Rodzaje oświetlenia szynowego

Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia szynowego, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Szczególną uwagę warto zwrócić na lampy szynowe magnetyczne, które są łatwe w montażu i dają możliwość szybkiej zmiany aranżacji oświetlenia.

Lampy szynowe magnetyczne (https://polskielampy.pl/oswietlenie-szynowe-magnetyczne-1-fazowe-c-619_11172.html) pozwalają na intuicyjne zamocowanie na szynie za pomocą magnesów. Dzięki temu nie musisz się martwić o konieczność przewiercania otworów czy korzystać ze specjalistycznych narzędzi. W przypadku potrzeby zmiany układu oświetlenia wystarczy zdjąć lampy i umieścić je w innym miejscu na szynie.

Jak dobrać oświetlenie szynowe do salonu?
Jak dobrać oświetlenie szynowe do salonu?

Wybór odpowiedniego stylu i koloru lamp szynowych

Lampy szynowe występują w różnych stylach i kolorach, co pozwala na dobranie oświetlenia idealnie dopasowanego do wystroju salonu. Przy wyborze odpowiednich lamp warto więc zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane oraz na kształt, jak również kolorystykę opraw.

Tego typu lampy są wprost stworzone do nowoczesnych wnętrz! Dobrze sprawdzą się w aranżacjach industrialnych, skandynawskich, ale także glamour czy eklektycznych ze względu na ich proste, geometryczne kształty i materiały, z jakich są wykonywane, a są to najczęściej: metale i tworzywa sztuczne.

Kolor lamp szynowych powinien współgrać z kolorystyką pomieszczenia. Jeśli salon jest utrzymany w stonowanych barwach, warto wybrać lampy o podobnych odcieniach, np. szarościach, beżach czy bieli. W przypadku kolorowych przestrzeni można postawić na lampy szynowe w kontrastujących barwach, np. złotym czy srebrnym, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Jak dobrać oświetlenie szynowe do salonu?
Jak dobrać oświetlenie szynowe do salonu?

Planowanie oświetlenia szynowego

Przed zakupem lamp szynowych warto dokładnie zaplanować układ oświetlenia w salonie. Należy wziąć pod uwagę przestrzeń, funkcję poszczególnych części pomieszczenia oraz indywidualne preferencje estetyczne.

Przemyśl, które obszary salonu wymagają szczególnego doświetlenia – może to być strefa wypoczynkowa, miejsce do czytania czy miejsce, w którym eksponowane są dzieła sztuki lub ulubione dekoracje. Lampy szynowe pozwalają na skierowanie światła w wybrane miejsca, co sprawia, że sprawdzą się idealne do podkreślenia tych stref.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny