Obraz - pejzaż z drzewem

Jaki obraz do jakiego pomieszczenia?

Kombinacji jest wiele. Trendy, trendami, ale wiele też zależy od nas samych. W tej chwili nie ma już rozróżnienia na to, czy obraz na płótnie ma się znajdować w salonie, czy może w łazience. Odpowiednia kompozycja pasuje wszędzie i sprawia, że pomieszczenie, niezależnie od jego przeznaczenia nabiera dodatkowych barw. Temat rzeka, który jednak pokrótce można przedstawić, odwołując się też nie do przeinaczenia miejsca, ale jego stylu.

Obrazy na płótnie dostosowane do stylu wnętrza.

Najlepiej dobrać nowoczesny obraz na płótnie (co innego w przypadku wybitnych, drogich dzieł) tak, aby nie był punktem centralnym, na którym skupia się uwaga, ale żeby był swoistym dopełnieniem wnętrza. Ma kontynuować historię danego pomieszczenia, a nie opowiadać swoją własną.
Ważne jest, aby obraz na płótnie dopełniał dwutorowo. Zarówno kolorystycznie, jak i tym, co przedstawia. Jednak nie znaczy to, że należy popadać w stylową monotonię.

Oto kilka przykładów:
Do nowoczesnego wnętrza pasować będą zarówno proste grafiki, jak i fotografie (np. https://nowoczesne-obrazy.pl/Parking_przy_Wie%C5%BCy_Eiffla-1413A_1B.html) ale i nieco bardziej urokliwe widoki np. https://nowoczesne-obrazy.pl/Schody-2572A_5G.html.

Jednocześnie ten drugi obraz może się też sprawdzić, gdy zostanie odpowiednio wkomponowany w pomieszczenie o nieco prowansalskim charakterze. Taka grafika na ścianie złamie nieco słodycz stylu urządzonych w ten sposób sypialni czy pokoju nastolatki.

Idąc dalej - ten cudowny, jesienny wodospad (zobacz) może uzupełniać rustykalny salon, ale i wprowadzać ciekawy klimat nawet do nowocześnie urządzonej łazienki.


Kuchnie także otrzymują swoja porcję obrazów na płótnie w postaci np. zdjęć (klik) czy grafik (klik). Te znów mogą też nadać się do jadalni, a nawet orientalnie wyposażonego salonu.


Propozycji jest mnóstwo. Należy kierować się przede wszystkim smakiem oraz pamiętać, aby nigdy z niczym nie przesadzać. Dobrze dobrane obrazy na płótnie, podkreślą charakter pomieszczeń, a czasami staną się inspiracją do tego, aby dostosować miejsce do obrazu, a nie odwrotnie.

Źródło porady: Nowoczesne-Obrazy.pl

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny