Spożywka – największa zmora naszych portfeli

Wydajemy coraz więcej na jedzenie, które bardzo często jest po prostu przez nas marnowane. Rzadko kiedy stosujemy listy zakupowe, raczej wpadamy do sklepów na spontaniczne zakupy. Nie zwracamy uwagi na promocje, a zakupy hurtowe traktujmy jak abstrakcję. To tylko część z naszych złych nawyków konsumenckich, które mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Dotyczy to zwłaszcza kupowania produktów spożywczych. Jeśli masz ochotę to zmienić, przeczytaj nasze rady na tanie jedzenie.

Zakupy z głową

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie podczas zakupów jest wykonanie ich z głową. Najlepiej, jeżeli przed wybraniem się do sklepu spożywczego, sporządzimy listę dań, które przygotujemy oraz potrzebnych składników. W ten sposób unikniemy kupowania niepotrzebnych produktów oraz marnowania ich, a także zapobiegniemy zakupom spontanicznym, które równoznaczne są z niepotrzebnymi. W samym sklepie powinniśmy zaś zwrócić uwagę na obniżki, które dotyczą poszukiwanych przez nas produktów. Bardzo często okazuje się, że przeoczamy je, kierując się raczej sprawdzoną marką. Niekiedy dobrym pomysłem jest wybór kupna danego produktu w ilości hurtowej. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli wiemy, iż danego składnika niedługo zabraknie, a my będziemy musieli go uzupełnić. Hurtowo warto kupować m.in. cukier, sól czy mąkę.

Gotuj optymalnie i zdrowo

Najlepszym sposobem na tanie jedzenie jest gotowanie zdrowych potraw dla całej rodziny. Optymalnym rozwiązaniem jest jeden obiad na dwa dni. Pozwala on bowiem uniknąć zalegania zbędnych składników i produktów w lodówce, a także doskonale porządkuje harmonogram dnia. Przyrządzone potrawy warto przechowywać w pojemnikach próżniowych, w których nie będą się psuły. Dania główne warto uzupełniać o zdrowe przekąski, które pomogą uniknąć głodu w czasie przerw w szkole oraz podjadania podczas prayc w biurze.

Korzystaj z promocji i rabatów

Chcąc jeść zdrowo, a zarazem tanio, warto zwrócić uwagę na promocje i rabaty, obowiązujące w wybranych przez nas sklepach spożywczych. Aby mieć wgląd w ofertę wielu różnych marek, warto skorzystać z wyszukiwarki okazji kuplio.pl. Zbiera ona informacje o okazjach z najważniejszych sieci sklepów spożywczych w formie gazetek promocyjnych. Ponadto, na kuplio.pl możemy znaleźć kody rabatowe (sprawdź na: https://kuplio.pl/kupony) i kupony promocyjne, umożliwiające zakup produktów lub całych dań po obniżonych cenach (np. kfc kupon na https://kuplio.pl/kupony/kfcdostawa). W ten sposób zaoszczędzimy zarówno podczas dużych zakupów, jak i podczas spontanicznych wizyt w restauracjach szybkiej obsługi. Portal kuplio.pl uzupełnia dane o promocjach na bieżąco, dlatego przez cały rok będziemy mieć dostęp do najświeższych okazji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny