Inteligentne domy

Wszystko o inteligentne domy - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat inteligentne domy. Nasze sprawdzone porady związane z inteligentne domy pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak zamaskować kable - poznaj świetne dodatki do domu?

Jak zamaskować kable - poznaj świetne dodatki do domu?

W dobie powszechnej cyfryzacji i przy szerokim dostępie do urządzeń elektrycznych różnego autoramentu, nasze mieszkania często przypominają stacje kosmiczne. Kable są wszędzie, począwszy od łazienki, przez sypialnie na kuchni kończąc. Stanowią nieestetyczny i często również niebezpieczny element pseudo-wnętrzarski, którego nie da się całkiem wyeliminować. Jednak zamiast pozbywać się z domu wszystkich urządzeń i sprzętu, co jest po prostu nie do wykonania, wystarczy umiejętnie schować czy ukryć kable tak aby nie rzucały się w oczy i nie stanowiły potencjalnego zagrożenia.
, 30 kwietnia 2016

Inteligentne domy - science fiction w naszym domu!

Inteligentne domy - science fiction w naszym domu!

Jeszcze niedawno było to możliwe tylko w filmach science-fiction, dziś każdy z nas może zamieszkać w inteligentnym domu. Inteligentnym, czyli jakim? Budynki też mogą być wysoko zaawansowane technicznie. Jakie zalety mają nowoczesne domy inteligentne?
, 25 kwietnia 2016

Domy z recyklingu – czy to przyszłość budownictwa jednorodzinnego?

Domy z recyklingu – czy to przyszłość budownictwa jednorodzinnego?

We współczesnym świecie wiele mówi się o ekologii i konieczności recyklingu odpadów wszelkiego rodzaju. Segregacja śmieci jest dziś już nie dobrym zwyczajem, ale wręcz obowiązkiem prawnym każdego obywatela. Czy jednak w budownictwie można korzystać z materiałów tego rodzaju? Czy to bezpieczne? Jakie materiały możemy wykorzystać w ten sposób? Przyjrzyjmy się bliżej możliwości budowie domu z odpadów.
, 25 kwietnia 2016

Domy samowystarczalne energetycznie – czy to możliwe?

Domy samowystarczalne energetycznie – czy to możliwe?

Rosnące ceny nośników energii oraz coraz większe poparcie dla postaw proekologicznych sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna się interesować domami, które funkcjonują bez dodatkowych źródeł energii. Czy jednak domy samowystarczalne energetycznie naprawdę mogą powstać? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie trzeba przede wszystkim poznać sposób, który pozwoli tradycyjne źródła energii, a więc gaz i prąd z elektrowni zastąpić źródłami alternatywnymi. Najlepsze w tym celu będzie wykorzystanie źródeł odnawialnych, takich jak fotowoltaika, pompa ciepła, rekuperacja, kolektory słoneczne czy przydomowe elektrownie wiatrowe.
, 24 kwietnia 2016

Monitoring domu przez internet

Monitoring domu przez internet

Z upływem czasu można zaobserwować stały wzrost przestępczości. Coraz więcej właścicieli nieruchomości mieszkalnych obawia się pozostawiać swój dom bez żadnego nadzoru. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie nowych technologii informatycznych. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań coraz większą popularnością i zaufaniem wśród klientów cieszy się monitoring domu przez internet. Zestawy wykorzystywane do monitoringu mogą obejmować dowolną część domu jednorodzinnego lub mieszkania. Monitoring może być wykorzystywany do obserwacji domu, ale także może służyć jako obserwacja dziecka. Korzystny zwłaszcza w przypadku zwierząt z lękami separacyjnymi może okazać się też monitoring zwierząt.
, 20 kwietnia 2016

Centralne odkurzanie - jak to działa?

Centralne odkurzanie - jak to działa?

Centralne odkurzacze są nowością, skierowaną dla najbardziej wymagających użytkowników i jednocześnie jednym z ciekawszych rozwiązań inteligentnych domów. Jego działanie polega na wyprowadzeniu elementów ssących na zewnątrz mieszkania i odprowadzeniu nieczystości bezpośrednio przez specjalne wywietrzniki. Rozwiązanie to odznacza się wieloma zaletami oraz wysokim komfortem użytkowym, jednak jest też obarczone uciążliwymi wadami i z całą pewnością nie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach.
, 25 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij