Impregnaty do granitu - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady użytkowe

Impregnat do granitu - po co stosować ten środek do konserwacji kamienia?

Jeśli w naszym domu znajduje się kamień naturalny w postaci blatów kuchennych lub jakichkolwiek innych elementów, powinniśmy wiedzieć, na czym polega konserwacja marmuru, granitu lub też impregnowanie piaskowca, który charakteryzuje się zupełnie innymi właściwościami.

Otóż impregnatu do kamienia naturalnego stworzone są po to, aby przedłużyły one żywotność kamieni, a dodatkowo także mogą odnowić jego kolor. Najważniejsze jest jednak to, że odpowiednio dobrany impregnat do granitu, jest w stanie ochronić go przeciw plamom, a także przed wodą, glonami i różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Pamiętajmy jednak o tym, że środek do konserwacji kamienia naturalnego powinien być dobrany odpowiednio do stopnia nasiąkliwości kamienia. Impregnat do granitu będzie miał zupełnie inne właściwości niż ten, przeznaczony do impregnacji piaskowca. Jednak impregnat do granitu polerowanego może być bardzo podobny do tego, który jest przeznaczony do konserwacji marmuru.

Warto również wiedzieć o tym, że najbardziej narażone na zabrudzenia są nasze blaty kuchenne, a wtedy pamiętajmy, aby używać impregnat do kamienia naturalnego, który może mieć kontakt z żywnością. Dlatego w przypadku blatów kuchennych musimy być bardzo ostrożni i warto użyć np. Akemi Anti Fleck Nano. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o impregnatach.

Impregnat do kamienia naturalnego - jakie są jego ceny

Wybierając impregnat do granitu polerowanego lub też do granitu płomieniowego, musimy mieć na uwadze to, gdzie zastosowany ma być impregnat do granitu i jakie ma mieć właściwości, między innymi czy ma chronić przed wodą lub ma być tylko przeciw plamom. Dodatkowo powinniśmy również pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na producenta, a także i cenę.

Otóż do najbardziej popularnych producentów, jeśli chodzi o impregnaty do granitu polerowanego i nie tylko, należą Akemi, Dynasil oraz Sopro, Ultrament, czy Hydromax. Jeśli chodzi o produkty Hydromax, bardzo dobre opinie ma Hydromax o przedłużonym działaniu przeciwko wnikaniu wody, którego cena to 115 zł.

Impregnaty do granitu - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady użytkowe

Poza tym bardzo dobrze sprzedają się Dynasil Floor w cenie około 58 zł, Dynasil Fix, działający przeciwko plamom, którego koszt to około 49 zł, Dynasil Smart Protect, niezmieniający barwy i hydrofobowy, dostępny za 140 zł. Dodatkowo możemy zakupić Akemi Farbtonvertiefer, który jest pogłębiaczem koloru i dodaje nam efekt mokrego kamienia. Doskonale nadaje się on do ogrodu, ponieważ chroni przed promieniowaniem UV i czynnikami atmosferycznymi. Jego koszt to około 105 zł za 1 l. Akemi Anti Fleck Nano dostępny jest w cenie 65 zł za 250 ml, lecz nie użyjemy go do ogrodów, ponieważ przeznaczony jest do wnętrz. Idealnie radzi on sobie z tym, by przeciwdziałać plamom. Sprawdź także ten artykuł o impregnatach do kamienia naturalnego.

Impregnat do granitu - co jeszcze warto kupić

Na rynku dostępnych jest wiele środków do konserwacji kamienia naturalnego. Można je zakupić np. w firmach i sklepach kamieniarskich, ale także i przez internet. Poza tym, że decydujemy się na zakup impregnatów do kamieni naturalnych, powinniśmy pamiętać też o środkach do czyszczenia.

Jedną z wielu firm oferujących takie środki jest ciesząca się dobrą opinią i ceną adekwatną do jakości firma Akemi. Akemi oferuje nam środek do codziennego czyszczenia granitu, dostępny w kwocie około 75 zł za 0,5 l, który nazywa się Akemi Triple - Efect. Nie możemy zapomnieć również o paście do usuwania tłustych plam, której cena to 56 zł za 0,25 l. A może zainteresuje cię także ten artykuł o impregnacie do drewna?Akemi pozwala nam również na wygodę podczas użytkowania, dlatego w swojej ofercie posiada także środek w sprayu, który służy do czyszczenia. Jego nazwa to Akemi Crystal Clean, a cena za 500 ml pojemnik to około 56 zł, co nie jest dużym kosztem za dobrej jakości środek do czyszczenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny