Godne zaufania maszyny spawalnicze – co je wyróżnia?

Faktem jest, że nie należy patrzeć tylko i wyłącznie na cenę. O wiele ważniejsza jest renoma producenta i jakość wykonania maszyn. Połączenie tych dwóch składowych działa na Twoją korzyść nie tylko w chwili zakupu urządzenia, ale i podczas jej serwisowania lub rozbudowy o dalsze moduły.

Z pewnością powinieneś sprawdzić też, czy maszynę można spersonalizować, by ta odpowiednio wpisywała się w Twój profil działalności. Tę cechę szczególnie docenisz np. podczas zakupu całych systemów, na które składają się nie tylko spawarki, ale i systemy filtrowentylacji czy urządzenia znakujące. Wszystkie te podzespoły znajdziesz na Cloos.pl.

Co jeszcze wyróżnia tę firmę? Poza szerokim wyborem koniecznie trzeba też wskazać na pracujących tam specjalistów, dzięki którym z pewnością kupisz dokładnie taką maszynę, jakiej potrzebujesz. W zależności od Twoich potrzeb może to być np. prosta spawarka, ale i zaawansowany technologicznie model, który pozwala np. na modyfikowanie wyglądu spoiny czy spełnia normy izolacji w klasie H.

Jakie spawarki dominują na rynku?

Największą popularnością od wielu lat cieszą się spawarki MIG/MAG, które określamy też mianem migomatów. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że pracują w osłonie gazowej oraz oferują dużą moc. Sprawdzą się też w pracy z wieloma różnymi rodzajami tworzyw.

Czy w urządzeniach, które są dostępne na rynku od ponad dekady można coś usprawnić? Cloos udowadnia, że – owszem – można! Ich migomaty z serii QINEO, które powstały z myślą o pracach spawalniczych w przemyśle, to urządzenia modułowe, które łatwo można spersonalizować.

Drugą grupą urządzeń są spawarki TIG – wykorzystują one elektrodę wolframową, która nie topi się podczas spawania. Ten rodzaj maszyn również wykorzystuje tzw. ochronę gazową. Zdaniem wielu fachowców, urządzenia te są niezastąpione podczas pracy z:

  • tworzywami tytanowymi,
  • mosiądzem,
  • stalą nierdzewną.

Przykładem takiej spawarki, jaką oferuje Cloos, jest QINEO Pulse. Maszyna może pracować w trybie spawania zwarciowego, pulsacyjnego, WIG-DC, MIG-Lotem oraz Vari Weld.

Pewną alternatywą są też maszyny do spawania orbitalnego. Jeśli zależy Ci na precyzji, gdzie każdy milimetr ma gigantyczne znaczenie i nie możesz pozwolić sobie na pomyłkę, postaw właśnie na te urządzenia. Powtarzalność spoin i jakość samej spoiny, jaką zapewnią takie spawarki, jak Mobile Welder, to najwyższy poziom!

Spawarka to nie wszystko!

Nawet najlepsze urządzenie spawalnicze warto dodatkowo doposażyć w akcesoria, dzięki którym będziemy mogli wydobyć z niego jeszcze więcej jakości! Absolutny must-have to stół spawalniczy – w zależności od wersji, może to być model z otworami metrażowymi:

  • 16 mm,
  • 22 mm,
  • 28 mm.

Zawczasu sprawdź też, czy maszyna może pochwalić się wysokim progiem twardości, który wynosi co najmniej 750HV. Wartością dodaną będzie też system powłoki ochronnej B.A.R., dzięki któremu stół poradzi sobie nawet w pracy z dużymi, bardzo ciężkimi tworzywami.

Jeśli produkt jest wyposażony w moduły, to w przyszłości o wiele łatwiej dostosujesz go do swoich wymagań – na przykład do pracy z tworzywami niewymiarowymi.

ikona podziel się Przekaż dalej