Rasy królików miniaturowych. Angora, baranek, a może lew? Którego króliczka kupić?

Cena królika miniaturki będzie uzależniona od wybranej rasy. W hodowlach znajdziemy wiele wyjątkowych zwierzaków, które posiadają różne wymiary, określoną przez wzorzec długość futra, a często także bardzo ciekawe umaszczenie. Wybór rasy będzie podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami. W hodowlach znajdziemy takie rasy jak:

  • Królik angora miniaturka – to wyjątkowo uroczo wyglądająca rasa o długim, bardzo delikatnym i gładkim futerku. Królik angora może występować w wielu odmianach kolorystycznych, a jego waga to na ogół około 1,5 kilograma. Nasz mały, biały czy czarny karzełek angora zasługuje na uwagę ze względu na swój bardzo łagodny temperament. Angora słynie z szybkiego przywiązania do człowieka i spokojnego usposobienia.
  • Lew miniaturka – czyli kolejny karzełek o wadze 1,2 do 1,5 kg. Lew miniaturka posiada charakterystyczną grzywę, przyrównywaną do lwiej (stąd właśnie wzięła się nazwa lew miniaturka). Ten efektownie wyglądający towarzysz może posiadać różnorodne ubarwienie, niewielkie uszy oraz typowy pędzelek na końcu ogona. Lew miniaturka nie jest tak popularny jak królik angora, jednak znajdziemy go w wielu hodowlach.
  • Królik karzełek Teddy – to przedstawiciel bardzo małej rasy, osiągającej w wieku dorosłym od 0,8 do 1,6 kg. Karzełek Teddy wygląda jak pluszowa zabawka, a puszysta, gęsta sierść okazuje się łatwa w pielęgnacji. Niektóre karzełki mogą posiadać niebieskie oczy, jednak nie jest to wymagane dla rasy. Królik karzełek Teddy zawsze posiada dość łagodne usposobienie.
  • Królik baranek miniaturka – to kolejna popularna rasa o dość charakterystycznych, długich uszach. Rasa słynie także z przyjacielskiego usposobienia i dużej energii. Baranek miniaturka posiada bardzo przyjazny wygląd i wiele opcji umaszczenia. W hodowlach znajdziemy różne odmiany baranków, różniących się od siebie specyfiką budowy sierści. Dobrym przykładem jest tutaj baranek rex, którego często spotykamy w hodowlach.
  • Króliczek mini rex – to wyjątkowo elegancka rasa królika o bardzo gładkiej sierści. Króliczek mini rex osiąga rozmiar 1,2 do 2 kg i rozpoznamy go po dużych, mocno sterczących uszach. Co ciekawe, króliczki mini rex występują w wielu kolorach (biały, czarny, szary, niebieski). Jest to zwierzak o łagodnym charakterze i dużej odwadze. Dużym atutem króliczków mini rex okazuje się łatwość do oswojenia.
  • Króliczek holenderski – należy do rasy dwubarwnej. Na pyszczku królików holenderskich występuje biały trójkąt, z kolei tył ciała powinien być czarny lub szary. Wymagane jest tu umaszczenie jednolite. Co ciekawe, na tylnych łapach holendrów mogą znajdować się białe skarpetki. Nie jest to typowa miniaturka, bowiem dorosłe osobniki mogą ważyć ponad 2 kg. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cenami zwierząt.

Od czego zależy cena królika miniaturki?

Nasz biały, czarny, szary czy niebieski mini towarzysz może pochodzić ze sklepu zoologicznego lub z hodowli. Na ogół króliczki ze sklepu zoologicznego kosztują nieco mniej. Profesjonalna hodowla może sprzedawać miniaturki po nieco wyższych stawkach, jednak w zamian zyskujemy gwarancję rasowości pupila. Hodowla domowych królików miniaturek będzie też w stanie określić płeć oraz dokładny wiek zwierzaków. Nasz króliczek baranek, lew lub karzełek powinny być przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem i w pełni zadbane.

Króliczki z renomowanych, domowych hodowli na ogół kosztują najwięcej, jednak jest to opłacalny wydatek. Cena królika miniaturki z pewnością będzie uzależniona od wybranej rasy, a także ubarwienia futerka. Dla przykładu, wyjątkowo ubarwiony baranek, lew czy biały królik angora mogą być droższe w porównaniu do standardowej ceny za króliczki o bardziej typowym wybarwieniu sierści.

Królik miniaturka stojący na trawie, a także informacje, ile kosztuje królik miniaturka, ceny
Cena królika miniaturki, a także ile kosztuje królik miniaturka różnych gatunków z hodowli

Rekomendowane karmy dla Twojego psa - sprawdź promocje!

Warto także zauważyć, że sama cena królika miniaturki to dopiero początek wydatków. Nasz domowy pupil wymaga jeszcze odpowiedniej wielkości klatki, odpowiedniej ściółki oraz dobrej jakości wyposażenia (w tym poidełka i paśnika). Ceny akcesoriów dla królików (szczególnie klatek) niejednokrotnie przekraczają ceny za zwierzątko. Duże, profesjonalne klatki dla takich królików jak angora, baranek, karzełek Teddy czy lew miniaturka potrafią przekraczać kwotę kilkuset złotych.

Cena królika miniaturki – ile kosztują króliczki. Ceny 2022

Chcąc kupić króliczka miniaturkę, warto porównać ceny za konkretne rasy zwierzaków. Na ogół króliczki najbardziej popularnych ras nie kosztują zbyt dużo. Dobrym przykładem będzie mini angora. Średnia cena szarych, białych czy niebieskich zwierzaków waha się tu w kwocie 100 – 300 zł.

Lew miniaturka może okazać się nieco tańszy w zakupie. Nasz biały towarzysz w hodowlach kosztuje około 80 – 150 zł. Króliczki od osób prywatnych na ogół kosztują około 50 – 80 zł. Karzełek baranek kosztuje podobnie, co króliczki angora. Zwierzaka o czarnym, szarym czy niebieskim futerku można kupić za około 100 – 350 zł. Tyle samo kosztują karzełki mini rex.

Nieco mniej popularny królik holenderski może być trudniejszy do nabycia. Mniejsza liczba miejsc hodowlanych wpłynęła na nieco wyższe ceny zakupu. Króliczka holenderskiego kupimy za około 150 – 350 zł. Stawka w niektórych hodowlach może okazać się delikatnie wyższa.

Cena królika miniaturki. Ile kosztuje szary, biały lub czarny pupil? Aktualizacja 30-07-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Mini króliczek angora

100,00 zł

300,00 zł

Królik lew miniaturka

50,00 zł

150,00 zł

Karzełek mini rex, karzełek Teddy

100,00 zł

350,00 zł

Króliczek holenderski

150,00 zł

350,00 zł

Zaprezentowane powyżej ceny stanowią wartości poglądowe. Króliczka miniaturkę można kupić taniej od osób prywatnych, z kolei cena osobników z renomowanych hodowli może okazać się odpowiednio wyższa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny