podniesie koszt remontu o około 215 zł.

Koszt remontu kuchni – wyposażenie

Po zakończeniu typowo remontowych prac w kuchni przechodzimy do jej wyposażenia. Podstawą   w każdej kuchni jest oczywiście zestaw  mebli kuchennych. Nasza kuchnia nie jest zbyt duża (6 m2), dlatego zamiast wybrać zestaw gotowych mebli kuchennych (do kupienia w sieciówkach na promocji nawet za 600-700 zł) decydujemy się na wysokiej jakości meble na wymiar wykończone dobrej jakości materiałami.

Cena mebli kuchennych na wymiar zaczyna się już od 1000-1200 zł za metr bieżący (metr bieżący oznacza sumę – metr bieżący szafek na górze i na dole łącznie). Takie meble będą się jednak charakteryzowały najtańszymi materiałami, prostotą i niską jakością wykonania. Za meble ze średniej półki z porządnym wykończeniem trzeba zapłacić już przynajmniej 1900-2300 zł/mb. My natomiast zdecydujemy się na wysokiej jakości, skomplikowane meble, które będą odpowiadały naszym wszystkim potrzebom. Koszt takich mebli w wysokim standardzie wykonania to przynajmniej 4000-4400 zł/mb. Warto wspomnieć, że w tego typu szafkach będziemy mieć przygotowane miejsce pod AGD do zabudowy. W sumie w naszej kuchni zmieszczą się 4 mb takich mebli, a zapłacimy za nie ok. 17100 zł. Warto wspomnieć, że w cenę tych mebli będzie wliczony również drewniany blat.

Do mebli niezbędny będzie również zlewozmywak (średniej jakości produkt do nabycia za ok. 280 zł) oraz bateria do zlewozmywaka (najtańsze produkty kupimy za kilkadziesiąt złotych, ale my zdecydujemy się na najwyższej jakości baterię za około 600 zł). Pamiętajmy też o zakupie osobnego syfonu, zestawu wężyków oraz koszcie montażu zlewozmywaka (w sumie 300-350 zł).

Poza meblami kuchennymi nieodzownym elementem każdej kuchni będzie również stół i przynajmniej 4 krzesła. Za taki zestaw zapłacimy ok. 1250 zł.

Po dokonaniu powyższych zakupów przechodzimy do sprzętów AGD. Ze względu na fakt, że zainwestowaliśmy duże pieniądze w meble, w przypadku AGD zdecydujemy się wyłącznie na sprzęty do zabudowy. Tak więc zakupimy:

 • Lodówkę do zabudowy o pojemności ok. 220 litrów – koszt niespełna 1700 zł
 • Kuchenkę elektryczną do zabudowy z piekarnikiem – ok. 2500 zł za produkt z wysokiej półki cenowej.
 • Zmywarkę do zabudowy – za markowe urządzenie ze średniej półki cenowej zapłacimy nie więcej niż 1400 zł.
 • Kuchenka mikrofalowa  do zabudowy – tu za dobrej jakości urządzenie zapłacimy między 800 i 950 zł.
 • Okap podwieszany podszafkowy – koszt zakupu na poziomie 200 zł.

Koszt remontu kuchni – podsumowanie

Po podliczeniu wszystkich wydatków związanych z ponownym wykończeniem kuchni pomieszczenie to podniosło nasz sumaryczny koszt remontu mieszkania przeszło 40 000 zł. Warto jednak pamiętać, że w tej cenie zakupiliśmy między innymi wysokiej jakości meble kuchenne oraz nowe sprzęty AGD. Można stwierdzić, że nasza kuchnia została wyposażona na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie prace zostały też wykonane przez fachowe firmy remontowe (od których oferty możesz dostać po wypełnieniu tego formularza).

Oczywiście ograniczając wydatki na meble kuchenne (nawet do 700-1000 zł) oraz sprzęty AGD (tu przy korzystaniu z dobrych promocji koszty można uciąć o połowę) koszt remontu naszej kuchni nie przekroczyłby 10 tysięcy złotych. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółową wyceną w takiej opcji – zapraszamy do kliknięcia przycisku modyfikuj na poniższym kosztorysie i zmodyfikowania kosztorysu pod własne potrzeby.

Koszt remontu mieszkania - kuchnia 6 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys40 126 zł
 • Niska cena17 674 zł
 • Średnia cena27 563 zł
 • Wysoka cena50 502 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 76,80 kg 121,34 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 6,00 m2 175,41 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 114,24 zł/m2 6,00 m2 685,44 zł Dowiedz się
więcej
$$$ Fuga na podłogę 51,00 zł/kg 2,10 kg 107,10 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek - podłoga 1,35 zł/kg 30,00 kg 40,50 zł Polecane
Preparat gruntujący - podłoga 7,23 zł/kg 0,50 kg 3,62 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 76,38 zł/m2 6,00 m2 458,28 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 32,16 zł/m2 6,00 m2 192,98 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 306,00 kg 128,52 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 18,00 m2 714,96 zł Dodatkowe
informacje
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,76 zł/kg 63,00 kg 110,88 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – nakładanie gładzi 25,97 zł/m2 18,00 m2 467,52 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ścianę 161,28 zł/m2 10,00 m2 1 612,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga na ścianę 51,00 zł/kg 3,50 kg 178,50 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek na ściany 1,35 zł/kg 50,00 kg 67,50 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 7,23 zł/kg 0,83 kg 6,03 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 76,38 zł/m2 10,00 m2 763,80 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 32,16 zł/m2 10,00 m2 321,63 zł Dowiedz się
więcej
Podwieszany sufit
$$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 71,74 zł/m2 6,00 m2 430,44 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 128,07 zł/m2 6,00 m2 768,44 zł Polecane
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,62 zł/litr 2,33 l 10,78 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba do kuchni 18,97 zł/litr 1,17 l 22,13 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 14,00 m2 213,86 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Hydraulika
$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 594,69 zł/punkt 2,00 pkt. 1 189,38 zł Dodatkowe
informacje
Instalacja elektryczna
$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 101,41 zł/punkt 8,00 pkt. 811,29 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 18,06 zł/punkt 6,00 pkt. 108,36 zł Polecane
$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 67,17 zł/punkt 3,00 pkt. 201,51 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż oświetlenia 76,38 zł/punkt 6,00 pkt. 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Stół i krzesła
$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 264,94 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,94 zł Znajdź
wykonawcę
AGD
$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 678,32 zł/szt. 1,00 szt. 1 678,32 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 2 486,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 486,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Zmywarka do zabudowy 1 318,68 zł/szt. 1,00 szt. 1 318,68 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 899,10 zł/szt. 1,00 szt. 899,10 zł Dodatkowe
informacje
$$ Okap podwieszany podszafkowy 206,99 zł/szt. 1,00 szt. 206,99 zł Dodatkowe
informacje
Armatura
$$ Zlewozmywak 281,08 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Bateria do zlewozmywaka 604,80 zł Dodatkowe
informacje
Wężyki, syfon i odpływ 90,14 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż zlewozmywaka 216,45 zł Dodatkowe
informacje
Meble kuchenne
$$$ Meble kuchenne na wymiar 4 288,64 zł/mb 4,00 mb 17 154,55 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Okno
$$ Okno PCV - białe 387,11 zł/m2 2,00 m2 774,22 zł
$$ Montaż okna 114,57 zł/m2 2,00 m2 229,14 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 863,24 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 427,83 zł
Żaluzje i rolety
$$ Żaluzje 259,64 zł/szt. 1,00 szt. 259,64 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 40 126,40 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 76,80 kg 121,34 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 6,00 m2 175,41 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 20,69 zł/m2 6,00 m2 124,14 zł Dowiedz się
więcej
$ Fuga na podłogę 12,40 zł/kg 2,10 kg 26,04 zł Dodatkowe
informacje
$ Klej do płytek - podłoga 0,73 zł/kg 30,00 kg 21,90 zł Polecane
Preparat gruntujący - podłoga 7,23 zł/kg 0,50 kg 3,62 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 55,05 zł/m2 6,00 m2 330,28 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 32,16 zł/m2 6,00 m2 192,98 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 306,00 kg 128,52 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna – tynkowanie ścian 31,45 zł/m2 18,00 m2 566,17 zł Dodatkowe
informacje
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,76 zł/kg 63,00 kg 110,88 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna – nakładanie gładzi 18,87 zł/m2 18,00 m2 339,70 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$ Płytki na ścianę 17,13 zł/m2 10,00 m2 171,30 zł Dodatkowe
informacje
$ Fuga na ścianę 12,40 zł/kg 3,50 kg 43,40 zł Dodatkowe
informacje
$ Klej do płytek na ściany 0,73 zł/kg 50,00 kg 36,50 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 7,23 zł/kg 0,83 kg 6,03 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 55,05 zł/m2 10,00 m2 550,46 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 32,16 zł/m2 10,00 m2 321,63 zł Dowiedz się
więcej
Podwieszany sufit
$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 48,11 zł/m2 6,00 m2 288,66 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 95,15 zł/m2 6,00 m2 570,91 zł Polecane
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,62 zł/litr 2,33 l 10,78 zł Dodatkowe
informacje
$ Farba do kuchni 8,28 zł/litr 1,17 l 9,66 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - malowanie 9,43 zł/m2 14,00 m2 132,03 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Hydraulika
$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 492,03 zł/punkt 2,00 pkt. 984,07 zł Dodatkowe
informacje
Instalacja elektryczna
$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 83,78 zł/punkt 8,00 pkt. 670,20 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 4,60 zł/punkt 6,00 pkt. 27,60 zł Polecane
$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 24,71 zł/punkt 3,00 pkt. 74,13 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż oświetlenia 76,38 zł/punkt 6,00 pkt. 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Stół i krzesła
$ Zestaw stół + 4 krzesła 590,80 zł/szt. 1,00 szt. 590,80 zł Znajdź
wykonawcę
AGD
$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 166,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 166,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 1 096,04 zł/szt. 1,00 szt. 1 096,04 zł Dodatkowe
informacje
$ Zmywarka do zabudowy 903,65 zł/szt. 1,00 szt. 903,65 zł Dodatkowe
informacje
$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 524,70 zł/szt. 1,00 szt. 524,70 zł Dodatkowe
informacje
$ Okap podwieszany podszafkowy 129,98 zł/szt. 1,00 szt. 129,98 zł Dodatkowe
informacje
Armatura
$ Zlewozmywak 114,95 zł Dodatkowe
informacje
$ Bateria do zlewozmywaka 45,98 zł Dodatkowe
informacje
Wężyki, syfon i odpływ 90,14 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż zlewozmywaka 216,45 zł Dodatkowe
informacje
Meble kuchenne
$ Meble kuchenne na wymiar 1 128,23 zł/mb 4,00 mb 4 512,91 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Okno
$ Okno PCV - białe 338,53 zł/m2 2,00 m2 677,06 zł
$ Montaż okna 75,26 zł/m2 2,00 m2 150,51 zł
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 563,99 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$ Grzejnik 342,55 zł
Żaluzje i rolety
$ Żaluzje 51,73 zł/szt. 1,00 szt. 51,73 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 17 674,05 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 76,80 kg 121,34 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 6,00 m2 175,41 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 47,41 zł/m2 6,00 m2 284,46 zł Dowiedz się
więcej
$$ Fuga na podłogę 15,27 zł/kg 2,10 kg 32,07 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek - podłoga 1,35 zł/kg 30,00 kg 40,50 zł Polecane
Preparat gruntujący - podłoga 7,23 zł/kg 0,50 kg 3,62 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 76,38 zł/m2 6,00 m2 458,28 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 32,16 zł/m2 6,00 m2 192,98 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 306,00 kg 128,52 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 18,00 m2 714,96 zł Dodatkowe
informacje
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,76 zł/kg 63,00 kg 110,88 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – nakładanie gładzi 25,97 zł/m2 18,00 m2 467,52 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ścianę 46,85 zł/m2 10,00 m2 468,50 zł Dodatkowe
informacje
$$ Fuga na ścianę 15,27 zł/kg 3,50 kg 53,44 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek na ściany 1,35 zł/kg 50,00 kg 67,50 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 7,23 zł/kg 0,83 kg 6,03 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 76,38 zł/m2 10,00 m2 763,80 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 32,16 zł/m2 10,00 m2 321,63 zł Dowiedz się
więcej
Podwieszany sufit
$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 48,71 zł/m2 6,00 m2 292,26 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 128,07 zł/m2 6,00 m2 768,44 zł Polecane
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,62 zł/litr 2,33 l 10,78 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba do kuchni 18,97 zł/litr 1,17 l 22,13 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 14,00 m2 213,86 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Hydraulika
$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 594,69 zł/punkt 2,00 pkt. 1 189,38 zł Dodatkowe
informacje
Instalacja elektryczna
$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 101,41 zł/punkt 8,00 pkt. 811,29 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 18,06 zł/punkt 6,00 pkt. 108,36 zł Polecane
$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 67,17 zł/punkt 3,00 pkt. 201,51 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż oświetlenia 76,38 zł/punkt 6,00 pkt. 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Stół i krzesła
$$ Zestaw stół + 4 krzesła 1 264,94 zł/szt. 1,00 szt. 1 264,94 zł Znajdź
wykonawcę
AGD
$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 1 678,32 zł/szt. 1,00 szt. 1 678,32 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 1 558,44 zł/szt. 1,00 szt. 1 558,44 zł Dodatkowe
informacje
$$ Zmywarka do zabudowy 1 318,68 zł/szt. 1,00 szt. 1 318,68 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 899,10 zł/szt. 1,00 szt. 899,10 zł Dodatkowe
informacje
$$ Okap podwieszany podszafkowy 206,99 zł/szt. 1,00 szt. 206,99 zł Dodatkowe
informacje
Armatura
$$ Zlewozmywak 281,08 zł Dodatkowe
informacje
$$ Bateria do zlewozmywaka 180,62 zł Dodatkowe
informacje
Wężyki, syfon i odpływ 90,14 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż zlewozmywaka 216,45 zł Dodatkowe
informacje
Meble kuchenne
$$ Meble kuchenne na wymiar 2 212,39 zł/mb 4,00 mb 8 849,57 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Okno
$$ Okno PCV - białe 387,11 zł/m2 2,00 m2 774,22 zł
$$ Montaż okna 114,57 zł/m2 2,00 m2 229,14 zł
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 840,45 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 427,83 zł
Żaluzje i rolety
$$ Żaluzje 259,64 zł/szt. 1,00 szt. 259,64 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 27 563,34 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 76,80 kg 121,34 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 6,00 m2 175,41 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 114,24 zł/m2 6,00 m2 685,44 zł Dowiedz się
więcej
$$$ Fuga na podłogę 51,00 zł/kg 2,10 kg 107,10 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Klej do płytek - podłoga 2,95 zł/kg 30,00 kg 88,50 zł Polecane
Preparat gruntujący - podłoga 7,23 zł/kg 0,50 kg 3,62 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna – układanie płytek na podłodze 131,61 zł/m2 6,00 m2 789,65 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek z podłogi 32,16 zł/m2 6,00 m2 192,98 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 306,00 kg 128,52 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna – tynkowanie ścian 62,51 zł/m2 18,00 m2 1 125,22 zł Dodatkowe
informacje
Zaprawa gipsowa (gładź) 1,76 zł/kg 63,00 kg 110,88 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna – nakładanie gładzi 46,06 zł/m2 18,00 m2 829,10 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ścianę 161,28 zł/m2 10,00 m2 1 612,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga na ścianę 51,00 zł/kg 3,50 kg 178,50 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Klej do płytek na ściany 2,95 zł/kg 50,00 kg 147,50 zł Polecane
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 7,23 zł/kg 0,83 kg 6,03 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna – układanie glazury na ścianach 131,61 zł/m2 10,00 m2 1 316,09 zł
Robocizna - skuwanie starych płytek ze ściany 32,16 zł/m2 10,00 m2 321,63 zł Dowiedz się
więcej
Podwieszany sufit
$$$ Sufit podwieszany z płyt karton-gips - materiały 71,74 zł/m2 6,00 m2 430,44 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - sufit podwieszany karton-gips 192,99 zł/m2 6,00 m2 1 157,92 zł Polecane
Malowanie
Farba gruntująca biała 4,62 zł/litr 2,33 l 10,78 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Farba do kuchni 32,26 zł/litr 1,17 l 37,64 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - malowanie 24,68 zł/m2 14,00 m2 345,47 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Hydraulika
$$$ Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej 901,24 zł/punkt 2,00 pkt. 1 802,47 zł Dodatkowe
informacje
Instalacja elektryczna
$$$ Wymiana instalacji elektrycznej (z robocizną) 174,72 zł/punkt 8,00 pkt. 1 397,78 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie 73,92 zł/punkt 6,00 pkt. 443,52 zł Polecane
$$$ Oświetlenie pod szafkami kuchennymi 146,50 zł/punkt 3,00 pkt. 439,50 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż oświetlenia 76,38 zł/punkt 6,00 pkt. 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Stół i krzesła
$$$ Zestaw stół + 4 krzesła 2 298,24 zł/szt. 1,00 szt. 2 298,24 zł Znajdź
wykonawcę
AGD
$$$ Lodówka do zabudowy, poj. ~220 litrów 2 858,90 zł/szt. 1,00 szt. 2 858,90 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym 2 486,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 486,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Zmywarka do zabudowy 2 486,00 zł/szt. 1,00 szt. 2 486,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Kuchenka mikrofalowa do zabudowy 1 864,50 zł/szt. 1,00 szt. 1 864,50 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Okap podwieszany podszafkowy 314,50 zł/szt. 1,00 szt. 314,50 zł Dodatkowe
informacje
Armatura
$$$ Zlewozmywak 724,42 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Bateria do zlewozmywaka 604,80 zł Dodatkowe
informacje
Wężyki, syfon i odpływ 90,14 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż zlewozmywaka 216,45 zł Dodatkowe
informacje
Meble kuchenne
$$$ Meble kuchenne na wymiar 4 288,64 zł/mb 4,00 mb 17 154,55 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Okno
$$$ Okno PCV - białe 553,23 zł/m2 2,00 m2 1 106,46 zł
$$$ Montaż okna 218,60 zł/m2 2,00 m2 437,19 zł
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 863,24 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$$ Grzejnik 1 028,16 zł
Żaluzje i rolety
$$$ Żaluzje 504,00 zł/szt. 1,00 szt. 504,00 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 50 501,65 zł

Koszt remontu mieszkania – salon

Problem z posadzką?

Szukasz produktów dobrej jakości, łatwych w użyciu i szybkoschnących?

Poznaj farby, uszczelniacze oraz inne materiały firmy Watco, pozwalające na szybkie, wytrzymałe i długotrwałe utrzymanie posadzek technicznych i przemysłowych. Dzięki nam wykonasz więcej zleceń w tym samym czasie!

Sprawdź!

Po wykończeniu dwóch najbardziej kosztownych elementów – czyli łazienki i kuchni przychodzi czas na remont najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia – salonu. W salonie największym kosztem będzie zawsze zakup odpowiednich mebli i wyposażenia. Firmy remontowe za remont salonu nie wezmą zbyt wiele gdyż zakres prac jest w tym pomieszczeniu dość mocno ograniczony, pomimo, że jego powierzchnia (15 m2) jest większa od kuchni i łazienki razem wziętych. Zacznijmy jednak od doprowadzenia pomieszczenia do porządku.

Remont salonu zaczynamy od ścian i podłóg

Podobnie jak w przypadku poprzednich pomieszczeń, w pierwszej kolejności zajmiemy się instalacją elektryczną, tynkowaniem ścian oraz wylewką samopoziomującą na podłogę. Instalacja elektryczna nie przedstawia większych problemów. Za wymianę 14 punktów zapłacimy ok. 1400 zł.

Przed położeniem nowych tynków warto również pomyśleć nad wymianą okna. Za 2 nowe okna o łącznej powierzchni 5 m2 wykonane z białego PCV zapłacimy ok. 2000 zł. Montaż całości podniesie koszt remontu mieszkania o kolejne 570 zł.

Nasz salon ma 15 m2, więc znajdzie się w nim ok. 30 m2 ścian do tynkowania (odliczamy otwory drzwiowe i okienne). Otynkowanie takiej powierzchni będzie wymagało ok. 510 kg zaprawy tynkarskiej oraz pracy fachowca ze sprawdzonej firmy remontowej. W sumie za nowe tynki zapłacimy ok. 1400 zł (z czego niespełna 1200 zł przypada na robociznę).

Kolejnym etapem będzie montaż sufitu podwieszanego. Zastosujemy tu taką samą technologię jak w przypadku kuchni – płyty karton-gips na stelażu. Za komplet materiałów do salonu o powierzchni 15 m2 zapłacimy ok. 1200 zł, montaż całości pochłonie kolejne 1800 zł. Warto wspomnieć, ze w tej cenie możemy liczyć już nie tylko na płaski sufit, ale na przykład na sufit dwupoziomowy z efektownym oświetleniem LED.

Przy okazji sufitu należy zadbać również o montaż oświetlenia punktowego. Za 8 eleganckich oprawek stropowych zapłacimy 590 zł, a ich montaż pochłonie dodatkowo ok. 480 zł. Do całości dodajemy jeszcze 2 kinkiety – po 70 zł/sztukę plus ich montaż (kolejne 120 zł).

Po zakończeniu powyższych prac możemy zająć się pomalowaniem ścian i położeniem podłóg. Malowanie ścian będzie wymagało ok. 5 litrów farby gruntującej (dwie warstwy) oraz tyle samo farby w żywym kolorze (wydatek na poziomie 110 zł). Największym kosztem na tym etapie remontu mieszkania będzie wynagrodzenie fachowca z firmy remontowej – przynajmniej 460 zł za pomalowanie ścian i sufitu.

Wyposażenie salonu również warto wymienić w czasie remontu mieszkania

Nasz salon zostanie wyposażony w podstawowe meble. Po pierwsze zakupimy dobrej jakości zestaw mebli pokojowych z litego drewna (jakość wysoka jak na sieciówkę – 5100 zł). W takim zestawie znajdzie się między innymi szafa pod TV, wysoka szafa oraz drugi regał analogicznej wysokości, dodatkowy regał średniej wysokości i jedna półka wisząca. W sumie cały zestaw mebli ustawiony obok siebie miałby ok. 3,5 metra szerokości.

Do zestawu mebli przyda się ława kawowa. Za dobrej jakości ławę wykonaną z drewna, często posiadającą elementy szklane (ok. 60-80 cm wysokości i 150 cm długości) zapłacimy około 300 zł. Najtańsze ławy dostępne są już wprawdzie od 150 zł, a produkty z wyższej półki cenowej można nabyć za około 1100 zł.

Po zakupie mebli musimy poszukać pasującego do naszego salonu zestawu wypoczynkowego. Tu kluczowy wpływ na koszty będzie miał materiał, z którego wykonane jest obicie. Niewielka, dwuosobowa sofa z tanim obiciem może kosztować nawet mniej niż 750 zł, przy czym za przyzwoitej jakości produkt trzeba zapłacić minimum 1600 zł. Sofy trzyosobowe wyższej jakości to minimum 2,5-3 tys. zł. Analogicznie fotel z materiału innego niż skóra naturalna (może być to na przykład skóra sztuczna lub inne alternatywne obicia) będzie kosztował od 300 do 1600 zł (za ok. 780 zł kupimy już dobrej jakości produkty w sieciówkach meblowych).

Ceny zmieniają się drastycznie, gdy weźmiemy pod uwagę meble z obiciem ze skóry naturalnej. Najtańsze sofy dwuosobowe kosztują wtedy przynajmniej 1900 zł. Lepszej jakości produkty przeznaczone dla dwóch-trzech osób to wydatek 2,7-3,2 tysięcy złotych, natomiast produkty z wyższej półki zaczynają się od 5500 zł. Analogicznie w przypadku foteli – ceny kształtują się od 1200 do nawet 3500 zł za sztukę. My na potrzeby naszego salonu zdecydujemy się na zakup zestawu wypoczynkowego ze średniej półki cenowej – 2900 zł za skórzaną sofę i 2000 zł za dodatkowy fotel.

Z wyposażenia salonu weźmy jeszcze pod uwagę podstawowy sprzęt RTV (duży telewizor – ponad 45” od renomowanego producenta bez „wodotrysków” za 6700 zł oraz odtwarzacz Blue-Ray za ok. 225 zł) oraz elegancki zegar ścienny (do 300 zł, chociaż można kupić modne zegary nawet za ok. 150 zł). Do tego dołączymy jeszcze stojącą lampę, która doświetli salon. Nie zapłacimy za nią więcej niż 100-250 zł.

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!
Remont salonu i sypialni, w których zostały zerwane tapety, przy ścianach stoją drabiny, na podłodze leżą worki z materiałami budowlanymi

Podsumowanie kosztu remontu salonu

Łączny koszt wszystkich prac remontowych w salonie wyniósł niewiele ponad 39 000 zł. Największy wpływ na poziom kosztów miały koszty wyposażenia wnętrza (drogi zestaw mebli, zestaw wypoczynkowy ze skórzanymi obiciami, RTV) oraz położeniu na podłodze parkietu dębowego. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, wybierając produkty niższej klasy i wykonując część prac samodzielnie koszty remontu salonu mogą być dużo niższe. Zastosowanie tańszych paneli podłogowych, innego obicia zestawu wypoczynkowego czy tańszych mebli mogłoby swobodnie obniżyć koszty remontu nawet o ponad 10 000 zł.

Koszt remontu mieszkania - salon 15 m2

Modyfikuj
 • Mój kosztorys39 092 zł
 • Niska cena17 075 zł
 • Średnia cena25 955 zł
 • Wysoka cena53 508 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 192,00 kg 303,36 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wylewka samopoziomująca 29,24 zł/m2 15,00 m2 438,53 zł Polecane
Parkiet
$$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 241,92 zł/m2 15,00 m2 3 628,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 134,40 zł/litr 3,00 l 403,20 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do parkietu 19,76 zł/kg 18,00 kg 355,68 zł Polecane
$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 24,83 zł/mb 15,00 mb 372,45 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - układanie parkietu 123,38 zł/m2 15,00 m2 1 850,75 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 510,00 kg 214,20 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 30,00 m2 1 191,59 zł Dodatkowe
informacje
Gładź gipsowa 1,76 zł/kg 105,00 kg 184,80 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 25,97 zł/m2 30,00 m2 779,20 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$$ Materiały do podwieszanego sufitu 79,72 zł/m2 15,00 m2 1 195,80 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 122,42 zł/m2 15,00 m2 1 836,32 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba gruntująca 4,62 zł/litr 5,00 l 23,10 zł Dowiedz się
więcej
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 3,00 zł/litr 5,00 l 89,90 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 30,00 m2 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 101,41 zł/punkt 14,00 pkt. 1 419,76 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 73,92 zł/szt. 8,00 szt. 591,36 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kinkiety 77,89 zł/szt. 2,00 szt. 155,78 zł Dodatkowe
informacje
$$ Lampy stojące 145,62 zł/szt. 1,00 szt. 145,62 zł Dowiedz się
więcej
Montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 10,00 szt. 611,04 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$ Sofa skórzana 2 874,88 zł/szt. 2 874,88 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 2 069,91 zł/szt. 2 069,91 zł Dodatkowe
informacje
Meble
$$$ Zestaw mebli/meblościanka 5 107,20 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Stolik kawowy / ława 304,79 zł/szt. 1,00 szt. 304,79 zł Znajdź
wykonawcę
Sprzęt RTV
$$$ Telewizor 6 720,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ DVD / Blue-Ray 225,77 zł Dodatkowe
informacje
Aranżacja wnętrza
$$ Zegar wiszący 50,80 zł/szt. 1,00 szt. 50,80 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejniki z montażem 558,99 zł/szt. 2,00 szt. 1 117,99 zł Dowiedz się
więcej
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 863,24 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$ Okna PCV - białe 387,11 zł/m2 5,00 m2 1 935,55 zł
$$ Montaż okien 114,57 zł/m2 5,00 m2 572,85 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 39 092,50 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 192,00 kg 303,36 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wylewka samopoziomująca 29,24 zł/m2 15,00 m2 438,53 zł Polecane
Parkiet
$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 45,98 zł/m2 15,00 m2 689,70 zł Dodatkowe
informacje
$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 48,28 zł/litr 3,00 l 144,84 zł Dodatkowe
informacje
$ Klej do parkietu 8,51 zł/kg 18,00 kg 153,18 zł Polecane
$ Listwy przypodłogowe do parkietu 8,05 zł/mb 15,00 mb 120,75 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - układanie parkietu 39,31 zł/m2 15,00 m2 589,72 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 510,00 kg 214,20 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - tynkowanie ścian 31,45 zł/m2 30,00 m2 943,61 zł Dodatkowe
informacje
Gładź gipsowa 1,76 zł/kg 105,00 kg 184,80 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 18,87 zł/m2 30,00 m2 566,17 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$ Materiały do podwieszanego sufitu 46,80 zł/m2 15,00 m2 702,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 91,75 zł/m2 15,00 m2 1 376,21 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba gruntująca 4,62 zł/litr 5,00 l 23,10 zł Dowiedz się
więcej
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 8,40 zł/litr 5,00 l 42,00 zł Znajdź
wykonawcę
$ Robocizna - malowanie 9,43 zł/m2 30,00 m2 282,93 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna 83,78 zł/punkt 14,00 pkt. 1 172,85 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 4,60 zł/szt. 8,00 szt. 36,80 zł Dodatkowe
informacje
$ Kinkiety 21,84 zł/szt. 2,00 szt. 43,68 zł Dodatkowe
informacje
$ Lampy stojące 34,48 zł/szt. 1,00 szt. 34,48 zł Dowiedz się
więcej
Montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 10,00 szt. 611,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$ Sofa skórzana 1 890,56 zł/szt. 1 890,56 zł Znajdź
wykonawcę
$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 1 181,60 zł/szt. 1 181,60 zł Dodatkowe
informacje
Meble
$ Zestaw mebli/meblościanka 436,81 zł Znajdź
wykonawcę
$ Stolik kawowy / ława 149,44 zł/szt. 1,00 szt. 149,44 zł Znajdź
wykonawcę
Sprzęt RTV
$ Telewizor 1 092,02 zł Dodatkowe
informacje
$ DVD / Blue-Ray 111,50 zł Dodatkowe
informacje
Aranżacja wnętrza
$ Zegar wiszący 9,20 zł/szt. 1,00 szt. 9,20 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Ogrzewanie
$ Grzejniki z montażem 448,28 zł/szt. 2,00 szt. 896,57 zł Dowiedz się
więcej
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 563,99 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$ Okna PCV - białe 338,53 zł/m2 5,00 m2 1 692,65 zł
$ Montaż okien 75,26 zł/m2 5,00 m2 376,28 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 17 074,52 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 192,00 kg 303,36 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wylewka samopoziomująca 29,24 zł/m2 15,00 m2 438,53 zł Polecane
Parkiet
$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 112,88 zł/m2 15,00 m2 1 693,20 zł Dodatkowe
informacje
$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 69,43 zł/litr 3,00 l 208,29 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do parkietu 19,76 zł/kg 18,00 kg 355,68 zł Polecane
$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 24,83 zł/mb 15,00 mb 372,45 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - układanie parkietu 61,10 zł/m2 15,00 m2 916,56 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 510,00 kg 214,20 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 30,00 m2 1 191,59 zł Dodatkowe
informacje
Gładź gipsowa 1,76 zł/kg 105,00 kg 184,80 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 25,97 zł/m2 30,00 m2 779,20 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$ Materiały do podwieszanego sufitu 47,82 zł/m2 15,00 m2 717,30 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 122,42 zł/m2 15,00 m2 1 836,32 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba gruntująca 4,62 zł/litr 5,00 l 23,10 zł Dowiedz się
więcej
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 17,98 zł/litr 5,00 l 89,90 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 30,00 m2 458,28 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 101,41 zł/punkt 14,00 pkt. 1 419,76 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 18,06 zł/szt. 8,00 szt. 144,48 zł Dodatkowe
informacje
$$ Kinkiety 77,89 zł/szt. 2,00 szt. 155,78 zł Dodatkowe
informacje
$$ Lampy stojące 145,62 zł/szt. 1,00 szt. 145,62 zł Dowiedz się
więcej
Montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 10,00 szt. 611,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$ Sofa skórzana 2 874,88 zł/szt. 2 874,88 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 2 069,91 zł/szt. 2 069,91 zł Dodatkowe
informacje
Meble
$$ Zestaw mebli/meblościanka 1 670,70 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Stolik kawowy / ława 304,79 zł/szt. 1,00 szt. 304,79 zł Znajdź
wykonawcę
Sprzęt RTV
$$ Telewizor 2 031,93 zł Dodatkowe
informacje
$$ DVD / Blue-Ray 225,77 zł Dodatkowe
informacje
Aranżacja wnętrza
$$ Zegar wiszący 50,80 zł/szt. 1,00 szt. 50,80 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Ogrzewanie
$$ Grzejniki z montażem 558,99 zł/szt. 2,00 szt. 1 117,99 zł Dowiedz się
więcej
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 840,45 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$ Okna PCV - białe 387,11 zł/m2 5,00 m2 1 935,55 zł
$$ Montaż okien 114,57 zł/m2 5,00 m2 572,85 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 25 955,02 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 192,00 kg 303,36 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wylewka samopoziomująca 29,24 zł/m2 15,00 m2 438,53 zł Polecane
Parkiet
$$$ Drewno na parkiet - lakierowane deski 241,92 zł/m2 15,00 m2 3 628,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Grunt poliuretanowy pod parkiet 134,40 zł/litr 3,00 l 403,20 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Klej do parkietu 30,00 zł/kg 18,00 kg 540,00 zł Polecane
$$$ Listwy przypodłogowe do parkietu 40,32 zł/mb 15,00 mb 604,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - układanie parkietu 123,38 zł/m2 15,00 m2 1 850,75 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 510,00 kg 214,20 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 62,51 zł/m2 30,00 m2 1 875,37 zł Dodatkowe
informacje
Gładź gipsowa 1,76 zł/kg 105,00 kg 184,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - nakładanie gładzi szpachlowej 46,06 zł/m2 30,00 m2 1 381,83 zł Dodatkowe
informacje
Podwieszany sufit
$$$ Materiały do podwieszanego sufitu 79,72 zł/m2 15,00 m2 1 195,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - montaż sufitu podwieszanego 183,92 zł/m2 15,00 m2 2 758,80 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba gruntująca 4,62 zł/litr 5,00 l 23,10 zł Dowiedz się
więcej
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 41,02 zł/litr 5,00 l 205,10 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Robocizna - malowanie 24,68 zł/m2 30,00 m2 740,30 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna 174,72 zł/punkt 14,00 pkt. 2 446,11 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$$ Oświetlenie punktowe - oprawki stropowe 73,92 zł/szt. 8,00 szt. 591,36 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Kinkiety 267,46 zł/szt. 2,00 szt. 534,92 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Lampy stojące 403,20 zł/szt. 1,00 szt. 403,20 zł Dowiedz się
więcej
Montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 10,00 szt. 611,00 zł
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Zestawy wypoczynkowe
$$$ Sofa skórzana 6 048,00 zł/szt. 6 048,00 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Fotel z obiciem ze skóry naturalnej 3 507,84 zł/szt. 3 507,84 zł Dodatkowe
informacje
Meble
$$$ Zestaw mebli/meblościanka 5 107,20 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Stolik kawowy / ława 1 048,32 zł/szt. 1,00 szt. 1 048,32 zł Znajdź
wykonawcę
Sprzęt RTV
$$$ Telewizor 6 720,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ DVD / Blue-Ray 1 612,80 zł Dodatkowe
informacje
Aranżacja wnętrza
$$$ Zegar wiszący 376,32 zł/szt. 1,00 szt. 376,32 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Ogrzewanie
$$$ Grzejniki z montażem 1 215,11 zł/szt. 2,00 szt. 2 430,23 zł Dowiedz się
więcej
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 863,24 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$$ Okna PCV - białe 553,23 zł/m2 5,00 m2 2 766,15 zł
$$$ Montaż okien 218,60 zł/m2 5,00 m2 1 092,98 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 53 508,41 zł

Koszt remontu mieszkania – dwie sypialnie

Po zakończeniu przeliczania kosztów remontu łazienki, kuchni i salonu warto zająć się sypialniami. W naszym mieszkaniu znajdą się dwa niewielkie pomieszczenia– po 12 m2 każde. Jedno z nich urządzimy jako sypialnię dla rodziców, a drugie jako pokój dziecięcy. Zobaczmy, jak te wydatki wpłyną na łączny koszt remontu mieszkania.

Remont podłóg, ścian i instalacji

Tradycyjnie remont kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu rozpoczynamy od ścian i podłóg. Łączna powierzchnia ścian w dwóch sypialniach wynosi około 70 m2, natomiast podłogi mają w sumie 24 m2. Stąd na samo tynkowanie wydamy ok. 3300 zł (niespełna 500 zł za 1200 kg zaprawy tynkarskiej oraz niecałe 2800 za usługę tynkarza z niezłej firmy remontowej). Natomiast wykonanie nowej wylewki samopoziomującej pochłonie blisko 1500 zł (600 zł za 300 kg zaprawy wyrównującej oraz 900 zł robocizny).

Problem z posadzką?

Szukasz produktów dobrej jakości, łatwych w użyciu i szybkoschnących?

Poznaj farby, uszczelniacze oraz inne materiały firmy Watco, pozwalające na szybkie, wytrzymałe i długotrwałe utrzymanie posadzek technicznych i przemysłowych. Dzięki nam wykonasz więcej zleceń w tym samym czasie!

Sprawdź!

Przy okazji powyższych prac wymieniamy instalacje elektryczne (1600 zł za 16 punktów), wstawiamy nowe okna (dwa okna po 1,75 m2 to koszt ponad 1700 zł wraz z montażem) oraz montujemy nowe grzejniki (630 zł za dwa niedrogie grzejniki wystarczające do ogrzania dwóch niewielkich pomieszczeń + 300 zł za robociznę).

Po zakończeniu powyższych prac możemy przystąpić do malowania ścian. Na początek ściany i sufit należy dwukrotnie zagruntować. Będziemy potrzebować do tego ok. 15-16 litrów farby (gruntującej lub zwykłej białej emulsji). Na tak przygotowane podłoże można położyć dwie warstwy farby w kolorze (za 16 litrów dobrej jakości farby zapłacimy ok. 290 zł). Najdroższa będzie usługa malarska. Firmy remontowe liczą sobie za nią przynajmniej 15 zł/m2, co w przypadku 94 m2 da kwotę bliską 1450 zł.

Na podłogach zdecydujemy się położyć przyzwoitej jakości panele podłogowe. Jakość i trwałość paneli określa szereg parametrów, z których chyba najważniejszym jest ścieralność. O ile A3 będzie wystarczające do takich pomieszczeń jak sypialnia, to do pomieszczeń przechodnich, często używanych niezbędne będą panele co najmniej oznaczone jako A4. Jest jeszcze jeden poziom – A5 – przeznaczony głównie do pomieszczeń użyteczności publicznej, ale coraz częściej używany również w domach prywatnych. Nam wystarczą niezłej jakości panele oznaczone A3 lub A4. Za 24 m2 zapłacimy ok. 840 zł (35 zł/m2).

Do paneli podłogowych niezbędny będzie podkład. Tu również mamy kilka opcji cenowych. W każdym przypadku niezbędna jest folia paroizolacyjna. Na nią można położyć piankę z polietylenu (najtańsza opcja – pianka o grubości 2 mm za ok. 5,10 zł/m2 razem z folią), polistyrenu (grubość 5-6 mm, lepsze właściwości tłumienia hałasu, cena ok. 8,20 zł/m2 wraz z folią) lub korek (najlepsze parametry tłumienia hałasu i izolacji, razem z folią paroizolacyjną ok. 14 zł/m2). Będziemy potrzebować również listew przypodłogowych (7 zł/mb) oraz dwóch listew progowych (po 25 zł za sztukę).

Stosunkowo tania jest usługa układania paneli. Za 24 m2 niedrogie firmy remontowe wezmą nie więcej niż 630 zł. W sumie więc za same podłogi z paneli w dwóch sypialniach zapłacimy ok. 1700-1800 zł.

Pozostał nam jeszcze montaż drzwi z ościeżnicą – podobnie jak w poprzednich pomieszczeniach za dobrej jakości drzwi z ościeżnicą i montażem zapłacimy ponad 1400 zł za sztukę.

Koszt umeblowania dwóch sypialni

Wyposażanie sypialni warto zacząć od łóżek. Do sypialni wstawimy jedno łóżko podwójne (ceny od 300 zł, ale za przyzwoity model trzeba zapłacić przynajmniej 700-800 zł) wraz z dobrej jakości materacem sprężynowym lub piankowym (ok. 770 zł – naszym zdaniem nie warto kupować najtańszych materacy poliuretanowych dostępnych za mniej niż 400 zł). Do drugiego pokoju natomiast zakupimy dobrej jakości łóżeczko dziecięce. Za komplet z materacem i stelażem zapłacimy ok. 970 zł (można oczywiście nabyć dużo tańsze produkty).

Po zakupie łóżek zainteresujemy się szafami. Do jednego pomieszczenia wstawimy szafę na wymiar wykonaną na specjalne zamówienie. Ceny mogą być bardzo różne, ale przy założeniu, że chcemy dużą, trzydrzwiową szafę (drzwi przesuwne, szklane - lustro), musimy za nią zapłacić blisko 4400 zł. Do pokoju dziecięcego wstawimy natomiast sporą szafę wolnostojącą za niecałe 800 zł.

Poza szafami do każdego z pokojów przyda się dodatkowa komoda (po 4060 zł za sztukę za niezłej jakości komody z przynajmniej trzema szufladami) oraz stoliki nocne (w sumie 3 stoliki po 150 zł/sztuka). Po remoncie mieszkania w pokoju dziecięcym nie może zabraknąć także biurka (560 zł, chociaż najtańsze modele można nabyć za ok. 200 zł) oraz dobrej jakości krzesło obrotowe (ważne dla kręgosłupa dziecka – 260 zł). W sypialni każda kobieta będzie chciała dodatkowo mieć toaletkę z lustrem i szufladami na kosmetyki (800 zł za dobrej jakości mebel z dużym lustrem).

W każdym pokoju zamontujemy ponadto po dwie lampy sufitowe, które zapewnią odpowiednie doświetlenie tych pomieszczeń (850 zł).

Łączny koszt remontu i wyposażenia sypialni

Podsumowując powyższe koszty, za kompletne odnowienie i wyposażenie dwóch sypialni zapłaciliśmy niespełna 28 tysięcy złotych. W tej cenie udało nam się zrobić od nowa podłogi (3200 zł), ściany i sufit (5000 zł), elektrykę (2500 zł) oraz meble (niespełna 11000 zł). Wymieniliśmy ponadto okna, drzwi i grzejniki (ponad 6000 zł). Szczegółowy kosztorys wszystkich prac można znaleźć poniżej.

Kosztorys wykończenia 2 sypialni

Modyfikuj
 • Mój kosztorys27 917 zł
 • Niska cena17 192 zł
 • Średnia cena25 249 zł
 • Wysoka cena50 685 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 307,20 kg 485,38 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 24,00 m2 701,64 zł Polecane
Panele podłogowe
$$ Panele podłogowe 34,99 zł/m2 24,00 m2 839,76 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Podkład pod panele 13,57 zł/m2 24,00 m2 325,68 zł Dodatkowe
informacje
Listwy przypodłogowe do paneli 6,77 zł/mb 30,00 mb 203,10 zł Polecane
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - ułożenie paneli 26,31 zł/m2 24,00 m2 631,38 zł
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 1 190,00 kg 499,80 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 70,00 m2 2 780,38 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 15,67 l 72,38 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 3,00 zł/litr 15,67 l 281,69 zł Polecane
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 94,00 m2 1 435,95 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 101,41 zł/szt. 16,00 szt. 1 622,58 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 213,35 zł/szt. 4,00 szt. 853,40 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Meble
$$ Komoda 462,83 zł/szt. 2,00 szt. 925,66 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Stolik nocny 146,75 zł/szt. 3,00 szt. 440,25 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Biurko 564,42 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Krzesło obrotowe do biurka 259,64 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Toaletka 790,19 zł Znajdź
wykonawcę
Szafy
$$ Szafa wolnostojąca 767,62 zł/szt. 1,00 szt. 767,62 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 4 438,53 zł 4 438,53 zł Znajdź
wykonawcę
Łóżko
$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 803,20 zł/szt. 1,00 szt. 803,20 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Materac do łóżka podwójnego 773,23 zł/szt. 1,00 szt. 773,23 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 978,43 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Aranżacja wnętrza
$$ Lustro pokojowe wiszące 214,48 zł/szt. 1,00 szt. 214,48 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Zegar wiszący 50,80 zł/szt. 2,00 szt. 101,60 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$ Okna PCV - białe 387,11 zł/m2 3,50 m2 1 354,88 zł
$$ Robocizna - montaż okna 114,57 zł/m2 3,50 m2 401,00 zł
Drzwi
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 440,77 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 440,77 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejniki 314,95 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
$$ Grzejniki 314,95 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 27 916,61 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 307,20 kg 485,38 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 24,00 m2 701,64 zł Polecane
Panele podłogowe
$ Panele podłogowe 21,84 zł/m2 24,00 m2 524,16 zł Dodatkowe
informacje
$ Podkład pod panele 5,14 zł/m2 24,00 m2 123,36 zł Dodatkowe
informacje
Listwy przypodłogowe do paneli 6,77 zł/mb 30,00 mb 203,10 zł Polecane
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - ułożenie paneli 26,31 zł/m2 24,00 m2 631,38 zł
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 1 190,00 kg 499,80 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - tynkowanie ścian 31,45 zł/m2 70,00 m2 2 201,76 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 15,67 l 72,38 zł Dodatkowe
informacje
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 8,40 zł/litr 15,67 l 131,60 zł Polecane
$ Robocizna - malowanie 9,43 zł/m2 94,00 m2 886,52 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 83,78 zł/szt. 16,00 szt. 1 340,40 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$ Lampa sufitowa 37,93 zł/szt. 4,00 szt. 151,72 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Meble
$ Komoda 91,96 zł/szt. 2,00 szt. 183,92 zł Znajdź
wykonawcę
$ Stolik nocny 34,48 zł/szt. 3,00 szt. 103,44 zł Znajdź
wykonawcę
$ Biurko 103,45 zł Znajdź
wykonawcę
$ Krzesło obrotowe do biurka 52,88 zł Znajdź
wykonawcę
$ Toaletka 344,85 zł Znajdź
wykonawcę
Szafy
$ Szafa wolnostojąca 287,38 zł/szt. 1,00 szt. 287,38 zł Znajdź
wykonawcę
$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 3 884,45 zł 3 884,45 zł Znajdź
wykonawcę
Łóżko
$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 349,80 zł/szt. 1,00 szt. 349,80 zł Znajdź
wykonawcę
$ Materac do łóżka podwójnego 320,65 zł/szt. 1,00 szt. 320,65 zł Znajdź
wykonawcę
$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 132,19 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Aranżacja wnętrza
$ Lustro pokojowe wiszące 104,60 zł/szt. 1,00 szt. 104,60 zł Znajdź
wykonawcę
$ Zegar wiszący 9,20 zł/szt. 2,00 szt. 18,40 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$ Okna PCV - białe 338,53 zł/m2 3,50 m2 1 184,86 zł
$ Robocizna - montaż okna 75,26 zł/m2 3,50 m2 263,40 zł
Drzwi
$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 295,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 295,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$ Grzejniki 227,60 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
$ Grzejniki 227,60 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 17 192,42 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 307,20 kg 485,38 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 24,00 m2 701,64 zł Polecane
Panele podłogowe
$$ Panele podłogowe 34,99 zł/m2 24,00 m2 839,76 zł Dodatkowe
informacje
$$ Podkład pod panele 8,12 zł/m2 24,00 m2 194,88 zł Dodatkowe
informacje
Listwy przypodłogowe do paneli 6,77 zł/mb 30,00 mb 203,10 zł Polecane
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - ułożenie paneli 26,31 zł/m2 24,00 m2 631,38 zł
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 1 190,00 kg 499,80 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 70,00 m2 2 780,38 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 15,67 l 72,38 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 17,98 zł/litr 15,67 l 281,69 zł Polecane
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 94,00 m2 1 435,95 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 101,41 zł/szt. 16,00 szt. 1 622,58 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 213,35 zł/szt. 4,00 szt. 853,40 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Meble
$$ Komoda 462,83 zł/szt. 2,00 szt. 925,66 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Stolik nocny 146,75 zł/szt. 3,00 szt. 440,25 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Biurko 564,42 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Krzesło obrotowe do biurka 259,64 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Toaletka 790,19 zł Znajdź
wykonawcę
Szafy
$$ Szafa wolnostojąca 767,62 zł/szt. 1,00 szt. 767,62 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 4 438,53 zł 4 438,53 zł Znajdź
wykonawcę
Łóżko
$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 803,20 zł/szt. 1,00 szt. 803,20 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Materac do łóżka podwójnego 773,23 zł/szt. 1,00 szt. 773,23 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 302,53 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Aranżacja wnętrza
$$ Lustro pokojowe wiszące 214,48 zł/szt. 1,00 szt. 214,48 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Zegar wiszący 50,80 zł/szt. 2,00 szt. 101,60 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$ Okna PCV - białe 387,11 zł/m2 3,50 m2 1 354,88 zł
$$ Robocizna - montaż okna 114,57 zł/m2 3,50 m2 401,00 zł
Drzwi
$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 510,24 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 510,24 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejniki 314,95 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
$$ Grzejniki 314,95 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 25 248,85 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 307,20 kg 485,38 zł Czytaj
więcej
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 24,00 m2 701,64 zł Polecane
Panele podłogowe
$$$ Panele podłogowe 94,08 zł/m2 24,00 m2 2 257,92 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Podkład pod panele 13,57 zł/m2 24,00 m2 325,68 zł Dodatkowe
informacje
Listwy przypodłogowe do paneli 6,77 zł/mb 30,00 mb 203,10 zł Polecane
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - ułożenie paneli 26,31 zł/m2 24,00 m2 631,38 zł
Listwa progowa 25,42 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 1 190,00 kg 499,80 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 62,51 zł/m2 70,00 m2 4 375,86 zł Dodatkowe
informacje
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 15,67 l 72,38 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 41,02 zł/litr 15,67 l 642,65 zł Polecane
$$$ Robocizna - malowanie 24,68 zł/m2 94,00 m2 2 319,61 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna (materiały + robocizna) 174,72 zł/szt. 16,00 szt. 2 795,56 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$$ Lampa sufitowa 603,46 zł/szt. 4,00 szt. 2 413,84 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Meble
$$$ Komoda 1 276,80 zł/szt. 2,00 szt. 2 553,60 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Stolik nocny 403,20 zł/szt. 3,00 szt. 1 209,60 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Biurko 1 881,60 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Krzesło obrotowe do biurka 1 747,20 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Toaletka 1 881,60 zł Znajdź
wykonawcę
Szafy
$$$ Szafa wolnostojąca 2 244,48 zł/szt. 1,00 szt. 2 244,48 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Szafa wnękowa 3-drzwiowa z montażem 5 516,23 zł 5 516,23 zł Znajdź
wykonawcę
Łóżko
$$$ Łóżko (rama+stelaż) podwójne 2 883,76 zł/szt. 1,00 szt. 2 883,76 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Materac do łóżka podwójnego 2 355,49 zł/szt. 1,00 szt. 2 355,49 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Łóżeczko dla dziecka (z materacem) 978,43 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Aranżacja wnętrza
$$$ Lustro pokojowe wiszące 725,76 zł/szt. 1,00 szt. 725,76 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Zegar wiszący 376,32 zł/szt. 2,00 szt. 752,64 zł Dodatkowe
informacje
Okno
$$$ Okna PCV - białe 553,23 zł/m2 3,50 m2 1 936,31 zł
$$$ Robocizna - montaż okna 218,60 zł/m2 3,50 m2 765,08 zł
Drzwi
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 440,77 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą 1 440,77 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż drzwi 259,74 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$$ Grzejniki 893,76 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
$$$ Grzejniki 893,76 zł
Robocizna - montaż grzejnika 144,30 zł
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 50 684,55 zł

Remont mieszkania kończymy kosztorysem przedpokoju

Przedpokój zostawiliśmy na koniec, gdyż koszt jego remontu nie powinien być zbyt wysoki. Tradycyjnie położymy w nim nowe tynki (450 zł za 12 m2 ścian) i wyrównamy posadzki (dodatkowe 200 zł za 4 m2). Wymienimy też instalacje elektryczne (400 zł za 4 punkty) i zamontujemy nową lampę (270 zł z montażem). Na podłodze położymy nowe płytki (niecałe 600 zł), a ściany pomalujemy w żywych kolorach (200 zł wraz z wynagrodzeniem firmy remontowej).

Największym wydatkiem w przedpokoju będzie montaż średniej wielkości szafy wnękowej, w której zmieścimy wszystkie nasze płaszcze i kurtki. Za dwudrzwiową szafę wnękową wykonaną na wymiar i zamontowaną przez profesjonalne firmy remontowe zapłacimy blisko 3000 zł.

W sumie remont przedpokoju wraz z montażem średniej szafy wnękowej wyniósł ok. 5300 zł.

Kosztorys wykończenia przedpokoju

Modyfikuj
 • Mój kosztorys5 296 zł
 • Niska cena4 044 zł
 • Średnia cena5 246 zł
 • Wysoka cena7 642 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 51,20 kg 80,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 4,00 m2 116,94 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 47,41 zł/m2 4,00 m2 189,64 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga 51,00 zł/kg 1,40 kg 71,40 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek - podłoga 1,35 zł/kg 20,00 kg 27,00 zł Dowiedz się
więcej
Preparat gruntujący na podłogę 7,23 zł/kg 0,33 kg 2,41 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 76,38 zł/m2 4,00 m2 305,52 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 204,00 kg 85,68 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 12,00 m2 476,64 zł Polecane
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 2,00 l 9,24 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 1,50 zł/litr 1,00 l 17,98 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 12,00 m2 183,31 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 101,41 zł/punkt 4,00 ptk. 405,65 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 213,35 zł/szt. 1,00 szt. 213,35 zł Polecane
Robocizna - montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 1,00 szt. 61,10 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Szafy
$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 2 975,50 2 975,50 zł Znajdź
wykonawcę
Meble
$$ Wieszak na ubrania ścienny 73,38 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
SUMA: 5 295,63 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 51,20 kg 80,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 4,00 m2 116,94 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 20,69 zł/m2 4,00 m2 82,76 zł Dodatkowe
informacje
$ Fuga 12,40 zł/kg 1,40 kg 17,36 zł Dodatkowe
informacje
$ Klej do płytek - podłoga 0,73 zł/kg 20,00 kg 14,60 zł Dowiedz się
więcej
Preparat gruntujący na podłogę 7,23 zł/kg 0,33 kg 2,41 zł Znajdź
wykonawcę
$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 55,05 zł/m2 4,00 m2 220,19 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 204,00 kg 85,68 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - tynkowanie ścian 31,45 zł/m2 12,00 m2 377,44 zł Polecane
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 2,00 l 9,24 zł Dodatkowe
informacje
$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 8,40 zł/litr 1,00 l 8,40 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - malowanie 9,43 zł/m2 12,00 m2 113,17 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Instalacja elektryczna
$ Instalacja elektryczna 83,78 zł/punkt 4,00 ptk. 335,10 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$ Lampa sufitowa 37,93 zł/szt. 1,00 szt. 37,93 zł Polecane
Robocizna - montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 1,00 szt. 61,10 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Szafy
$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 2 473,80 2 473,80 zł Znajdź
wykonawcę
Meble
$ Wieszak na ubrania ścienny 7,47 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
SUMA: 4 044,49 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 51,20 kg 80,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 4,00 m2 116,94 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 47,41 zł/m2 4,00 m2 189,64 zł Dodatkowe
informacje
$$ Fuga 15,27 zł/kg 1,40 kg 21,38 zł Dodatkowe
informacje
$$ Klej do płytek - podłoga 1,35 zł/kg 20,00 kg 27,00 zł Dowiedz się
więcej
Preparat gruntujący na podłogę 7,23 zł/kg 0,33 kg 2,41 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 76,38 zł/m2 4,00 m2 305,52 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 204,00 kg 85,68 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - tynkowanie ścian 39,72 zł/m2 12,00 m2 476,64 zł Polecane
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 2,00 l 9,24 zł Dodatkowe
informacje
$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 17,98 zł/litr 1,00 l 17,98 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 15,28 zł/m2 12,00 m2 183,31 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Instalacja elektryczna
$$ Instalacja elektryczna 101,41 zł/punkt 4,00 ptk. 405,65 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$ Lampa sufitowa 213,35 zł/szt. 1,00 szt. 213,35 zł Polecane
Robocizna - montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 1,00 szt. 61,10 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Szafy
$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 2 975,50 2 975,50 zł Znajdź
wykonawcę
Meble
$$ Wieszak na ubrania ścienny 73,38 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
SUMA: 5 245,61 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Wylewka posadzki
Zaprawa wyrównująca 1,58 zł/kg 51,20 kg 80,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - wykonanie wylewki posadzki 29,24 zł/m2 4,00 m2 116,94 zł Dodatkowe
informacje
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 114,24 zł/m2 4,00 m2 456,96 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga 51,00 zł/kg 1,40 kg 71,40 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Klej do płytek - podłoga 2,95 zł/kg 20,00 kg 59,00 zł Dowiedz się
więcej
Preparat gruntujący na podłogę 7,23 zł/kg 0,33 kg 2,41 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 131,61 zł/m2 4,00 m2 526,44 zł Dowiedz się
więcej
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Tynkowanie i gładź
Zaprawa tynkarska 0,42 zł/kg 204,00 kg 85,68 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - tynkowanie ścian 62,51 zł/m2 12,00 m2 750,15 zł Polecane
Malowanie
Farba biała gruntująca 4,62 zł/litr 2,00 l 9,24 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Farba ścienna powierzchniowa kolor 41,02 zł/litr 1,00 l 41,02 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - malowanie 24,68 zł/m2 12,00 m2 296,12 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Instalacja elektryczna
$$$ Instalacja elektryczna 174,72 zł/punkt 4,00 ptk. 698,89 zł Dodatkowe
informacje
Oświetlenie
$$$ Lampa sufitowa 603,46 zł/szt. 1,00 szt. 603,46 zł Polecane
Robocizna - montaż oświetlenia 61,10 zł/szt. 1,00 szt. 61,10 zł Dodatkowe
informacje
Inne
Łączny koszt: Elektryka
Meble i wyposażenie Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Szafy
$$$ Szafa wnękowa 2-drzwiowa z montażem 3 613,37 3 613,37 zł Znajdź
wykonawcę
Meble
$$$ Wieszak na ubrania ścienny 169,34 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Meble i wyposażenie
SUMA: 7 642,41 zł

Ile kosztuje remont mieszkania? Podsumowujemy koszty

Czas na podsumowanie łącznych kosztów remontu. Odpowiedź na pytanie „Ile kosztuje remont mieszkania?” w naszym wypadku brzmi – blisko 135 000 zł. Warto jednak pamiętać, że podczas wymieniliśmy między innymi wszystkie instalacje, położyliśmy nowe tynki, posadzki, a podczas pozostałych prac remontowych też specjalnie nie oszczędzaliśmy. Korzystaliśmy z produktów ze średniej i wyższej półki cenowej, a firmy remontowe zrealizowały dla nas wszystkie prace. Zakupiliśmy również bardzo drogie elementy wyposażenia (między innymi na same meble kuchenne wraz ze stołem wydaliśmy grubo ponad 18000 zł, zakupiliśmy skórzany zestaw wypoczynkowy i wysokiej jakości zestaw mebli do salonu.

Oczywiście podobny remont mieszkania można wykonać w dużo niższej cenie. Wybierając tańsze produkty  i wykonując samodzielnie dużą część prac moglibyśmy zbić koszt remontu mieszkania w analogicznym zakresie nawet do 30-50 tysięcy złotych.  Dlatego też zamiast kierować się artykułami w internecie najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie kompletnego kosztorysu na Kalkulatorach Budowlanych. Po wykonaniu kosztorysu nie zapomnijcie wypełnić formularz – dzięki temu pomożemy Wam znaleźć idealną firmę remontowo-budowlaną.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny