Jak działa kalkulator kredytowy?

Decyzja o kredycie powinna być przemyślana i dopasowana do naszych realnych możliwości. W innym przypadku możemy poważnie zaszkodzić swojemu budżetowi domowemu. Dlatego szukając idealnej oferty, warto sprawdzić najważniejsze parametry. Zaliczają się do nich miesięczna rata kredytu oraz całkowity koszt zobowiązania. Obliczając ratę, możemy oszacować, czy będzie nas stać spłatę kredytu.

Kalkulator kredytowy oblicza właśnie dwie powyższe wartości - miesięczną ratę oraz całkowity koszt kredytu. Musimy jednak pamiętać, że wynik jest w mocnym przybliżeniu i w rzeczywistości oferta może się nieco różnić. Jest to jednak dobry sposób na wstępne oszacowanie naszych możliwości. Jak działa kalkulator kredytowy?

Narzędzie jest darmowe i po podaniu kilku informacji, w ciągu kilku sekund oblicza wstępną ratę kredytu. W pierwszej kolejności musimy uzupełnić rubrykę z kwotą kredytu. Tutaj ustawiamy, ile pieniędzy chcielibyśmy pożyczyć. Następnie musimy podać okres spłaty, który nas interesuje oraz oprocentowanie nominalne w skali roku. Ostatnia rubryka to prowizja. Wszystkie informacje możemy znaleźć w interesującej nas ofercie kredytowej. Na podstawie powyższych danych kalkulator oblicza miesięczną ratę oraz całkowity koszt zobowiązania. Darmowy kalkulator kredytów firmowych (sprawdź na: https://habza.com.pl/kredyty-dla-firm/) możesz znaleźć na stronie firmy Habza Finanse.

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora kredytowego?

Kalkulator kredytowy online to dobre narzędzie do wstępnego oszacowania, czy dana oferta jest dla nas opłacalna. Dzięki temu rozwiązaniu możemy z łatwością sprawdzić, czy będzie nas stać na bezproblemową spłatę zobowiązania. Co więcej, kalkulator pozwala na obliczenie całkowitej kwoty kredytu. Jest to jeden w ważniejszych czynników, branych pod uwagę przy wyborze oferty kredytowej.

Z kalkulatora kredytowego online warto skorzystać w początkowej fazie szukania kredytu. Dzięki temu możemy szybko i wygodnie porównać wiele ofert kredytowych naraz. Jednak musimy pamiętać, że narzędzie nie jest dokładne w 100 proc. Na rzeczywistą kwotę raty mają wpływ jeszcze inne czynniki. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skonsultować się ekspertem kredytowym. Specjalista może ocenić naszą zdolność kredytową i co ważne, wybrać ofertę, która faktycznie będzie w zasięgu naszej ręki. Ponadto pośrednik kredytowy ma możliwość negocjacji na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu możemy otrzymać lepsze warunki umowy kredytowej. Współpracując z ekspertem możemy więc zaoszczędzić pieniądze, ale także czas i nerwy związane z poszukiwaniem idealnej oferty.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej