Jak kupić dobry używany samochód - na co zwrócić uwagę
Jeśli chcesz kupić używany samochód, nie jesteś sam. Każdego roku prawie 40 milionów używanych pojazdów trafia w ręce osób prywatnych i dealerów. Przy tak dużym wyborze znalezienie tego jedynego, odpowiedniego dla Ciebie samochodu może być wyzwaniem.
Możesz znaleźć dobre samochody używane w różnych miejscach, takich jak prywatni sprzedawcy, dealerzy nowych samochodów i komisy samochodowe.
Na jaki samochód możesz sobie pozwolić ?
Praktyczna zasada: jeśli zaciągasz pożyczkę na samochód, płatność za samochód nie powinna przekraczać 10% Twojej pensji. Jeśli trzymasz się napiętego budżetu, możesz wydać jeszcze mniej. Używane samochody będą od czasu do czasu wymagały dodatkowej uwagi, w tym nowych opon, konserwacji itp. Do tego dochodzą inne koszty posiadania, o których kupujący czasami zapominają, takie jak paliwo i ubezpieczenie mamtoo
Stwórz docelową listę używanych pojazdów
Nie jest tajemnicą, że Honda CR-V i Toyota RAV-4 to dobre samochody używane. Mogą one jednak kosztować kilka tysięcy więcej niż porównywalny Ford Escape lub Kia Sportage, mimo że są to również solidne samochody. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ więcej niż jedną markę. Sugerujemy sporządzenie listy trzech samochodów, które spełniają Twoje potrzeby i mieszczą się w Twoim budżecie.
Sprawdź ceny
Ceny zależą częściowo od tego, gdzie dokonujesz zakupów. Samochody używane znajdziesz w działach samochodów używanych w salonach nowych samochodów, niezależnych salonach samochodów używanych, komisach oraz na stronach internetowych, na których prywatni sprzedawcy wystawiają swoje samochody. Spośród tych czterech, samochody od prywatnych sprzedawców mają zazwyczaj najniższą cenę sprzedaży.
Znajdź używane samochody na sprzedaż w swojej okolicy
Aby znaleźć dokładnie taki samochód, jaki chcesz, możesz filtrować swoje wyszukiwanie według wielu czynników, w tym liczby km na liczniku przebiegu samochodu, jego ceny i funkcji. Większość stron internetowych oferuje podobne metody wyszukiwania pojazdów znajdujących się najbliżej Ciebie.
Sprawdź raport historii pojazdu
O ile nie kupujesz samochodu od bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który może ręczyć za jego historię, zaplanuj uzyskanie raportu historii pojazdu. Ten wczesny krok jest niezbędny. Jeśli samochód, na który patrzysz, ma zły raport historii, im szybciej się o tym dowiesz, tym lepiej.
Skontaktuj się ze sprzedawcą
Gdy już znajdziesz dobrze zapowiadający się samochód, nie biegnij go oglądać. Najpierw zadzwoń do sprzedawcy. Ten krok to doskonały sposób na nawiązanie relacji ze sprzedawcą i zweryfikowanie informacji o samochodzie. Możesz zapytać prywatnych sprzedawców, dlaczego rozstają się z samochodem lub czy ma on jakieś problemy mechaniczne. A jeśli kupujesz od dealera, rozmowa telefoniczna lub wiadomość tekstowa to najlepszy sposób na upewnienie się, że samochód jest nadal dostępny w magazynie.
artykuł sponsorowany