Jeśli zależy nam na wynajęciu funkcjonalnego urządzenia, warto dokonać rzetelnej identyfikacji prac, które zamierzamy realizować przy danym zleceniu. Pozwoli to dobrać model o odpowiednich parametrach technicznych i w pełni wykorzystać jego możliwości.

Zidentyfikuj swoje potrzeby

Wybór maszyny, która będzie wspierać nas w codziennych działaniach zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą:

  • Maksymalny udźwig – sprawdźmy jakiego rodzaju elementy będziemy przenosić i dobierzmy urządzenie, które bez zarzutu poradzi sobie z ich masą oraz gabarytami
  • Wysięg żurawia – oceńmy czy mobilny żuraw wieżowy lub inna maszyna pokryje cały obszar naszego działania
  • Warunki gruntowe – niezależnie od tego jakiego rodzaju dźwig wybierzemy, pamiętajmy o odpowiednim umiejscowieniu go w podłożu. W optymalnych warunkach mobilne żurawie wieżowe mogą zostać przygotowane do pracy w zaledwie 30 minut.

Określ zakres wykonywanych prac

Jeśli warunki terenowe Twojej pracy są trudne, z pewnością warto rozważyć wynajem maszyn gąsienicowych. Żurawie Wieżowe stosowane są na długo kontraktowych inwestycjach ze względu na ich niższą cenę w porównaniu z mobilnymi żurawiami wieżowymi czy też żurawiami teleskopowymi. Z kolei tam, gdzie mamy do czynienia z warunkami ograniczonej przestrzeni, dobrą opcją okażą się bez wątpienia tzw. mini dźwigi o kompaktowej konstrukcji.

Chcąc cieszyć się maksymalną elastycznością w zakresie wykorzystania sprzętu, z pewnością należy sprawdzić co do zaoferowania ma mobilny żuraw wieżowy. Jest to sprzęt, który sprawdzi się przy realizacji szerokiego spektrum prac. Niezależnie od tego czy stawiasz fundamenty, realizujesz zlecenia na betonowanie czy też prace montażowe, ten rodzaj dźwigu sprawdzi się doskonale.

Zastosowanie mobilnego żurawia to między innymi, podawanie żwiru w workach typu Big Bag, podawanie roślin na dach, podawanie styroduru czy też palet z lekkimi elementami max do 10 ton na bliższych odległościach od osi, natomiast na końcu tj. na 60 m maksymalny udźwig wynosi: 1,7 tony.

Pamiętaj, decydując się wynajem maszyn budowlanych warto stawiać wyłącznie na najwyższej klasy sprzęt sprawdzonych producentów, który z powodzeniem przechodzi okresowe przeglądy techniczne. Dzięki temu unikniesz nieprzewidzianych zdarzeń, a Twoja inwestycja zostanie zrealizowana bezproblemowo i zgodnie z ustalonym terminem.

Dowiedz się więcej na: https://tomczyk.waw.pl/ - wynajem dźwigów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny