Materiały potrzebne na wykończenie mieszkania

Chcąc wykończyć mieszkanie na poziomie, trzeba będzie zainwestować przede wszystkim w wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Nie są się ukryć, że ich ceny obecnie poszybowały mocno w górę. Okazuje się, również, że w zależności od konkretnego pomieszczenia, niezbędne będą inne produkty. W łazience i kuchni najczęściej decydujemy się na płytki, które wymagają fugowania, zaś w salonie i innych pomieszczeniach, chętnie kładziemy panele. Dobrej jakości materiały podłogowe są obecnie wydatkiem nawet 35-40 złotych za metr kwadratowy. Do tego oczywiście trzeba również doliczyć koszty różnego rodzaju listew ozdobno-wykończeniowych. Nie można zapomnieć również o tym, że w zakresie wykończenia mieszkania trzeba będzie zainwestować w armaturę łazienkową, meble oraz inne dodatki dekoracyjne. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że koszt wykończenia mieszkania na poziomie w 2022 roku, w zakresie zakupu samych materiałów i elementów wykończenia, będzie oscylował w okolicy 15 000 złotych, a nawet i więcej.

Koszt usług fachowców od wykończenia mieszkania

Sam zakup materiałów nie jest jedynym wydatkiem, który trzeba będzie ponieść w zakresie wykończenia mieszkania na poziomie w 2022 roku. Wszystkie elementy tak zwanej "wykończeniówki" muszą być wykonane solidnie i perfekcyjnie. Wobec tego, niezbędne jest uwzględnienie w kosztorysie również usług fachowców. W zależności od miejscowości, można spodziewać się różnorodnych cenników. Niemniej jednak w 2022 roku zwykle liczą oni sobie 68-78 złotych za metr kwadratowy lub nawet 100-120 złotych za godzinę swojej pracy.

Dodatkowe środki na wykończenie mieszkania

Rok 2022 z pewnością nie rozpieszcza wszystkich tych, którzy zdecydowali się na wykończenie mieszkania. Ceny materiałów i usług specjalistów znacząco wzrosły, a to może oznaczać, że inwestycja przekroczy nasze możliwości finansowe. Okazuje się jednak, że pożyczka na raty od Saverium (https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-online-na-raty-pozyczki-chwilowki-na-raty/) może być świetnym wsparciem i rozwiązaniem w tej sytuacji. Można zgłosić się po nią do instytucji pozabankowej. Wówczas zagwarantujemy sobie najprawdziwsze minimum formalności, a także szybkość w zakresie rozpatrywania naszego wniosku. Pożyczka na raty ma ogromną zaletę, gdyż o jej przyznanie możemy ubiegać się całkowicie za pośrednictwem Internetu. Co więcej, środki na konto zwykle przyznawane są w błyskawicznym tempie. Dzięki temu wykończenie mieszkania na poziomie nie będzie musiało znacznie przeciągać się w czasie, a my będziemy mogli się znacznie szybciej do niego wprowadzić.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe środku na wykończenie mieszkania, odwiedź Saverium.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej