Coraz mocniejsze kolory

Mimo że cały czas w modzie pozostaje naturalna kolorystyka i barwy ziemi, wraz z 2018 rokiem do wystroju wnętrz wkraczają także mocniejsze, bardziej egzotyczne kolory. Co prawda, wielbiciele pasteli mogą do swoich aranżacji wprowadzać na przykład pudrowy róż, a fani stonowanych wnętrz mają do dyspozycji wszystkie odmiany - stale modnej - szarości, ale najbardziej w trendzie będą: głęboki granat, soczysty oranż, intensywne żółcienie, ciemne błękity, zieleń w różnych odcieniach (szałwiowa, khaki, szmaragdowa, butelkowa leśna)…

inspiracje

Fot. Raw Decor. Naturalne barwy ziemi ciągle modne w aranżacjach wnętrz.

inspiracja-rawdecor

Fot. Raw Decor. Zieleń i turkus – gorący, wnętrzarski trend sezonu.

Inspiracje błękit i granat

Fot. Raw Decor. Błękit i granat - inspiracja wystroju wnętrz 2017 / 2018.

inspiracje-biel-rawdecor

Fot. Raw Decor. Ponadczasowe złamana biel i odcienie szarości w modnych aranżacjach.

Modne zestawienia barw w aranżacjach wnętrz

Oto kilka godnych uwagi inspiracji na ten sezon…

  • Zieleń łączona z mocnym niebieskim i to przełamywane paletą brązów.
  • Soczysty oranż, ciemny błękit, nasycone żółcienie, intensywna zieleń… podkreślane subtelną szarością lub écru.
  • Współgrające ze sobą stonowana szarość, przygaszona zieleń i piaskowy brąz lub inne harmonijne połączenia przełamywane odcieniem petrol blue.
  • Połączenie koloru pomarańczowego z nasyconym niebieskim.
  • Ciemna, głęboka zieleń zestawiona z jasnym niebieskim plus złote akcenty.

Nowością w tym sezonie jest tendencja do zestawiania ze sobą w jednej aranżacji dwóch lub nawet kilku bardzo intensywnych kolorów. W trendzie pozostaje też łączenie barw o chłodnej i ciepłej temperaturze, które cały czas przewija się w tym roku w wystrojach wnętrz, najczęściej pod postacią białych i błyszczących powierzchni zestawianych z jasnym, naturalnym drewnem.

biala-kuchnia.jpg

Fot. Raw Decor. Aranżacja kuchenna - nowoczesne białe wnętrze i gustowny, drewniany detal.

Drewno oraz metaliczny połysk

Niezmiennie modne od kilku już sezonów drewno i inne naturalne materiały nie opuszczają wnętrz, które są trendy. Drewno pojawia się na podłodze, w meblach, na ścianach, a także w oknach! Hitem są od pewnego czasu na przykład drewniane żaluzje. Oprócz drewna, prosto z ogrodu „na salony” wkraczają także wiklina i rattan. Z drugiej strony, projektanci coraz chętniej wykorzystują w swoich aranżacjach wizualne walory metalu, który widoczny jest w tym roku nie tylko pod postacią błyszczących (głównie złotych dodatków), ale na przykład również na powierzchniach pomalowanych farbami o metalicznym połysku.

biala-lazienka-inspiracja

Fot. Raw Decor. Aranżacja łazienki z wykorzystanie drewna i płytek ceramicznych Diamond z kolekcji Modern.

Złote lub mosiężne dodatki

Dodatki i dekoracje (ale wyłącznie) w kolorze złota lub mosiądzu poleca się w tym roku do każdego wnętrza. Sprawdzają się zarówno w sypialni, salonie, jak i łazience czy kuchni. Świetnie współgrają ze stonowanymi białymi i szarymi aranżacjami. W tym sezonie można je stosować niemalże w każdym stylu – nawet w pomieszczeniach urządzanych na bazie stylistyki skandynawskiej, ekologicznej czy loftowej. Ciepłe metale idealnie komponują się także z tak modną obecnie zielenią, która przepięknie prezentuje się w sąsiedztwie złota czy mosiądzu właśnie.

inspiracje-rawdecor

Fot. Raw Decor. Złoty stołek / stolik ceramiczny jako modny dodatek w aranżacji wnętrza.

Geometria i kwiaty w rozmiarze XL

Jeśli chodzi o desenie, do łask zdecydowanie wracają wzory kwiatowe – im większe, tym lepiej. Kwiaty goszczą w tym sezonie we wnętrzach także w postaci doniczkowej (monstera czy draceny to już niemalże standard). Projektanci niezmiennie stawiają też na geometrię, której urok wykorzystuje się przede wszystkim na podłogach i ścianach. Tu królują nie tylko wzorzyste kafle z nadrukiem, ale także płytki ceramiczne o „mocnych” kształtach: romby, sześciokąty… oraz charakterystyczne układy tych płytek, tworzące mozaiki, patchworki, optyczne efekty 3D etc.

Płytki ceramiczne – najciekawsze propozycje

Aranżacje podłóg i ścian przestają być „oczywiste”. W propozycjach tego sezonu widać nie tylko funkcjonalność, ale także elegancję i kreatywność. Poza mozaikami heksagonalnymi, które już na dobre zagościły we wnętrzach, oko zachwyca także piękna arabeska, tzw. rybia łuska, jodełka, motyw gwiazdy, asymetria i efekt ombre…

kuchnia-w-heksagonach-mozaika

Fot. Raw Decor. Arannżacja kuchni z heksagonami w roli głównej.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny