Czym jest inteligentny dom?

Urządzając dom lub mieszkanie, warto pomyśleć o stworzeniu systemu Smart Home. Jest to kompleksowe połączenie instalacji oświetleniowej, elektrycznej, grzewczej oraz wielu urządzeń. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie każdym z systemów i sprzętów z poziomu smartfona. Inteligentnym domem zarządza się, nawet gdy jest się w pracy lub w podróży - zdalna obsługa umożliwia włączanie różnych instalacji i urządzeń AGD o dowolnej porze. Dodatkowo system zwiększa bezpieczeństwo domowników, kontrolując działanie monitoringu, czujników czadu i dymu oraz bram garażowych lub wjazdowych. Jeżeli dojdzie do wykrycia dymu lub zmiany położenia bramy garażowej (np. podczas włamania), Smart Home wyśle do użytkownika powiadomienie. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja na pojawiające się zagrożenie.

Montując system inteligentnego domu, zyskuje się możliwość kontrolowania wszystkiego, co dzieje się w budynku. Obsługa systemu jest intuicyjna, więc każdy użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem podłączonymi urządzeniami, ogrzewaniem czy oświetleniem. Atutem Smart Home są nieograniczone możliwości rozbudowy systemu, co pozwala w pełni dostosować go do potrzeb konkretnego użytkownika. Inteligentny dom zapewnia bezpieczeństwo i komfort wszystkim członkom rodziny, ułatwiając realizowanie ich potrzeb oraz wykonywanie obowiązków domowych.

Urządzenia przystosowane do zintegrowania z systemem inteligentnego domu są dostępne w przystępnych cenach. Wybór pomiędzy zwykłymi sprzętami a modelami smart jest zatem prostszy, gdyż nie wymaga posiadania znacznie większej kwoty na zakup urządzeń z funkcją sterowania smartfonem. Dodatkowo niewielkie czujniki do budowy systemu inteligentnego domu są wykonane w sposób estetyczny, niezakłócający harmonii wnętrza. Elementy do budowy instalacji Smart Home są dostępne na https://www.komputronik.pl/category/16911/inteligentny-dom.html

Jakie sprzęty i systemy podłączyć do inteligentnego domu?

System Smart Home można rozbudowywać w dowolny sposób. Użytkownicy zwykle decydują się na podłączenie do niego lamp zewnętrznych i wewnętrznych, gniazdek elektrycznych, alarmów przeciwwłamaniowych oraz czujników gazu, dymu i czadu. Za pomocą smartfona można sterować jasnością światła lamp oraz wyłączać oświetlenie w całym domu kilkoma kliknięciami. Ponadto Smart Home umożliwia włączanie i wyłączanie gniazdek, co przydaje się np. gdy zostawi się żelazko wpięte do prądu. Podłączenie kolejnych urządzeń do systemu jest prostym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Wystarczy, że ustawi się automatyczne wyłączanie niektórych z nich, aby zmniejszyć zużycie energii w godzinach, gdy domownicy są w pracy lub w szkole. W ten sposób można wyłączyć uśpiony telewizor. Czujniki gazu lub dymu wyślą natomiast powiadomienie, natychmiast gdy zarejestrują zagrożenie. Użytkownik zyskuje czas na wezwanie odpowiednich służb na pomoc, co zwiększa bezpieczeństwo dobytku oraz domowników.

Smart Home to wyższy komfort życia wszystkich domowników

Podłączenie do inteligentnego domu telewizora, ekspresu do kawy lub pralki wpływa na komfort życia. Telewizor może być włączany o określonej godzinie, np. w czasie emisji ulubionego programu, a następnie wyłączany po jej zakończeniu. Dzięki temu domownicy nie przegapią serialu, programu informacyjnego lub filmu, który zamierzają obejrzeć. Telewizor z funkcją sterowania smartfonem znajdziesz na https://www.komputronik.pl/category/5431/telewizory.html

Równie komfortowe jest korzystanie z pralki z systemem smart. Inteligentne sterowanie zdalne umożliwia zrobienie prania, gdy przebywa się w pracy. Po powrocie do domu wystarczy rozwiesić mokre ubrania lub włożyć je do suszarki, którą także można podłączyć do inteligentnego domu. Kawosze docenią natomiast możliwość zaprogramowania ekspresów do kawy. Dzięki temu urządzenie zaparzy wybraną małą czarną o wskazanej godzinie, na przykład tuż po wstaniu z łóżka. Inteligentne ekspresy do kawy są dostępne tu https://www.komputronik.pl/category/6658/ekspresy-do-kawy.html.

Rozwiązania proponowane w ramach systemu Smart Home sprawiają, że codzienne życie staje się o wiele łatwiejsze. Prosta obsługa inteligentnego domu i liczne możliwości instalacji sprawiają, że o montażu systemu warto pomyśleć na etapie budowy domu lub w czasie zakupu mieszkania od dewelopera.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej