Odpowiedni dobór grzejników

Decydując się na instalację centralnego ogrzewania w swoich domach, musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Dzięki temu zastosowane ogrzewanie będzie sprawnie działało, w pomieszczeniach będzie odczuwalna odpowiednia temperatura powietrza, dostosowana do naszych potrzeb, a rachunki za ogrzewanie w pełni zoptymalizowane.

Co należy wziąć pod uwagę? Po pierwsze wielkość danego pokoju, w którym będzie montowany grzejnik. Od tego powinna być uzależniona jego wielkość oraz moc. Po drugie, ogromne znaczenie odgrywa fakt, czy pomieszczenia są ocieplone od zewnątrz, inaczej mówiąc, czy budynek jest pokryty izolacją cieplną. Po trzecie, zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, czy ma on w pełni ogrzewać pokój, będzie wykorzystywany do suszenia, a może będzie stanowił dopełnienie dekoracji. Ostatnia rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę to jego design, który powinien współgrać z konkretną aranżacją pomieszczenia.Średnia moc dla grzejników wynosi:

 • 70-100 W/m2 dla pomieszczeń bardzo dobrze izolowanych
 • 100-150 W/m2 dla pomieszczeń ze średnią izolacją
 • 150-200 W/m2 dla bardzo słabo izolowanych pomieszczeń

Sprawdź ofertę producenta grzejników - markę Zehnder

Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?
Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?

Rodzaje grzejników

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników. Dzieli się je na kilka rodzajów w zależności od sposobu montażu, zastosowania, funkcjonalności, przeznaczenia oraz warunków współpracy z instalacją centralnego ogrzewania. Wyróżniamy grzejniki:

 • ścienne
 • podłogowe
 • członowe
 • konwektorowe
 • płytowe
 • żeberkowe
 • łazienkowe
 • dekoracyjne
 • elektryczne

Grzejniki pokojowe

Do najpopularniejszych grzejników zaliczają się grzejniki pokojowe. Ich montuje się najwięcej w pomieszczeniach. Projektanci przykładają wielką uwagę do tego, aby były one nie tylko funkcjonale, ale przede wszystkim można było je z łatwością wkomponować w całą aranżację pomieszczenia, czy to kuchni, salonu, przedpokoju lub pokoju dziecka. Współczesne grzejniki pokojowe, które często określa się mianem użytkowych to połączenie pięknego, oryginalnego wzornictwa z funkcjonalnością. Co więcej, dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu dużo łatwiej można je dopasować do dekoracji w pokojach. Ponadto, można określić tryb pracy tego grzejnika, np. zasilanie wodne, elektryczne, wodno-elektryczne lub instalacja niskotemperaturowa. Jak również zamówić taki, który będzie miał specjalne rozwiązania (np. wykonanie łukowe czy bez barier), a także konkretną konstrukcję (np. modułową, podłogową/kanałową, konwektorową).

Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?
Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?

Grzejniki łazienkowe

Dokonując zakupu grzejnika łazienkowego poza strefą wizualną, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc. Ich celem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w trakcie kąpieli, czy prysznica. W trosce o zdrowie nie można sobie pozwolić na wychłodzenie organizmu. Warto również zwrócić uwagę, aby posiadały one elementy, na których można powiesić mokry ręcznik.

Aktualnie w sprzedaży dostępne są grzejniki łazienkowe wykonane ze stali, sali nierdzewnej, mosiądzu oraz aluminium. Dobór surowca też ma wpływ na stopień i długość utrzymywanego ciepła. W dalszej kolejności można wybierać modele, która charakteryzują się nowoczesnym stylem i ciekawym designem.

Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne wyróżniają się tym, że mamy do wyboru dwa tryby ich pracy, grzejniki z zasilaniem wodno-elektrycznym oraz zasilane w całości elektrycznie. Ich ogromną zaletą jest to, że dają one praktycznie pełną kontrolę na monitorowaniem i ustawianiem temperatury w pomieszczeniach. Są łatwe w montażu, a także w obsłudze.

To absolutnie nie odejmuje im niczego pod względem estetycznym. Producenci grzejników elektrycznych zadbali o to, aby wyróżniały się one elegancją, szykiem i nowoczesnym wzornictwem, które wpisze się bez problemu w każdą aranżację. Tego rodzaju grzejniki można montować zarówno w pokojach, jak i również łazience.

Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?
Jak dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia?

Grzejniki dekoracyjne

Tak jak zmieniają się style w architekturze, czy budownictwie, a także w elementach wyposażenia wnętrz, tak samo dużym zmianom zostały poddane grzejniki. Na rynku dostępnych jest wiele niezwykle oryginalnych i nowoczesnych grzejników dekoracyjnych, które zachwycają swoją formą, kształtami i wielkością. Można je montować, zarówno w pomieszczeniach ogólnych, a także łazienkach. Podkreślają one wyjątkowy charakter danego pokoju. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba dodatkowo stosować rozwiązań, które te grzejniki będą zakrywać. A plusem tego jest, że mamy bezpośredni dostęp do ciepła, które w równym stopniu rozkłada się w pomieszczeniu, przy jednoczesnej gwarancji najwyższej jakości.

Grzejniki Zehnder

Firma Zehnder wyznacza w Polsce i Europie nieustannie nowe kierunki, przede wszystkim w projektowaniu grzejników dekoracyjnych. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom i designowi z każdym rokiem zyskują coraz większe grono odbiorców, a co za tym idzie, cieszą się ogromną popularnością. Zehnder Polska może pochwalić się bardzo szeroką ofertą grzejników pokojowych, łazienkowych, elektrycznych, a także wspomnianych dekoracyjnych. Wszystkie charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością i nowoczesnym stylem. Do tego dają wiele możliwości pod względem ich montażu i konstrukcji. Wyróżniają się również pod względem rozwiązań specjalnych, czy indywidualnych potrzeb klientów. To wszystko sprawia, że idealnie wpisują się w aranżację każdego pomieszczenia. Wspomniana firma prowadzi sprzedaż hurtową dla dystrybutorów, jak i również detaliczną dla osób prywatnych. Zaufaj Zehnder i zamontuj w swoim domu piękne, oryginale, ale przede wszystkim funkcjonalne grzejniki!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny