Podkład podłogowy – najważniejszy element każdej budowy

Dlaczego warto zadbać o dobrą posadzkę w domu?

Podkład podłogowy powinien zostać prawidłowo i starannie wykonany. Od jego wytrzymałości zależeć będzie trwałość okładziny wierzchniej oraz komfort użytkowania. Niezależnie od produktu, na który się decydujemy oraz sposobu wykonania podkładu podłogowego, przed pracą należy dowiedzieć się jak najwięcej o jego aplikacji. Sprawdzony produkt i jego prawidłowa aplikacja to gwarancja na trwały, odporny na obciążenia i równy podkład. Należy pamiętać, że podkład podłogowy pełni  jedną z najbardziej istotnych funkcji techniczno-użytkowych w mieszkaniu. Jeżeli zostanie wykonany przy użyciu dobrej jakości produktów, takich jak produkt iX CPP20, ochroni wówczas wnętrze domu przed utratą ciepła oraz  zagwarantuje mocną, wytrzymała i estetyczną posadzkę.

Nie można zapominać jednak o tym, że nawet najmniejszy błąd popełniony podczas układania podkładu podłogowego może nieść za sobą negatywne następstwa. Niedbale bądź nieprawidłowo wykonany podkład podłogowy będzie nietrwały. Trudno będzie na nim prawidłowo ułożyć  dekoracyjne panele, parkiet, okładzinę i płytki ceramiczne lub gresowe. Aby uniknąć błędów należy zadbać o prawidłowe warunki na budowie oraz korzystać z wykwalifikować  fachowców.

Jak prawidłowo wykonać cementowy podkład podłogowy? Rodzaje podkładów podłogowych

W zależności od przeznaczenia, rodzaju podłoża oraz układu i rodzaju warstw poziomych wyróżnia się podkłady:

  • zespolone z podłożem – wykonywanie bezpośrednio na płycie nośnej lub stropie. Przed pracami należy oczyścić podłoże z osłabiających przyczepność warstw (tłuszcze, luźne elementy, farby) oraz wykonać odpowiednią warstwę czepną poprzez odpowiednie gruntowanie;
  • na warstwie oddzielającej – podkład oddzielony jest od podłoża warstwą ślizgową, najczęściej folią PE , która umożliwia przemieszczanie się podkładu po niej. Dzięki temu każda z warstw pracuje niezależnie od siebie;
  • podkłady pływające – układane na warstwie izolacji akustycznej i/lub termicznej. W przypadku tego rozwiązania należy szczególnie zadbać o staranne wykonanie izolacji na całej powierzchni;
  • z instalacją ogrzewania podłogowego – podkład wykonany na warstwie izolacji termicznej i z ułożoną w podkładzie instalacją ogrzewania podłogowego.

Warto dodać, że wybór najwyższej klasy produktów podłogowych daje gwarancję sprawnie i efektywnie działającego ogrzewania. Produkt iX CPP20 marki Lafarge charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przewodności cieplnej i dokładnie otula przewody grzewcze. Posadzka może się dzięki temu szybciej oraz bardziej równomiernie nagrzać, oddając ciepło do pomieszczenia. Wpływa to na większy komfort użytkowania, a także zmniejszenie zużycia energii cieplnej– co automatycznie przekłada się na niższe rachunki. iX CPP20 charakteryzuje się 40% wyższą przewodnością cieplna w stosunku do zwykłych jastrychów.

Ogrzewanie podłogowe zwiększa swobodę aranżacji pomieszczenia, ponieważ brak kaloryferów pozwala zaoszczędzić przestrzeń w mieszkaniu, a także na zamontowanie dużych okien. Dlatego świetnie sprawdzi we wnętrzach urządzonych w sposób nowoczesny, loftowy czy w stylu skandynawskim.

Innowacyjny produkt iX CPP20 do posadzek. Sprawdź, jak prawidłowo wybrać i wykonać posadzkę w domu
Innowacyjny produkt iX CPP20 do posadzek. Sprawdź, jak prawidłowo wybrać i wykonać posadzkę w domu

Podkład podłogowy – zalety podkładu iX CPP20

Dlaczego warto wykonać posadzkę podkładem iX CPP20?

Podkład iX CPP20 to specjalistyczny produkt do posadzek – technologicznie zmodyfikowany cement portlandzki wieloskładnikowy. Jego parametry techniczne sprawiają, że doskonale nadaje się do stosowania, jako podkład na instalacje ogrzewania podłogowego.

iX CPP20 gwarantuje:

  • wysoką przewodność cieplną (ciepły i komfortowy dom oraz niższe rachunki),
  • wysoką odporność na ścieranie,
  • możliwość zastosowania dowolnej okładziny wierzchniej (płytki ceramiczne i gresowe, panele, okładziny drewniane (nawet drzewo egzotyczne), deski o długi deski lub żywice,
  • gwarancja solidnej i trwałej posadzki,
  • brak spękań i odspajania się płytek,
  • realizację budowy w terminie.

iX CPP20 można aplikować bez dodawania domieszki chemicznej, to produkt kompletny. Przy jego użyciu będzie można również wykonać podkład podłogowy z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym, zachowując najwyższe parametry jego przewodności cieplnej. Właściwości technologiczne i robocze iX CPP20 zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować najwyższe parametry wytrzymałościowe.

Zadbaj o posadzkę razem z podkładem iX CPP20!

Innowacyjny podkład iX CPP20 stosować można pod dowolną okładzinę wierzchnią. Można również pozostawić produkt bez okładziny i użytkować posadzkę na surowo. iX CPP20 jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, więc w stanie surowym świetnie sprawdzi się przy wspomnianych już loftowych i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki swojej dużej wytrzymałości można zastosować produkt również w piwnicy, garażu i na tarasie. Produkt iX CPP20 gwarantuje niski skurcz, więc nie będzie pękać i zabezpieczy wyłożoną na niej warstwę płytek czy innej okładziny wierzchniej. Zaledwie po tygodniu podkład zyska 40 % wytrzymałości, zatem już wtedy będzie można po nim chodzić, co pozytywnie wpływa na czas realizacji inwestycji.

Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany podkład podłogowy zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i zminimalizowanie ryzyka dodatkowych kosztów – takie często pojawiają się w przypadku wadliwego podkładu, wykonanego z miernej jakości produktów. iX CPP20 to sprawdzony i solidny materiał. Z całą pewnością zapewni stabilność, ciepło i najwyższy komfort użytkowania posadzki przez długie lata.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny