Biokominek

Marzysz o kominku, ale mieszkasz w bloku i nie możesz pozwolić sobie na luksus spędzania wieczorów przy blasku ognia? A może jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, ale przeraża Cię perspektywa ponoszenia wysokich kosztów związanych z zamontowaniem tradycyjnego kominka? To już nie problem – na rynku znajdziesz funkcjonalne biokominki, które można użytkować praktycznie wszędzie, a ich montaż nie wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Kominek bez dymu i popiołu

Biokominki to nowoczesne urządzenia, które nie wymagają odprowadzania spalin, dzięki czemu można je użytkować w pomieszczeniach bez przewodów kominowych – spalane paliwo nie wydziela dymu, ani innych szkodliwych dla naszego organizmu substancji. Niezależnie od tego czy mieszkasz w budynku wielorodzinnym, czy jesteś właścicielem  domku wolno stojącego – możesz szybko zapewnić sobie chwile relaksu przy kominku. Przenośne urządzenie składające się z paleniska i obudowy można błyskawicznie zamontować w salonie, sypialni lub innym pomieszczeniu. Wybierając urządzenie pamiętajmy, żeby było wykonane z tworzyw odpornych na wysoką temperaturę – zazwyczaj stosuje się paleniska ze stali niedrzewnej. Nowoczesne biokominki zapewniają ład i porządek w domu – podczas spalania nie wytwarza się popiół, a jedynie para wodna oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla. Najczęściej do zasilania biokominka używa się dwóch rodzajów paliwa – płynnego bioetanolu lub specjalnych żelowych wkładów. Nie musimy już męczyć się z rozpalaniem drewna – wystarczy uzupełnić biopaliwo. Co ciekawe, biokominek może także pełnić funkcję aromaterapeutyczną – do paleniska można wlać olejek zapachowy, który rozniesie po całym domu wspaniały aromat.  

Ekologiczny i estetyczny

Polecane biokominki w dobrych cenach

To jednak nie wszystkie zalety biokominków. Jeżeli przykładasz dużą wagę do ochrony środowiska, to mamy kolejną dobrą wiadomość – używane do zasilania kominków biopaliwo jest produktem ekologicznym i nie wpływa negatywnie ani na ludzki organizm, ani na środowisko naturalne. Warto także zauważyć, że wiele osób wykorzystuje biokominki jako dodatkowe źródło ciepła np. w salonie. W ten sposób można uzupełnić tradycyjne centralne ogrzewanie lub w niektórych sytuacjach całkowicie je zastąpić (np. kiedy zabraknie prądu niezbędnego do zasilania pieca C.O.). Bioetanol używany do opalania urządzenia to produkt wysokokaloryczny, czyli bardzo wydajny. Nie wiesz jak dostosować kominek do wystroju wnętrza? Biokominki dostępne na rynku sprawdzają się w różnych aranżacjach – idealnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń utrzymanych w minimalistycznym stylu, nadając im ciepło i przytulny charakter. Świetnie komponują się również z mieszkaniami urządzonymi w stylu skandynawskim.Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny