Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie domowników bez tych mediów. O ile telewizja bywa - szczególnie przez młodszych odbiorców - jako uzupełnienie priorytetowej sieci, internet to kluczowe źródło kontaktu, rozrywki, wiedzy. Stąd tak ważne jest, by prawidłowo zaplanować jego montaż czy wybór technologii tak, by idealnie wykorzystać wszystkie możliwości. 

Telewizja dla domu - jaki wariant będzie najlepszy?

Ważna jest tu lokalizacja nieruchomości. Jeśli to np. mieszkanie w dużym lub średniej wielkości mieście, właściciel ma zwykle do dyspozycji kilka wariantów dostawców - to zarówno ogólnopolskie kablówki jak i lokalni dostawcy usług telewizyjnych. Taki wybór firmy zapewniającej TV jest najkorzystniejszy - m.in. ze względu na np. przyłącza rozprowadzone w nowym budownictwie tak, by bez problemów można było podłączyć telewizor w każdym z pomieszczeń. 

Nawet umowa z jednym dostawcą nie wyklucza zmiany go w przyszłości i zastąpienia kolejnym. Patrząc na to, jakie są oferty telewizji kablowej w miastach, łatwo wskazanie najkorzystniejszej opcji na rynku.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy nieruchomość to np. dom na osiedlu podmiejskim. Tam zwykle nie ma możliwości sygnału kablowego, Warto wykorzystać możliwości, jakie niesie za sobą telewizja satelitarna coraz częściej pakietowana z dodatkowymi usługami. 

Nowym rozwiązaniem na rynku jest telewizja przez internet - dostęp do tego, co oferują np. kablówki, ale wyłącznie w oparciu o sieć. Wymaga to jednak szybkiego łącza internetowego. 

Internet - światłowód, standardowe łącze lub LTE

Budując dom lub planując wykończenie wnętrza nieruchomości w nowym mieszkaniu należy też przeanalizować, jaka opcja internetu będzie najkorzystniejsza. Jeśli lokalizacja umożliwia instalację światłowodu, będzie to najkorzystniejsza opcja - doskonałe parametry sieci idą w parze z bardzo korzystnym cennikiem usług. Mimo, że operatorzy konsekwentnie rozbudowują zasięgi, światłowód bywa w większości przypadków nieosiągalny. Jakie rozwiązania możliwe są w takiej sytuacji? W przypadku budownictwa wielorodzinnego to zwykle możliwość zamówienia internetu od kablówki. Przy sektorze domów jednorodzinnych sytuacja jest inna. Sięgnąć trzeba po internet LTE lub - co rzadsze - satelitarny. 

Pierwszy wariant to dobre parametry, które sprawiają, że oferty internetu mobilnego są porównywalne ze stacjonarnym. Sieć satelitarna to rozwiązanie doskonałe tam, gdzie trudno o zasięg ze stacji bazowych nadawców. 

Porównanie ofert - klucz do dobrego wyboru

Zastanawiając się, jaka oferta TV lub internetu - a także ich pakietów - będzie najlepsza, nie warto się spieszyć i wybierać pierwszego kojarzonego dostawcę. Analiza musi być dogłębna, kompleksowa i uwzględniać wszystkie możliwe źródła mediów. Warto skorzystać z możliwości jakie daje porównywarka usług telekomunikacyjnych - tak działa np. serwis Pan Wybierak. Po wpisaniu adresu nieruchomości system automatycznie analizuje wszystkie warianty ofertowe dostępne w danej lokalizacji  generuje przegląd propozycji wraz z cenami. Istnieje też możliwość zamówienia danej usługi online. 

Biorąc pod uwagę to, jak bardzo rozproszony jest rynek usług telekomunikacyjnych, sprawne porównanie cen i promocji pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent wartości rocznych opłat.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły