Jak działa filtr dzbankowy?
Jakość wody doceniamy szczególnie podczas przygotowywania posiłków. Nawet najlepszy gatunek herbaty utraci wszystkie swoje walory, jeśli do parzenia napoju użyjemy mętnej cieczy o marnym smaku i nie najlepszym zapachu. Niestety jakość wody w naszych kranach często pozostawia wiele do życzenia. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy popularne dzbanki wyposażone w filtry mogą rozwiązać ten, jakże istotny problem.
Po co kupować dzbanek?
Woda płynąca z kranu nadaje się przecież do bezpośredniego spożycia. Tak, to prawda. Wypicie nawet przegotowanej wody nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, jest ona uzdatniona w sposób, który usuwa wszelkie szkodliwe związki. Niestety długa droga wody od zakładu wodociągowego do naszego domu przebiega krętymi labiryntami rur, których stan nie zawsze jest idealny. Drobiny piasku i cząstki rdzy to tylko część zanieczyszczeń odpowiedzialnych za ostateczny stan cieczy wypływającej z kranu. Trudno w tym wypadku mówić o zachowaniu walorów smakowych i estetycznych.
Może zatem warto kupować wodę butelkowaną? Dostępna jest w każdym sklepie, a jej cena zazwyczaj nie jest wygórowana. Taki zakup należy jednak dobrze przemyśleć. Niski koszt jednostkowy pomnożony przez dzienne zużycie i liczbę domowników to w skali miesiąca wydatek, który będzie zauważalny w domowym budżecie. Nie bez znaczenia jest też kwestia ekologii. Produkujemy wystarczająco dużo plastikowych opakowań, by nie chcieć zaśmiecać środowiska kolejnymi odpadami. Na koniec pozostaje jeszcze aspekt wygody. Pamiętanie o stałym uzupełnianiu zapasów i dźwiganie nielekkich przecież butli trudno uznać za przyjemne zajęcie.
Jak działa dzbanek filtrujący?
Dzbanek filtrujący to najprostszy, najszybszy i najtańszy sposób na uzdatnienie wody przeznaczonej do celów spożywczych. Inwestycja nie jest duża, nie wymaga też ona przeprowadzania prac instalacyjnych, czy ingerencji w domową instalację wodociągową. Dzbanki dostępne są w dużym wyborze kształtów, kolorów i pojemności. Ich podstawowa zaleta to zapewnienie stałego dostępu do przefiltrowanej, smacznej wody. Standardowy dzbanek składa się z dwóch części - dolna to pojemnik na oczyszczoną wodę, w górnej natomiast znajduje się wkład filtrujący. Zadaniem systemu filtrującego jest pozbawienie wody niepożądanych związków chloru i metali ciężkich, a także zredukowanie osadzania się kamienia. Dzięki temu woda ma lepszy smak i zapach, a utrzymanie w czystości szklanek i naczyń staje się dużo prostsze.
Poszukując odpowiedniego dzbanka filtrującego, warto odwiedzić stronę Aquamelior.pl. Znajdziemy tu ogromny wybór produktów pochodzących od renomowanych producentów. Dzbanki możemy kupić w dogodnie skonfigurowanych zestawach wyposażonych w zapas dodatkowych filtrów, możliwe jest również dobranie opcji podnoszących komfort użytkowania. Na szczególną uwagę zasługują wskaźniki sygnalizujące konieczność wymiany filtra. Dostęp do świeżej, zdrowej, a przy tym smacznej wody jest bajecznie prosty, wystarczy tylko dobrze wybrać.
artykuł sponsorowany